צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

על הכוס המגולח והפתולוגיה הגברית

מUחדת
לפני 11 שנים • 4 ביולי 2012
מUחדת • 4 ביולי 2012
זה לא נכון, תום. היסטריה נשית לא מופיעה באף ספר רפואה מאז התקופה הויקטוריאנית
ואילו נוירוזות הן עניין משותף לגברים ונשים.
מUחדת

ועוד על רפואה ונשים. תראו את זה:

מUחדת • 4 ביולי 2012
בבדיקה שנערכה במרכז המומחים המנוהל על ידי ד"ר אודי פרישמן, נמצא כי מתוך 336 תביעות לרשלנות רפואית שהוגשו בין השנים 2006 ועד 2010, 215 הן תביעות של נשים. עוד עולה, כי התביעה הנפוצה ביותר היא בגין רשלנות הנובעת מאיחור באבחון של סרטן השד.

לדברי ד"ר פרישמן, הסיבה העיקרית לכך שנשים מגישות יותר תביעות מגברים, היא שחלק גדול מהתביעות מוגשות עקב פרוצדורות רפואיות שגברים לא עוברים. למשל בעיות הקשורות להיריון, פרוצדורות גניקולוגיות, וסרטנים נשיים, כאמור- בעיקר סרטן השד. דווקא תביעות בגין פרוצדורות אסתטיות פחות שכיחות מהמצופה, אך מספרן עדיין גבוה בהרבה אצל נשים מאשר אצל גברים.

http://saloona.co.il/blog/%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9D-%D7%A0%D7%92%D7%93-%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%90%D7%99%D7%9D/
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 4 ביולי 2012
מיוחדת,

לא התייחסתי להיסטריה נשית כמשהו שמופיע בספרי הרפואה.
אפילו כתבתי שזה לא קשור לרפואה.

כוונתי יותר כתופעה חברתית ולא כמדעי
.
מUחדת
מUחדת • 4 ביולי 2012
זה חמור מה שאתה אומר- וממש לא נכון.
אני מכירה מעט מאוד אנשים היסטרים- והם נחלקים שווה בשווה בין המינים.
T O M​(שולט)
טוב מיוחדת,

אז אין כזה דבר "היסטריה נשית"

לא ראית דבר כזה
לא שמעת על דבר כזה
זו בכלל אגדה אורבנית, טוב?

עכשיו את מרוצה?

לפחות חייכתי והצחקתי כמה שקוראים את המשפט הזה. שאין..

.
T O M​(שולט)

Re: ועוד על רפואה ונשים. תראו את זה:

מUחדת כתב/ה:
בבדיקה שנערכה במרכז המומחים המנוהל על ידי ד"ר אודי פרישמן, נמצא כי מתוך 336 תביעות לרשלנות רפואית שהוגשו בין השנים 2006 ועד 2010, 215 הן תביעות של נשים. עוד עולה, כי התביעה הנפוצה ביותר היא בגין רשלנות הנובעת מאיחור באבחון של סרטן השד.

לדברי ד"ר פרישמן, הסיבה העיקרית לכך שנשים מגישות יותר תביעות מגברים, היא שחלק גדול מהתביעות מוגשות עקב פרוצדורות רפואיות שגברים לא עוברים. למשל בעיות הקשורות להיריון, פרוצדורות גניקולוגיות, וסרטנים נשיים, כאמור- בעיקר סרטן השד. דווקא תביעות בגין פרוצדורות אסתטיות פחות שכיחות מהמצופה, אך מספרן עדיין גבוה בהרבה אצל נשים מאשר אצל גברים.

http://saloona.co.il/blog/%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9D-%D7%A0%D7%92%D7%93-%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%90%D7%99%D7%9D/

איזה מסר את רוצה להעביר במידע הזה?

הגיוני שיהיו יותר תביעות מצד נשים בגלל הפרוצדורות הרבות שרק נשים עוברות
(מה שכתוב בציטוט)

הרשלנות לא נעשית בגלל שמזלזלים בנשים כדרך קבע. גוף האישה הוא מורכב
ואלה פרוצדורות מורכבות בחלקן. ומנגד, התביעות אני מניח גם לא נעשות בגלל משהו
היסטרי אלא בגלל עוול שנגרם לטענתן. רשלנות רפואית נטו.
אז לא כל כך הבנתי איזה מסר רצית להעביר.
נוצות ומסמרים
נוצות ומסמרים • 4 ביולי 2012
Black Lotus כתב/ה:
נוצות ומסמרים כתב/ה:
אני רק הערה:

לנשים קשה קצת יותר - וסוגיית הגילוח (שכן כלולה בכלל זה וכן מזיקה לבריאות. הסרת שיער הערווה נאסרה במכוני הקוסמטיקה של מדינת ניו-יורק היה ותהיתם) היא אחת מן הקשיים הללו - כיוון שבעולמנו הלא-שוויוני גברים עדיין נהנים מפריווילגיות רוב. כמו הפריווילגיה לטעון שנשים הן רגשניות והיסטריות ולכן התקוממות שלהן בנוגע לנושאים הנוגעים לגופן ומיניותן - הן פונקציה של ההיסטריה הזו. כמו היותה של הרפואה מקצוע גברי ברובו שנלמד על ידי גברים על גברים. מה שמקל על רופאים גברים לפטור תסמינים נשיים של נשים כהיסטריה נשית.

ומפני שפריווילגיות גבריות, כמו פריווילגיות פיננסיות, אינן דבר של מה בכך, לא רפאל ולא אף גבר אחר, ששים לוותר עליהן. וזה לא קשור לכך שאנחנו רגישות יותר או חופרות פחות. זה קשור בכך שכאשר למעמד מסוים יש יותר (כח, זכויות, כסף, וכו'), למעמד אחר יש פחות. וכל זמן שצד אחד מחזיק בכח, האינטרס הטבעי שלו הוא לרוב להמשיך ולהחזיק בו.

אולי לחלק מהנשים קשה יותר, ואולי זה תלוי מגדר ואולי לא כי מדובר בעניין של השקפה. לי אישית לא קשה יותר מלבעלי, ועל אף היותי אישה אף אחד לא "מדכא" אותי. יתרה מזאת, אף רופא לא פטר מעולם את טענותיי כהיסטריה נשית. לכן אני מבקשת ממך לא להחליט דברים כאלו עבורי, רק משום שאנחנו חולקות מגדר, בטח לא בכזו נחרצות.

ואגב, גיגלתי את הטענה על ניו-יורק ומכוני הקוסמטיקה ולא מצאתי דבר. אפשר קישור?

סליחה, לא דייקתי כאן והריני מחדדת, מדובר במדינת ניו-ג'רזי שאסרה על הסרת "ביקיני ברזילאי". הלינק, לנוחיותך:
http://www.mako.co.il/women-beauty/cultivation/Article-3041e6878502731006.htm&sCh=f5fb16f8bad36110&pId=1601128303

אשר לטענותייך: בייבי, החברה צורבת לך את התודעה.

עכשיו, אל תביני אותי לא נכון. אני שמחה שאת לא מרגישה מדוכאת. אני שמחה שאת מרגישה שאת מתמודדת מול הזדמנויות שוות לאלו שמקבל בעלך, שהלחצים המופעלים עליכם (וגם עליו , כפי שכבר נאמר בדיון הזה, מופעלים לחצים ממגדרים) שווים בעצמתם, ומעל הכל, אם טוב לך ואת מאושרת בחייך, זה נפלא.

אבל זה לא טוב לי. וזה לא טוב למיוחדת ולפרלין ולעוד מיליוני אחרות ואני מקווה שגם לאחרים - המבינים שלהיות אדם טוב יותר, מבין יותר, סובלני וסבלני יותר, עדיפות מההתבצרות בעמדת כח.

כשאת טוענת - מפני שטוב לך ונוח לך במקום שבו את נמצאת - שנשים, ואת ביניהן, אינן ממושטרות, אינן מדוכאות ואינן פועלות בתוך מערכת דכאנית, את מחבלת בסיכוי שלי ושל אחרות ליצור עולם טוב יותר לעצמנו. לשם מה? על מה את חולקת? על תחושותינו הסובייקטיביות? או על הנתונים הסטטיסטיים המאשררים אותן בהתמדה?
T O M​(שולט)
נוצות ומסמרים, התשובות שלך פה קצת סותרות את ההודעה של מיוחדת לפני כמה עמודים על כך
שאין בשירשור פה אג'נדה לוחמנית פמיניסטית. את לא היחידה שהגבת כך אבל נכון לכרגע את הבולטת
שבהן.

.
מUחדת
מUחדת • 4 ביולי 2012
מה שכתבתי היה שהשרשור לא נולד משם ולא כיוון אליה (אג'נדה פמיניסטית).
יחד עם זאת, ציינתי מפורשות שכל הגדרה תהייה נכונה אך מקבעת.
יש פה הרבה דברים, הרבה גברים ונשים, יש פה תהיות על החברה, על אופנה, על מה זה אקט אלים ועל נורמות. יש כאן דיון ויש כאן קיטור, יש התנגחויות קלות, קווים משיקים ומקבילים, יש כאן שוביניזם ויש כאן פמיניזם, יש כאן הכל.

אבל "אג'נדה לוחמנית" אין כאן. פמיניזם- יש כאן, גם.