ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

Op בצ'אט של הכלוב (שומר) - דיון של בעד ונגד

Inside your head
לפני 11 שנים • 29 בספט׳ 2012

Op בצ'אט של הכלוב (שומר) - דיון של בעד ונגד

Inside your head • 29 בספט׳ 2012
דיון מס' 2344340 בנושא icon_smile.gif

שאלה פשוט -
האם לדעתכם יש צורך ב Op (שומר חדר) בצ'אט של הכלוב?
כן או לא - הסבירו מדוע?

לדעתי יש צורך במקרים של הצפות ואאוטינג בלבד.

רפש וסגירת חשבונות, חוסר כבוד, גידופים, הכפשות, קללות וכו' - אין טעם להתערב בהם משום שהם תמיד נתונים לפרשות של כל אחד ואחד מאתנו בהתאם לסף הרגישות שלנו. אין בהחלטות מהסוג הזה אובייקטיביות, אלא החלטות שמונעות רגש ויצר נקמני (אולי).

עכשיו אתם icon_smile.gif

נושא זה נפתח גם בפורום "מערכת הכלוב", אך משום שהוא אינו מתגלגל לדף הראשי, הנושא נפתח בפורום הזה.
A v​(שולט)

ברור שכן

A v​(שולט) • 29 בספט׳ 2012
אני בעד שיהיו כמה עם יכולת הרחקה השעייה ועוד.

נגד מציפים נגד סוגרי חשבון נגד מקללים

בקיצור שיהיה יותר נעים שם.

נ.ב

ואם אפשר הרחקה אוטומטית של שמאלנים.
    התגובה האהובה בשרשור
Franchesca
Franchesca • 29 בספט׳ 2012
זה קצת בעייתי בגלל אופי האתר ואופי הצ'אט.
מתי שומר צריך להבין אם מישהו קורא למישהי זונה כעלבון ולא ככינוי חיבה?
כל נושא הקללות מיותר בטיפול אוטומטי, אולי אם היה שומר שפונים אליו בזמן אמת בנוגע לקללות.
יש אנשים שזה בסדר מבחינתם שיגידו איפה הם גרים או אפילו מה שמם האמיתי וכאלה שלא, איך השומר צריך לדעת מי זה מה? icon_idea.gif
בנוגע להצפות, עדיף לתכנת משהו שמגביל כמות תווים או השהיה של שבריר שניה בין הודעה להודעה ואז השומר מיותר.
רפאל
רפאל • 29 בספט׳ 2012
עוד שרשור בסדרת השרשורים על "בואו נמשטר את הכלוב".

1. אקלים קהילתי שאין בו שומרים, שוטרים או מפקחים הוא דבר רצוי, ודבר שראוי לשאוף אליו. גם במחיר של מאמץ ואי-נעימויות מסוימות. לדעתי לא מעמידים שוטרים למיניהם אלא באין ברירה. קונפליקטים וטיפוסים מחרחרי ריב ומדון זה לא אין ברירה, אלא משהו שלומדים לחיות איתו. החדר הכללי של הצ'ט הוא לא מועדון חברים סגור, אלא צומת ראשית לכל חברי הכלוב. ובהתחשב בכך האווירה שם סבירה בעיני. אין כמעט טרולים של ממש בצ'אט.

2. כפי שאני רואה זאת, העדרם של שוטרים בצ'אט הוא פתח לצרות קטנות. ואילו נוכחותם היא פתח לצרות גדולות. ברגע שמרכזים כוח בידיים של כל מיני אנשים נוצרות המון בעיות שקשה אפילו לדמיין אותן מראש. כמעט כל צורה של פיקוח והגבלה נתונה לפרשנות ופתוחה לויכוח. ולתת בידי יחידים את הכוח להכריע בויכוח הוא דבר שיעורר ברבים תחושה רבה של אי נוחות. ובצדק. אנשים פשוט לא אוהבים כוחניות, ולא אוהבים שמנהלים אותם.

3. בקשר לאווטינג: ראשית, כשמדברים על אווטינג חשוב לזכור שמדובר בנורמה שקיימת בתוך הקהילה שלנו, ולא מחוצה לה. כלומר, אין במדינה איזו חקיקה שבאה להגן על זכותם של אנשים להתחבא מאחורי ניקים (או משהו בסגנון). ומהסיבה הזאת לבדה כבר צריכים להבין שאי אפשר להפריז באכיפה של "לא תעשה אווטינג לרעך". שנית, דין הצ'אט אינו כדין הפורומים והבלוגים. לפקח על שיחה בצ'אט כמוהו לפקח על שיחות של אנשים ברחוב, בבית קפה, במועדונים ובמפגשים חברתיים אחרים. ומסיבות ברורות איננו עושים זאת, גם אם אנשים יכולים לנצל את הנסיבות הללו בשביל לבצע אווטינג (וגם אמנם עושים זאת). תארו לעצמכם שאתם מרכלים במועדון סאדו וגם עושים למישהו אווטינג קטן. אז מגיע אחד מאנשי המועדון ומגרש אתכם כי "דיברתם דיבורים אסורים". (בפורומים ובבלוגים קיימת אכיפה, כי המעמד שלהם דומה יותר לזה של דפוס של עיתון מאשר לדיבור שבעל-פה. מה שכותבים בהם נשאר ועומד).
שוטרת*
שוטרת* • 29 בספט׳ 2012
לא יפה רפאל..
רפאל
רפאל • 29 בספט׳ 2012
שוטרת* כתב/ה:
לא יפה רפאל..

את בוודאי רוצה שיהיו שוטרים בכלוב רק בשביל שתוכלי לקבל תפקיד במחלקה לחקירות פנים. icon_smile.gif
A v​(שולט)

מוזר...

A v​(שולט) • 29 בספט׳ 2012
כמה אנשים מפחדים שלאחר יהיה כוח...

אולי מפחדים שלא יצליחו להתמודד

או שבסתר ליבם הם מאוד רוצים שייבחרו בהם..

הרבה לא מעיזים לפתוח את הפה בצאט מפחד שאחד כזה או אחר "ייכנסו" בהם

הרבה לא נכנסים בגלל שלא נעים להם שם.

בגלל פוסטמה שמריצה את אותה שורה 30 פעם רק כי לה זה נעים..ושום דיון אמיתי או שיחה נעימה בכללי בלתי אפשרית.

בגלל אחד שמעיז לקלל כל מי שזז ולו זה לא מתאים.

או אחד שמציף כל יום את הודעותיו הגזעניות,ומפנה חצים רעילים לעבר כל אחד שאומר את דעתו

בכל צאט יש "שומרים" בכל צאט עפים אוטומטית על הצפה.

לאף לא אחד יש זכות לקרוא לכל אחת זונה ולהציע לה הצעות שמגעילות אותה בכללי

להתחבא מאחורי שאנחנו בכלוב ופה זה "בסדר..."

לאף אחד אין את הזכות לדון בשדיה או בישבנה של מישהי למרות עשרות בקשות שלה שיפסיק.

זה שזה הכלוב ופה כולם סוטים לא אומר שכולם צריכים לנהוג כחיות ברבריות חסרות טעם וטקט.

אני קורא הרבה על "רבים וטובים" שהפסיקו להיכנס לכתוב להיות בגלל למה שהפך הכלוב.

והוא בנסיגה מתמדת אנשים נעלמים בגלל שלא נעים כאן..כשיהיו חוקים ברורים

ואנשים יעופו על התנהגות מגעילה,יש סיכוי שהכלוב באמת יהפוך לבית של הקהילה.

עד אז הוא ביצה, שמותר בה יותר מידי.

וכן כלובי הוא השליט כאן והוא קובע את החוקים,אבל בסופו של דבר יש חוקים שיותר גדולים ממנו.

וביום שמישהו יחליט ללכת עד הסוף אני מאמין שכולם יפסידו.

וכן יעופו קצת אנשים,יורחקו ל10 דקות שבוע חודש.. ויבינו וייסתגלו מהר מאוד לזה שלמרות התדהמה

גם כאן בכלוב יש חוקים...
aka BODYGUARD
לפני 11 שנים • 30 בספט׳ 2012
aka BODYGUARD • 30 בספט׳ 2012

אכן התנהלו בכלוב שירשור ואולי יותר בגין שומרי צ'ט.
כל הפניות נענו בשלילה דאז, מניח שגם הפעם, אם כלובי יענה בעצמו,
ניווכח שזה לא יקרה.

נוכחות שומרי צ'ט נדרשת לטעמי ומזמן, בדיוק כמו מנהלים אקטיביים
בקטגוריות הפורום השונות, לפחות הבעיותיות.
זה לא התקיים מאז תחילת הכלוב ואני מניח שלא יתקיים בעתיד וכמו שאמר
הדובר, אף אחד לא "ימשטר" את הכלוב.
ככה זה.

הניסיון, הדל לטעמי, ליצור מקום פתוח ובמה חופשייה לכל אחד כאן
הרי הוא בבחינת פנטזיה שנקרעת לגזרים ברעיונות ותגובות בכל שירשור
שנושא מעט חומר נפץ וגורם לכל מתלהם לשחרר את תיסכוליו בו.

אז אני בעד, ברווזה, אבל מי שואל אותי בכלל?

icon_wink.gif
מלכתא
לפני 11 שנים • 30 בספט׳ 2012
מלכתא • 30 בספט׳ 2012
אני בעד