סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

בת דודה ובן דוד

גולוסקלפר​(נשלט)
לפני 11 שנים • 16 ביוני 2012
גולוסקלפר​(נשלט) • 16 ביוני 2012
אני לא סגור על זה, אבל אני חושב שיש קהילות יהודיות מסויימות בהן זה מקובל מאד גם כיום.

אגב, זה מזכיר לי איך בילדותי שיחקתי עם בת דודתי על הדשא אצלם במושב ואיך היה משחק אחד שהיא שוכבת על הגב, מרימה את רגליה באויר ואני על ארבע זוחל אל תוך שמלתה המונפת כאילו היתה אוהל. 'הכניסיני תחת כנפך' סטייל.
אחח... ימי התום icon_smile.gif
בלוסום​(לא בעסק)
בלוסום​(לא בעסק) • 16 ביוני 2012
בכוח המוח כתב/ה:
rapunzel כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
rapunzel כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
...זאת ועוד, ההצעות כי הוא ימצא מושא תשוקה אחר היא הצעה צינית ביסודה, באשר היא מניחה שכל מה שאנחנו עושים כאן זה למצוא מישהו לשחק איתו באותם פטישים ולא היא. הרבה פעמים הריגוש ממגיע ממושא התשוקה/אהבה, ואני לא חושבת שצריך לבטל את זה בהינף יד, כי למישהו "לא בא בטוב" קשר בין בני דודים..(:

רק למישהו אחד? או שזה טאבו בחברה שלנו ככלל?...

אם היית קוראת קריאה לא מאוד סלקטיבית, היית רואה שזה לא טאבו כלל וכלל.
וגם טאבו הוא לא גזירה משמיים, והסיבות לו יכולות להשתנות לאורך הדורות.

הבן אדם בא ושאל שאלה.
אם היה שואל אותה בצרפת, היה מקבל תשובה שונה.
אבל הוא שאל אותה בישראל..
בישראל למיטב הבנתי זה טאבו מגע בין בני דודים.
מדובר פה בענין מוסרי וחברתי, לא חוקי (לגבי החוק אין לי שמץ אז אני לא מכניסה את עצמי לשם בכלל).

אין לי בעיה להסביר בפעם השלישית - בישראל אין מניעה כזו, לא הלכתית ולא חוקית. זה אומר שטאבו בעניין גילוי עריות במשפחה לא מתקיים לגבי בני דודים. עוד הוספתי ואמרתי, שהדבר היה אפילו מקובל מאוד דורות רבים. הדתות (היהודית, המוסלמית, ואם איני טועה גם הנוצרית למעט קתולים) שהן האוטוריטות בענייני פסיקת הלכות ומוסר, מאפשרות זאת. מעבר לכך, החוק כאמור מתיר זאת.

אני מקווה שהפעם הייתי ברורה.

אז אני אסביר לך את זה שוב icon_smile.gif חוקית אין מניעה. מבחינת טאבו - הנה באתי ואמרתי לך שמהמקום שבו אני באה זה כ ן טאבו - ואת ממשיכה ומתעלמת מדבריי icon_smile.gif
שימי לב שלשניה לא אמרתי דבר וחצי דבר על החוק שלגביו אין לי מושג. גם לגבי הלכה אין לי אבל אני יכולה לומר שמבחינה מוסרית, בעיני זה טאבו - זה אמור להספיק, מה גם שאני בהחלט לא לבד בדעתי, עובדה - משפחה שלמה של דורות על גבי דורות חינכו אותי לכך - אז מה את בעצם אומרת לי? שערכי המשפחה שבהם גדלתי לא קיימים?...
גולוסקלפר​(נשלט)
גולוסקלפר​(נשלט) • 16 ביוני 2012
ולהיקשר ולקבל ספנקינג בטוסיק זה משהו שלימדו אותך במשפחה?
20% מהנושאים המועלים פה בכלוב הם בגדר טאבו. חבל שלא יותר.
la luna​(נשלטת)
la luna​(נשלטת) • 16 ביוני 2012
rapunzel כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
rapunzel כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
rapunzel כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
...זאת ועוד, ההצעות כי הוא ימצא מושא תשוקה אחר היא הצעה צינית ביסודה, באשר היא מניחה שכל מה שאנחנו עושים כאן זה למצוא מישהו לשחק איתו באותם פטישים ולא היא. הרבה פעמים הריגוש ממגיע ממושא התשוקה/אהבה, ואני לא חושבת שצריך לבטל את זה בהינף יד, כי למישהו "לא בא בטוב" קשר בין בני דודים..(:

הבן אדם בא ושאל שאלה.
מדובר פה בענין מוסרי וחברתי, לא חוקי (לגבי החוק אין לי שמץ אז אני לא מכניסה את עצמי לשם בכלל).

אין לי בעיה להסביר בפעם השלישית - בישראל אין מניעה כזו, לא הלכתית ולא חוקית. זה אומר שטאבו בעניין גילוי עריות במשפחה לא מתקיים לגבי בני דודים. עוד הוספתי ואמרתי, שהדבר היה אפילו מקובל מאוד דורות רבים. הדתות (היהודית, המוסלמית, ואם איני טועה גם הנוצרית למעט קתולים) שהן האוטוריטות בענייני פסיקת הלכות ומוסר, מאפשרות זאת. מעבר לכך, החוק כאמור מתיר זאת.

אז אני אסביר לך את זה שוב icon_smile.gif חוקית אין מניעה. מבחינת טאבו - הנה באתי ואמרתי לך שמהמקום שבו אני באה זה כ ן טאבו - ואת ממשיכה ומתעלמת מדבריי icon_smile.gif
שימי לב שלשניה לא אמרתי דבר וחצי דבר על החוק שלגביו אין לי מושג. גם לגבי הלכה אין לי אבל אני יכולה לומר שמבחינה מוסרית, בעיני זה טאבו - זה אמור להספיק, מה גם שאני בהחלט לא לבד בדעתי, עובדה - משפחה שלמה של דורות על גבי דורות חינכו אותי לכך - אז מה את בעצם אומרת לי? שערכי המשפחה שבהם גדלתי לא קיימים?...

נא להכיר רבותי - ריפונזל, פוסקת הטבואים החדשה בכלוב.

הקשיבי, אף אחד מאיתנו לא מחליט מה טאבו ומה לא, טאבו זה משהו שפסוק וקבוע מקדמת דנא ומעוגן במבנה הדתי מוסרי.

את יכולה להגיד שזה נשמע לך מוזר/לא נעים/בעייתי, אבל לא את, ובכל הכבוד גם לא משפחתך, יכולים לפתור כל דיון בכך שהחלטתם שזה טאבו. אתם בהחלט יכולים להחיל טאבו משפחתי, אבל הוא יוחל עליכם ולא על כולנו.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 16 ביוני 2012
rapunzel כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
rapunzel כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
rapunzel כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:

הבן אדם בא ושאל שאלה.

לא כל דבר שמחנכים אותנו עליו זה טאבו. במקרה הזה המדינה והדת לא מתייחסים לזה כטאבו.
אני יכולה להבין שאת מרגישה שזה אסור, אבל את גם לא אומרת למה זה אסור.
למה זה אסור לדעתך, ואיך חונכת לכך במשפחתך?
בלוסום​(לא בעסק)

לא רוצה להמשיך עם הציטוטים שמנפחים פה את השרשור,

לכן אומר את דבריי ככה "בלנקו"

זה שמשהו הוא *חוקי* - מדובר על ה ח ו ק.

אבל, מה אפשר לעשות? יש עוד מדדים למה אפשר או אי אפשר לעשות דברים בחברה שלנו.
אני דיברתי על המשפחה שלי, על החינוך שממנו אני באתי, אצלנו התעסקויות מיניות בתוך המשפחה
הן טאבו.

הנימה הכללית בשרשור היתה - זה חוקי, זה עובר מסך וזה הקריטריון היחיד שלפיו נשפוט את מעשיו של אותו בחור.
כל מה שאני מנסה להראות פה, זה שיש עוד אספקטים לנושא הזה, זה הכל.

זה שזה חוקי לא עושה את זה לפחות טאבו מהמקום שממנו אני מגיעה.

מה שלא מקובל עלי הוא, שאחרי שסייגתי את דבריי למשפחה האישית שלי (וחשבתי שהיא מייצגת בחברה שלנו, אבל כנראה שאני בדעת מיעוט מאוד קטנה) שבאה מתוך סביבה מסוימת, שמתוכה באו ההגבלים האלה, עדיין התלהמו עלי פה.

שימו לב - הבחור לא שאל אם זה חוקי או לא, הוא שאל אם לעשות את זה או לא - ולכן הפרשנויות פה יכולות וצריכות לכלול גם שיקולים חברתיים. זה הכל.

*** תוספת לבכוח - ככה חינכו אותי, אני לא טיפוס שקמה וחייבת להתווכח עם כל דבר שחונכתי על ברכיו. אני פשוט מקבלת את הערכים המשפחתיים האלה. לא כל דבר צריך לבדוק ולהפוך ולמרוד נגדו. לא לדעתי.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שבת יונ' 16, 2012 8:49 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
Luna Sol​(נשלטת){Loki the t}
Luna Sol​(נשלטת){Loki the t} • 16 ביוני 2012
rapunzel כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
rapunzel כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:

הבן אדם בא ושאל שאלה.

נעים מאוד
אני חתולה קטנה/פניקס סגולה/דימנטה
ואני נכדה לסבא וסבתא דתיים שהם בין השאר גם בני דודים.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 16 ביוני 2012
זה לרפונזל, כי גם אני לא רוצה לצטט ציטוטוים באורך הגלות -

אני לא אומרת שאת צריכה למרוד במורשת שלך חלילה. אני רק שואלת אם את מבינה או יודעת מה עומד בבסיס של זה. ועוד שאלה - אם היית מתאהבת בבן דוד שלך וזה היה רלוונטי, יכול להיות שהיית מורדת ברעיון?
בלוסום​(לא בעסק)
בכוח המוח כתב/ה:
זה לרפונזל, כי גם אני לא רוצה לצטט ציטוטוים באורך הגלות -

אני לא אומרת שאת צריכה למרוד במורשת שלך חלילה. אני רק שואלת אם את מבינה או יודעת מה עומד בבסיס של זה. ועוד שאלה - אם היית מתאהבת בבן דוד שלך וזה היה רלוונטי, יכול להיות שהיית מורדת ברעיון?

בשבילי ערכי המשפחה והחינוך שקיבלתי בפרט בנושא הזה, חזקים יותר מהכל, גם מקראש על בן דודי המבוגר ממני. זה משהו שפשוט לא עושים, זה הכל. לא מרגישה שהפסדתי מזה מאומה, רק הרווחתי.
*מנגינה*{התווים שלו}
*מנגינה*{התווים שלו} • 16 ביוני 2012
בלי להתייחס לחוקיות העניין.
הילדה כולה בת 15
הורמונים, אישיות עוד לא מעוצבת, בנים כן או לא, שלא לדבר על לימודים ובגרויות.
בחיית
תן לגדול בשקט