בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

על הכוס המגולח והפתולוגיה הגברית

Red Leaf
לפני 12 שנים • 2 ביולי 2012
Red Leaf • 2 ביולי 2012
Tom. כתב/ה:
ייתכן כי פיספסתי דברים
אבל אני חושב שאת מחפשת יותר הזדהות עם תחושותייך ופחות הבנה
ותחושותייך שאת משתפת פה לא ממש חלים על רוב החברה.
לא באותה עוצמה של "אנטי" לפחות.
זו דעתי.

נראה לי כי אצלך ואצל דומייך בחשיבה הפיספוס והסירוב לקרוא דברים אחרים
הוא הרבה יותר גדול מאצלי או מאלה שחושבים כמוני. נשים גם כתבו פה שזה לא מפריע להן
העניין ואפילו מרגישות בנוח עם זה ועושות זואת מרצון הגישה כלפיהן הייתה שהן טועות
ושבויות באיזה קונספט מדכא חברתי כלשהוא.

ומי שהשוותה את גילח שיער הערווה להפרעת גוף דיסמורפית -
היא ממש קפצה מעל הפופיק.

מסתבר שלא רק אני חושב כך.

-------------------------

ברגע שתצליחו לצאת מהתקף האפיזודה הזה שהכנסתן את עצמכן לתוכו, שכולם מנסים לכפות עליכן דברים, שכולם מנסים להפלותיכן מפאת היותכן בעלות ואג'ינה, שמכורח היותכן נשים אתן מחוייבות לעשות דברים(ומי שעושה את זה מרצונה הפרטי - הרי שהיא נשלטת על ידי החברה, או טמטומה), ברגע שתצליחו להסתכל על התמונה הגדולה וקצת מעבר ל"היותכן קורבנות החברה והמציאות", עולם שלם יתגלה בפניכן - עולם של בחירה חופשית, של חופש בחירה, של חופש. כזה שאתן בוחרות לעשות את אשר אתן עושות - מרצון חופשי וחופש בחירה מלא. לא תצטרכו יותר להתאונן על אילוצי חברה, ולא תצטרכו ישר להכנס למגננות פמיניסטיות מיותרות, ואולי גם תוכלו לקבל את דעת האחר - גם אם היא לא נאותה לכן, ואתן לא מסכימים איתה.

אני אעזור לך, כי אני רואה שאת קצת מתקשה. בכמה עמודים האחרונים, התהפך לו הנושא העיקרי והפך לסוג של רמיזות לגבי אופייך "הסובלני" ויכולתך לקבל את דעת האחר. זה גם די הולך יד ביד עם הגישה המתגוננת-תוקפנית שלך, גם עם הפוסט הפותח של השרשור ובעיקר עם הפאסיב-אגרסיב שלך.
לא כולם חייבים לקבל את דעתך, לא כולם חייבים להסכים עמה, ומי שבוחר או בוחרת לסטות או לסלוד מכיוון חשיבתך - זה דבר שהוא לגיטימי ומבורך, במיוחד במציאות דמוקרטית ופלורליסטית כל כך.

אולי ביום מן הימים, תצליחי לראות את המציאות לאשורה - ולא את המציאות כתוצאה מקיפוח מתמשך(גם את המציאות מקפחים!).

בהצלחה,
מחכה בקוצר רוח לקרוא אותך כאשר תגיעי לשלב הזה icon_smile.gif
מUחדת

טוב, הנה, שלא תאלצו לקרוא את התגובות.

מUחדת • 2 ביולי 2012
סיכום דברי הנשים המגיבות:

פרלין כתבה:
אבל רגע, פוקוס. אנחנו מדברים על שערות בכוס. שערות בכוס זה בראש הפירמידה של העיסוק המיותר בשערות גוף מבחינתי. אני עושה את זה, אבל מקללת. לא מתה על איך שהכוס שלי נראה ככה ובאמת, זה די מציק. אבל הוא, לעומת זאת, משוגע על זה וזה נראה לי מסוג הדברים האלה שלא נורא לעשות בשביל האהבה במיוחד כשברור לי שיקבלו אותי בכל מצב והבחירה לגמרי שלי.

PET כתבה:
קצת מתחסדות בעיניי התגובות שלכם, הגברים, בנוגע לזה ש"ממש לא איכפת לי שהכוס לא יהיה מגולח". מנסיוני שלי בכלוב, רוב הגברים גילו עניין רב במצב שערות ערוותי בשלב מאוד מוקדם של ההכרות. היו כאלו שאפילו הציבו את זה (סילוקן כמובן, כן?) כתנאי להמשך הקשר.

יולי כתבה:
אני מכבדת את כל הטעמים של כולכם, אבל לפני שפורנו היה כל כך נגיש, אף אחד לא העלה בדעתו לדבר על העדפות הכוס שלו כאילו זה איבר שמוצג לראווה (בהשוואה לציצים, למשל).
ושחקניות פורנו חלקות לגמרי צצו בהמוניהן כדי לספק דרישה של השוק לשחקניות שנראות כמו ילדות. משם זה בא. יש אנשים שרוצים לראות פורנו עם ילדות, אסור לצלם עם ילדות אמיתיות, אז מחפשים שחקניות שנראות צעירות לגילן, פנים וגוף. אני מאמינה שרובכם לא פדופילים, אבל העובדה שכוס חלק לחלוטין יושב לכם טוב בעין, היא תוצר של התעשיה הזאת.

פנונה כתבה:
בסוף בגיל צעיר מאוד לפני שבכלל חשבתי לקיים יחסי מין גלחתי באיבר מין...זה הגעיל ודחה אותי...היו לי הרבה זיהומים על העור כתוצאה מהגילוח עם סכין.....כרגע אני עשיתי לייזר שם כך שהעור נראה הרבה יותר טוב....וכבר לא מעבירה במקום כזה רגיש סכיני גילוח.....ושעווה מעולם לא עשיתי...

לילימיי כתבה:
מאוד אוהבת את הכוס המגולח שלי.
כבר הרבה שנים, שאני אוהבת אותו כך.
מעולם לא הורו או הכריחו אותי לגלח אותו.
מעולם לא הרגשתי צורך לעשות זאת, כדי למצוא חן.

אני כתבתי:
אני מכירה נשים רבות שמתות על חלק, הורידו, מרטו, לייזרו. מפשעות, שפם קטן, חלק לגמרי. זכותן, זכותנו. אבל שימו נא לב: היום בנות 16 מגדילות חזה. בנות 25 כבר מזריקות בוטוקס וחצי עיר ניפחה שפתיים וניראת כמו בובת מין. זו עובדה. אתם באמת חושבים שלפורנו ו/או לאופנה ההוליוודית אין כל השפעה?

Salome כתבה:
הפסקתי לגלח באותו שלב בו החלטתי שכבר נמאס לי להיות "פרפרית". זה היה פשוט שינוי בפאזה. היום אני בת זוג של גבר מדהים שחשפתי בפניו דברים הרבה הרבה יותר אינטימיים משיער הערווה שלי, והוא הוכיח את עצמו שוב ושוב כמקבל ואוהב אותי וכל אספקט שלי.

רייני כתבה:
בכיתה ח' לא העזתי לחשוף רגליים מבלי לדאוג שיהיו חלקות
היום? פחחח על הזין כולם
אני ממש לא הסטרית בעניין הזה
כל מה שאני עושה למען המראה החיצוני שלי הוא עניין של טעם אישי שלי בלבד.
בלי קשר לבני זוג.

רפונזל כתבה:
אני לא "שבויה בקשקוש הזה" - גם אם היתי על אי בודד היתי דואגת להסרת שערות. לא קשור לגבר או לכלום, ענין אישי.

feminine3 כתבה:
נשים מתגלחות כי ככה הן רוצות כי תסמונת העדר קיימת בכל מקום. באירופה הן לא מגולחות וגם הן ראו פורנו והגברים שם לא בורחים מנשים עם שיער על הגוף

נורית כתבה:
אנחנו הורגלנו והיפנמנו להרגיש שככה אנחנו רוצות זה בתכלס ,כבר סוג של רפלקס מותנה
נוסח "הו היום אני הולכת לקבל קצת,צריך להעשות שחי שפם רגליים כוס" זה ריטואל
וזה הופך להיות יותר טיכסי כשאת /אני/היא/או כל מי שהיא מתכוננת לסשן ביחד עם מיקלחת חוקן ועוד כמה דברים.

מקופלת כתבה:
מי שתעשה ניתוח להפחתת משקל או לציצי או לדבר אחר באומרה: "ככה יאהבו אותי יותר, אהיה שווה יותר" - זה רע מאוד. אבל אם היא תאמר: "אני רוצה להיות בריאה יותר" או "אני אוהבת חזה גדול/קטן, זה פשוט יפה יותר בעיניי" - זה מקום מיטיב וסביר שהניתוחים ישפרו את הרגשתה.

בחורה פשוטה כתבה:
לגבי הציווי לגלח - באופן עקרוני אני מהמתנגדות. בעיקר בגלל אג'נדה פמיניסטית, וגם בגלל שזה באמת נורא מסובך להסיר את הכל (הגברים פה שחיים בסרט שזה "לא ביג דיל - כולה כמה דקות" יותר עדיף שתחסכו מאיתנו את בורותכם). אני חושבת שבתל אביב רבתי הציווי יותר חזק (זכורה לי ההפתעה מהמקלחות המשותפות בצבא - לא חושבת שחשבתי על האפשרות בכלל קודם, בטח שלא הכרתי אף אחת שהסירה. זה היה לפני 9 שנים, ואני לא הייתי מהמרכז...). יש מצב שהיום זה כבר חלחל לשאר המדינה...

לוטוס כתבה:
אולי המסר הוא שכל אחת ואחד מאיתנו צריכים לעשות מה שעושה להם טוב בכל תחום. אף אחד לא כופה על האחר להשתנות, ואפשר להתעלם מהכתבות תרבותיות אם הן לא מתאימות לנו, בדיוק כמו שאפשר להתעלם מאופנה שנמכרת כעת בחנויות. טוענים שלכל סיר יש מכסה, אז אולי אם אנשים יפסיקו להשתנות הם ימצאו את המכסה שיעשה אותם מאושרים ושלמים עם הבחירות שלהם.

-וזה התקציר, כן? רק כדי להוכיח, שוב, שאג'נדה לוחמנית פמיניסטית לא הייתה ואילו מגוון דעות- כן.
צ'שייר
צ'שייר • 2 ביולי 2012
מיוחדת..בחיית
בוודאי ובודאי שפתחת כאן דיון סביב לסוגיה פמיניסטית.לא אג'נדה ולא לוחמנית,אבל לא סוגיה פמיניסטית?
נניח לציטוט הולחמני ונתחיל בכותרת השירשור."על הכוס המגולח והפתולוגיה הגברית"
הזמנת דיון על הקשר בין ציפיה גברית להתנהגות נשית,לא סקר דעת קהל על העדפה אישית.
וכך בהתאמה,הגיבו רוב המשתתפות והמשתתפים.בפוסט האחרון ציטטת מגוון רחב ואכן פלורליסטי של עמדות נשיות.שמת לב שרובן המכריע אם לא כולן התייחסו בדיוק לסוגיה זו?בין לחיוב ובין לשלילה.לעניין הקשר בין ציפיה גברית להתנהגות אישית.
אין בכך כמובן כל פסול,אבל אם זה לא דיון סביב לנושא פמיניסטי,אז כנראה שבאמת אינני יודע פמיניזם מהו.
Uranus
Uranus • 2 ביולי 2012
בעיני לא מדובר פה בדיון פמיניסטי ולא במלחמה כלשהי.

הפוסט אמנם התחיל בציטוט של איזו אהבלה והגישה שלה לנושא ונסגר בשאלה מה דעתינו?

באמצעות תגובות שרובן היו קולחות וטובות הנושא עבר מהציטוט המקורי דרך שיחה על העדפות אישיות, זוגיות או כלליות של גברים על נשים באופן כללי
ושל גברים על נשותיהם ספציפית ועל נשים והעדפתן האישית.
ובסופו של דבר הגיע לדיון על נשיות ועל האינטליגנציה הגברית
הנדרשת כדי לראות את אקט גילוח הכוס דרך עיניה של אישה.

בעיני הדיון הזה מרתק, הוא פותח חלון רגשי ביותר לאיך אישה
רואה את עצמה לעומת איך אני רואה אותה - תמיד יהיה פער עצום ולעולם
לא נבין אחד את השניה אבל מדי פעם כשיש אפשרות לראות את העולם דרך עיניה של אישה -
אני מציע לכל גבר ועוד גבר שולט לתפוס את ההזדמנות וללמוד ולהנות ממנה.

אני רואה את התגובות המתלהמות האחרונות כנעות על הציר שבין חוסר הקשבה ואינטליגנציה רגשית במקרה הטוב לחוסר ביצים וצורך לגונן על גבריות מפני איום שאינו קיים.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 2 ביולי 2012
זה דיון פמיניסטי. רק שאני לא מצליחה להבין מה רע בזה.
פמיניזם זה לא קללה.
Uranus
Uranus • 2 ביולי 2012
פרלין כתב/ה:
פמיניזם זה לא קללה.

כי בדיון פמיניסטי את מאבדת את ההקשבה שלי חצי מהאנשים שמשתתפים בדיון הזה שהופכים את הדברים משיחה רגשית לשיחה פונקציונלית.

אז אפשר לעשות דוקא ולקרוא לזה פמיניסטי - אבל כמו הפמיניזם בעשור האחרון - זה לא ישיג כלום.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 2 ביולי 2012
Uranus כתב/ה:
פרלין כתב/ה:
פמיניזם זה לא קללה.

כי בדיון פמיניסטי את מאבדת את ההקשבה שלי חצי מהאנשים שמשתתפים בדיון הזה שהופכים את הדברים משיחה רגשית לשיחה פונקציונלית.

אז אפשר לעשות דוקא ולקרוא לזה פמיניסטי - אבל כמו הפמיניזם בעשור האחרון - זה לא ישיג כלום.

אין לי רצון לעשות דווקא. אני פשוט מסכימה עם צ'שייר שברגע שהדיון הוא על המבט הגברי וההתנהגות הנשית בעקבותיו, הוא דיון פמיניסטי או לפחות, החומרים בהם הוא נוגע הם פמיניסטיים. בעיניי זה פנטסטי. כי בכלוב תמיד יש נטייה ברגע שיש דיון פמיניסטי לחלוקה מגדרית מאוד תקיפה, גברים נגד נשים בכל הכוח ויאללה בלאגן! אז הפעם זה לא היה ככה, כל הכבוד לנו. זה עדיין לא הופך אותו ללא-פמיניסטי. הוא פשוט לא מתלהם.
Uranus
Uranus • 2 ביולי 2012
פרלין כתב/ה:
Uranus כתב/ה:
פרלין כתב/ה:
פמיניזם זה לא קללה.

אין לי רצון לעשות דווקא. אני פשוט מסכימה עם צ'שייר שברגע שהדיון הוא על המבט הגברי וההתנהגות הנשית בעקבותיו, הוא דיון פמיניסטי או לפחות, החומרים בהם הוא נוגע הם פמיניסטיים. בעיניי זה פנטסטי. כי בכלוב תמיד יש נטייה ברגע שיש דיון פמיניסטי לחלוקה מגדרית מאוד תקיפה, גברים נגד נשים בכל הכוח ויאללה בלאגן! אז הפעם זה לא היה ככה, כל הכבוד לנו. זה עדיין לא הופך אותו ללא-פמיניסטי. הוא פשוט לא מתלהם.

אני לא חושב שפמיניזם קשור כאן ואני גם לא מסכים עם ההגדרה שלך למה זה דיון פמיניסטי.
לא כל שוני בתפיסות עולם בין נשים וגברים זה אישו פמיניסטי - אין כאן פרופגנדה אין פה אידאולוגיה ואין פה ניסיון לתקן עוול כלשהו.

יכול להיות פה דיון מדהים על ההבדל בין כוס מגולח בעיני אישה ובין כוס מגולח בעיני גבר מבלי שיהיה צורך להטיף או למכור או לשכנע לגבי גישה צודקת כזו או אחרת.
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 2 ביולי 2012
כל עוד הדיעות לגבי הנושא נשארות בתחום החוויה האישית ואיך האישה תופסת את זה
ולא מערבת גורם אחר כסיבה הראשית לפעולה אז נראה לי דיון יפה ופורה.

כמו למשל דימוי עצמי, נוחיות או הרגשה אישית עם הפעולה.

אבל כאשר זה מתובל בעוד כמה גורמים חיצוניים בסגנון "הם לא אוהבים את זה"
או "דיכוי חברתי"
זה מפספס את ההרגשה האישית ועובר לפסים אידיאולוגים של פמיניזם
(שלא ברור לי איך זה קשור)

ברור לי שגם יש כל מיני תכתיבים חברתיים ושאנשים כולם מושפעים מהסביבה.
אבל הדגש נראה לי פה צריך להיות יותר על החוויה האישית.
לא על זה הדיון? חוויה אישית.

אז חלק כתבו מהחוויה האישית שלהן שזה יפה מאוד וחלק תיבלו בעוד כמה דברים
שלא קשורים או שהקשר היה מאוד תלוש.
על זה יצאו התגובות הקצת מתלהמות.
מUחדת
מUחדת • 2 ביולי 2012
אפשר להצמיד מלא טייטלים, לכל דבר.
גם הדיון הזה יכל לזכות בכמה, פמיניזם הוא בהחלט אחד מהם וזו ממש לא קללה (או קריאה להתנגחות גורפת)- כפי שחלק מהמגיבים נוטים לחשוב.

הבחירה בקטע של אב"ד היה (דווקא?) בזכות נקודת המוצא שלו- הפמיניסטית כהגדרתו.
כי (דווקא!) רציתי לקחת את הנושא למקום פחות מעוגן, פחות מאשים (את מי מהצדדים) ויותר אנתרופולוגי. אבל גם זה לא מדויק והיה מושך לכיוונים ברומו של שבט הממבו-ג'מבו.

וכך יצא שכל אחד משך קצת לכיוון שלו, וכל הכיוונים נכונים במידה שווה-
בטח כשפותחת השרשור זורקת פצצה פמיניסטית חכמה כבן-דיין ואז אומרת 'בלי לערב הורים'.
(ולרוב, בהחלט הצלחנו/תם/תן/תי!)
icon_smile.gif

מה שיצא בסופו של דבר משרשורינו זה חשוב (ומעניין) בהרבה מסך הגדרותיו.
ואני גאה בטירוף. שמחנו אותי.