שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

יש לי שאלה

Alas
לפני 11 שנים • 24 בנוב׳ 2012
Alas • 24 בנוב׳ 2012
זונת סושי אייכן כתב/ה:
סיון' כתב/ה:
ימה כתב/ה:
לנכים יש יותר קושי להתנייד ולכן מציעים להם מקומות חניה קרובים ונגישים יותר למרכזים אליהם הם רוצים להגיע

עם תו חניה של נכה, ניתן לחנות גם על המדרכה, באדום לבן, על אי תנועה ועוד.
לכן אין באמת הגיון בחניות נכים מסודרות.

את מדברת ברצינות?

כן question.gif
נילי ונילי

Re: יש לי שאלה

נילי ונילי • 24 בנוב׳ 2012
זונת סושי אייכן כתב/ה:
בלי התממות ובלי פוסט מודרניזם מזויף,
מה הרציונאל מאחורי חניית נכים?

לא יודעת למה את מתכוונת בהיתממות ופוסט מודרניזם, אבל כן, גם מקומות פרטיים צריכים להיות נגישים לנכים.

המרחב הפיזי שאנחנו נעים בו מהונדס כך שיתאים לגוף בריא, רזה וצעיר (לרוב, גברי). המרחב לחלוטין לא מהונדס כך שיתאים לגופים זקנים, שמנים, נשיים או נכים. דוגמאות: כיורים בגובה מסויים בשירותים, מושבים במטוס בנויים לישבנים צרים עד בינוניים, מדרגות בכל מקום ורק מעלית אחת בכל הקניון, מעברי חצייה שצריך לרדת מדרכה כדי להשתמש בהם, ידיות בגובה מסויים על דלתות, תא אחד בלבד לשירותי נכים בכל קומה ועוד ועוד ועוד. לא יודעת מה הסטטיסטיקה לגבי גופים אבל נראה לי שהקבוצה האחרונה היא הרוב ולא הראשונה. וזה מבאס שהמרחב הציבורי הפיזי לא מתאים להם.
love69{miz hyde}

Re: יש לי שאלה

love69{miz hyde} • 24 בנוב׳ 2012
נילי ונילי כתב/ה:
זונת סושי אייכן כתב/ה:
בלי התממות ובלי פוסט מודרניזם מזויף,
מה הרציונאל מאחורי חניית נכים?

לא יודעת למה את מתכוונת בהיתממות ופוסט מודרניזם, אבל כן, גם מקומות פרטיים צריכים להיות נגישים לנכים.

המרחב הפיזי שאנחנו נעים בו מהונדס כך שיתאים לגוף בריא, רזה וצעיר (לרוב, גברי). המרחב לחלוטין לא מהונדס כך שיתאים לגופים זקנים, שמנים, נשיים או נכים. דוגמאות: כיורים בגובה מסויים בשירותים, מושבים במטוס בנויים לישבנים צרים עד בינוניים, מדרגות בכל מקום ורק מעלית אחת בכל הקניון, מעברי חצייה שצריך לרדת מדרכה כדי להשתמש בהם, ידיות בגובה מסויים על דלתות, תא אחד בלבד לשירותי נכים בכל קומה ועוד ועוד ועוד. לא יודעת מה הסטטיסטיקה לגבי גופים אבל נראה לי שהקבוצה האחרונה היא הרוב ולא הראשונה. וזה מבאס שהמרחב הציבורי הפיזי לא מתאים להם.

נגישות לאוכלוסיות מיוחדות {מתאמות }
walking dead
לפני 11 שנים • 25 בנוב׳ 2012
walking dead • 25 בנוב׳ 2012
סושי, אני חייבת להיות יהודיה ולהחזיר לך שאלה - למה את שואלת? מה הרציונל שעומד מאחורי השאלות שלך?

כבת לנכים אני יכולה להציע לך יום אחד רק, להצטרף לנכה רתוק לכסא גלגלים שצריך לעשות כמה סידורים בכל מיני מקומות כמו בנקים/ביטוח לאומי/משרדי ממשלה/עירייה. תצטרפי אליו ותראי פעם אחת את מסכת הייסורים שהוא עובר עד שהוא מצליח (אם בכלל) להגיע למקומות שלך זה מובן מאליו שאפשר להגיע אליהם. זה יענה לך על כל השאלות, ואם יישארו לך עוד כמה תשאלי אותי.
שוסי
שוסי • 25 בנוב׳ 2012
פרי כפרות,חבל לי שאת מרגישה צורך להתגונן.הנפש התאומה שלי שנפטרה לפני שנתיים סבלה מנכות, כך שאולי זה יפתיע אותך,אבל העולם הזה לא זר לי לחלוטין טין.ובכל זאת,אני שואלת.
למה? בעיקר כי פוליטקלי קורקט מעושה דוחה אותי וגם כי הרעיון הדיקרטיונאי חרוט לי על הלב.אני מטילה ספק,בהכל,ואם לא כל הזמן,אז רוב הזמן.אני משתדלת לא לפגוע ולכן מרבה בהתנצלויות לפני,אבל אני לא רואה לנכון להמנע למשאול רק כי זה לא פוליטקלי קורקט.
אני מצטערת,אבל מעולם לא הצלחתי לקבל "ככה" כתשובה ומעולם לא הצלחתי להאמין במשהו באופן שלם רק כי אמרו לי וכי אחרת זה לא "ראוי".אם זה באמת כ"כ טרוויאלי,אז זה בטח לא בעיה להסביר מדוע.
גולוסקלפר​(נשלט)
גולוסקלפר​(נשלט) • 25 בנוב׳ 2012
מקרה שקרה לי,
נקלעתי שלא באשמתי לאירוע רב משתתפים ונאלצתי לחפש חניה בחניון צפוף במיוחד. פתאום קלטתי חניה מתפנה והתחלתי לסוע רוורס כדי לאפשר לרכב החונה לצאת ולהכנס במקומו אך בישראל כמו בישראל בא רכב אחר ותוך כדי שכמעט התנגש ברכב היוצא נכנס במקומו תוך התעלמות גמורה ממני.
פתחתי את החלון כדי לצעוק על הערס שבטח נוהג ברכב ולגעור בו 'שיצא מהחניה שלי' ולהפתעתי מהרכב דוקא יצא פנסיונר מעוקם ואישתו שלשאלתי מדוע חטפו לי את החניה טענו בתוקף כי הוא לא חתך אותי ובכלל מגיע לו לחנות שם כי הוא נכה, וזהו!
טוב, עם טיעון משכנע שכזה היה לי קשה להתווכח ועוד עם מישהו שיכל להיות סבא שלי, והחלטתי לעזוב את החניון כי כבר עייפתי מלחפש חניה ואז, בדרכי החוצה אני רואה כמה מטרים משם שני מקומות פנויים ומעליהם תמרורים מרובעים כחולים עם כסא גלגלים לבן באמצע...
הבן זונה יכול היה להחנות בכל אחד מהם אבל בחר דוקא לתפוס לי את החניה הפנויה היחידה שהיתה שם! נסעתי עצבני.
walking dead
walking dead • 25 בנוב׳ 2012
קודם כל, שפחון:
שים לב שישנם הבדלים בין תוי הנכים. תו נכה "עגלת נכים" מאפשר לנכה לחנות בכל מקום גם כזה שאינו מסומן ובלבד שאינו יוצר סיכון תחבורתי - זהו תו שמקבלים רק נכים קשים המרותקים לכסאות גלגלים.
לנושא תו נכה "משולש" (משולש ירוק) מותר לחנות רק במקום המתומרר כחניית נכים. לרוב, בעלי תו נכה משולש ירוק אינם נכי גפיים המרותקים לכסאות גלגלים והם בהחלט יכולים לחנות גם במרחק מה. זה לא נותן להם שום לגיטימציה "לחטוף" חניה והעובדה שהוא השתמש בנכות שלו כתירוץ להיותו בהמה לא קשור כלל וכלל לזכויות "יתר" אלא להיותו חתיכת חרא.

סושי, לרגע לא עניתי לך ב"ככה". אני פשוט לא יודעת איפה להתחיל. בלהסביר לך שרכבי הנכים מותאמים להם כך שלכל רכב נכה (ואן מסחרי) יש מעלית מיוחדת שנפתחת כלפי חוץ ומורידה את הכסא ולכן לנכה חשוב לא רק לחנות "בתוך הקווים" של החנייה אלא גם שישאירו לו מרווח של מטר וחצי לפתוח את המעלית כדי שיוכל לרדת ולעלות מהרכב? להסביר לך שבישראל של שנת 2012 עדיין 90% מהמדרכות לא נגישות לנכים ואין דרך לעלות עליהן ולכן הנכים מחפשים חנייה שתאפשר להם לפתוח את המעלית על המדרכה כדי שיוכלו להגיע אליה ולא להשאר על הכביש? העובדה שכסא גלגלים ממונע שוקל לבדו 100 קילו ולכן אי אפשר להרים אותו כמו כסא רגיל? על כך שלנכים הרתוקים לכסאות גלגלים אין אפשרות לעלות על אוטובוס כי לאף נהג אין זמן או כוח לפתוח את המעלון המיוחד? שבשביל שנכה יוכל לנסוע ברכבת הוא צריך לעדכן את הרכבת 48 שעות מראש? זו הסיבה שהרכב של הנכים הוא הרגליים שלהם, ואלו רק קומץ קטנטן מתוך הסיבות שבגינן יש כזה דבר שנקרא חניית נכים.

זה לא "פוליטיקלי קורקט", יקירתי. זו המציאות לאנשים האלו, וזו הדרך שלהם לעשות את הדברים הבסיסיים שלכל בן אדם יש את הזכות לעשות.
    התגובה האהובה בשרשור
גולוסקלפר​(נשלט)
גולוסקלפר​(נשלט) • 25 בנוב׳ 2012
free spirit כתב/ה:
קודם כל, שפחון:
שים לב שישנם הבדלים בין תוי הנכים. תו נכה "עגלת נכים" מאפשר לנכה לחנות בכל מקום גם כזה שאינו מסומן ובלבד שאינו יוצר סיכון תחבורתי - זהו תו שמקבלים רק נכים קשים המרותקים לכסאות גלגלים.
לנושא תו נכה "משולש" (משולש ירוק) מותר לחנות רק במקום המתומרר כחניית נכים. לרוב, בעלי תו נכה משולש ירוק אינם נכי גפיים המרותקים לכסאות גלגלים והם בהחלט יכולים לחנות גם במרחק מה. זה לא נותן להם שום לגיטימציה "לחטוף" חניה והעובדה שהוא השתמש בנכות שלו כתירוץ להיותו בהמה לא קשור כלל וכלל לזכויות "יתר" אלא להיותו חתיכת חרא.

לגמרי מסכים איתך, אם הובן מהסיפור שאני רואה בחניית נכים זכויות יתר זו כמובן טעות. זה מקל על חייהם ואני בעד.
עבד משועבד{עבד}
לפני 11 שנים • 28 בנוב׳ 2012
עבד משועבד{עבד} • 28 בנוב׳ 2012
הסיבה הרשמית היא כמובן התחשבות ודאגה לנכה.
הסיבה האמיתית היא: זו עוד דרך לסחוט כסף מהציבור
מדובר ב1000 שקל קנס אם חנית בחנית נכה.
וההוכחה לכך היא שלנכה מותר לחנות בכל מקום ולכן אין צורך בחנית נכה.
love69{miz hyde}
לפני 11 שנים • 28 בנוב׳ 2012
love69{miz hyde} • 28 בנוב׳ 2012
מתהפך כתב/ה:
הסיבה הרשמית היא כמובן התחשבות ודאגה לנכה.
הסיבה האמיתית היא: זו עוד דרך לסחוט כסף מהציבור
מדובר ב1000 שקל קנס אם חנית בחנית נכה.
וההוכחה לכך היא שלנכה מותר לחנות בכל מקום ולכן אין צורך בחנית נכה.

לצערי לא קונסים ב10000 גוררים את הרכב ,שיחזירו אותו אחרי חודש!!
נראה אותך יושב בכסא גלגלים מחפש חניה ,החניה היחידה שיש לך תפוסה !
לא בכל מקום ניתן לחנות .

גם נכים מקבלים דוחות.
לא הייתי מציע לך להתחלף .