אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

זה רק אני ???

בלוסום​(לא בעסק)
לפני 11 שנים • 2 ביולי 2012
בלוסום​(לא בעסק) • 2 ביולי 2012
פרלין כתב/ה:
זה נכתב בבלוג פרטי.
לדעתי זה לא יפה ולא ראוי לגרור משהו מבלוג של מישהו אחר לפורום ציבורי.

האדם שכתב את הפוסט בבלוג הרצ"ב:

א. התחיל אותו בפייסבוק בפומביות
ב. מהיכרות אישית עם הנפש הפועלת - הבן אדם יעשה ה כ ל לזכות בתשומי ובפומביות ולמשוך אש.
Luna Sol​(נשלטת){Loki the t}
Luna Sol​(נשלטת){Loki the t} • 2 ביולי 2012
rapunzel כתב/ה:
פרלין כתב/ה:
זה נכתב בבלוג פרטי.
לדעתי זה לא יפה ולא ראוי לגרור משהו מבלוג של מישהו אחר לפורום ציבורי.

האדם שכתב את הפוסט בבלוג הרצ"ב:

א. התחיל אותו בפייסבוק בפומביות
ב. מהיכרות אישית עם הנפש הפועלת - הבן אדם יעשה ה כ ל לזכות בתשומי ובפומביות ולמשוך אש.

אם את כבר מאשימה מישהו במשהו לפחות תדייקי!
הוא לא זה שהתחיל את זה בפייסבוק, הגורם השני התחיל(ה) את זה באופן פומבי בפייסבוק. הוא לאחר מכן פרסם את זה כפוסט בבלוג שלו כאן.

ואנחנו כנראה מדברות על אדם שונה לחלוטין.
לזכות בתשומי? הוא לא צריך לזכות icon_smile.gif יש לו מספיק.
*מנגינה*{התווים שלו}
*מנגינה*{התווים שלו} • 2 ביולי 2012
ראיתי את הפוסט הנ"ל.
קראתי הרמתי גבה ואפילו הרגשתי לא נוח עם הנכתב.
בד"כ אני לא נוהגת להגיב להתנהלות של אנשים,
יש לי מספיק לחנך במסגרת עבודתי icon_smile.gif
אבל הפעם הרגשתי צורך והגבתי שם.
גם הפוסט שנכתב שם בבלוג,לפני הנוכחי, נכתב מנקודת ראות מוזרה. (בעיני)
זה האדם, זה בלוגו האישי וזו זכותו המלאה לכתוב בו כל מה שיחפוץ.
המקסימום שניתן לעשות זה להדיר את עצמנו ממקום שלא נעים או לא נוח.

ובאשר לדיון ציבורי
לדעתי צריך לשאול קודם את הכותב אם הוא מסכים לפרסם את דבריו בפורום ציבורי.
Master Bruce
Master Bruce • 2 ביולי 2012
א- כן, אני טרול. זה מה שאני עושה. תמונת הפרופיל שלי בפייסבוק היא של מגה-טרול. זה מי ומה שאני. מי שלוקח אותי ברצינות, זה עצוב מאד.

ב- יחד עם זאת, כאשר אנשים מבקשים ממני בצורה מנומסת למחוק או לתקן משהו שכתבתי אני עושה את זה. אני אוהב לגרום לאנשים להרגיש נבוכים ולא נעים, אני לא אוהב באמת להעליב אותם או להכעיס אותם. מי שמכיר אותי יודע את זה עלי, ואני לא פעם ולא פעמיים מחקתי או שיניתי הודעות שלי.

ג- כאשר אנשים שאני לא מכיר תוקפים אותי בצורה כזאת וקוראים לי אטום, שלא יתפלאו שהם מקבלים ממני אש. אם חבר שלי יקרא לי ככה אני ארגיש צורך להקשיב לו ולהתנצל. אם זר מוחלט יקרא לי ככה? שילך להזדיין.

ד- אותה אלכס לקחה את השיחה הפרטית שלנו והפיצה אותה בפומבי בפייסבוק שלה (ולהבדיל ממני לא טרחה להסתיר את השם האמיתי שלי) היכן שאסופת אנשים מיהרו לרדת עלי ולהגיד כמה שאני איום ונורא, וזאת בלי לדבר איתי או לשאול על הצד שלי בסיפור. אין לי בעיה שישנאו אותי בגלל מי שאני. יש הרבה כאלו שעושים את זה. אבל אני חושב שזה עלוב ופתטי לשנוא אותי על סמך משהו ששומעים ממישהו אחר.

ה- אני כתבתי את הפוסט הזה כמשהו שמעשע אותי. הבלוג שלי קיים בשבילי ובשביל מספר חברים קרובים. אני כמובן לא יכול למנוע (ולא הייתי עושה את זה גם אם הייתי יכול) מאחרים לקרוא אותו, ואכן הבלוג שלי נחשב ל"שטח ציבורי", אבל מכאן עד להפוך פוסט אחד לנושא לדיון בפורום הכללי יש פער לא קטן. פער שאני מעולם לא הסכמתי שיעבור.

ו- אם למישהו יש בעיה איתי, או עם הבלוג שלי, הוא מוזמן לשלוח לי הודעה או להגיב לי בבלוג. אני לא מבטיח תגובה, ובוודאי שלא מבטיח תגובה שהוא יאהב (כפי שכתבתי קודם, אם מישהו שאני לא מכיר מעיז לתקוף אותי אני אפתח את הג'ורה שלי), אבל אני מבטיח שהוא לפחות יזכה ממני ליותר כבוד מאשר מישהו שמרכל עלי מאחורי הגב. ולפחות הוא יהנה מהידע שהוא שונא אותי בגללי, ולא בגלל משהו שמישהו אחר אמר.

ז- אני חושב שיש לי את הזכות לכתוב בבלוג שלי מה שאני רוצה (ובתנאי שאני לא מסיט לפשע או לשנאת מיעוטים, או מסגיר סודות, מדינה או אאוטינג, כמובן), אבל מצד שני, זאת גם זכותו של כל אחד לכתוב שאני לא בסדר. בין זכות חוקית לבין להרוויח כבוד? יש גבול. זכותה של אין דה דארק לחשוב שאני דפוק בגלל הפוסט שלי, זכותי לחשוב שהיא דפוקה בגלל שהיא רצה לכתב לזה בפורום פומבי. זה היופי בזכות הדיבור: מותר להגיד מה שאתה רוצה, אבל שא גם בתוצאות.
in_the_dark​(מתחלפת)
in_the_dark​(מתחלפת) • 2 ביולי 2012
מצטערת בתפיסה שלי משהו ממש לא בסדר באדם מבוגר שמגיב לילד בצורה כזאת
אם זה לאדם בוגר אז לא הייתי מזדעזעת כמו במקרה הזה

אני אתאיסטית וגם אני לא אוהבת שדוחפים לי דת אבל יחד עם זה זאת תמונה שבה מבקשים מאנשים להתפלל למען ילדה שחולה בסרטן - אף אחד לא דרש ממך שום דבר
לא היה רשום תתפלל גם אם אתה לא מאמין מה אכפת לך וגם אף אחד לא תייג או שם לך את התמונה על הקיר – מישהי העלתה תמונה והיה רשום אנא התפלל
אם אתה מאמין סבבה ואם לא יכולת פשוט להבליג

לרשום תפילות לא מרפאות רופאים כן זה כבר לדחוף את האגנדה שלך לגרון שלהם

שוב בגלל הרגשתי פתחתי את הפוסט כי באמת אמרתי אולי זה באמת רק אני וכן היה חשוב לי לקבל פרספקטיבה על המקרה שלדעתי האישית ראוי לגינוי

"אני לא אוהב באמת להעליב אותם או להכעיס אותם"

אני לא רואה איך אפשר להגיד משפט כזה ולהאמין בו אבל לרשום את מה שרשמת .

"ד- אותה אלכס לקחה את השיחה הפרטית שלנו והפיצה אותה בפומבי בפייסבוק שלה (ולהבדיל ממני לא טרחה להסתיר את השם האמיתי שלי) היכן שאסופת אנשים מיהרו לרדת עלי ולהגיד כמה שאני איום ונורא."

אני לא שמעתי ממישהו אחר אני ראיתי את התגובה המקורית וגם לא התייחסתי לשיחה האישית שלך עם אלכס שדרך אגב- אתם התכתבתם בפייסבוק בתגובות של התמונה ושם התגובה שלך הייתה פומבית והיה רשום את השם שלך אז אין סיבה להסתיר את השם מן הסתם . אם אתה רושם בכלוב אז הגיוני שתרשום את הכינוי ולא את השם האמיתי כי אז זה אאוטינג- אבל בפייסבוק?

"אני כתבתי את הפוסט הזה כמשהו שמעשע אותי. הבלוג שלי קיים בשבילי ובשביל מספר חברים קרובים. אני כמובן לא יכול למנוע (ולא הייתי עושה את זה גם אם הייתי יכול) מאחרים לקרוא אותו, ואכן הבלוג שלי נחשב ל"שטח ציבורי", אבל מכאן עד להפוך פוסט אחד לנושא לדיון בפורום הכללי יש פער לא קטן. פער שאני מעולם לא הסכמתי שיעבור".

שוב אולי אני אכן עמוק באפלה כפי שרשמו פה בתגובות אבל אני מכירה אנשים שרוצים שהבלוג שלהם יהיה פרטי לכמה חברים אז הם עושים את זה באתרים אחרים ולא פה בכלוב
אתרים שבהם יש אפשרות לאפשר או לבחור מי יראה את הפוסטים שלהם
אולי אני לא מבינה את עניין הבלוג כראוי ושוב אני באמת חושבת שיתכן שאני טועה אבל לפי ראותי כתבת בבלוג כלומר אתה פירסמת
משמע מותר לי לצטט-ומכאן אם פירסמת משהו באתר לגטימי להגיב עליו באותו אתר גם אם זה בפורום

" אני חושב שיש לי את הזכות לכתוב בבלוג שלי מה שאני רוצה (ובתנאי שאני לא מסיט לפשע או לשנאת מיעוטים, או מסגיר סודות, מדינה או אאוטינג, כמובן), אבל מצד שני, זאת גם זכותו של כל אחד לכתוב שאני לא בסדר. בין זכות חוקית לבין להרוויח כבוד? יש גבול. זכותה של אין דה דארק לחשוב שאני דפוק בגלל הפוסט שלי, זכותי לחשוב שהיא דפוקה בגלל שהיא רצה לכתב לזה בפורום פומבי. זה היופי בזכות הדיבור: מותר להגיד מה שאתה רוצה, אבל שא גם בתוצאות."

סבבה לפחות מסכימים על משהו
Master Bruce
Master Bruce • 2 ביולי 2012
1- אלכס מבוגרת ממני בכ5 שנים. לא ממש עונה על ההגדרה של "מגיב לילד"
2- כפי שציינתי, אם אומרים לי בצורה מנומסת שהעלבתי או הכעסתי בצורה רצינית, אני מתנצל ומוחק או מתקן את ההודעה שלי. אני מוכן לקבל את זה שהתגובה שלי לא היתה במקום. באמת. אבל יש דרכים להגיד לי את זה. לתקוף אותי בצורה עלובה כזאת ולקרוא לי אטום זאת לא ממש דרך לעשות את זה.
3- השיחה בפייסבוק מעבר לתגובה המקורית היתה בצ'אט. לא בתגובות. לאחר מכאן השיחה הועתקה לסטטוס. נכון, אפשר לכתוב את השם בלי שזה יחשב לאאטוינג. אבל זה עלוב. זה להפוך ריב אישי (מוצדק או שלא) לשיח ציבורי. זה ללכלך עלי בפומבי. וזה דוחה.
4- שימי לב שכתבתי שלא הייתי מונע כניסת "זרים" לבלוג שלי אפילו אם הייתי יכול לעשות זאת. אבל עדיין יש לבלוג עצמו קהל יעד. אפילו אם זו לא סיטואציה שרק הם יכולים לקרוא את הבלוג. נהוג בעולם האינטרנט שלא להפוך דיון שמקומו בתגובות לבלוג מסויים לדיון פומבי בפורום. זה אמנם לא חמור כמו להפוך שיחה פרטית בצ'אט לנושא פומבי, אבל זה בהחלט לא נהוג ולא מקובל.

אבל היי, זה אתר של סוטים, ואני בעצמי מודה שהפעולות שלי הן לא בדיוק בגדר ה"נהוג ומקובל", אני לא יכול לצפות מאחרים לעשות את זה
in_the_dark כתב/ה:

"ד- אותה אלכס לקחה את השיחה הפרטית שלנו והפיצה אותה בפומבי בפייסבוק שלה (ולהבדיל ממני לא טרחה להסתיר את השם האמיתי שלי) היכן שאסופת אנשים מיהרו לרדת עלי ולהגיד כמה שאני איום ונורא."

אני לא שמעתי ממישהו אחר אני ראיתי את התגובה המקורית וגם לא התייחסתי לשיחה האישית שלך עם אלכס שדרך אגב- אתם התכתבתם בפייסבוק בתגובות של התמונה ושם התגובה שלך הייתה פומבית והיה רשום את השם שלך אז אין סיבה להסתיר את השם מן הסתם . אם אתה רושם בכלוב אז הגיוני שתרשום את הכינוי ולא את השם האמיתי כי אז זה אאוטינג- אבל בפייסבוק?

"

* לקחתי רק את הציטוט הזה מהתגובה המקורית כי התגובה הבאה מתייחסת רק לציטוט זה.

אאוטינג= לחשוף דברים פרטיים על אדם. ביניהם זה גם שיחה אישית.
אאוטינג מעולם לא היה משהו שמשוייך רק לבדסמ או רק לכלוב.
כאשר מישהו לוקח שיחה פרטית לחלוטין ומחליט לפרסם אותה, אז כן, זה "קצת" יותר מלהביע דעה וזה קצת יותר "מסריח" בעיניי.

מה שהיה בפייסבוק היה יצירת סטטוס מחודש שלא קשור לתמונה, בסטטוס עצמו הייתה מפורטת כל השיחה ביניהם.
זה דבר אחד לרשום סטטוס בסגנון של: "אוי יש אנשים טיפשים ורעי לב בעולם" (דוגמה שהומצאה מהראש שלי כרגע) שזה בעצם מהווה דעה מוחלטת שלא מערבת שום פרט לגבי מישהו לבין לפרסם שיחה פרטית בסטטוס בפייסבוק.

ואני אגיד לך בדיוק לאן זה הוביל כי אני ראיתי גם את התגובות- היו הכפשות על הבנאדם, היו ירידות הרבה יותר גרועות ממה שהוא כתב, היו קריאות לאנשים למחוק אותו מרשימת החברים שלהם וכן הלאה.

*זאת דעתי הבלעדית בעניין זה ורק לגבי הציטוט אותו בחרתי להשים כאן ולא לגבי התגובה המלאה
in_the_dark​(מתחלפת)

אני אתייחס לשני התגובות למרות שאתם מתייחסים רק לקטע ספציפי

in_the_dark​(מתחלפת) • 2 ביולי 2012
דבר ראשון התמונה היתה של ילדה חולה ולא של אלכס לכן התגובה היא לילדה זה שאלכס היא זאת שהעלתה אותה לא משנה את זה
אז כן לרשום לידה שההורים שלה רשמו ילדה יפה - היא לא ילדה יפה - נראה לי לא ענייני ובכללי לא מתאים - אף אחד לא ביקש את דעתך הם מבחינתם ביקשו את עזרתך (כפי הם רואים את זה ולפי אמונתם) לכן התגובה שלך הייתה כו מקוממת

השיחה האישית לא חשפה כלום חוץ מלהראות התנהלות של אדם אשר לא ממש בחר להגיב לתגובתה (הכועסת אומנם) של אלכס. זה לא היה דיון או משהו אלא יותר שהיא האשימה אותו והסבירה לו מדוע לקחה זאת אישית בעוד שהוא מקלל אותה ועושה מזה בדיחה. אני לא רואה איך זה אאוטינג - מה שכן היא רצתה לפחות לפי דעתי להראות שאין טעם לפנות לבנאדם הוא לא מספיק בוגר בכדי להבין או להגיב בהתאם

Re: אני אתייחס לשני התגובות למרות שאתם מתייחסים רק לקטע ספצי

in_the_dark כתב/ה:
דבר ראשון התמונה היתה של ילדה חולה ולא של אלכס לכן התגובה היא לילדה זה שאלכס היא זאת שהעלתה אותה לא משנה את זה
אז כן לרשום לידה שההורים שלה רשמו ילדה יפה - היא לא ילדה יפה - נראה לי לא ענייני ובכללי לא מתאים - אף אחד לא ביקש את דעתך הם מבחינתם ביקשו את עזרתך (כפי הם רואים את זה ולפי אמונתם) לכן התגובה שלך הייתה כו מקוממת

השיחה האישית לא חשפה כלום חוץ מלהראות התנהלות של אדם אשר לא ממש בחר להגיב לתגובתה (הכועסת אומנם) של אלכס. זה לא היה דיון או משהו אלא יותר שהיא האשימה אותו והסבירה לו מדוע לקחה זאת אישית בעוד שהוא מקלל אותה ועושה מזה בדיחה. אני לא רואה איך זה אאוטינג - מה שכן היא רצתה לפחות לפי דעתי להראות שאין טעם לפנות לבנאדם הוא לא מספיק בוגר בכדי להבין או להגיב בהתאם

שוב.
מה שהיה באותה תמונה היה פומבי.

לאור התגובה של טופר בתמונה, היא שלחה לו הודעה פרטית (דגש על פרטית) בפייסבוק.
לאחר מכן, היא פרסמה את כל הלך השיחה בסטאטוס פומבי (דגש על פומבי) בקיר שלה.
אז כן, זה בעיניי אאוטינג.
לפרסם שיחה פרטית עם אדם זה משהו שלא עושים, בעיניי.
Lordpain​(שולט)
Lordpain​(שולט) • 2 ביולי 2012
יותר ויותר, הפורומים עוסקים בהכל רק לא בבדסמ...

ההתעסקות הבלתי פוסקת על גבול האובסיסיבית במי צודק ומי טועה
לא יודעת שובע.

האם אתם באמת מצפים שמשהו ישתנה לאור טיעוני הבעד/נגד שלכם ?

תחזרו למציאות...