שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

גבולות הטעם והאומנות, צעקה בעקבות צילומי שיבארי

Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
לפני 11 שנים • 28 בנוב׳ 2012
Abyss כתב/ה:

ניראה לי שהצלם פשוט בחר בבית קברות עם פסלים. באזרחי יש פחות......
אין כאן שום אמירה או משמעות לצבאיות

לדעתי - לא מוצדק

אי אפשר לדעת למה התכוון המשורר מבלי לשאול אותו. ייתכן שהוא חשב על הפרובוקציה ושאף לה, ולכן זה בבית קברות, אבל ייתכן שיש כאן גם משמעויות אחרות ועמוקות יותר. מהסתכלות בסט התמונות, יכלתי לחשוב על כמה וכמה משמעויות שהקשירה הזו מסמלת: הראשונה היא שגורל של אנשים רבים תלוי וקשור בגורלם של החיילים היוצאים אלי קרב, והשניה שכל חייל לוקח איתו לקרב צרור של זכרונות.

המתים לא נפגעים כבר מכלום. אם אני מתה לא משנה לי אם מזדיינים על הקבר שלי, קושרים מעליו בחורה או מכינים על האש, כי כשמתים התודעה מתה גם היא. גם זעזוע מהתנהלות בבית קברות, הוא עניין סובייקטיבי. אותי יותר מחרידים הדוסים המאעכרים, מאשר בחורה תלויה או היפים ששרים שירים אנטי מלחמתיים.

http://www.youtube.com/watch?v=Q8DkmzIcDeA
Tamashi Nawa​(שולט)
Tamashi Nawa​(שולט) • 28 בנוב׳ 2012
לדעתי גם הצילומים עצמם וגם כל הדיונים בנושא, כאן ובמקומות אחרים מהווים למעשה המשך של הויכוח בין שתי הגישות - "הכל מותר", לבין "יש גבולות"

זה נכון בפירסום, זה נכון בחינוך, באומנות, זה נכון כאן בכלוב, ובעוד הרבה דוגמאות

לדעתי האישית, צריך גבולות
nomorenomore
nomorenomore • 28 בנוב׳ 2012
רעיון דוחה ומבזה.

אני אישית נגעל מכל התנועה של "חוסר כבוד מוחלט לדת", כמו האנשים שמבזים בתי קברות ומזדיינים בהם, או מזדיינים בכוונה ליד בתי כנסת רק בגלל שזה בית כנסת.

התנהגות ילדותית של בני 15 מחוצ'קנים בגיל ההתבגרות ולא התנהגות של אדם בוגר (אני מניח שכל המעורבים בצילום הם מבוגרים)...

חבל, מקווה שהחוק יצוד אותם ויטיל עליהם עונש כבד.

(ולא, אני לא דתי ואני לא מאמין וכו, פשוט לא מבין את כל הרעיון הדוחה של לבזות את האמונה של האחר, גם אם האחר מבזה את אמונתינו...)
לילית חדשה
לילית חדשה • 28 בנוב׳ 2012
Sparafucile כתב/ה:
רעיון דוחה ומבזה.

אני אישית נגעל מכל התנועה של "חוסר כבוד מוחלט לדת", כמו האנשים שמבזים בתי קברות ומזדיינים בהם, או מזדיינים בכוונה ליד בתי כנסת רק בגלל שזה בית כנסת.

התנהגות ילדותית של בני 15 מחוצ'קנים בגיל ההתבגרות ולא התנהגות של אדם בוגר (אני מניח שכל המעורבים בצילום הם מבוגרים)...

(ולא, אני לא דתי ואני לא מאמין וכו, פשוט לא מבין את כל הרעיון הדוחה של לבזות את האמונה של האחר, גם אם האחר מבזה את אמונתינו...)

האם באמת עלינו להימנע מכל מה שיבזה או עלול לבזות את אמונתו של האחר?
זה בכלל אפשרי?
יש מגוון ענק של אמונות ומגוון תרבויות, איך להחליט איזו מהן ראויה לכבוד ואיזו מהן לא?
אני לא חושבת שזה שמישהו מתנגד למעשה כלשהו בהכרח הופך את המעשה ללא לגיטימי ולביזוי של ערך כלשהו.
אם יבוא מישהו ויאמר שכל אלה שעוסקים בבדס"מ מבזים ערך כלשהו של שלמות הגוף בכך שהם פוגעים בגוף שלהם או של אחרים, האם זה יהפוך את עולם הבדס"מ באופן אוטומטי למשהו שראוי לגינוי?
ומה קורה אם יש התנגשות ערכים? יש שבטים שנוהגים לאכול את גופות מתיהם או חלקים מהן כי מבחינתם זה מאחד אותם מבחינתם זה לחלוק כבוד למתיהם. בתרבויות אחרות זה חילול כבוד המת.
איזה ערך מנצח?
nomorenomore
nomorenomore • 28 בנוב׳ 2012
לילית חדשה כתב/ה:
Sparafucile כתב/ה:
רעיון דוחה ומבזה.

האם באמת עלינו להימנע מכל מה שיבזה או עלול לבזות את אמונתו של האחר?
זה בכלל אפשרי?
יש מגוון ענק של אמונות ומגוון תרבויות, איך להחליט איזו מהן ראויה לכבוד ואיזו מהן לא?
אני לא חושבת שזה שמישהו מתנגד למעשה כלשהו בהכרח הופך את המעשה ללא לגיטימי ולביזוי של ערך כלשהו.
אם יבוא מישהו ויאמר שכל אלה שעוסקים בבדס"מ מבזים ערך כלשהו של שלמות הגוף בכך שהם פוגעים בגוף שלהם או של אחרים, האם זה יהפוך את עולם הבדס"מ באופן אוטומטי למשהו שראוי לגינוי?
ומה קורה אם יש התנגשות ערכים? יש שבטים שנוהגים לאכול את גופות מתיהם או חלקים מהן כי מבחינתם זה מאחד אותם מבחינתם זה לחלוק כבוד למתיהם. בתרבויות אחרות זה חילול כבוד המת.
איזה ערך מנצח?

תודה, יפה כתבת.

בגלל זה התחלתי את תגובתי "אני אישית" icon_smile.gif
לילית חדשה
לפני 11 שנים • 29 בנוב׳ 2012
לילית חדשה • 29 בנוב׳ 2012
טכנית התחלת אותה ב"רעיון דוחה ומבזה"
לאחר מכן כתבת שאתה אישית נגעל מכל התנועה של חוסר כבוד מוחלט לדת וכן הלאה
nomorenomore
לפני 11 שנים • 29 בנוב׳ 2012
nomorenomore • 29 בנוב׳ 2012
לילית חדשה כתב/ה: