סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

בגידות

מי טורפת
לפני 11 שנים • 19 באוק׳ 2012

סליחה. אבל מה זו בגידה?

מי טורפת • 19 באוק׳ 2012
כשיש זוג שחי ביחד ואחד מהשניים בוחר להזדיין מהצד קוראים לזה בגידה.
כאשר אחד מהשניים בוחר למצוא לו חבר נפש מהמין השני - חבר אינטימי שיודע הכול אבל הכול זו לא בגידה?

אני באמת לא מבינה למה בדיוק קוראים בגידה.
חברות אינטימית מחוץ למערכת זוגית יכולה להיות הרבה יותר גרועה מאשר זיון מהצד.

זיון לא בהכרח כזה נורא.
לזיון לא מספרים תמיד על האישה ועל החותנת ועל הבעיות של הילד עם המורה.

תחשבו על זה לרגע ואז תענו לעצכם מה זו בגידה ומי לא מוכן או כן מוכן לשבת עם בוגד או עם בוגדת כזאת ליד השולחן....!
the rain song
לפני 11 שנים • 20 באוק׳ 2012
the rain song • 20 באוק׳ 2012
יולי Yuli כתב/ה:
מכל הדרכים בעולם לפגוע בבן זוג, אני לא בטוחה שלהזדיין עם מישהו אחר היא החמורה שבהן.

ועדיין, היא ממש לא מומלצת
up u rs​(אחרת)

Re: חוששת להישמע שוביניסטית להחריד אבל....

up u rs​(אחרת) • 20 באוק׳ 2012
Jean Grey כתב/ה:

לראיה, אדולף היטלר היה בן זוג נאמן. icon_wink.gif

אז זהו זה שלא (אווה בראון הייתה המאהבת ה"ראשית" היו עוד מלבדה) ובניגוד למיתוס המקובל-הוא גם לא היה צמחוני.
up u rs​(אחרת)

Re: חוששת להישמע שוביניסטית להחריד אבל....

up u rs​(אחרת) • 20 באוק׳ 2012
Jean Grey כתב/ה:

לראיה, אדולף היטלר היה בן זוג נאמן. icon_wink.gif

אז זהו זה שלא (אווה בראון הייתה המאהבת ה"ראשית" היו עוד מלבדה) ובניגוד למיתוס המקובל-הוא גם לא היה צמחוני.
High Light
High Light • 20 באוק׳ 2012
השרשור הזה מאוד מזכיר לי את תכנית הטראש משנות ה-90 למנויי הכבלים - ג'רי ספרינגר מארח.
רק עם מינון אפסי של אפרו אמריקאים וניבולי פה. אלא אם כן, נוכחות בינינו כמה "שיבוניות" ו"שיקוואנדות" למיניהן.
הרימו יד, שנוכל לראות אתכן.

ערכים ומוסר כ"כ גמישים לפרשנות של בני אדם, שאי אפשר כמעט להגיע לקונצנזוס של הסכמה בעניין התשובות לשאלות: מהי בגידה? האם בוגד בזוגיות בהכרח בוגד גם בסביבת האנשים הקרובים אליו? once a cheater always a cheater בהקשר של מערכות יחסים זוגיות. ועוד.

המסקנה שלי,
שבכל דיון עם היבטים אמוציונליים, ההגיון נמצא בתחת. לכן גם ברוב המקרים הפרשנות, הדעות והתגובות מוגזמות, הן לא תמיד מידתיות בהתאם ל"חומרת" המצב.
לרוב גם סערות הבגידה נרגעות כשעובר קטע זמן מסוים, וההגיון סוף סוף מתחיל להציץ מהתחת ולזרוק הערות לחלל האויר ולאזן את המתיחות הרגשית שמנסה להאפיל עליו.

באופן אישי, אני מאוד סלחנית בכל הנוגע ל"בגידה באמון" בעיקר משום שפעולה זו טומנת בחובה מניעים, והמניעים האלה מאוד חשובים להבנת הבגידה יותר מאשר תחושת הפגיעה עצמה של הנבגד. מניעים אלו יכולים לשפוך אור גדול שיכולים להעיד על: חוסר שביעות רצון מהפרטנר ברמה האישית, המינית, הרגשית, המקצועית, התפקודית, ואלו הם פרמטרים שאי אפשר להתעלם מהם, בתהליך הבנת הצד ה"בוגד". (לרוב, לא רוצים להבין, אלא להסתגר בבועת הקרובנות והמסכנות, וכמה "רע לי".)
בהיעדר פתיחות בין שני אנשים והיכולת להציף תחושות ורגשות, חוסר שביעות הרצון הכללית של בני הזוג תתורגם בבגידה והפרת אמון בצורה כלשהי.

תהנו:
https://www.youtube.com/watch?v=Nx3iVbt4OrI&feature=fvwrel
OverCat

Re: בגידות

OverCat • 20 באוק׳ 2012
רז78 כתב/ה:
בגלל שיש כאן כל כך הרבה בוגדים ובוגדות...
אז אולי השאלה הזאת תהיה טעונה קצת כלפי מספר לא קטן של אנשים אז...
אשאל בכל זאת.

לי אין הרבה אינטרקציה עם אנשים מהסוג הזה (בוגדים ובוגדות) ולכן אשמח לתשובות בהתאם לניסיון החיים שצברתם.

האם בן זוג אשר בוגד בבת זוגתו (או להפך)

יבגוד גם בחברים הטובים שלו?
יבגוד בערכים נוספים בעבור הנאה רגעית?

או בוגד בתוך מערכת יחסים הוא בסך הכל בוגד בתוך מערכת יחסים?

מה דעתכם בעניין?

אני חוזרת לרגע קט לשאלה המקורית,
כי נראה לי,
לא שאני ממש מבינה את ההגדרה של אנשים מהסוג הזה
כי למשל מי שבוגד במדינה או בארגון שהוא עובד בו גם נקרא בוגד לדוגמא...

אז מכאן בן זוג שבוגד בבת זוגו לא חובה שימכור סודות גרעין למדינת אויב
או יפקיר רכוש של הארגון שבו הוא מועסק לארגון מתחרה,
אחרת המערכת הכלכלית והמדינית פה הייתה קורסת כבר מזמן
ואני לא צינית בכלל בעניין.

אותו דבר עם חברים.

כמה אנשים כאילו לא עוברים על חוקי מדינה למשל
וזורקים בדלי סיגריות מחלון המכונית או
חוצים כביש לא במעבר חצייה
כי נראה להם שזה לא פוגע באף אחד אחר כי
הם יודעים לדעתם מה קורה בסביבה הקרובה? ? ?
אלפא80
לפני 11 שנים • 21 באוק׳ 2012

הבעיה עם השאלה שלך

אלפא80 • 21 באוק׳ 2012
שהשאלה שלך נזרקה לחלל החדר, ואולי, אני יכול להניח, שמי שמגיב כאן הם אותם אנשים שרואים בבגידה משהו שלילי, או לחילופין אנשים שלא בגדו מעולם. אחרת יהיה קשה לאנשים שבגדו ומבינים כנראה את התשובה היותר מדוייקת - לענות לך ולתת לך תשובה.
TradeMark​(שולט)
לפני 11 שנים • 21 באוק׳ 2012

Re: הבעיה עם השאלה שלך

TradeMark​(שולט) • 21 באוק׳ 2012
אלפא80 כתב/ה:
שהשאלה שלך נזרקה לחלל החדר, ואולי, אני יכול להניח, שמי שמגיב כאן הם אותם אנשים שרואים בבגידה משהו שלילי, או לחילופין אנשים שלא בגדו מעולם. אחרת יהיה קשה לאנשים שבגדו ומבינים כנראה את התשובה היותר מדוייקת - לענות לך ולתת לך תשובה.

זה נכון שהשאלה נזרקה לחלל החדר (כן, חדר וירטואלי וזה), אבל על סמך מה אתה מבסס את ההנחות שלך?.
חוץ מזה, בן אדם שלא בגד אבל נבגד לא יכול לתת תשובה מדויקת?
ומה היא תשובה מדויקת בכלל לשאלה שמבוססת על דעה אישית ועל ניסיון פרטי?

אני לא צריך לרצוח כדי לקבוע עמדה לגבי רצח, ולא חייב להיות פדופיל כדי לגבש דעה על התופעה.