שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

אז למי אתם מצביעים?

רפאל
לפני 11 שנים • 16 בינו׳ 2013
רפאל • 16 בינו׳ 2013
Jean Grey כתב/ה:
לעומת על הנ"ל לפיד דווקא בא ממקום מאוד נקי, המצע שלו כולל דברים שמאוד חשובים לי כמו מצוקת הדיור ומצוקת החינוך, ונכון שהוא חסר נסיון פוליטי אבל לכל השאר יש ניסיון פוליטי ועדיין חרא פה כך שאני לא רואה סיבה למה לא לנסות להזרים דם חדש...

יש לי שני דברים להגיד כנגד הטיעון הזה:

(1) לפיד וחבריו אינם באים ממקום נקי, הם באים ממקום של חוסר עשיה פוליטית, וזה לא אותו הדבר. בכל מערכות הבחירות האחרונות חזרנו וצפינו באותה התופעה. ישנה מפלגה חדשה שלמראית עין חבריה אינם "פוליטיקיים" והם מביאים איתם תקווה לפוליטיקה "אחרת" ו"נקיה" (לא משנה מה זה אומר). פעם זו היתה צומת של רפול, פעם מפלגת הגמלאים, פעם שינוי של טומי לפיד, והיו גם אחרות. וכמעט תמיד קורה עם המפלגות הללו אותו הדבר: הן לא עושת כלום. הן משחקות לידים של מפלגות אחרות, חבריה קלים להשחתה, ובסופו של דבר הן מתפרקות ונעלמות.

(2) אנחנו חיים בתוך מציאות עקובה מדם. מפלגה שאין לה תוכנית מדינית, ואין לה אמירה ברורה בנושא הסכסוך הישראלי-ערבי, לא ראויה להיכנס לכנסת. שינוי היא מפלגה כזו. (וגם הליכוד היא מפלגה כזו).
'Bambi'​(אחרת)
לפני 11 שנים • 16 בינו׳ 2013
'Bambi'​(אחרת) • 16 בינו׳ 2013
רפאל כתב/ה:
Jean Grey כתב/ה:
לעומת על הנ"ל לפיד דווקא בא ממקום מאוד נקי, המצע שלו כולל דברים שמאוד חשובים לי כמו מצוקת הדיור ומצוקת החינוך, ונכון שהוא חסר נסיון פוליטי אבל לכל השאר יש ניסיון פוליטי ועדיין חרא פה כך שאני לא רואה סיבה למה לא לנסות להזרים דם חדש...

יש לי שני דברים להגיד כנגד הטיעון הזה:

(1) לפיד וחבריו אינם באים ממקום נקי, הם באים ממקום של חוסר עשיה פוליטית, וזה לא אותו הדבר. בכל מערכות הבחירות האחרונות חזרנו וצפינו באותה התופעה. ישנה מפלגה חדשה שלמראית עין חבריה אינם "פוליטיקיים" והם מביאים איתם תקווה לפוליטיקה "אחרת" ו"נקיה" (לא משנה מה זה אומר). פעם זו היתה צומת של רפול, פעם מפלגת הגמלאים, פעם שינוי של טומי לפיד, והיו גם אחרות. וכמעט תמיד קורה עם המפלגות הללו אותו הדבר: הן לא עושת כלום. הן משחקות לידים של מפלגות אחרות, חבריה קלים להשחתה, ובסופו של דבר הן מתפרקות ונעלמות.

(2) אנחנו חיים בתוך מציאות עקובה מדם. מפלגה שאין לה תוכנית מדינית, ואין לה אמירה ברורה בנושא הסכסוך הישראלי-ערבי, לא ראויה להיכנס לכנסת. שינוי היא מפלגה כזו. (וגם הליכוד היא מפלגה כזו).

לא תכננתי להיכנס לויכוח פוליטי, פשוט עניתי לפרלין.
לא מעוניינת בנסיונות שכנוע, ידוע לי מה שאמרת ובכל זאת אני אצביע לפיד כי יש לי עוד סיבות מעבר למה שציטטת כאמור.
philia
לפני 11 שנים • 17 בינו׳ 2013

Re: להן נאורות ואינטלגנציה שמאלנית

philia • 17 בינו׳ 2013
Dark Artist כתב/ה:
philia כתב/ה:
A v כתב/ה:
pet כתב/ה:
Dark Artist כתב/ה:
אינטימי u כתב/ה:
רק לא הזבל הזה שנקרא הליכוד חורבתינו או שותפיהם לקואליציה.

pet כתב/ה:
והחברים החזירים שלו.

מי טורפת כתב/ה:
blossom כתב/ה:
לכתוב בשפה כזו?
האם בבקשה אפשר לשמור על תרבות דיון גם בנושא כל כך טעון?
תודה...

כי זו האמת.
למרות שבאמת לא יפה לפגוע בחזירים icon_redface.gif

זה מצחיק אותי תמיד לשמוע אנשים בעלי דעה שמאלנית אומרים השכם וערב שכל מבציעי הימין הינם וולגריים,חסרי השכלה,ברברים ועוד שאר ירקות.
אולם תן לאותם שמאלנים לפתוח את הפה והנה הוא מפיק "מרגליות ודברי חוכמה".
שלא לדבר על החברה שלייקו להם.
אני כל כך שמח שמבחר הדעות והמשפטים ה"מתוחכמים" ו"הלא ילדותיים" ,שחלק מחברי האתר "הנכבדים" הינו שייך רק לאלפית האחוז מסך הבוחרים בארץ.
ואם כבר אנחנו ברוח ההומור הנעלה והאינטלגנטי, אקח בהשאלה ביטוי שהשתמש בו מר ליברמן ואכתוב למי אני הולך להצביע. אני אצביע לכל מפלגה שתמנע משלושת "הויבערס" AKA ליבני/יחימוביץ/גלאון לנסות להקים ממשלה מה שמשאיר לי את "הליכוד ביתינו והבית היהודי". הייתי מצביע "עוצמה לישראל" אבל לצערי הם לא יעברו את אחוז החסימה.

טוב שאתה לא משווה "חברים חזירים" למשפטים כמו: "מוות/טרנספר לערבים", "לזרוק אותם לים" ושאר "מרגליות" שאני שומעת מהימין באופן קבוע.
מעבר לזה, אני לא רואה את אנשי השמאל מבצעים פעולות אלימות כגון תג מחיר והליכה לכפרים ערבים במטרה להתגרות.
איזה פעולות אלימות ביצעו אנשי השמאל לאחרונה?
לגבי הברבריות שלי, זה שאתה לא מסכים שביבי קפיטליסט חזירי לא הופך אותי לברברית.
ביצוע פעולות כגון עליית מיסים והעברת סכומי עתק למטרות שמרשתות בעיקר את אנשי ההון, שכתוצאה מכך רוב הציבור משלם את המחיר, בעיניי זהו חזירות והתבהמות לשמה.
אם בגלל זה אני ברברית מבחינתך, אין לי בעיה עם זה.

PET תגידי הבחורים הנחמדים האלה בניעלין ובעוד מקומות כאלה.

שיורקים על חיילי צהל זורקים עליהם אבנים מקלללים אותם מנסים להשפיל אותם.

הם מהימין נכון??

הייתי אומר לך עוד משהו אבל מיותר לרדת לרמת טיפשות כזו.

AV יקירי.

אני בוחרת לענות דווקא לך ולא לארטיסט הזה ובעיקר בגלל השורה התחתונה
כי לירוק יודעים ממה ששמעתי גם מימין וגם משמאל : )
אותו כנל לגבי קללות ומילים חביביות על חיילים ויתר אנשים. לא כולם בני-אדם.

זה יכול להיות קצת קשור למשפט ההוא לגבי רבין לדוגמא, אבל אני לא סופרת משפטים. . .
גם שרון נעשה סבא חצי-קדוש מאז שהוא מנמנם לו ומשמש מליץ יושר
בקמפיין של מופז המבריק ומנהל הקמפיין של האחרון...

אגב. זה שלאנשים שונים יש דעות שונות זו עובדה.
למרות שכידוע אני לא תמיד נורא טולרנטית למי שמעז לחשוב אחרת ממני.
אבל מה לעשות. והנה, אפילו אתה כתבת שאתה ימני ולא מצביע לביבי.

אז מותר. מותר לאנשים לערב אמוציות. בטח כשמדובר בדת,
בטח כשמדובר בפוליטיקה ולא כל אחד חייב להיות כלכלן מובחר [לא מתכוונת אליך דווקא]
או פסיכיאטר מוכשר נורא [אפילו שם יש כבר כמה גישות... זה מופנה לאדון הארטיסט שאני לא מכירה אז אני נזהרת נורא, כי הוא כתב למעלה שהוא חייב להגיד תמיד את המלה האחרונה ואני כידוע פחדנית גדולה ושתקנית כמעט עוד יותר עצומה..]

אגב, אין לי עדיין שמץ של מושג איזה פתק אני הולכת לשלשל השנה,

פנית אליי בשרשור זה כמו אל מוצרע, מסיבה שלא מצאתי, אבל ידעת לפנות אליי באופן פרטי בצורה צינית נוטפת רעל ומבזה. אם הציניות שלי לא מובנת לך לגבי עניין התגובה האחרונה,אהיה מוכן להבא לשים גרשיים על מנת שזה יהיה ברור.
את בעצמך אומרת פה שני משפטים צורמים ונוראיים שדי מסבירים את כל האלימות הישראלית, שלא לדבר על המריבות בשרשורים שנוצרים בגלל "תובנות" כאלו.
את מודה שאת לא טולרנטית יותר מדי כלפי מי שיש לו דעות שונות ממך. לפחות יש לך האומץ להודות בכך שזה יפה בפני עצמו ,אולם אל תתפלאי שאנשים אחרים גם לא יהיו טולרנטיים לדעותייך. זה גם כנראה מסביר את התגובה הרעילה והלא מוצדקת שלך כלפיי למרות שטענת שאת נזהרת בכל הקשור אליי כי אינך מכירה אותי מספיק.

אז אם זו דרך לנהל דיון בוגר עם אדם שאינך מכירה אז אני מציע שתחשבי שוב האם ההודעה הילדותית ששלחת לי בפרטי וההודעה הנ"ל בשרשור ראויות לתגובה בוגרת.
אני מסכים איתך שמותר לערב אמוציות אבל יש דרך לעשות את זה. האם אדם שקרא מתוך אמוציות לחיילי צה"ל "נאצים" יתקבל בסלחנות? האם זה בסדר מתוך אמוציות להכליל מגזרים שלמים ולקרוא להם בכינויי גנאי כגון: שתיינים,פרימיטיביים, שחורים וכד'? היכן נגמרת הסלחנות לאמוציות? אני בעד שאדם יאמר את אשר בליבו בכל אמוציה אפשרית,אבל בשפה נאותה עם הסברים מאחוריו ,ולא יזרוק לחלל האויר מגוון מילות גנאי,קללות ומשפטים נבובים כמו אחרון הטוקבקיסטים העלובים ברשת.
מבחינתי בשרשור זה השגתי את המטרה כיון שכעת אותם אנשים שפתחו את השרשור בכל מיני אמרות רדודות ומטופשות, הפנימו שהם צריכים להתאמץ ולקרוא קצת ולהביא דוגמאות שמגבות את ההשקפה הפוליטית שלהם וסוף סוף יצרו התחלה של דיון רציני.

ארטיסט חביב,

חבל.
חבל שטרם למדתי לנקד כי עם ניקוד ו//או סימני פישוק בטח היית קולט יותר טוב.

פניתי ל-AV אז נכון.
זה כתוב בנוצרית עתיקה.
מתנצלת עמוקות. מהלב והנשמה.

ואכן,
שלחתי לך הודעה פרטית, בכדי לא ללכלך את השרשור, שלא עסק באופן אישי בי ו//או בך,
אלא בעניין אחר לחלוטין.

רק מה? מסתבר, שאתה כותב שאתה שולט. אבל מתקשה לשלוט בעצמך....
אז היית מוכרח לקחת את מה שכתבתי לך. בינך וביני ולהביא את זה לכאן.

למה?
לא יודעת.
אולי כי אתה מוכרח להגיד את המלה האחרונה?
אולי כי אתה חייב להיות צודק ו//או צדקן. בעיקר,

אלימות לא חייבת להיות פיזית.
אלימות מילולית לא פחות גרועה.
כפי שבדיוק הוכחת פה אתה.

ומעניין, מטרת השרשור. שלא אתה פתחת, הייתה לשאול
מה אנשים מצביעים.
לא למצוא
מצביא חדש בכלוב.
מה שאתה מנסה להיות. ולטעמי. לא ממש בהצלחה. . .

אגב. חומד.
תודה שאתה כותב לי מה ניסיתי להגיד.
זה מתוק מאד מצדך.
אבל אני יודעת לדחוס אל פי הענוג מה שמתחשק לי
ומסתבר שמי שממש מעוניין מצליח להבין אותי. גם בלי התרגום שלך.

מלכתא
מלכתא • 17 בינו׳ 2013
אינטימי u כתב/ה:
מלכתא כתב/ה:
אני מצביעה "הבית היהודי" או "עלה ירוק".
לצערי, היום אין מפלגה שמשלבת את הרעיונות החברתיים שלי עם הדעות המדיניות שלי.
הקרע שלי הוא- להצביע חברתית או מדינית?

אבל אני רוצה לומר משהו, דווקא לאנשים שמצביעים בחירות אחרי בחירות את אותו הדבר.
אתם מצביעים שוב ושוב לאותה המפלגה, אצל חלקכם ההורים הצביעו לאותה מפלגה-
אבל אם גם אתם במצב שאתם לא מרוצים מהמצב,
אז למה לבחור שוב במי שאיכזב אתכם?
יש לא מעט מפלגות "קטנות" יותר ומוכרות פחות, שיש להן מצע מעולה שאתם אולי תתחברו אליו.
תבדקו את זה, אתם תופתעו מאוד...

נ.ב.: נמאס לי לשמוע ש"בנט סבבה אבל הרשימה שלו משוגעים".... עדיף שהראש יהיה בסדר והגוף לא משהו, מאשר שהראש יהיה רקוב- ובגוף, איפשהו במספר 20 יהיה מישהו סבבה.

כן,
להצביע בנט כדי להמשיך סחיטת מיליארדים לתשתיות של איזה התנחלות מבודדת על חשבון זה שכל עם ישראל ישא בנטל המיסים.
רוצים לבנות התנחלות? לפחות שזה לא יהיה על חשבון כל המדינה.
אני לא מדבר על החוק הכי מטומטם שיזם הח"כ שלהם אורי אורבך בעידוד הליכוד שבגללו אני וכל מבוגר במדינה לא יכול לקנות בירה ב-AMPM ב-11 בלילה בגלל ש"הם לא יכולים להשתלט על בני הנוער האלימים השיכורים שלהם", (שבטח מצביעים גם הליכוד),
חוק שנותן אינדיקציה למידת הליברליות שלהם.

כן, להצביע בנט-
כי היום הוא לא בפוליטיקה, ועוד שבוע הוא יכנס.
כי היום אני לא מרוצה מהמצב, ועוד שבוע אני רוצה לתת לו צ'אנס לא לאכזב אותי כמו שאחרים עושים.
להצביע בנט כי הוא לא בא עם הבטחות על מה הוא יעשה,
אלא בא ומספר איך הוא יעשה.
להצביע בנט כי לא נראה לי הגיוני שאנשים ככ יתרחקו מהמורשת שיעשו ניתוח לשחזור עורלה או שיסעו דווקא ביום כיפור לעשות על האש מחוץ לעיר.
לגבי הבכיינות של בניית התנחלויות ע"ח המדינה כבר שמעתי, מה לעשות שהמדינה שלנו צריכה לבנות ולמה שלא תבנה בשטחים שלנו? הרי אני מבטיחה לך שאת "הגבעות" המדינה לא מממנת.לעומת זאת, את הבתים האנשים קונים ובונים בעצמם- בדיוק כשם שקונה כל אזרח שרוצה לבנות לעצמו בית. המדינה משקיעה בתשתיות, משקיעה בדיוק כמו שהיא משקיעה בכל מקום אחר בארץ, מבטיחה לך שלא יותר ואולי אף פחות.
החוק הזה של מכירת אלכוהול עד 11, גם אם אני שונאת אותו ומתעצבנת כל פעם מחדש, הוא חוק הגיוני שמטרתו לשמור לא רק על הנוער, אלא גם על מבוגרים שמבחינה מנטלית נשארו נוער. אגב, באנגליה כבר שנים לא מוכרים אלכוהול אחרי שעה מסויימת (אם אני זוכרת נכון, גם ב11).

ראיתי אותך מנהל פה ויכוחים עם כל מיני אנשים, אבל מה היה עד כדי כך להוט לשלוף הודעה שלי מלפני שלושה עמודים? אולי אתה סתם רוצה חתימה של איילת שקד? icon_lol.gif
בלוסום​(לא בעסק)

אמנם כתבתי עבודה,

בלוסום​(לא בעסק) • 17 בינו׳ 2013
אך לא בלב שלם.
כמו חלק מהאנשים שכתבו פה, אני ימנית בדעותיי
אבל הפעם אני לא מצביעה מדינית,
אלא חברתית ובעד שקיפות מצע וכמו שזה נראה כרגע -
אני הולכת על "התנועה".
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 17 בינו׳ 2013
Jean Grey כתב/ה:
פרלין כתב/ה:
Jean Grey כתב/ה:
עכשיו תורי בתור פותחת השרשור:

יאיר לפיד

למה?

(אני שואלת מסקרנות גרידא, אני לא בקטע של לשכנע. אני פשוט לא מכירה עוד אף אחד שמצביע לו ונורא מעניין אותי לדעת מה מניע אותך.)

כנראה שאנחנו לא מסתובבות באותם חוגים כי רוב האנשים בסביבתי מתלבטים בין לפיד לבין שלי יחימוביץ.

האמת שמה שמניע אותי זה יותר שיטת האלימינציה. אני אפרט
לביבי אני לא אצביע. הצבעתי לו בעבר, היום אני חושבת שהוא בעיקר שקרן ואני פשוט לא מצליחה להאמין לו לכלום.
מפחיד אותי להצביע לשלי, כי היא שפוטה של הוועדים, ולא בא לי עוד יותר נטל על מעמד הביניים.
את ציפי לבני אני לא סובלת. אל תשאלי אותי למה, פשוט אין לי הסבר, לא סובלת אותה וזהו.

כך שבהיעדר אלטרנטיבה מנהיגותית בשמאל מה שנשאר לי זה לפנות למפלגות הקטנות יותר.
לבנט אני לא אצביע כי בעיני הרשימה שלו מורכבת מהומופובים קיצוניים.

מקווה שההסבר סיפק icon_smile.gif

תודה!
נוריתE
נוריתE • 17 בינו׳ 2013
אמנון יצחק

צוחק כ ל הדרך

ממש ,לא.
נשלט דנדש
נשלט דנדש • 17 בינו׳ 2013
#ארץ חדשה - החזית למאבק בשלטון ההון, בראשות אלדד יניב ורני בלייר
המפלגה הזו הולכת להיות הפתעת הבחירות, היא הולכת להיכנס לכנסת עם לא פחות משישה מנדטים.
הגיע הזמן שנכניס ז' גדול לכנסת.
Alas
לפני 11 שנים • 18 בינו׳ 2013

Re: אני מצביע ל-פק"צ

Alas • 18 בינו׳ 2013
DomMale4fem כתב/ה:
פועלים וקפיטליסטים ציוניים.
אה, אין מפלגה כזאת?
חבל.

המפלגה היחידה שעונה לתיאור הזה היא מרצ.
הם מפלגת שמאל-סוציאלית-דמוקרטית-ציונית.