סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה לפמיניסטיות: מה נסגר עם השורש ד.כ.א?

הדורבנים​(נשלט)
לפני 11 שנים • 13 בדצמ׳ 2012
הדורבנים​(נשלט) • 13 בדצמ׳ 2012
מלכתא כתב/ה:
פוג איש יקר, כאן נחרצות דעותינו.
לדבר על ההפלייה (אני עדיין מסרבת להשתמש בשורש המוצע) זה בכלל לא התנערות מאחריות.
נקח לדוגמא את הסופרג'יסטיות, הן עשו ולא רק דיברו. זה לא הוריד מהן את האחריות בהיותן נשים נשואות.
נקח את אולאמפ דה גוז', היא כתבה את "הצהרת זכויות האשה והאזרחית", ולא הורידה מעצמה או מהנשים את האחריות האזרחית הלאומית או את השוויון בפני החוק.
פמיניזם אמיתי הוא לעשות, הוא לעמוד נגד השוביניזם ולהצליח בכל מחיר.
קשה לך? לכי תעשי על אפם וחמתם.

מלכתא, אישה יקרה שלצערי איני מכיר (:
אני לא מבין למה את אומרת שדעותינו נחרצות. אני חותם על כל מילה שכתבת. ואני גם רוצה להוסיף, שהסוגריים שהוספת בתחילה ההודעה הזאת נובעות לחלוטין מ"לכי ותעשי על אפם וחמתם". אני בהחלט בדיעה ש שאלה שמדברות על דיכוי, מסתפקות בלדבר..

ייתכן שאני בוטה מדי, אבל הטרמינולוגיה הזאת צורמת מאוד. אף גבר לא ידבר על "דיכוי נשים במפעל" למשל, אלא על אפלייתן.
המונח "דיכוי" מנגח ומערער את החברה כולה וזה בעצם כל מטרתו.
פיוטית
לפני 11 שנים • 13 בדצמ׳ 2012

דיכוי ודיכאון שולטים ונישלטים פמיניסטיות ונשים רגילות.

פיוטית • 13 בדצמ׳ 2012
מלכתא כתב/ה:
אני מגדירה את עצמי כפמיניסטית,
אבל אני לא נוהגת להשתמש בשורש ד.כ.א, כי הוא תמיד יוצר אצלי אסוציאציה של אפרטהייד או ניצול העבדים מאפריקה.

לא מדכאים אותנו, כי את הרוח הנשית אי אפשר לדכא.
אבל כן- מקטינים אותנו, מתעלמים מאיתנו, לא מעריכים אותנו.
מצד שני, פה זה אחד המקומות הבודדים שמעולם לא נאלצתי לשלוף את קלף הפמיניזם. למה? הנשלטים פה יודעים מי העליונות.

אני לא פמיניסטית.
אני משתמשת בכל שורש שנדרש לי במשפט ובכל הטיה שלו.
אני למשל מכירה נשים שהיו בדיכאון לאחר לידה וגברים שנמצאים בדיכאון כי אין להם אהבה.
אני חושבת שאי אפשר להקטין את מי שלא מותן שיקטינו אותו או אותה או אותם או אותן כקבוצה.

נכון שיש סקטורים בהם נשים מרוויחות פחות מגברים, יש מקצועות במדינות שהן יש צבא שעדיין יש בהם רק גברים ולי זה לא נראה דיכוי אלא אולי יתרון. אני לא אוהבת מלחמות.

מבחינתי כל האנשים שווים למרות שמי ששוים פחות הרבה פעמים מנסים להראות שהם שווים יותר על ידי הצורך לדכא אחרים.
מקבי​(מתחלף)
לפני 11 שנים • 30 בדצמ׳ 2012
מקבי​(מתחלף) • 30 בדצמ׳ 2012
ציטוט: זאת כת, או דת, בעצם.

אמת. הפמיניזם הרדיקלי (שיש להבדילו מהפמיניזם הליברלי, ע"ע שוויון זכויות, אלמנטרי בדמוקרטיה) שואב את הפילוסופיה שלו והשיטה הפילוסופית מהמרקסיזם. הנחות-הבסיס בלתי-ניתנות להוכחה או הפרכה, ועליהן נסמכות התורות באופן מוחלט. במרקסיזם זהו המטריאליזם ההיסטורי המנחה את העולם והאנשים בו ומבנה-העל השומר על התודעה הכוזבת (כלומר, כל הדברים המונעים מאדם להבין כי הוא פועל מדוכא), ואילו בפמיניזם זוהי הפטריארכיה.

הפטריארכיה נמצאת בכל מקום, לא ניתן למדוד אותה, להוכיח אותה או להפריך אותה. היא האלוהים של הפמיניזם הרדיקלי, סיבת-הסיבות, הנחת-ההנחות, הבסיס לכל התורה. היא מה שמכוון כל התנהגות אנושית (שאיננה פמיניסטית, כמובן) והיא כל-יכולה מבחינת היקף הפעולה שלה ועומק היכולת. הדרך היחידה לפתור מצב זה, כמו במרקסיזם, היא מהפיכה (אלימה יותר או פחות, תלוי בהוגה).

מדהים עד כמה הדברים, והדתות בכלל, דומים זה לזה.