סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מילת ביטחון,,, יודע שהנושא כבר נטחן,,, ועדיין

רפאל
לפני 11 שנים • 16 בינו׳ 2013
רפאל • 16 בינו׳ 2013
נולי כתב/ה:
מילת ביטחון חייבת להיות שם.
אין שום הכרח להשתמש בה.
היא פשוט שם.
היא לא צריכה להפריע.
כמו מתג על הקיר.
פשוט שם לשימוש בעת הצורך.
למה לעשות מזה ענין?
למה לתת למילה חשיבות וערך שונים ממה שיש לה באמת?
זה כמו המפסק הראשי. הוא פשוט שם למקרה הצורך. בד"כ הוא מעלה אבק וקורי עכביש, אבל במקרה חרום הוא מציל חיים.
לא?
N

לא אצלי.

אם אנחנו כבר בקטע של לא לעשות עניין מדברים, אז למה בכלל להסתבך עם מילות ביטחון, ולא פשוק להגיד "די, תפסיק" כשרוצים להפסיק?

אני מניח שאצל רבים הסיבה לכך היא שהם רוצים לחוש חוסר אונים. ואם הם יכולים להגיד "די, תפסיק" אז זה לא זה. לכן הם משחקים משחק, ובמקום להגיד "די, תפסיק" הם אומרים "המפטי דמפטי", כשבמילים הללו הם מתכוונים בדיוק לאותו הדבר כמו ב"די תפסיק".

אבל מה לעשות, יש כאלו שמשחק המילים הזה לא פועל עליהם. בשביל לחוש חוסר אונים הם צריכים להרגיש שהם לא יכולים לשלוט בסיטואציה ולהפסיק אותה כרצונם. וזה לא ממש משנה להם אם הם שולטים בסיטואציה באמצעות המילים "די, תפסיק" או באמצעות המילים "המפטי דמפטי".

ובלי קשר לדבריה של נולי.
אני חושב ששאנשים שמתעקשים על מילת ביטחון בקנאות כמעט דתית, הם אנשים שהבדס"מ שלהם סובב סשנים מכאניסטים ואינטראקציות מנוכרות. שם מילת ביטחון היא חלק מהמנגנון, ובהעדרו הבדס"מ פשוט לא פועל. אבל בתוך קשר קרוב, עמוק ואמוציונלי הבדס"מ הוא שונה. במקום כזה דברים הם בדרך כלל מעבר למילים, וכל ההתעסקות ב"כן או לא מילת ביטחון" היא חסרת טעם וחשיבות.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 16 בינו׳ 2013
גם אני בדומה לרפאל חושב שמילת בטחון הכרחית רק במקרה בו מדובר בקשר קצר, במפגש חד פעמי או ביחסים שמתנהלים על פני מפגשים נדירים שסובבים סביב "סשנים". כאשר מדובר במערכת יחסים ובני הזוג מכירים ומרגישים זה את זה, אין צורך במילים מיוחדות כדי לאותת. לפעמים אין צורך כלל במילים.
Master Jove​(שולט)
Master Jove​(שולט) • 16 בינו׳ 2013
[רפאל,,,

תקרא לזה איך שאתה רוצה, המפטי דמפטי, הוקוס פוקוס, די, מספיקאו איך שבא לך ,,,
עדיין זאת מילה שמוגדרת כמילת ביטחון,,, ועדיין היא שייכת לסאבית ולא לאדון ,,,, ועדיין אל לאדון לאסור שימוש בה או לשלול אותה מהסאבית,

נכון שאין לעשות מזה אישו, כל עוד היא קיימת או שהכל בהסכמה
אבל ,,,וזה לא הכיוון של הפוסט, לא איזו מילה עליך לבחור, או מתי כן להשתמש בה,
ואם זה באמת בקטע של לא לעשות עניין,,, מה מפריע שהיא תהיה שם,,, ברקע ?
להשתמש בה או לא ? זאת כבר החלטה של הסאבית וחובתו של האדון להישמע לה
לא מדובר על קשר של חודשים או שנים עם היכרות עמוקה
אלא על התחלות/סשנים מזדמנים,
ואין קשר בין חוסר אונים למילת ביטחון,,,, סתם תירוץ עלוב ולא קשור,
אם הסאבית אומרת יש לי מילת ביטחון אבל אין לי כוונה להשתמש בה, זה אחרת מאשר אדון אומר לסאבית תסמכי עלי, אצלי אין מילת ביטחון וגם לא תהיה לך, אני מיומן ומנוסה וקורא אותך,

אז נו באמת ,,,,
lori{ע_מ}
lori{ע_מ} • 16 בינו׳ 2013
אני מסכימה עם רפאל והגמד.
אני כן רואה חשיבות במילה הזו בהתנסויות ראשונות, בהתחלה זה אולי נותן איזשהו ביטחון, גם אם מדומה.
כשכבר לא מדבר על סשן ושליטה וBDSM ולא מנסים להכניס כל אקט למסגרת של הגדרות אלא פשוט קיימת מערכת יחסים בין זוג אנשים שמנהלים תקשורת בריאה, זה נראה לי מאולץ ולא טבעי.
ואפשר גם לקחת את זה קדימה למקומות רחוקים יותר, טובים לא פחות (ולעיתים קשים) ללא מילת ביטחון וללא משהו חיצוני שעוצר את הכל בצורה לא טבעית.
לא צריך לפחד מהשימוש בה, למי שזה מתאים ולא צריך לפחד מאי קיומה של מילת ביטחון.
אלא אם כן אורן זריף נמצא כאן והוא שולט (ואז הוא באמת קורא מחשבות), כל השאר הם לא קוראי מחשבות אבל רובנו יודעים להפעיל שיקול דעת בריא, לא?
A v​(שולט)

מעניין.

A v​(שולט) • 16 בינו׳ 2013
א מעניין אותי מהיכן העתקת את זה הפעם.

ב מעניין אותי מאיפה ההתנשאות שלך

ג מעניין אותי את מי אתה בא ל"חנך"

כנראה שאם זה היה כמעט כל אחד אחר הייתי עונה אפילו ברצינות,

אתה בעיקביות בא לנכס לעצמך את עולם הבדסם, וברור לי שאתה משקיע בדרך כזזו או אחרת

בהעתקה שינוי וכיוצא בזה...גם ברור לי מאיפה זה בא.

"ספר החוקים" של הבדסם עדיין לא נכתב וכל אחד כותב לעצמו..גם בטוח שפוי ובהסכמה

אצל כל אחד יכול להיות שונה,והוא שונה לדוגמא SCAT מבחינתי הוא לא שפוי לא בטוח

אבל יש כאלה שהוא בהסכמה אצלם.

וכמו שאמרתי הספר לא נכתב..ורבים וטובים ניסו,ונכשלו.(וזה חלק מהיופי)

אבל מכאן ועד אליך המרחק גדול.
Master Jove​(שולט)
Master Jove​(שולט) • 16 בינו׳ 2013
חזרזירה כתב/ה:
אני כן רואה חשיבות במילה הזו בהתנסויות ראשונות, בהתחלה זה אולי נותן איזשהו ביטחון, גם אם מדומה.
כשכבר לא מדבר על סשן ושליטה וBDSM ולא מנסים להכניס כל אקט למסגרת של הגדרות אלא פשוט קיימת מערכת יחסים בין זוג אנשים שמנהלים תקשורת בריאה, זה נראה לי מאולץ ולא טבעי.
ואפשר גם לקחת את זה קדימה למקומות רחוקים יותר, טובים לא פחות (ולעיתים קשים) ללא מילת ביטחון וללא משהו חיצוני שעוצר את הכל בצורה לא טבעית.
אלא אם כן אורן זריף נמצא כאן והוא שולט (ואז הוא באמת קורא מחשבות), כל השאר הם לא קוראי מחשבות אבל רובנו יודעים להפעיל שיקול דעת בריא, לא?

שוב ,,,,
גם את חזרזירה, גם רפאל, וגם הגמד מבלבלים בין הזכות להשתמש במילה לבין עצם קיומה
לא מדובר באף מקום בפוסט מתי על הסאבית להשתמש במילה,
מדובר על זכותה להחזיק במילה וזכותה לשלוף אותה כשהיא חושבת שזה שמולה חצה גבול או הגיע לסף,

אין קשר וחצי קשר בין קיומה של מילת הביטחון לעומק או אורך מערכת היחסים,
גם נהג שנוהג 30 שנה לא ינהג ברכב שאין לו ביטוח, וזה לא משנה כמה מקצועי, מנוסה, מיומן וותיק הוא
גם כאן ,,,במקרה של תאונה אותו נהג ישתמש בביטוח,

מילת הביטחון היא של הסאבית בלבד !!!
והיא קיימת שם תמיד, גם אם היא שלוש שנים בתוך הקשר.
תרצה תשתמש, לא תרצה לא תשתמש ,,,
לאף אחד, וככל מקצועי, מיומן, קשוב ורגיש שיהיה ,,, אין את הזכות לשלול מילת ביטחון מסאבית
lori{ע_מ}
lori{ע_מ} • 16 בינו׳ 2013
Master Jove כתב/ה:
חזרזירה כתב/ה:

שוב ,,,,
מדובר על זכותה להחזיק במילה וזכותה לשלוף אותה כשהיא חושבת שזה שמולה חצה גבול או הגיע לסף,

גם נהג שנוהג 30 שנה לא ינהג ברכב שאין לו ביטוח, וזה לא משנה כמה מקצועי, מנוסה, מיומן וותיק הוא

לאף אחד, וככל מקצועי, מיומן, קשוב ורגיש שיהיה ,,, אין את הזכות לשלול מילת ביטחון מסאבית

גם אם תוסיף עוד חמישה סימני קריאה זה לא ישנה את דעתי.
אין לי בעיה עם האמירות שלך כמו שמפריעה לי הנחרצות. הקביעה המוחלטת.
זה לא דבר מוחלט, זה דבר שהוא נתון לפרשנות ולהחלטתם של הצדדים המעורבים (וגם זה לא תמיד :-)).
אתה משתמש במילים שקובעות מה מותר ומה אסור, כאילו מדובר בחוק אוניברסלי שאין לאף אחד זכות לערער עליו. אז זה לא המצב וזה גם מה שאני, רפאל והגמד ניסינו להסביר.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 16 בינו׳ 2013
Master Jove כתב/ה:
חזרזירה כתב/ה:

שוב ,,,,

אז נתחיל מכך שזכויות במערכת יחסים נקבעות בין אלה שמנהלים אותה והן אינן צמודות לריבית של בנק ישראל או לחוקי BDsM מהספר הגדול והאדום. אם הזוג מרגיש שהוא זקוק למילת בטחון, הם ישתמשו במילת בטחון, אם לא אז לא. מניסיון שלי ומניסיונם של רפאל ושל לורי (חזרזירה), הצורך במילת בטחון פג כאשר מדובר במערכת יחסים ארוכה. זה לא פרינציפ וזה לא דווקא לחוקי BDsM שנקבעו ע"י ממציאי BDsM, אלא עניין של צורך וניסיון.
Tobias​(אחר)
לפני 11 שנים • 17 בינו׳ 2013
Tobias​(אחר) • 17 בינו׳ 2013
מילת הביטחון היא בשבילי, לא בשבילה.

ואם אין בה צורך היא פשוט לא מתקיימת.
אם יש בה צורך, סימן שאתם עושים משהו לא נכון.

בגדול, מעולה לסשנים ראשונים, או בתקופת ההיכרות(שם אני אישית שם גם מילת אמצע שאומרת להאט)
אין צורך לעבור את הגבולות על היום הראשון, זו לא תחרות כמה מהר אתה מביא אותה לשם.

אבל שוב, לפעמים אתה בונה את המקום שמכיל אותה בצורה שתתאים למי שהיא, ולפעמים אתה פשוט לוקח פטיש ודופק אותה פנימה עד שכל מה שלא מתאים נשאר בחוץ.
מאוד תלוי מה הקינק וכמה בן זונה בא לך להיות.
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
לפני 11 שנים • 17 בינו׳ 2013

Re: מעניין.

A v כתב/ה:
א מעניין אותי מהיכן העתקת את זה הפעם.
...

גם אני תהיתי על כך, ולכן שאלתי את גוגל icon_smile.gif

אמנם הפעם הוא השקיע בהזזת פסקאות ובכתיבת הפסקה הראשונה והנחרצת שלו, אבל Jove שוב שכח לתת את הקרדיט. הפעם הקורבן התמים הוא מאסטר דורון, ברשומה מ-2005.
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?EntryId=344820