שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

למה

עבד משועבד{עבד}
לפני 11 שנים • 20 בדצמ׳ 2012
עבד משועבד{עבד} • 20 בדצמ׳ 2012
אין דבר גרוע יותר מצנזורה ושוטרים שעומדים לך על הראש
וכולם צועדים בשורה כמו כבשים .זה דוחה
lori{ע_מ}
lori{ע_מ} • 20 בדצמ׳ 2012
מצד אחד, אני מבינה את הצורך של חלק מהגולשים כאן במנהלי פורום ומנהלי צ'אט.
שיטת הניהול הזו היתה קיימת בעבר בפורומים ותיקים וגדולים מאוד שחלקם לא קיימים או שהתנועה בהם דלילה ביותר.
כלובי יכול עכשיו למנות שניים, שלושה, ארבעה אנשים שיעזרו לו בניהול, אך מבחן המציאות מוכיח מה קורה לפורום כשזה מתקיים בו.
אז מצד אחד, תהיה יותר צנזורה, ואולי דיונים יותר "איכותיים", יהיו פחות ריבים, פחות ניבולי פה (בזה נתקלתי בעיקר בצ'אט), פחות הצפות, ועוד פחות של מגוון תופעות שליליות שקיימות.
אבל באיזה מחיר?
אין צורך להתחיל למנות את היתרונות, הם ברורים, אך גם החסרונות. והחסרון הכי גדול ניתן לראות בדוגמאות שיש לנו מפורומים אחרים שלא שרדו. (סביר להניח שנפילת הפורומים נבעה גם מחוסר זמן של המנהלים להשקיע, זו גם אפשרות סבירה, אך בראייה הכללית, אנשים פשוט התחילו להדיר את רגליהם). בין היתר, לא מעט מהגולשים חשו לא פעם שיש העדפות לפוסטים של "מקורבים", סתימת פיות וכו'.
מתוך ניסיון אישי שלי, אני יכולה לספר שלא פעם פניתי לכלובי עם בעיה שהיתה לי בפורום, בצ'אט, בהודעות פרטיות, ברוב המוחלט של המקרים, קיבלתי מענה תוך מספר שעות בודדות שהשביע את רצוני.
וכמו רבים אחרים כאן, יש תקופות שאני מבלה פה יותר, יש תקופות שפחות. מערכת השיקולים שלי מורכבת בין היתר גם מאיכות הפורום בתקופה נתונה.

פתרונות אפשריים:
אם מישהו לא מרוצה מהצפה שמתקיימת בצ'אט – הוא פשוט יכול ללחוץ על כפתור האיגנור. זו אופציה מבורכת בעיניי.
אם מישהו נפגע מתגובה בבלוג – אותו כנ"ל.
אם מישהו לא אוהב לקרוא הצפות בפורום כזה או אחר – זה פשוט. אל תכנסו לפוסטים של אנשים שאתם לא אוהבים לקרוא אותם.
וכמובן, במידת הצורך, לפנות לכלובי ש"ינטרל" את המפגע.

אני חושבת שמינוי מנהלי פורום וצ'אט עלול להביא למצב הפוך לגמרי ממה שמכוון אליו פותח השרשור.

והבהרה אחרונה לסיום – אין לי דבר וחצי דבר נגד מנהלי פורומים שהיו קיימים בעבר, חלקם נימנים עד היום בין חבריי ואני אוהבת אותם אהבת אמת ודבריי נכתבו רק לצורך הבהרת הנקודה.
המפקדת​(לא בעסק)
המפקדת​(לא בעסק) • 20 בדצמ׳ 2012
חזרזירה כתב/ה:
מצד אחד, אני מבינה את הצורך של חלק מהגולשים כאן במנהלי פורום ומנהלי צ'אט.
שיטת הניהול הזו היתה קיימת בעבר בפורומים ותיקים וגדולים מאוד שחלקם לא קיימים או שהתנועה בהם דלילה ביותר.
כלובי יכול עכשיו למנות שניים, שלושה, ארבעה אנשים שיעזרו לו בניהול, אך מבחן המציאות מוכיח מה קורה לפורום כשזה מתקיים בו.
אז מצד אחד, תהיה יותר צנזורה, ואולי דיונים יותר "איכותיים", יהיו פחות ריבים, פחות ניבולי פה (בזה נתקלתי בעיקר בצ'אט), פחות הצפות, ועוד פחות של מגוון תופעות שליליות שקיימות.
אבל באיזה מחיר?
אין צורך להתחיל למנות את היתרונות, הם ברורים, אך גם החסרונות. והחסרון הכי גדול ניתן לראות בדוגמאות שיש לנו מפורומים אחרים שלא שרדו. (סביר להניח שנפילת הפורומים נבעה גם מחוסר זמן של המנהלים להשקיע, זו גם אפשרות סבירה, אך בראייה הכללית, אנשים פשוט התחילו להדיר את רגליהם). בין היתר, לא מעט מהגולשים חשו לא פעם שיש העדפות לפוסטים של "מקורבים", סתימת פיות וכו'.
מתוך ניסיון אישי שלי, אני יכולה לספר שלא פעם פניתי לכלובי עם בעיה שהיתה לי בפורום, בצ'אט, בהודעות פרטיות, ברוב המוחלט של המקרים, קיבלתי מענה תוך מספר שעות בודדות שהשביע את רצוני.
וכמו רבים אחרים כאן, יש תקופות שאני מבלה פה יותר, יש תקופות שפחות. מערכת השיקולים שלי מורכבת בין היתר גם מאיכות הפורום בתקופה נתונה.

פתרונות אפשריים:
אם מישהו לא מרוצה מהצפה שמתקיימת בצ'אט – הוא פשוט יכול ללחוץ על כפתור האיגנור. זו אופציה מבורכת בעיניי.
אם מישהו נפגע מתגובה בבלוג – אותו כנ"ל.
אם מישהו לא אוהב לקרוא הצפות בפורום כזה או אחר – זה פשוט. אל תכנסו לפוסטים של אנשים שאתם לא אוהבים לקרוא אותם.
וכמובן, במידת הצורך, לפנות לכלובי ש"ינטרל" את המפגע.

אני חושבת שמינוי מנהלי פורום וצ'אט עלול להביא למצב הפוך לגמרי ממה שמכוון אליו פותח השרשור.

והבהרה אחרונה לסיום – אין לי דבר וחצי דבר נגד מנהלי פורומים שהיו קיימים בעבר, חלקם נימנים עד היום בין חבריי ואני אוהבת אותם אהבת אמת ודבריי נכתבו רק לצורך הבהרת הנקודה.

אני לא חושבת שיצא לי לקרוא פה אי פעם משהו עד כדי כך פוליטיקלי קורקט icon_cool.gif
Brave Dwarf

Re: למה

Brave Dwarf • 20 בדצמ׳ 2012
Air כתב/ה:
אין מנהלי פורומים ?
כבר תקופה ארוכה אני רואה התקטשויות, קללות, פגיעות וחוסר כבוד.
חבל, כי זה מבריח המון חברים ואנשים חדשים מהאתר.
לא חסרים אנשים אובייקטיבים וטובים שישמחו להתנדב למטרה הזאת

אני לא מאמין בסותמי פיות ואסביר לפני שמתנפלים עלי מדוע אני מחשיב את מנהלי הפורומים לכאלה. תפקידם אמנם להשליט סדר אלא שבפורום קהילתי שופע דעות ומשתתפים שדן בנושאים רגישים ושחבריו רוחצים בקלחתו הצפופה במשך שנים על גבי שנים, ה"סדר" אינו יכול להיות מושג חד-משמעי ותמיד יהיה תלוי בנקודת מבט. בזמן שאותו מנהל פורום ימצא לנכון לחסום או למחוק את הערתו של מאן-דהו בטענה שהיא פוגענית, מאן-דהו וחבריו יטענו כי דווקא פלוני אלמוני אחר היה זה שהתחיל ושמשליט הסדר עצמו משוחד וצבוע. הרי היינו בסיפור הזה מכבר ולמעלה מאלפי פעמים.

פרט למקרים נדירים בהם מדובר בירידה לפסים בלתי חוקיים כגון לשון הרע או דיבה או איומים, ושמטופלים על ידי כלובי, רוב ההתקוטטויות נעות בגבולות של האפור. אפילו הטרוליזציה לרוב אינה מובהקת ואם ננבור בנבכי האתר, נגלה שרוב אלה שהואשמו בהיותם טרולים אינם עונים על הדרישות של המושג וזכו בתואר "טרול" אך ורק כי כנופיית מקובלים / נשים בעלות גבריטים מעל הממוצע / נשלטים נמוכים / שולטים עם עיניים כחולות / נשלטות עם מיני קצר וגו' אינם חושקים בנוכחותם.

כלובי מעניק לנו חופש פעולה מלא בכוונה תחילה ונמנע באותה כוונה תחילה מלהיכנס לשאלת ה"מי צודק ומי טועה" כי הקהילה הזאת שלנו ולא שלו ולכן כל אחד מאתנו הוא מעין מנהל פורום קטן או מיני בעל בית שמחליט על הלך רוח בביתו. יש לנו את הכוח לנדות טרולים ומפריעים סדרתיים וזאת הבחירה שלנו אם להשתמש ביכולת זאת או לא. היה ומפריע X אינו מנודה וממשיך להפריע, סימן שהקהילה עצמה עשתה לו מקום וניזונה מנוכחותו, ומשמע שמנהל פורום שימונה לא יוכל לחסום אותו מבלי לזכות בהאשמות בגין סתימת פיות או צביעות ע"י קבוצה זו או אחרת.

אני מבין ללבם של אלה שמספרים על מעללי הצ'ט ולמרות שאיני משתתף שם יכול לדמיין את מצולות הרפש אליהן מגיעים חילופי הדברים, לשם כך הצצה מהירה בפורומים מספקת, ועדיין חושב שהכל תלוי בבחירה שלנו ושהבחירה הזאת חייבת להמשיך ולהתקיים ולהיות בידי כולנו ולא בידיו של נבחר-עם (או נבחר כלובי) כלשהו. מה שאומר שאם אני בוחר להתרחק מפורומים תחת למהול בנוכחותי את מה שאני רואה כפסול, סימן שהפורום לא עד כדי כך חשוב לי. מי שחשוב לו נשאר, מגיב וחולק, לפעמים למרות ולפעמים דווקא ובגלל. בעצם, כמו בחיים האמיתיים.

אגב ולמען הסר ספק, זהו אינו דירבון, גינוי או טרוניה כלפי אלה שבחרו לנטוש את המערכה. זכותו של כל אדם להחליט כי חברה זו או אחרת אינה חשובה לו דיה כדי שיתאמץ להפכה לנעימה יותר, וזכותו של כל אחד להגיע למסקנה שהוא מעדיף להלחם את מלחמותיו בגזרה שבוערת לו יותר. אני כן חושב שהאָשֵׁם בכך שאנשים מתרחקים אינו המחסור במנהלי פורומים אלא המחסור במוטיבציה האישית של כל אחד מאתנו. החברה הכלובית אינה נעימה לי ואין לי את הרצון ו/או הכוח לגרום לשינויים בה כי אינה חלק אינטגרלי מחיי, אבל אם ימונה נבחר-עם כלשהו שיעסוק בניפוי ופינוי משתתפים עפ"י שיקול דעתו, אני חושש שהחברה הכלובית תהפוך להיות אילמת ולכן מיותרת לחלוטין. ובהכרזה "אנחנו אימפוטנטים ילדותיים הביאו לנו בוגר אחראי", אני רואה גם את גרעין הבעיה וגם את השלכותיה.
ג'ון סטודיו חיפה​(שולט)
Air כתב/ה:
עצמאי בשטח כתב/ה:
יש הרבה מנהלי פורום בעבר באתרים אחרים שניצלו סמכויות הקפיצו כל מה שקפץ על איבר מינם
אני הייתי עד לעשרות מקרים כאלו
אני עם כלובי בעניין

גם מנהלי\ות פורומים שסרחו ניתנים להחלפה.
לכל אחד יש מחליף

לא פשוט עלול להרוס את השם של האתר
מנהל פורום שסרח גורם נזק בלתי הפיך לאתר אמין
אנשים זוכרים גם אחרי 10 שנים
יש כמה שגולשים כאן היו מקיפצים מלכות בתשלום בחינם להיכנס לפרסום בתוך אתר מסויים
ניקח לדוגמא את א. שגולש כאן הוא סרח מאד על כי היו חייבים להעיף אותו מניהול פורום
הוא נשאר ללא בנות ומאז הוא סובל.
אבל אותן בנות ששיחדו אותו בארוחות שישי דגים מטעמים ויציאות רק בגלל
שהוא היה מנהל של פורום שמאד חשוב להם אישית לפרנסה פעם שהכל היה חינם אין כאסף
היה כאוס שלם טוב אני מעדיף להמשיך לעתיד ולזכור את העבר ....
הכי טוב לדעתי לא לאפשר כוח לאנשים זה לא עבד בשום מקום רק נזק זה הביא לציבור ונזק גדול למלכות שלא רצו לתת אתנן מנהל הפורום
יש סיפורים אמיתים בסודי סודות מכאן ועד אפריקה
אפשר להמשיך איך שזה מתנהל כאן המלצה שלי אני נשאר בדעתי כלובי צודק