לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

להקיא או לא להקיא,זו השאלה.

Mary Jane
לפני 11 שנים • 17 בנוב׳ 2012
Mary Jane • 17 בנוב׳ 2012
fog כתב/ה:
.........

פיגועים בתל-אביב רק העצימו את התופעה העצובה הזו. כי פיגוע בתלאביב וירושליים תמיד נספר הרבה יותר בתקשורת מפיגועים בפריפריה.

פיגוע או הפצצת תל אביב/ירושלים משמעם פגיעה בעורק ראשי של מדינת ישראל. שתי הערים הללו הנן ערים המאוכלסות בצפיפות והן מהוות מרכז כלכלי-מסחרי ותרבותי. למעלה מכך, הן סמל לריבונות ישראל. ירושלים כעיר הבירה ומרכז היסטורי-רוחני-דתי-לאומי, ותל אביב כעיר שהיא אי של שפיות יחסית, בהיותה ליברלית, חילונית, תוססת, סובלנית-פלורליסטית, אשר פניה אל העתיד ואל הקדמה.

על כן מגוחך להשוות בין פיגוע בערים הללו לפיגוע בפריפריה ומגוחך עוד יותר להתמרמר על כך שהיחס והבהילות אינם זהים. זה כמו להשוות בין סכין בבוהן לסכין בלב.
נולי
נולי • 17 בנוב׳ 2012
שולחת לכולכם חיבוק חם מהצפון.
תרגעו. זה יעבור עוד מעט.
די ילדים.
תחייכו, תאכלו שוקולד ויהיה בסדר.

(כן.אתם מתנהגים כמו ילדים קטנים שמתחרים "למי יש יותר" או גברים ש בודקים "של מי יותר גדול".מספיק. באמת להקיא.)

שבוע טוב ושקט,
N
מלכתא
מלכתא • 17 בנוב׳ 2012
זונת סושי אייכן כתב/ה:
.האם אתה סבור שלכל תושבי הפרפריה היה תמיד נורא איכפת כל הזמן מגלי הפיגועים בתל אביב?.
רד מהעץ וזהו.

וואלה, כן.
אני זוכרת תקופות יפות שבהן שדרות וערד, הערים הפסטורליות והשקטות (בימים עברו) קלטו אליהן תושבי מרכז מבוהלים.
וגם, אני זוכרת איך בלבנון השניה אספו בכל הדרום חבילות אוכל לצפון, איך חקלאים תרמו את התוצרת שלהם ועשו אירועי התרמה לצפון.
וגם, אני זוכרת איך בגלל הפיגועים באוטובוסים הפילו ממשלה (ולא, עם כל הכבוד למרכז, בלי הדרום הממשלה לא היתה נופלת).
וגם, אני זוכרת איך כשהיו פיגועים באוטובוסים ישבו כל תושבי הדרום מרותקים לטלוויזיה, מודאגים ממה שקורה.
וואהו, אני זוכרת גם...וגם....

את נגררת ל"למי יש גדול יותר" ואת קוראת לאחרים לא לעשות את זה.
הדורבנים​(נשלט)
לפני 11 שנים • 18 בנוב׳ 2012
הדורבנים​(נשלט) • 18 בנוב׳ 2012
Mary Jane כתב/ה:
fog כתב/ה:
.........

פיגועים בתל-אביב רק העצימו את התופעה העצובה הזו. כי פיגוע בתלאביב וירושליים תמיד נספר הרבה יותר בתקשורת מפיגועים בפריפריה.

פיגוע או הפצצת תל אביב/ירושלים משמעם פגיעה בעורק ראשי של מדינת ישראל. שתי הערים הללו הנן ערים המאוכלסות בצפיפות והן מהוות מרכז כלכלי-מסחרי ותרבותי. למעלה מכך, הן סמל לריבונות ישראל. ירושלים כעיר הבירה ומרכז היסטורי-רוחני-דתי-לאומי, ותל אביב כעיר שהיא אי של שפיות יחסית, בהיותה ליברלית, חילונית, תוססת, סובלנית-פלורליסטית, אשר פניה אל העתיד ואל הקדמה.

על כן מגוחך להשוות בין פיגוע בערים הללו לפיגוע בפריפריה ומגוחך עוד יותר להתמרמר על כך שהיחס והבהילות אינם זהים. זה כמו להשוות בין סכין בבוהן לסכין בלב.

מארי ג'ין, כל מה שכתבת נכון בהחלט. ועדיין מה שאני כותב הוא לא מגוחך. כיון שכל מה שאת כותבת מיועד לאזניים תלאביביות.

עכשיו. תנסי לדמיין את עצמך אומת את אותם הדברים בדיוק שכתבת למעלה, לתושב שדרות. שספג טילים 12 שנים. בעיקר חשוב תדגישי לו את המשפט האחרון: "שפיות יחסית, בהיותה ליברלית, חילונית, תוססת, סובלנית-פלורליסטית, אשר פניה אל העתיד ואל הקדמה".

איך הוא ירגיש? את מבינה. אתם בכלל *לא חושבים* על זה. זה בדיוק מה שאני אומר.
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 18 בנוב׳ 2012
דרך אגב, סושי, לידיעה:
אם אמרתי משהו, אני מתכוון לו. ואם אני כועס, וגם אם לדעתך זה על כלום, אולי זה כנראה כחלק טראומתי של המצב.

אני לא חושב שזה "למי יש יותר גדול". אלה רגשות אותנטיים שמחפשים יציאה.
עדיף להוציא את הכעס, פה בפורום, במקום להחביא אותו ולהיות נחמד ואחכ להכות נשים, או להכנס לדיכאון פסיווי אגרסיבי (כל אחד ושיטתו). אני מבין שזה לא נעים לכם לשמוע.

תתמודדו icon_smile.gif
פייה{O}
פייה{O} • 18 בנוב׳ 2012
fog כתב/ה:
להיות נחמד ואחכ להכות נשים

למה לא? icon_rolleyes.gif

אני מבינה שיש לך רגשות אותנטיים ושהמצב לא משהו,
אבל אני חשה שבמקום להנות מהסולידריות והאמפתיה שהרוב המכריע מפגין
אתה מסתכל על קומץ מטופש (שאני אגב לא נתקלתי בו בבועתי עתירת הסושי) שאולי לא שם על הפריפריה.

שיהיה שבוע שקט, בכל מקום.
Mary Jane
Mary Jane • 18 בנוב׳ 2012
["]
fog כתב/ה:
.

מארי ג'ין, כל מה שכתבת נכון בהחלט. ועדיין מה שאני כותב הוא לא מגוחך. כיון שכל מה שאת כותבת מיועד לאזניים תלאביביות.

עכשיו. תנסי לדמיין את עצמך אומת את אותם הדברים בדיוק שכתבת למעלה, לתושב שדרות. שספג טילים 12 שנים. בעיקר חשוב תדגישי לו את המשפט האחרון: "שפיות יחסית, בהיותה ליברלית, חילונית, תוססת, סובלנית-פלורליסטית, אשר פניה אל העתיד ואל הקדמה".

איך הוא ירגיש? את מבינה. אתם בכלל *לא חושבים* על זה. זה בדיוק מה שאני אומר.

מילותיי אינן מכוונות, כטענתך, לאזניים תל אביביות. זה היה תיאור כללי שכל תושב במדינה יוכל להזדהות עמו בנקל, בין אם הוא צפוני, דרומי או בן המרכז (ואני כותבת זאת בתור מישהי שהעבירה את ימי ילדותה ונעוריה ביישוב קטן ומרוחק).

אני לא מבינה למה אתה מצפה כשאתה אומר שתל אביביים כלל לא חושבים על רגשות תושבי הדרום. לקריאות מלחמה? התעקשות להחזיר למפציצים מנה אחת אפיים? מרה שחורה ודיכאון המוניים? מפגש עם תושבי הדרום שכולל ליטופים וחלוקת סוכריות גומי? ומאין לך שאותם תל אביביים אינם מהרהרים בכך שחלקים בארצם תחת הפצצות?
מכל מקום, רגשות הציבור מתקהים עם הזמן מטבעם. אתה לא יכול לצפות מאנשים להתרגש באותה המידה בכל פעם. זוהי מציאות חיינו במדינה הזו ולמדנו לחיות עמה. ועדיין, אין הדבר פירושו זלזול ברגשות התושבים הסובלים מהפצצות.
Winner​(מתחלפת)
Winner​(מתחלפת) • 18 בנוב׳ 2012
Mary Jane כתב/ה:
fog כתב/ה:
.........

מי שמגוחך זאת רק את מארי גין. בטיפשותיך. כי אחרת אין הסבר לדברים שרשמת.
לפני הפגיעה ברכוש מדובר פה בפגיעה בגוף במוות של אזרחים ולפני הפגיעה ברכוש מדובר פה בנפש בפגיעה וטראומות לילדים ותינוקות. ואחכ מדובר פה ברכוש של אנשים שברוב חוצפתם לא גרים בתא אבל גם להם יש בתים עסקים ומכוניות.
אני חושבת שלא שמת לב למה שרשמת את מתכוונת שיש אנשים שפחות נורא כשהם מתים או נפגעים?? או שהם אזרחים סוג ב וג ולא נורא אם שיגרת חייהם נפגעת? או שהדם שלך הפרנסה שלך והחיים שלך שווים יותר מהדם שלי ושל ילדיי?? ושהמדינה צריכה להגן יותר עליך מאשר עלי כי את יותר חשובה?? אני בהחלט מצפה שתתנצלי.
סתומה.
Mary Jane
Mary Jane • 18 בנוב׳ 2012
the winner takes it all כתב/ה:
Mary Jane כתב/ה:
fog כתב/ה:
.........

לפני הפגיעה ברכוש מדובר פה בפגיעה בגוף במוות של אזרחים ולפני הפגיעה ברכוש מדובר פה בנפש בפגיעה וטראומות לילדים ותינוקות. ואחכ מדובר פה ברכוש של אנשים שברוב חוצפתם לא גרים בתא אבל גם להם יש בתים עסקים ומכוניות.
אני חושבת שלא שמת לב למה שרשמת את מתכוונת שיש אנשים שפחות נורא כשהם מתים או נפגעים?? או שהם אזרחים סוג ב וג ולא נורא אם שיגרת חייהם נפגעת? או שהדם שלך הפרנסה שלך והחיים שלך שווים יותר מהדם שלי ושל ילדיי?? ושהמדינה צריכה להגן יותר עליך מאשר עלי כי את יותר חשובה?? אני בהחלט מצפה שתתנצלי.
סתומה.

ווינר, אני מצטערת אך הענקת לדבריי פרשנות מרחיקת לכת, שאינה ממן העניין. לא דיברתי על ערך חיי אדם, אלא על ההבדלים ברורים למדי בין תקיפת מרכז המדינה לתקיפת איזורים פריפריאלים. ההבדלים הללו מנחים את תגובת הדרג המדיני והצבא, בין סך שיקוליהם. את מוזמנת לקרוא שוב מה בדיוק כתבתי.
Winner​(מתחלפת)
Winner​(מתחלפת) • 18 בנוב׳ 2012
Mary Jane כתב/ה:
the winner takes it all כתב/ה:
Mary Jane כתב/ה:
fog כתב/ה:
.........

סתומה.

ווינר, אני מצטערת אך הענקת לדבריי פרשנות מרחיקת לכת, שאינה ממן העניין. לא דיברתי על ערך חיי אדם, אלא על ההבדלים ברורים למדי בין תקיפת מרכז המדינה לתקיפת איזורים פריפריאלים. ההבדלים הללו מנחים את תגובת הדרג המדיני והצבא, בין סך שיקוליהם. את מוזמנת לקרוא שוב מה בדיוק כתבתי.

הטילים הללו קודם כל מסכנים חיי אדם.
ולפני שהטילים הגיעו אלי התבישתי שהממשלה לא מגנה על האזרחים השווים לי בשדרות ולא חשבתי שזה פחות נורא כי הם עיר יותר קטנה משלי.
מתנצלת על התגובה החריפה אבל לא הבנת פה דברים מהוותים ועוד בשעת מלחמה כשאותי מעירה בבוקר אזעקה ואני רצה למקלט עם ילדי ואנחנו ממתינים בחרדה לשמוע את הנפילות וכשאנחנו יוצאים אנחנו שומעים שזה פגע בבנין לידנו ויש נפגעים.