בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

על הכוס המגולח והפתולוגיה הגברית

Lexi
לפני 11 שנים • 5 ביולי 2012

מסכימה איתך לגמרי

Lexi • 5 ביולי 2012
לפעמים אני מסתכלת למטה ולא מרגישה בנוח שהכל מגולח ככה.
זה נראה כאילו אני ילדה קטנה ומפותחת מידי.

אבל כשזה מגיע לשיער, אני חושבת שהכל בעצם אופנה.
פעם משולש, פעם פס, פעם חלק, פעם מלא.
אני מחכה שהאופנה תחזור לנשיות (:
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
נוצות ומסמרים כתב/ה:

בתכלס, אם לא היה כאן עניין של לחץ חברתי, באמת נראה לך שאישה שפויה בדעתה הייתה בוחרת לגלח, לא כל שכן למרוט את שיער הערווה שלה? זה נראה לך כמו אקט הגיוני? שפוי? נורמלי? באמת נראה לך שאישה רציונלית, בעולם נטול פורנו ומגזיני אופנה הייתה מתעוררת יום אחד בבוקר וחושבת: היי! אני ממש רוצה לגלח את הכוס שלי, זה יהיה הרבה יותר אסתטי ונוח בלי שיער ערווה! אז מה אם הפרוצדורה לא בריאה, מכאיבה, מזיקה ולא נוחה. בשביל האסתטיקה והנוחות אני מוכנה לסבול.

אתה באמת מאמין בזה? (ואם כן, מה מונע מאותן נשים לגלח את ראשן? העיסוק בשיער הראש וחוסר הנוחות שהוא גורם, הרבה יותר מציקים ומטרידים ביום-יום, וההפטרות ממנו כרוכה בהרבה פחות טרחה).

אלא שאתה לא מאמין בזה. אתה לא מסוגל (לא בלי תעלולים לוגיים) לגזור כלל שווה הנוגע לשיער ערווה שחל גם על גברים וגם על נשים, שלא משקלל סוגיות של לחץ חברתי, וחף מ-האם אעז לומר זאת? דיכוי גברי.

פרידה משיער הערווה כמו פרידה משיער הגוף בכלל עבור כל אדם שמקצועו אינו דורש זאת (לדוג' שחיינים) הוא אקט אסתטי והגיוני בערך כמו עקירת השיניים החותכות. אני בטוחה שאיפשהו, בחברה כלשהי, ישנם גברים המאמינים בכל לבם שנשים עקורות שיניים הן יפות יותר, אסתטיות יותר, ובטח ובטח: מוצצות טוב יותר. אבל כאנשים שפויים, אני סבורה שמחובתנו לדבר על יחסי הכוחות הלא-שיוויונים שמאפשרים לגברים בחברה הזו להמשיך ולבקש את הנשים לעקור את שיניהן, ולנשים המניחות לשיניהן להיעקר, לחשוב שהן עושות זאת מרצונן החופשי.

אני חושבת שאני אחת הנשים היותר רציונליות שיש, ואף אחד לא היה חושב להאשים אותי ב"היסטריה הנשית" שהוזכרה כאן בשרשור, וגם תסביכי ילדה-אשה הם לא הקאפ אוף טי שלי. עם זאת, אני מגלחת את שיער הערווה שלי מרגע שהוא גדל ועוד לפני שראיתי פורנו, כי אני לא אוהבת שיער גוף מיותר, וכי בעיני זה יותר אסתטי. הקפדתי על שגרת גילוח גם בתקופות בהן לא היו לי בני זוג, ואפילו בתקופות בהן לא יצאתי לדייטים, כי הגילוח הוא בשבילי ולא בשביל מישהו אחר. למעשה לבעלי פחות אכפת מלי מה הוא מצב הגילוח שלי. עד כה זה גם לא פגם בבריאות שלי מעולם.

אמנם את השיניים החותכות אנשים לא מוציאים, אבל את שיני הבינה כן, אם הן מפריעות להן. באותה מידה מי שמפריעות לה שערות הערווה יכולה להוציא אותן, גם מבלי להחשד כקורבן של החברה, המין הגברי או וואטאבר.

אם את רוצה כלל שווה לגברים ולנשים, אתן לך את שני הסנט שלי - שכל אחד יעשה מה שעושה לו טוב. ורק לסבר את האוזן בשנות ה-20 שלי היה לי יזיז שהיה מגולח לגמרי מרצונו החופשי, כך שיש גם גברים הגיוניים, שפויים ונורמלים שבוחרים לגלח.

מבחינתי פמיניזם זה החופש לבחור. ברגע שאת שוללת את הדעות שלי, וכותבת משפטים כמו " זה נראה לך כמו אקט הגיוני? שפוי? נורמלי?", את שוללת את חופש הבחירה שלי ושל נשים כמוני. זו התנשאות מסוכנת לחשוב שכל מי חושבת אחרת ממך היא שטופת מוח ובעלת תודעה כוזבת.

הנפת הדגל שלך בשם הפמיניזם, היא זו שהורסת לנשים אחרות ולא האושר וחוסר הפחד שלי מתקרות.
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 5 ביולי 2012
משהו הומוריסטי :

שימו לב גם לשורה האחרונה באפור, בצד הכי שמאלי.

* תודה ל-RED-E על התמונה.
מUחדת
מUחדת • 5 ביולי 2012
אני מסכימה עם מה שלוטוס כתבה כי אני מכירה את זה ממקומות אחרים,
לא רק בקטע פמיניסטי.

גדלתי בבית מעורב. תימנים ופולנים. מזרחים ואשכנזים.
בדיונים על מזרחים-מקופחים ואשכנזים- מקפחים לי יש תמיד נקודת מבט משולשת: של המזרחי, האשכנזי ושלי.
אני שונאת שמנסים לשכנע אותי שכל המזרחים דפוקים- ושבכל מקום יש אפליה כלפיהם.
זה לא אומר שכ-ל המזרחים לא נדפקו- זה אומר שלא כולם נדפקו ובטח לא על ידי מפלצת הספגטי הלבנה.
ולהיפך.
לא כיף לנהל איתי דיונים כי אני מלהטטת בין דעות וידיעות- והופכת אותם למשהו שלי.

זאת ועוד-
עבור מי שמחזיק בדעות ימניות- אני נחשבת לשמאלנית. בדיון עם שמאלני אני אתוייג כימנית כי אני מאמינה בגישה של אפס סבלנות כלפי אלימות ולא חושבת ששלום עושים בכל מחיר.
בכל מקרה- שניהם יטעו לקטלג אותי ולהפוך אותי למה שאני לא- כי לא ידעו מה לעשות עם כל מה שאני כן.

ולעניין הפמיניסטי:
מכל הזרמים בפמיניזם היחיד שאני מצליחה להתחבר אליו (טוב, אולי לא היחיד אך המדויק שבהם)-
הוא פמיניזם ליברלי. וכהגדרתו: "מתוקף היותו של הפמיניזם הליברלי חלק מתנועת הליברליזם, הוא מעמיד כמודל התנהגות דפוס רציונלי, החותר לקביעת יעדים השגיים עבור הפרט, והצלחה מרבית בהגשמתם"

וזה אומר, בהכרח, שאני מבינה שלא כולן חשות מקופחות, זה מצוין וזה לא קשור לדיכוי.
ברגע שהכל נצבע בגוונים של דיכוי (ולא התקרבנות)- כל מי שלא מרגישה מדוכאת נחשדת
(והנה ביטוי מעולם אחר) למשתכנזת, אחת שהמירו אותה מדתה ולא יודעת את זה.
זה יוצר מעגל שאי אפשר להיחלץ ממנו.
נוצות ומסמרים
נוצות ומסמרים • 5 ביולי 2012
Black Lotus כתב/ה:
נוצות ומסמרים כתב/ה:

בתכלס, אם לא היה כאן עניין של לחץ חברתי, באמת נראה לך שאישה שפויה בדעתה הייתה בוחרת לגלח, לא כל שכן למרוט את שיער הערווה שלה? זה נראה לך כמו אקט הגיוני? שפוי? נורמלי? באמת נראה לך שאישה רציונלית, בעולם נטול פורנו ומגזיני אופנה הייתה מתעוררת יום אחד בבוקר וחושבת: היי! אני ממש רוצה לגלח את הכוס שלי, זה יהיה הרבה יותר אסתטי ונוח בלי שיער ערווה! אז מה אם הפרוצדורה לא בריאה, מכאיבה, מזיקה ולא נוחה. בשביל האסתטיקה והנוחות אני מוכנה לסבול.

אתה באמת מאמין בזה? (ואם כן, מה מונע מאותן נשים לגלח את ראשן? העיסוק בשיער הראש וחוסר הנוחות שהוא גורם, הרבה יותר מציקים ומטרידים ביום-יום, וההפטרות ממנו כרוכה בהרבה פחות טרחה).

אלא שאתה לא מאמין בזה. אתה לא מסוגל (לא בלי תעלולים לוגיים) לגזור כלל שווה הנוגע לשיער ערווה שחל גם על גברים וגם על נשים, שלא משקלל סוגיות של לחץ חברתי, וחף מ-האם אעז לומר זאת? דיכוי גברי.

פרידה משיער הערווה כמו פרידה משיער הגוף בכלל עבור כל אדם שמקצועו אינו דורש זאת (לדוג' שחיינים) הוא אקט אסתטי והגיוני בערך כמו עקירת השיניים החותכות. אני בטוחה שאיפשהו, בחברה כלשהי, ישנם גברים המאמינים בכל לבם שנשים עקורות שיניים הן יפות יותר, אסתטיות יותר, ובטח ובטח: מוצצות טוב יותר. אבל כאנשים שפויים, אני סבורה שמחובתנו לדבר על יחסי הכוחות הלא-שיוויונים שמאפשרים לגברים בחברה הזו להמשיך ולבקש את הנשים לעקור את שיניהן, ולנשים המניחות לשיניהן להיעקר, לחשוב שהן עושות זאת מרצונן החופשי.

אני חושבת שאני אחת הנשים היותר רציונליות שיש, ואף אחד לא היה חושב להאשים אותי ב"היסטריה הנשית" שהוזכרה כאן בשרשור, וגם תסביכי ילדה-אשה הם לא הקאפ אוף טי שלי. עם זאת, אני מגלחת את שיער הערווה שלי מרגע שהוא גדל ועוד לפני שראיתי פורנו, כי אני לא אוהבת שיער גוף מיותר, וכי בעיני זה יותר אסתטי. הקפדתי על שגרת גילוח גם בתקופות בהן לא היו לי בני זוג, ואפילו בתקופות בהן לא יצאתי לדייטים, כי הגילוח הוא בשבילי ולא בשביל מישהו אחר. למעשה לבעלי פחות אכפת מלי מה הוא מצב הגילוח שלי. עד כה זה גם לא פגם בבריאות שלי מעולם.

אמנם את השיניים החותכות אנשים לא מוציאים, אבל את שיני הבינה כן, אם הן מפריעות להן. באותה מידה מי שמפריעות לה שערות הערווה יכולה להוציא אותן, גם מבלי להחשד כקורבן של החברה, המין הגברי או וואטאבר.

אם את רוצה כלל שווה לגברים ולנשים, אתן לך את שני הסנט שלי - שכל אחד יעשה מה שעושה לו טוב. ורק לסבר את האוזן בשנות ה-20 שלי היה לי יזיז שהיה מגולח לגמרי מרצונו החופשי, כך שיש גם גברים הגיוניים, שפויים ונורמלים שבוחרים לגלח.

מבחינתי פמיניזם זה החופש לבחור. ברגע שאת שוללת את הדעות שלי, וכותבת משפטים כמו " זה נראה לך כמו אקט הגיוני? שפוי? נורמלי?", את שוללת את חופש הבחירה שלי ושל נשים כמוני. זו התנשאות מסוכנת לחשוב שכל מי חושבת אחרת ממך היא שטופת מוח ובעלת תודעה כוזבת.

הנפת הדגל שלך בשם הפמיניזם, היא זו שהורסת לנשים אחרות ולא האושר וחוסר הפחד שלי מתקרות.

אומר לך מה דעתי על הדעות שלך: את אישה רציונלית שחיה בעולם לא רציונלי. אני לא מצפה ממך להחזיק בדעות שפויות או רציונליות. בהיותך אדם רציונלי, את עושה את הדבר הרציונלי ושוחה עם הזרם. זה בסדר.

כמו פרלין ולמעשה גם כמוך, גם אני מכבדת את זכותה של כל אישה לעשות כרצונה בגופה הפרטי. אני פשוט לא מאמינה שבעולם מתוקן ושפוי, הסרת שיער הייתה המיינסטרים.
נוצות ומסמרים
נשלחו כמויות עודפות. אם אפשר להסיר?

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך חמישי יול' 05, 2012 12:45 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
צ'שייר
צ'שייר • 5 ביולי 2012
כן כן..נוצות ומסמרים..כן כן..
מאז ומעולם התרשמתי עמוקות מדתות תיאוצנטריות וחילוניות הבזות להתנהגויות והעדפות שלא מבית מדרשן,רואות את מי שמחוץ למחנה הקדוש כבעל תודעה כוזבת או תינוק שנשבה,מחזיקות בתיאוריות פשטניות שבבסיסן האמת המוחלטת היא נתון קבוע וכל שנותר זה רק לנמקו במילים גדולות וללא יוצא מן הכלל,תוך הצבעה על האוייב המשותף....
אין ספק,פאר הקידמה והמחשבה האנושית.
ופרלין
ככל שעדיין לא התייגעת מהדיון.
את מדברת על רגש,על תחושותיך.אלה ראויים להייחסות רצינית וראויה,ללא שמץ של סרקאזם,באשר תחשות אלה לכשעצמן קיימות נוכחות ובועטות,אצלך ואצל נשים רבות כדבריך.
אבל האם שמת לב כי חלק נכבד מהתגובות שכנגד מבוססות אף הן על רגש ועל תחושה,תחושה גברית?
אני מקבל את דבריך,בואי ונעזוב תיאוריות ורציונליזציות,נלך לרגשות.
ככל שאני מזהה את תחושותיהם של חלק נכבד מהמגיבים,הגועל של זאולופון למשל,או הדלק שמניע את תגובותיו של רפאל,המדובר בתחושה שניתן לתמצתה ב"די כבר!"
די עם לתלות את האשם להעדפות,התנהגויות ובחירות על קולבו של האחר הקולקטיבי,במקרה זה,המגדר הגברי העדפותיו וציפיותיו.
ותחושת ה"די כבר"היא אמיתית ואוטנטית,בדיוק כמו זו שלך.
נוצות ומסמרים
צ'שייר כתב/ה:
כן כן..נוצות ומסמרים..כן כן..
מאז ומעולם התרשמתי עמוקות מדתות תיאוצנטריות וחילוניות הבזות להתנהגויות והעדפות שלא מבית מדרשן,רואות את מי שמחוץ למחנה הקדוש כבעל תודעה כוזבת או תינוק שנשבה,מחזיקות בתיאוריות פשטניות שבבסיסן האמת המוחלטת היא נתון קבוע וכל שנותר זה רק לנמקו במילים גדולות וללא יוצא מן הכלל,תוך הצבעה על האוייב המשותף....
אין ספק,פאר הקידמה והמחשבה האנושית.
ופרלין
ככל שעדיין לא התייגעת מהדיון.
את מדברת על רגש,על תחושותיך.אלה ראויים להייחסות רצינית וראויה,ללא שמץ של סרקאזם,באשר תחשות אלה לכשעצמן קיימות נוכחות ובועטות,אצלך ואצל נשים רבות כדבריך.
אבל האם שמת לב כי חלק נכבד מהתגובות שכנגד מבוססות אף הן על רגש ועל תחושה,תחושה גברית?
אני מקבל את דבריך,בואי ונעזוב תיאוריות ורציונליזציות,נלך לרגשות.
ככל שאני מזהה את תחושותיהם של חלק נכבד מהמגיבים,הגועל של זאולופון למשל,או הדלק שמניע את תגובותיו של רפאל,המדובר בתחושה שניתן לתמצתה ב"די כבר!"
די עם לתלות את האשם להעדפות,התנהגויות ובחירות על קולבו של האחר הקולקטיבי,במקרה זה,המגדר הגברי העדפותיו וציפיותיו.
ותחושת ה"די כבר"היא אמיתית ואוטנטית,בדיוק כמו זו שלך.

ההבדל בין מדע לאידיאולוגיה הוא שאידיאולוגיה מעוותת את המציאות כך שתשרת את הרעיונות שהיא דוגלת בהם. מדע מתאר את המציאות כמות שהיא ומנסה להסביר אותה. אני בזה לאנשים המביטים במציאות ובוחרים לנסות לעוות אותה כך שתהלום את תפיסת עולמם וחמור מזה, כך שלעולם לא יאלצו לצאת מהcomfort zone שלהם. אם לזה התכוונת, אתה צודק לחלוטין.
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
נוצות ומסמרים כתב/ה:

אומר לך מה דעתי על הדעות שלך: את אישה רציונלית שחיה בעולם לא רציונלי. אני לא מצפה ממך להחזיק בדעות שפויות או רציונליות. בהיותך אדם רציונלי, את עושה את הדבר הרציונלי ושוחה עם הזרם. זה בסדר.

כמו פרלין ולמעשה גם כמוך, גם אני מכבדת את זכותה של כל אישה לעשות כרצונה בגופה הפרטי. אני פשוט לא מאמינה שבעולם מתוקן ושפוי, הסרת שיער הייתה המיינסטרים.

כלומר עכשיו אני לא אישה מטורפת, אלא אשה שלא מסוגלת לחשוב ולפעול באופן עצמאי? את פשוט נדיבה בשיפוט שלי.

כפי שכבר הצגתי בשרשור הזה יותר מפעם אחת, אני לא מגלחת כדי לשחות עם הזרם. יתר על כן, הזרם שקיים בכלוב הוא לאו דווקא הזרם השולט גם במיינסטרים ולכלוב הגעתי רק לפני 9 שנים, בעוד שלגלח התחלתי הרבה לפני. אני מגלחת מתוך בחירה חופשית, כי זה מה שנעים לי, וגם על אי בודד ב"עולם מתוקן שפוי", לו היתה לי את האפשרות הייתי ממשיכה לגלח כי לי אישית זה נעים, לא כואב, לא מגביר מחלות וכן, גם יפה.

אני מודעת לכך שיש נשים שזה לא נעים להן לגלח או שהן לא מעונינות בכך, אבל לא הגעתי למטרת מיסיונריות. אני מוכנה לקבל את דעותיהן כמו גם את חברותן, ולו רק משום שזה לא ענייני. מתי זה מתחיל להיות ענייני? כשאת מתחילה להאשים אותי בטירוף, בחוסר יכולת לחשוב ובתודעה כוזבת רק בגלל שבחרתי אחרת והצגתי קול נשי שונה.

חבל לי שאת לא מסוגלת לקבל קולות אחרים מזה שצועק לך בראש, ויותר חבל לי שאת לא מבינה שלא החברה הלכאורה פטריארכלית, אלא *את* היא המדכאת האמיתית, זו שמבטלת דעות של נשים אחרות ומנסה להשתיק אותן בטוענות של אי שפיות.

ואמנם התגובה מעלי לא מכוונת אליי, אבל מרקסיסזם הוא לא מדע. והפמיניזם המרקסיסטי שאת מציגה, שכולל מונחים דומים לתודעה כוזבת, הוא פסודו מדע גם כן. והוא בהחלט כזה שמעוות את המציאות כך שישרת את הרעיונות שאת דוגלת בהם, והתגובה המצוטטת שלך כמו האזכור שלי לאורית קמיר קודם בשרשור מוכיחים את זה בדרך הכי מוערכת במדע - אישוש.