שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

משוייכת בעל כורחה????? שאלה שקצת מטרידה אותי.

נילי ונילי
לפני 11 שנים • 6 באוק׳ 2012
נילי ונילי • 6 באוק׳ 2012
שאלוהים תשמור אותנו מכל הנשמות הטובות שרק רוצות לעזור.

עומדת מולך אישה שלא רק שלא ביקשה את העזרה שלך, אלא היא גם לא בהכרח רואה את עצמה כמי שצריכה עזרה. תראה מה עשית לה פה: מאישה עצמאית וחושבת הפכת אותך באבחת מקלדת לאישה בעלת אופי חלש, בעלת צורך בריצוי ובסגידה, אישה שלא מסוגלת להתנגד, ואני בכלל לא נכנסת להאשמה הגדולה מכולן: מעזה להעדיף את האהבה והתשוקות שלה על פני חובות האימהות (נשארת לישון כל הלילה והיא חד הורית! אני מתה).

תקשיב, בובינק'ה, ואני אומרת את זה מניסיון עכשיו כי הייתי בעבר באיפה שאתה עכשיו: אל תניח הנחות, אל תעזור למי שלא ביקשה, אל תחפש התעללות במה שהוא ככל הנראה לכל היותר מערכת יחסים לא מוצלחת במיוחד, והכי חשוב- אל תעשה לה בדיוק את מה שאתה מנסה להציל אותה ממנו.
Madame T​(שולטת)

בכל קשר

Madame T​(שולטת) • 6 באוק׳ 2012
יש שני צדדים והאחריות בסופו של דבר מוטלת על שניהם. נכון שבמערכת של שליטה שבה לכאורה יש צד 'חזק' - השולט וצד 'חלש' - הנשלט, נוטים לתת משקל-יתר לאחריות השולט, אך אין זה פוטר גם את הנשלט מאחריות לשלומו הפיזי והנפשי.

בכל מקרה, דברים שרואים מכאן לא בהכרח רואים משם, וקשה לשפוט מהצד מה באמת קורה בתוך מערכת יחסים בין שני אנשים, כמה זה עושה טוב לכל אחד מהצדדים (או לא), עם כל הרצון הטוב לעזור.
נילי ונילי
נילי ונילי • 6 באוק׳ 2012
שיר רעב כתב/ה:
יש כאן ילדים בסיכון ומה שמטריד אותך זה השיוך?
עולם מוזר.
אם אתה בקשר איתה במציאות, נסה לעזור לה להתעורר.
אם היא ממשיכה לפגוע בילדיה (זכותה לפגוע בעצמה) בכניעתה לתשוקתה לממש את עצמה כנשלטת אקסטרימית וטוטאלית, אולי הגיע הזמן לידע גורמים אחרים (האבא, רווחה)
חתימה טובה
(ועכשיו שאני רואה ששלגי חושבת בדיוק כמוני ופרסמנו יחד, אז בכלללל)

תגידי, את אמיתית? "ילדים בסיכון"? רשויות רווחה? טוב שלא הבאת לה עובדת סוציאלית הביתה שתיקח את הילדים וזהו.

את לא חדשה פה, שירק'ה, וקשה להגיד עלייך שאת תמימה. את באמת לא מסוגלת להבחין באינטרסנט כשאת רואה אותו? הבנאדם התחיל איתה קשר טלפוני ("בינתיים") והוא מסשן אותה ומת ליותר. הורג אותו שיש לה שולט, ועוד יותר הורג אותו שבעיניי עצמו הוא שווה פי אלף יותר מהלוזר ששולט עליה, אז הוא פותח שרשור בכלוב ומכריז על לינת הלילה המשותפת שלהם בתור הזנחה נפשעת.

חכי שניה עם ההקפצה של פקיד רווחה כונן, הסיפור טיפה יותר מורכב פה.
שוטרת*
שוטרת* • 6 באוק׳ 2012
מסכימה עם כל מה שנכתב מעלי, ואף רוצה להוסיף-
לאו דווקא בהקשר של הסיפור הנוכחי, אני אישית לא רואה שום קשר כ'קשר שליטה בדס"מי', אם אין בו משהו מן ההכרח.
בעיני, שליטה לוקחים, לא מבקשים.
שיר כאב​(שולטת){סוליקר}
אני אמיתית, נילי.
באותה מידה שאת מניחה הנחות מפליגות לגביה ולגבי היכולת שלה,
אני הנחתי הנחה אחת והיא שהילדים שלה צעירים מכדי לטפל בעצמם (או שהכותב לא היה מביע כל דאגה בהקשר זה).
לאור נסיוני בתחום - בהחלט הייתי בודקת קודם כל עם האבא, במידה והיא מתעקשת להמשיך ולהזניח את ילדיה כמובן. להגשמה עצמית יש מחיר ואני בטוחה שכאישה שלוקחת אחריות על עצמה היא תשמח לשלם אותו.
אם כי, אני הייתי מדברת קודם כל עם האישה. הגישה של "הצד השולט אחראי כי הוא החזק" פסולה בעיני מכל וכל, היא אחראית בדיוק כמוהו
aka BODYGUARD
aka BODYGUARD • 6 באוק׳ 2012

אני מנסה להתייחס לכותרת השירשור ששונה מהתוכן שלו לחלוטין.

אין דבר כזה שיוך בעל כורחה.
אף אחד כאן לא חוטף את הנשלטת על סוס צחור ודוהר איתה אל עבר השקיעה.
מתוכן הדברים עולה שהעלמה דוהרת בעצמה אל תוך מפגשים עם גברים כאלה ואחרים,
ומר קצף גלים, שיתכן ונפגש עם העלמה בעצמו, לא זוכר פירוט בנושא, רוטן על כך שהעלמה
התקדמה לאחרים ולא עצרה אצלו.
זו התחושה שלי באופן אישי מהמילים.
אם לעלמה האמורה היו בעיות מהסוג הלא חוקי, חטיפה/אילוץ בכוח/אינוס/איומים ועוד
יש בארגז הכלים שלה את האופציה לפנות לרשויות או לשדר את המצוקה הזו.
דבריה לא נשמעים כאן ולכן אין לנו יכולת מבט על המציאות שלה דרך עיניה.
יזהרו הממליצים בפנייה לרשויות על דעתם בטרם הוברר הענין מאחר והם עלולים לגרום
לתקלה ללא דרך חזרה מתוך מקום של חוסר ידיעה.
אנו דנים כאן בעבירות חמורות על החוק וכבוד פותח השירשור עסוק בשיוך..
לתחושתי למישהו נלקחה הסוכריה בדיוק בעת שסיים להוריד את העטיפה.

לגבי ציון ענין השליטה ומה עושים איתה, אז שליטה היא דבר שמקבלים, שהרי שליטה
מתוך כיבוש היא שליטה שנובעת מתוך פחד, שליטה שנלקחת היא אחת שבבחינת
חצי דרך ולא ממש.
שליטה שנמסרת היא השלמה מכולן מאחר והיא מרצונו הטוב והחופשי של המוסר,
ומכילה את כל סממני הציות וההתמסרות.
זו כמובן דעתי הצנועה והלא מחייבת.
לילית חדשה
לילית חדשה • 6 באוק׳ 2012
שיר, לא הבנתי למה את קוראת הזנחה? לזה שהיא ישנה מחוץ לבית?

היתה התייחסות לעניין הילדים זה נכון, אבל התייחסות כל כך דלה-
לא צויין מה הגיל שלהם פחות או יותר, ולא צויין האם הם באמת מושארים לבד- אולי היא לא גרה לבד אולי יש בייביסיטר- וכן הלאה.

כשיש כל כך הרבה חורים, ומידע חסר על בסיס משפט אחד או שניים, לדעתי האישית, זה קצת נמהר לומר שצריך לערב גורמים נוספים ואף רישמיים.
philia

Re: משוייכת בעל כורחה????? שאלה שקצת מטרידה אותי.

philia • 6 באוק׳ 2012
קצף גלים כתב/ה:
שלום,
אמנם אינני בעל נסיון נרחב בתחום , אבל לאחרונה "נתקלתי" במשהו שקצת מטריד אותי ואשמח לשמוע מכם חוות דעת.
אבן יסוד במערכות בדסמ היא ההסכמה לכניסה למע' יחסים שולט/נשלט. הרצון החופשי.
בשיטוטי כאן באתר נוצר קשר , טלפוני בינתיים, עם נשלטת שהביעה את רצונה בסשנים אבל ללא שייוך. עד כאן - בסדר.
בשלב מסויים סיפרה לי על אחד השולטים שמנסה לאלץ אותה להיות משוייכת אליו כאמור בניגוד לרצונה, מתעקש לזמן אותה יום יום, לא משחרר אותה בזמן (כופה עליה להשאר עד הבוקר - היא חד הורית ....) ולאחרונה הוסיף "לטיפול" גם צריבת סיגריות על גופה, לדבריה בשלב זה עדיין במקומות נסתרים.....
מחד - היא טוענת שהיא לא יכולה לסרב לו...
מאידך - הוא מנסה לגרום לה להיות משוייכת אליו 24/7 בניגוד לכוונתה ורצונה.

אשמח לשמוע דעתכם בנושא.

לא לענות לטלפונים שלו כ-שלב ראשון. סינון מעולם לא היה ילה גסה!
T O M​(שולט)
לפני 11 שנים • 21 באוק׳ 2012
T O M​(שולט) • 21 באוק׳ 2012
נילי ונילי כתב/ה:
שאלוהים תשמור אותנו מכל הנשמות הטובות שרק רוצות לעזור.

עומדת מולך אישה שלא רק שלא ביקשה את העזרה שלך, אלא היא גם לא בהכרח רואה את עצמה כמי שצריכה עזרה. תראה מה עשית לה פה: מאישה עצמאית וחושבת הפכת אותך באבחת מקלדת לאישה בעלת אופי חלש, בעלת צורך בריצוי ובסגידה, אישה שלא מסוגלת להתנגד, ואני בכלל לא נכנסת להאשמה הגדולה מכולן: מעזה להעדיף את האהבה והתשוקות שלה על פני חובות האימהות (נשארת לישון כל הלילה והיא חד הורית! אני מתה).

תקשיב, בובינק'ה, ואני אומרת את זה מניסיון עכשיו כי הייתי בעבר באיפה שאתה עכשיו: אל תניח הנחות, אל תעזור למי שלא ביקשה, אל תחפש התעללות במה שהוא ככל הנראה לכל היותר מערכת יחסים לא מוצלחת במיוחד, והכי חשוב- אל תעשה לה בדיוק את מה שאתה מנסה להציל אותה ממנו.

אני מסכים עם מה שנילי ונילי כתבה.
(ההסכמה הזאת הולכת להירשם בפרוטוקול של דברי הכלוב)