לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

סאדיסט ומאזוכיסט הלכו לים

יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 11 שנים • 4 בנוב׳ 2012
לי הרבה יותר קל להגיד "אני מזוכיסטית" מאשר "אני סדיסטית". דווקא האמירה האחרונה גורמת לי למלמל, להפנות את הראש, להתבייש ולהצטדק. לא לא, אני לא *באמת* סדיסטית, אני לא באמת כזאת, זה סתם, זה רק בינתיים, זה רק במיטה, רק בבית, רק עם אנשים מסויימים, רק עם אנשים שמתקרבים אלי, לא לא, אני לא בן אדם רע או משהו, זה רק כשאני במצב רוח ממש טוב, זה רק כשאני חרמנית, זה רק כשאני משועממת, זה רק כשאני מתעניינת, זה רק כשאני ערה. אבל אני לא *באמת* כזאת. אל תסתכלו עלי ככה.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 4 בנוב׳ 2012
האמת היא שכשאני חושב על זה, יש בי פשוט משיכה מסוימת לרשעות. פעמים רבות אנשים שאמרו או עשו משהו מרושע (בגבולות, כן?) קיבלו נקודות אצלי. מניח שזה קשור לסדיזם שלי עצמי. סדיזם, לפחות כזה שמרסנים אותו כשצריך ומתירים בזמן ובהקשר הנכון, יכול להיות חינני בעיניי, וככזה - מקור לגאווה.
מאו​(שולטת)
מאו​(שולטת) • 4 בנוב׳ 2012
סאדיזם הוא אקטיבי, יוזם, פועל, ער; מאזוכיזם הוא פסיבי, מופעל, סופג, סביל.
שמות התואר בצד הסאדו קשורים יותר אסוציאטיבית באופן כללי לתופעות אופי חיוביות.
סאדומאזוכיסטים נשארים בכלל בבית. השמש לא טובה לעור שלהם.
(גם מי שהוא שני הצדדים די משתחצן.)

שאלה, האם לדעתכם יש הבדלי מגדר בתגובה להצהרה כזאת?
לילי ש'
לילי ש' • 4 בנוב׳ 2012
זה באמת כזה קשה? מה עדיף להיות? זה שמרביץ או זה שמרביצים לו? ואנחנו בישראל, להזכירכם.
Episode​(לא בעסק)
Episode​(לא בעסק) • 4 בנוב׳ 2012
זה הכל תלוי באיך שאנחנו מציגים את עצמנו, לדעתי.

אני מזוכיסטית, נשלטת, סאבית, וכו׳.

ואני הכי מאגניבה בעולם.
ברצינות אבל, אחת המאגניבות אם לא ה!

(זאת אינה היתה דוגמא, אלא האמת.)

ובחיי, שמהכותרת שלך כבר חשבתי שמישהו טבע, יא הורסת שמחות.

}{.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שני נוב' 05, 2012 12:14 am, סך-הכל נערך פעם אחת
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 4 בנוב׳ 2012
לילי ש' כתב/ה:
זה באמת כזה קשה? מה עדיף להיות? זה שמרביץ או זה שמרביצים לו? ואנחנו בישראל, להזכירכם.

סאדיסט הוא לא "זה שמרביץ" אלא זה שחווה הנאה מכאב של אחר, מכל מיני סיבות. בניגוד לכל מה שעולה כאן עד עכשיו, סאדיסט יכול להיות זה שהחיים "מרביצים" לו רוב הזמן, הוא יכול להיות לוזר וחסר שליטה בעצמו ובאחרים. הוא יכול גם להיות ההיפך הגמור.

מנגד, מזוכיסט הוא זה שחווה עונג מכאב, מכל מיני סיבות. הוא יכול להיות פאקינג פריק של שליטה, והמזוכיזם שלו יכול לייצר לו מקפצות אפילו. כך למשל מזוכיסטים יכולים להתאמן בעצימויות גבוהות, כי הכאב שהם חווים מתרגם את עצמו להנאה במהירות גדולה יחסית. מזוכיזם יכול להחשב בעצם מנגנון די חכם להתמודדות. כמובן שמזוכיסט יכול גם להיות ההיפך, להיות רכיכה חסרת עמוד שליטה, או אפילו מכור לסוגי כאב, גם רגשי, ולהמאיס את עצמו על הסביבה עקב כך.

אז תכלס, השאלה שלך היא לא כזו רטורית, כי התשובה רחוקה מלהיות ברורה.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 4 בנוב׳ 2012
ערה כתב/ה:
סאדיזם הוא אקטיבי, יוזם, פועל, ער; מאזוכיזם הוא פסיבי, מופעל, סופג, סביל.
שמות התואר בצד הסאדו קשורים יותר אסוציאטיבית באופן כללי לתופעות אופי חיוביות.
סאדומאזוכיסטים נשארים בכלל בבית. השמש לא טובה לעור שלהם.
(גם מי שהוא שני הצדדים די משתחצן.)

שאלה, האם לדעתכם יש הבדלי מגדר בתגובה להצהרה כזאת?

סאדיזם הוא לא אקטיבי יותר ממזוכיזם, כי גם סאדיסט וגם מזוכיסט ינסו להפעיל את העולם למען העונג שלהם, ונדמה לי שכאן בכלוב יש מזוכיסטים מאוד אקטיבים, מאוד מניפולטיביים ומפעילים, על מנת לקבל את מה שדרוש להם.

לעניין השחצנות - אני לא חושבת ששחצנות קשורה למי "שהוא שני הצדדים." שחצנות היא התנהלות מסויימת הנגרמת מתפישה מסויימת. בגדול אני לא חושבת שזה כבוד גדול להיות סאדיסט או מאזוכיסט. בטח ובטח להיות גם וגם (ולדעתי רובנו כאלה - גם וגם.)

השאלה שלך מעניינת, ואני חושבת שבגלל שמזוכיסט נתפס כפאסיבי, זה לכאורה מתאים יותר למגדר הנשי, ומבזה אותו פחות.
Mr Sassy Pants​(אחר){Pixie}

בואי נסכים.

Mr Sassy Pants​(אחר){Pixie} • 4 בנוב׳ 2012
שבחברה הישראלית בפרט דעה קדומה היא נורא חזקה.
כמה שהעם הישראלי מנסה להגדיר את עצמו כמתקדם נורא וכו וכו וכו החברה נשארה נורא שמרנית אז כל דבר שהוא מעט סוטה מהנורמה נחשב כטאבו, הסיבה שסאדיזם ומאבוכיזם נתפסים בעין עקומה.
ולדעתי מאזוכיזם נתפס כהתפקיד המושפל אולי כי הוא באמת כזה.
תראי אנחנו כנשלטים תפקידנו להיות מושפלים וכואבים בשביל בחירת לבינו (או איבר המין שלנו בזמנים מסויימים חח) כמובן שבתוכי אני גאה בזה שאני נשלט אבל בחברה אני לא יחלוק את זה.
למה?
אני אתפס כשטיח, חלשלוש שסובל להנאת אחרים וזה פשוט יתפס בעיניהם כמו שאמרתי כטאבו.
זוהי כוחה של דעה קדומה.. גם אם איבדה ממשמעותה לא בהכרח אומרת שאיבדה גם מכוחה לא צריך סיבה כדי לקרוא לי חלש או אפס אני שונה ונהנה מכאב זה קל ואף מתבקש בעיני רוב האנשים הונילים.
בנוסף מישו מעליי כתב על בריונות בבית הספר זה נורא הגיוני. רוב האנשים היו מעדיפים להרביץ מאשר לסבול ומקרינים את צורת המחשבה שלהם על אחרים.
לילי ש'

Re: סאדיסט ומאזוכיסט הלכו לים

לילי ש' • 4 בנוב׳ 2012
בכוח המוח כתב/ה:
ולעומת זאת, להיות מאזוכיסט זה קצת.. הממ.. לא מצטלם טוב. הולך יד ביד עם לוזריות אפילו.

בכוח המוח כתב/ה:
מה ההגיון הפנימי שעומד מאחורי זה?

לדעתי זה באמת פשוט. כשמשהו לא מצטלם טוב, זה לא בגלל נימוקים שכלתניים אלה בגלל לוגיקה בסיסית שאומרת מי לעזאזל רוצה שיכאב לו?
מאו​(שולטת)
מאו​(שולטת) • 4 בנוב׳ 2012
בסשן הסאדיסט פעיל והמאזוכיסט סביל (וסובל בהנאה), גם אם נשקלל מידה מסוימת של שליטה מלמטה, ובכל מקרה לא זאת הפינה שכיוונתי אליה