אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הסוף לגברים

Ofan
לפני 11 שנים • 11 בספט׳ 2012

הסוף לגברים

Ofan • 11 בספט׳ 2012
אני חייב לשתף אתכם בכתבה שקראתי אתמול ב-
Wall Street Journal
שהכותרת שלה היא בדיוק הכותרת של הפוסט הזה.
בכתבה מובא נתון לפיו כיום ב-99.85% מהמטרופוליטנים הגדולים החציון של משכורות הנשים גבוה יותר משל הגברים. נתון מדהים, אבל זה בגלל שהמשבר הכלכלי באמריקה פגע בעיקר במקצועות "גבריים" (כמו בניה), ובנוסף לכך, גברים מובטלים לא מנסים לעבור למקצועות ה"נשיים" יותר שפחות נפגעו כמו חינוך ומקצועות הבריאות, והגברים המובטלים גם לא מנסים לרכוש השכלה כדי לעבור הסבה למקצועות האלה.

בכתבה אחרת, העיתונאית מדווחת על מחקר חדש שמראה שגיל הגבר הוא פקטור קריטי בסיכוי ללידה של תינוק בריא בלי פגמים גנטיים (הפלות, אוטיזם). העיתונאית מראיינת חוקרת שמציינת שזה אותה אישית בכלל לא מפתיע, כי כבר הרבה שנים ממחקרים קודמים בבעלי חיים ראו קשר כזה. למשל, במחקר אחד בדקו עכברות צעירות שהזדווגו עם עכברים בגילאים שונים, וככל שהעכבר בוגר היתה יותר נטייה להפלות או לוולד במשקל נמוך. העיתונאית ממשיכה לדיון סוציולוגי לפיו גברים בעתיד ירצו מחוייבות בכיל צעיר בדיוק כמו נשים, כי לגבר מבוגר לא יהיה סיכוי למצוא אישה.

בסוף יש איזה סיכום שזה לא באמת "הסוף לגברים" אלא רק הסוף לעידן הטוסטסטרון, ושבעצם אנחנו נראה שיחרור של הגבר מסטיגמות שכובלות גם אותו. לי אישית הטיעון האחרון די חלש והרבה פחות מחרמן ...
אלימלך
אלימלך • 11 בספט׳ 2012
ואני קראתי באחד העתונים שיהיה ניתן (אולי כבר ניתן) ליצור תינוקות משתי ביציות ובלי זרע,
ומשתי ביציות אלו יוולדו רק בנות... אז בכלל
Miss X​(שולטת)
Miss X​(שולטת) • 11 בספט׳ 2012
אפשר לינק לכתבה?
תודה.
חברחדש
לפני 11 שנים • 12 בספט׳ 2012

למה הסוף לגברים ?

חברחדש • 12 בספט׳ 2012
להיפך, גברים ישבו בבית ויגדלו ילדים, ונשים יצאו למשרד ויחזרו לפרוק את היום בסשן שליטה עצבני icon_smile.gif
רז78{מלאך שחור}
לפני 11 שנים • 15 בספט׳ 2012
רז78{מלאך שחור} • 15 בספט׳ 2012
הזכרת לי הרצאה בטד על הנושא "קץ הגברים" (שם ההרצאה) די ישן האמת.
http://www.ted.com/talks/lang/he/zimchallenge.html

בכל אופן העולם תמיד מאזן את עצמו, במשך זמן רב הגברים הרוויחו יותר מהנשים,
ייתכן ונכנס לתקופה בה הנשים ירוויחו יותר מהגברים, וזה בסדר (זה בהחלט לא צריך להדאיג מישהו - חוץ מכמה אנשים שחיים באלף הקודמת)... לאחר מכן נגיע לאיזון.

בקשר להבאת ילדים בגיל מאוחר, גם כאן אני לא מודאג.
כגבר אני (וכל גבר אחר) יכול להקפיא זרע, טכנולוגיה הזמינה לכל אחד מאיתנו.

בקשר לכמות הגברים לעומת כמות הנשים גם כאן אין מה לדאוג...
בארה"ב על כל 100 נשים ישנם 107 גברים,
הסטטיסטיקה הכלל עולמית מצביעה כי הסיכוי להולדת בן זכר הוא 51.3% והסיכוי להולדת בת הוא 48.7%.
לילית חדשה
לילית חדשה • 15 בספט׳ 2012
לא הייתי אומרת הסוף לגברים אלא הסוף לגבריות כפי שהיא מוכרת,

כן קיים קשר בין גיל האב לסיכוי ללדת ילד עם פגפ גנטי כלשהו או עם בעיה התפתחותית.
בעיקר כי איכות הזרע יורדת עם השנים.

יש ירידה מאוד משמעותית באיכות הזרע של הגברים בכלל ממגוון של סיבות-
צורת החיים- שימוש במכשירים מסויימים כמו לשים לפטופ ישירות על הברכיים או לשים את הפלאפון בכיס ליד האשכים
ופאקים בהתפתחות העובר הזכר (פאקים שמתגלים רק בבגרות המינית של הזכר ולא לפני) .

יש להכל פתרונות אבל כמעט בטוח שזה יפגע להרבה בתחושת הגבריות
    התגובה האהובה בשרשור
רז78{מלאך שחור}
רז78{מלאך שחור} • 15 בספט׳ 2012
לילית חדשה כתב/ה:

ופאקים בהתפתחות העובר הזכר (פאקים שמתגלים רק בבגרות המינית של הזכר ולא לפני) .

בהתייחסות ספציפית : http://www.mako.co.il/news-israel/health/Article-395bd5a4339c731018.htm

היום זה בשבוע ה- 18 בעוד 10 שנים.... סביר להניח שידברו על תקופה הרבה יותר מוקדמת.
Ofan
לפני 11 שנים • 16 בספט׳ 2012

גבריות

Ofan • 16 בספט׳ 2012
Miss X כתב/ה:
אפשר לינק לכתבה?
תודה.

הכתבה מהמהדורה המודפסת של
wall street journal
מלפני שבוע בדיוק, לצערי לא מצאתי אותה באינטרנט. אגב, אי אפשר לפנות אלייך בלי להודות לך על התמונה המדליקה בפרופיל , ועל הבלוג שלך שהוא מאוד מאוד יפה.

לילית, לי אישית זה פוגע בגבריות. ומצד שני גם מאוד מדליק אותי
לילית חדשה
לפני 11 שנים • 17 בספט׳ 2012
לילית חדשה • 17 בספט׳ 2012
אופן, איך זה פוגע בגבריות שלך?
אתה מתכוון שזה גורם לסוג של סירוס- בגלל שאתה פשוט תורם זרע והאמא היא זו שנושאת ברחמה את התינוק אתה כבר לא שותף פעיל בהבאת הילד לעולם?

אם טעיתי איך מבחינתך גבריותך נפגעת?
וכך או כך, תוכל להסביר איך ומה מדליק אותך בפגיעה הנ״ל?
ramosi
לפני 11 שנים • 26 בספט׳ 2012

.....

ramosi • 26 בספט׳ 2012
כל שבוע כמעט אני נתקל בכתבה שמתארת כמה האישה מתקדמת, מפותחת ומתפתחת, תופסת את מקום ה "גבר".
כמה שהמושג "גבר" הופך יותר ויותר לנלעג, לא מכובד כמו שהיה.
וכמה אישה ,כמגדר: חכמה יותר, יפה יותר, מוכשרת יותר בכמעט כל דבר שהוא לא פיסי (וגם בכמה דברים פיסיים) נערצת יותר...
ואין דבר יפה יותר משילוב של כוח ויופי, ואישה חזקה (שולטת) היא כזו וזה המודל שמתפתח כאדם המושלם בחברה המודרנית והיא ככזו עומדת בפועל בראש המשפחה ואין לי בעיה עם זה.
הגבר מתואר (לא באלה המילים אבל זה המסר המרומז) כיצור נחות מכל הבחינות חוץ מאולי הגובה שלו וקצת יותר מסת שריר, שעושה שמיניות כדי שהאישה תצא איתו, תשכב איתו ולפעמים מספיק רק חיוך שמאשר שהוא מצא חן בעיניה, והוא תלוי בה רגשית לחלוטין שכן בלי האהבה שלה הוא עזוב ומיותם... היא יכולה בלעדיו ויכולה לבד אבל הוא לא: הוא צריך , הוא עלוב...."מגע של אישה" הוא מגע מרפא בשבילו, הוא נאכל מבפנים בלעדיו.

במקביל בדר"כ באותה כתבה הגבר (נקרא לו מעכשיו "הזכר") הוא זן חלש ונכחד, חי עד לגיל פחות מאוחר מהאישה וגם בשנותיו האחרונות לא סובל מבריאות טובה...

לפעמים יש לי קול בראש שצועק: "רגע, אמנם אני זכר, אמנם נחות, אבל עדיין יודע לעשות טוב לעולם, מישהי יום אחד תיקח אותי אליה בכל זאת"

אני לא מרגיש שהגבריות שלי נפגעת כי בשבילי גבריות זה תפקיד אב ובעל, תפקיד של "להגן ולשרת" "serve and protect", את האישה שלי (גם על אישה חזקה יש מה להגן) ואת הילדים שאני מקווה שיום אחד יהיו לי.
אני פשוט מרגיש שכל עוד מגדירים אותי כ "גבר" ומדברים על כמה שהמגדר הזה נכחד - אז אני נכחד.

כן...אני מוזר קצת