בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

דיאט דום

סירופ​(נשלטת)
לפני 11 שנים • 23 בנוב׳ 2012

דיאט דום

סירופ​(נשלטת) • 23 בנוב׳ 2012
אף פעם לא ביקשתי דבר כזה , לא ממנו ולא מהקודמים לו וכיוון שגמרתי אומר שהוא יהיה הדום האחרון שלי, גם לא צפויה בקשה כזאת בעתיד.
לא ביקשתי כי תמיד רציתי למתוח גבול ברור בין החיים האמיתיים שלי לעולם המדומיין שלנו יחד,
אבל בכל הקשור למשקל שלי הרמתי ידיים, והנה ארבעה ק"ג שהורדתי בעמל רב , בשנה ארוכה של חיבוטי גוף ונפש, התווספו להן באחת. חודש אחד של עייפות מריסון, עייפות מעבודה, עייפות מול מחשב ועייפות מלהכין סלט, המלפפונים והחסה הבאישו במקרר.

ובגדי החורף שעבר לא נסגרים עלי, ובגדי התקווה שרכשתי, התרחקו ממני עוד יותר

הגבול הזה חשוב כדי לשמור על שפיות, אוטונומיה, החיים שלי, וגם... אני לא רוצה הערות ממנו ומאף גבר למעשה על איך אני נראית, זה מקום פרטי שלי... ואם קיבלת אותי כמו שאני, תמשיך ככה.
מפגש עם הדום הקודם שהפך לחבר טוב אחרי ( למה לבזבז קרבה ואינטימיות שכזאת) כן הוא שלח לי מייל: שמנת, קחי את עצמך בידיים, או תבקשי ממנו דיאט דום.
אחרי יומיומיים של התהפכות בדברים, אמרתי לעצמי, למה לא בעצם? יש לו הרי השפעה עצומה וגורפת עלי ( למעט בסוגיות פוליטיות), למה שלא אבקש ממנו? הוא אדם חכם ועדין , לא יפגע בי לעולם. בהקשר הזה.
כתבתי מייל. וכיוון שהיתי בטוחה שיסכים , אכלתי לאורך שבוע כאילו אין מחר, להכעיס לא ולא ולא התייחס לדואל, ואז העליתי הבקשה בעל פה.
הוא סירב
אני לא מוכן להיות שוטר שלך, תלכי למסגרת רצינית.
לא היה שם נימוק ברור, או אולי לא שמעתי כי דמעות העלבון בעיני עיוורו אותי
ומה אני אגיד לך דום, שכבר הלכתי לכל המסגרות ....הרציניות?
ומה זה בשבילך, החלילן מהמלין לכשף את גופי ותודעתי?
עכשיו חברות, הדבר היחיד שיכול לנחם אותי זה אם תגידו לי..". עזבי... ניסינו, היינו, זה לא עובד!"
עוֹלָם

מבינה אותו

עוֹלָם • 23 בנוב׳ 2012
והוא צודק. לא רק שאין שום סיבה שבעולם שתעמיסי עליו את העול והאחריות הללו, גם בלי קשר אליו בכלל, שינויים שאת רוצה לחולל בעצמך חייבים לבוא מתוכך, המוטיבציה חייבת לבוא ממך, ולא משום גורם חיצוני, אחרת התוצאות, גם אם תגענה, לא תישמרנה לאורך זמן.

צר לי על אכזבתך, אבל זאת האמת הפשוטה.
lori{ע_מ}

Re: מבינה אותו

lori{ע_מ} • 23 בנוב׳ 2012
kohinoor כתב/ה:
והוא צודק. לא רק שאין שום סיבה שבעולם שתעמיסי עליו את העול והאחריות הללו, גם בלי קשר אליו בכלל, שינויים שאת רוצה לחולל בעצמך חייבים לבוא מתוכך, המוטיבציה חייבת לבוא ממך, ולא משום גורם חיצוני, אחרת התוצאות, גם אם תגענה, לא תישמרנה לאורך זמן.

צר לי על אכזבתך, אבל זאת האמת הפשוטה.

אני כל כך לא מסכימה איתך.
אצלנו זה מכיוון אחר. אני מעדיפה ללכת למסגרת והוא סירב וכפה עליי את השינוי.
הוא דורש ממני שינוי בהרגלי האכילה ובמקביל גם מכריח אותי לעשות אימוני כושר שאני מתעבת. מעדיפה להיות בטטת כורסא.
לשמחתי הרבה זה עובד והקילוגרמים שעליתי יורדים לאט לאט.
לצערי, זה עד עכשיו מלווה בלא מעט מאבקי אגו מולו.

אני לא יודעת אם אדוני רואה בזה מעמסה, אני בהחלט רואה בזה לא פעם מעמסה וזה מחייב אותי לפעמים לתכנן מראש ארוחות כדי שיאשר לי אותן.
המוטיבציה שלי באה בעקבות זה שראיתי שהדרך שלו עובדת וחל שינוי.

סירופ יקרה,
אני לא יודעת איך את יכולה לשכנע אותו, לא הייתי בסיטואציה כזו.
אולי הוא חושש להיות שוטר כל הזמן אבל אני יכולה להגיד לך שבפועל זה ממש לא כך.
זה יהיה איך שהוא יכתיב, אם יבחר לעשות זאת.
מאחלת לך בהצלחה (בכל דרך שלא תהיה).
בוחרת בטוב
בוחרת בטוב • 23 בנוב׳ 2012
מצד אחד, אני מצטרפת לזו שמעלי. מצד שני, אני בהחלט מבינה את הרצון והצורך בעזרה, וגם בעיניי הכי טריוואלי לבקש מהשולט. אם כי מה שנעשה בגלל\למען מישהו אחר, לא יחזיק מעמד לטווח הארוך.

בבקשה אל תרימי ידיים. אם זה חשוב לך, מפריע לך בריאותית, מעבר למראה החיצוני שזה רק בונוס, תעזרי לעצמך. מהנסיון האישי שלי, הקבוצות של חלי ממן זו דרך נהדרת. אני כרגע עומדת על פחות 32 קילו, והיד עוד נטויה..
בכל מקרה, שיהיה בהצלחה.
הכלבונת​(נשלטת)

אולי נשמע הזוי, אבל אמיתי לגמרי...

הכלבונת​(נשלטת) • 23 בנוב׳ 2012
1 דום הזוי (וירטואלי בלבד) + 1 כלבה, שכל כך מחכה שיגידו לה + 1 תרסיס מפוקפק (לא המקורי ולא הביוקר) = 13 ק"ג פחות (אפריל עד אמצע מאי שנה שעברה).

זה סיפור ארוך מידי והזוי מידי ולא אפרט כאן את כל מהלכו.
אבל זה בדיוק מה שהיה.
וכלל גם תפריט ברור ויום יומי, דיווח יומי יומי, כולל פעילות גופנית.
וזה הצליח ונשמר עד עכשיו, מאחלת לי שישמר לנצח icon_smile.gif.

גם אני, לא רציתי שיגידו לי, שיעירו לי, שמישהו ידע יותר טוב ממני מה נכון לי.
אבל, במקרה שלי העובדות מדברות ולכן אני יכולה רק להודות לו.

מצד שני, בגלל הוירטואליה הקשה.....
אני זאת שעשיתי הכל, שמרתי, ריססתי, אכלתי, קיפצצתי וכו'.....
אז זה לא פחות שלי. אולי אפילו יותר, עם דחיפה מאחור...חתיכת דחיפה.

אין לי מוסר השכל מיוחד במיוחד, אבל כנראה...שהכל באמת אפשרי אם רוצים ועם קצת עזרה זה רק עושה את הכל יותר נוח.

שבת שלום.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי נוב' 23, 2012 3:40 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
נוריתE
נוריתE • 23 בנוב׳ 2012
"הוא" או כל אחד אחר,שולט
לצורך זה, אינם הפיתרון.
בטח לא שהם ינהלו ויכתיבו משמעת אכילה והתעמלות
אפילו לא אחד שזהו מקצועו.

אני התנסתי בזה, לזמן מה, לפני הרבה שנים,
אבל זה עבד ככה:
הלכתי לדיאטנית,(קופת חולים)השגחה צמודה,לא זוכרת אם פעמיים שלוש בשבוע
הוא,שקל אותי ואם לא ירדתי, בואו נאמר, נענשתי. אבל,הוא לא התערב בתהליך עצמו
האחריות היתה כולה שלי, כולל תפריט והכל.
המוטיבציה היתה אז, שלא להענש ובמבט לאחור
זאת לא הדרך,בכלל לא. זאת "מוטיבציה ",בעיני, עקומה לחלוטין.
ומה עוד ,שנגמר ה"רומן" אז מכל מיני סיבות הסתיימה עימו אותה הדיאטה.

וכל אחת פה שמספרת שזה עבד, אחרי שתסתים מערכת היחסים
מה תעשו הלאה?
מי ידרבן אתכן אז? מה ידרבן?
תחשבו על זה.
דיאטה היא בשבילנו והמוטיבציה והמעשים צריכים לבוא מתוכנו ולא מאיזה גורם חיצוני
בייחוד שזה קשור למערכת סאדו מאזו.

תכלס, אחרי הרבה שנים של נסיונות כושלים, אז לפני שנה בערך לקחתי את עצמי ברצינות בידיים
על כל כובד מישקלי, ושבוע שעבר קניתי ג'ינס קטן בשתי מידות
ואילו של השנה שעברה ולפני, מוצרים ברמות ויש לי עוד דרך ארוכה.

למה אני כותבת לך את זה?
כי כמוני כמוך, גם את, יכולה לבד, אנחנו עושות את זה בשביל עצמנו וזאת
היא המוטיבציה הכי גדולה יקירתי.
}{}
מקופלת​(נשלטת){Blue eyed }
יש מי שזה מתאים לו ויש מי שלא.
יש מערכות שזה מתאים ויש שלא.

אין לי נסיון בזה, לא יכולה לעזור.
אני חושבת שהייתי נעלבת כמוך למשמע תשובה שלילית
במיוחד לאחר שכבר ביקשתי (על כל מה שזה אומר, לבוא ולבקש. בעבורי לפחות).
במיוחד כשמדובר בנושא כזה בו קשה לי ואני מבקשת את עזרתו..
ובכלל לשמוע תשובה שלילית לבקשה זה מעליב.

מה גם שהייתי רוצה שישלט בכל.
ואם יש לי בעיה של אכילה ואני מבקשת את עזרתו
הייתי רוצה או אפילו מצפה שיעזור לי.

בהצלחה רבה,
שבת שלום.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפעמים מבקשים ולא מקבלים. ככה זה. לא כל מה שאנחנו מבקשות, הוא רוצה. אם הוא ממש לא רוצה, מותר לו. אני מבינה (ומזדהה) את תחושת העלבון אבל לא נראה לי שיש במה להאשים אותו. קשה לבקש דבר כזה, אבל אם הוא לא מוכן אז משלימים עם זה כמו עם כל דבר אחר שהיינו רוצות והוא מעדיף שלא.

ועוד משהו - לא כל נשלטת יודעת לכפיף גם את התחום הזה, ולא כל שולט מרגיש שהוא יעשה היטב תפקיד שיטורי כזה. יכול להיות שהוא מרגיש שזה לא יעבוד (אם בגלל שהוא רואה בך משהו שאת לא רואה מבפנים, או בגלל שהוא יודע על עצמו שזה יהיה לו קשה) ומעדיף למנוע את התקלה מראש. יש בזה משהו חיובי, אני הייתי שמחה אם השולט שלי לא היה לוקח על עצמו דברים שהוא לא מרגיש שמתאימים לו, רק כי ביקשתי. אחר כך זה מרגיש מאולץ ומעפן ולא עובד. חלק מהקטע בשולטים הוא שהם הרבה יותר טובים כשהם עושים את מה שמרגיש להם נכון ולא את מה שלא בא להם טוב אבל הם עושים בכל זאת כי ביקשת יפה. ואז ככה זה גם נראה.

הנסיון שלי הוא שעדיף לא לדחוף אנשים לעשות משהו שהם לא מזדהים איתו. התוצאה לרוב לא מספקת.
    התגובה האהובה בשרשור
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 23 בנוב׳ 2012
בזמנו עשינו דבר כזה במידה בלתי מבוטלת של הצלחה. הדרך שלי היתה לשלוח אותה לדיאטנית ולהורות לה לקבל ממני אישור בכל פעם שהיא מתכוונת להכניס לפה משהו שאינו כלול בתפריט.

היתרון בשיטה הזו הוא שהיא כופה עוד רגע של מחשבה לפני ש"חוטאים". בדרך כלל הרגע הזה הוא כל מה שצריך כדי להחליט לבד שזה לא שווה את זה ולא שווה לבקש רשות במיוחד בשביל זה. כך שבעצם זה מחייב די מעט עבודה מצד השולט icon_smile.gif

אולי הדרך הזו יכולה להתאים גם לדום שלך. היא משלבת גורם "רציני", ובהנחה שיש לך מוטיבציה פנימית להכנס להסדר כזה ואת לא רוצה לאכזב אותו, היא גם לא מצריכה יותר מדי עבודת שיטור מצדו.