לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

אז למי אתם מצביעים?

רפאל
לפני 11 שנים • 19 בינו׳ 2013

קצת תעמולת בחירות

רפאל • 19 בינו׳ 2013
למה לא ביבי:

(1) האדם עצמו אינו ראוי - אין תקדים בפוליטיקה הישראלית לאדם שכל כך הרבה מנהיגים, מבחוץ ומבית, אמרו עליו מפורשות שהוא שקרן ומסוכן. בכירים בלשכת ראש הממשלה, חברים ושרים מהליכוד, מנהיגים של מפלגות אחרות, ומנהיגים של מדינות אחרות. כמה שמות שעולים לי בראש: בני בגין, דן מרידור, מיכאל איתן, אהוד ברק, ציפי ליבני, שאול מופז, עזר ויצמן, שמעון פרס, אמנון ליפקין שחק, סרקוזי, טוני בלייר, אובמה, קלינטון... וזו ממש לא כל הרשימה. אז אולי יש דברים בגו.

אדם כמו נשיא וכמו ראש ממשה לחייב להיות ללא רבב. הבחירה של משה קצב לנשיאות המדינה היתה פגומה, כי סיפורים בדבר מעשי אונס והטרדות מיניות היו ידועים לכל איש עיתונות ולכל פוליטיקאי הרבה לפני שהוא נבחר לתפקיד נשיא המדינה. אז גם אם אף אחד לא ידע בוודאות מה ומו, היה ברור לכל שמשהו שם רקוב ומפוקפק. גם הסיפורים על שרה נתניהו, על מידת ההתערבות שלה בקבלת החלטות מדיניות, ועל מידת ההשפעה שלה על פעילות לשכת ראש הממשלה, צריכים להטריד ולהדאיג כל אדם שאכפת לו מהמדינה הזו.לא אחת כבר עלתה הטענה שהיא מפעילה לחצים בלתי סבירים על ראש הממשלה ואף סוחטת אותו באמצעים כלשהם. וגם אם התיאור הזה אינו מדוייק, ברור שמשהו שם רקוב ומפוקפק. זו לבדה סיבה להסתייג מביבי.

העובדה שבניימין נתניהו לא התפטר מתפקידו בעקבות פרשת בר-און חברון למרות חומרת מעשיו, רק מפני שבסופו של דבר הוחלט שלא להעמידו לדין, מלמדת על אי-לקיחת אחריות, על חוסר מנהיגות, ועל מתן גושפנקה למנהל לא תקין. מוזר שאנשים החליקו את זה ושכחו את זה.

(2) כלכלה קפיטליסטית שיוצרת פערים חברתיים קשים - בכל שנות כהונתו בנימין נתניהו מנסה להנהיג בארץ כלכלה אמריקאית. מובן שאפשר לנפנף ב"הצלחות" של כלכלה כזו, כמו שאפשר לנפנף בהרבה "הצלחות" של הכלכלה האמריקאית. אבל אין הרבה שחולקים על הטענה שזו המדיניות של בינימין נתינהו שיצרה פערים חברתיים קשים, ואווירה חברתית של "אדם לאדם זאב". מי שזה מפריע לו, לא צריך להצביע לביבי.

(3) העדר תוכנית מדינית, התעלמות המיוזמה הערבית לשלום כולל, סרוב לקבל את המודל של "שתי מדינות לשני עמים" כפתרון לסכסוך הישראלי-ערבי, והתבטאויות שמבהירות שפניו אינם לשלום.

אני חושב שמבחינה מדינית עומדות על הפרק 4 אפשרויות עקרוניות:
א. להסכים לתוכנית של שתי מדינות לשני עמים, על בסיס גבולות 67. מאחר שביבי חוזר ומעודד בניה בשטחים, ואף מצהיר מפורשות שהבניה תמשך ושישובים לא יפונו, ברור שהוא מסרב לכל תוכנית שלום על הבסיס של שתי מדינות לשני עמים.
ב. להפוך את מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה. להעניק לכל הפלסטינים אזרחות ישראלית ומעמד אזרחי שווה, ולתת להם לחיות לצידנו ולהשתתף בהנהגת המדינה. אבל ברור שביבי לא תומך בדרך כזו.
ג. לספח את השטחים הכבושים, ולעשות טרנספר לתושבים הפלסטינים שבשטחים הללו. זה החזון האידאולוגי של אביגדור ליברמן. אבל ברור שהוא לא ראלי, לא מוסרי, עקוב מדם, ולא יתנו לו יד בעולם.
ד. להמשיך את ההתיישבות בשטחים ואת ההשתלטות על קרקעות פלסטיניות בשטחים, אגב בניית ערים, כבישים ותשתיות ליהודים לבד. זאת אומרת, להנהיג מדיניות אפרטהיד, שבה פלסטינים חיים לצד יהודים, אבל לא בשוויון זכויות. זה מה שקורה בפועל כרגע, ומה שביבי מקדם באופן לא מפורש. אגב, ההצדקה האידאולוגית היחידה למדיניות הזו היא פונדמנטליסטית-יהודית-ומשיחית, שרואה בהתיישבות היהודית בשטחים מצווה דתית, או זכות דתית.
גולוסקלפר​(נשלט)

Re: קצת תעמולת בחירות

גולוסקלפר​(נשלט) • 19 בינו׳ 2013
רפאל כתב/ה:
למה לא ביבי:

(1) האדם עצמו אינו ראוי - אין תקדים בפוליטיקה הישראלית לאדם שכל כך הרבה מנהיגים, מבחוץ ומבית, אמרו עליו מפורשות שהוא שקרן ומסוכן. בכירים בלשכת ראש הממשלה, חברים ושרים מהליכוד, מנהיגים של מפלגות אחרות, ומנהיגים של מדינות אחרות. כמה שמות שעולים לי בראש: בני בגין, דן מרידור, מיכאל איתן, אהוד ברק, ציפי ליבני, שאול מופז, עזר ויצמן, שמעון פרס, אמנון ליפקין שחק, סרקוזי, טוני בלייר, אובמה, קלינטון... וזו ממש לא כל הרשימה. אז אולי יש דברים בגו.

אדם כמו נשיא וכמו ראש ממשה לחייב להיות ללא רבב. הבחירה של משה קצב לנשיאות המדינה היתה פגומה, כי סיפורים בדבר מעשי אונס והטרדות מיניות היו ידועים לכל איש עיתונות ולכל פוליטיקאי הרבה לפני שהוא נבחר לתפקיד נשיא המדינה. אז גם אם אף אחד לא ידע בוודאות מה ומו, היה ברור לכל שמשהו שם רקוב ומפוקפק. גם הסיפורים על שרה נתניהו, על מידת ההתערבות שלה בקבלת החלטות מדיניות, ועל מידת ההשפעה שלה על פעילות לשכת ראש הממשלה, צריכים להטריד ולהדאיג כל אדם שאכפת לו מהמדינה הזו.לא אחת כבר עלתה הטענה שהיא מפעילה לחצים בלתי סבירים על ראש הממשלה ואף סוחטת אותו באמצעים כלשהם. וגם אם התיאור הזה אינו מדוייק, ברור שמשהו שם רקוב ומפוקפק. זו לבדה סיבה להסתייג מביבי.

העובדה שבניימין נתניהו לא התפטר מתפקידו בעקבות פרשת בר-און חברון למרות חומרת מעשיו, רק מפני שבסופו של דבר הוחלט שלא להעמידו לדין, מלמדת על אי-לקיחת אחריות, על חוסר מנהיגות, ועל מתן גושפנקה למנהל לא תקין. מוזר שאנשים החליקו את זה ושכחו את זה.

(2) כלכלה קפיטליסטית שיוצרת פערים חברתיים קשים - בכל שנות כהונתו בנימין נתניהו מנסה להנהיג בארץ כלכלה אמריקאית. מובן שאפשר לנפנף ב"הצלחות" של כלכלה כזו, כמו שאפשר לנפנף בהרבה "הצלחות" של הכלכלה האמריקאית. אבל אין הרבה שחולקים על הטענה שזו המדיניות של בינימין נתינהו שיצרה פערים חברתיים קשים, ואווירה חברתית של "אדם לאדם זאב". מי שזה מפריע לו, לא צריך להצביע לביבי.

(3) העדר תוכנית מדינית, התעלמות המיוזמה הערבית לשלום כולל, סרוב לקבל את המודל של "שתי מדינות לשני עמים" כפתרון לסכסוך הישראלי-ערבי, והתבטאויות שמבהירות שפניו אינם לשלום.

אני חושב שמבחינה מדינית עומדות על הפרק 4 אפשרויות עקרוניות:
א. להסכים לתוכנית של שתי מדינות לשני עמים, על בסיס גבולות 67. מאחר שביבי חוזר ומעודד בניה בשטחים, ואף מצהיר מפורשות שהבניה תמשך ושישובים לא יפונו, ברור שהוא מסרב לכל תוכנית שלום על הבסיס של שתי מדינות לשני עמים.
ב. להפוך את מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה. להעניק לכל הפלסטינים אזרחות ישראלית ומעמד אזרחי שווה, ולתת להם לחיות לצידנו ולהשתתף בהנהגת המדינה. אבל ברור שביבי לא תומך בדרך כזו.
ג. לספח את השטחים הכבושים, ולעשות טרנספר לתושבים הפלסטינים שבשטחים הללו. זה החזון האידאולוגי של אביגדור ליברמן. אבל ברור שהוא לא ראלי, לא מוסרי, עקוב מדם, ולא יתנו לו יד בעולם.
ד. להמשיך את ההתיישבות בשטחים ואת ההשתלטות על קרקעות פלסטיניות בשטחים, אגב בניית ערים, כבישים ותשתיות ליהודים לבד. זאת אומרת, להנהיג מדיניות אפרטהיד, שבה פלסטינים חיים לצד יהודים, אבל לא בשוויון זכויות. זה מה שקורה בפועל כרגע, ומה שביבי מקדם באופן לא מפורש. אגב, ההצדקה האידאולוגית היחידה למדיניות הזו היא פונדמנטליסטית-יהודית-ומשיחית, שרואה בהתיישבות היהודית בשטחים מצווה דתית, או זכות דתית.

1. חלק מהשמות שכתבת הם שמות של אנשים שיושבים או ישבו עם ביבי יחד באותה ממשלה שהוא הראש שלה. חלקם האחר הם שמות של אויביו הפוליטיים המושבעים, וככאלה לא הייתי ממהר לקחת את מילתם כאמת חקוקה בסלע, וחלקם האחרון הם שמות של מנהיגים שאולי לא כל כך אהבו את העובדה שביבי לא עשה במדינת ישראל כפי שהם החליטו (מרחוק) שיש לעשות בה, אלא כפי שהוא כראש הממשלה ראה לנכון את האינטרס הישראלי.

2. לא בטוח שאין הרבה שחולקים על הטענה שלך, אבל דבר אחד בטוח - גם לפני 20 שנה, כשהייתי ילד וביבי היה כמה שנים טובות לפני כהונתו הראשונה אני זוכר שדירה היתה בגדר חלום בעיניי רוב הישראלים, ושקשיים כלכליים היו פה בלי סוף. עוד אני זוכר, כמה שנים קודם לכן, את הניוון והשחיתות של הכלכלה הבולשביקית שמפא"י השאירה אחריה, את המפעלים ההסתדרותיים שקרסו בזה אחר זה והשאירו גלים של מפוטרים חסרי עבודה, באתא, בכור, ועוד. חלק מאותו ניוון אנחנו סוחבים עד היום בדמות הועדים ההרסניים של נמל אשדוד, חברת חשמל, רכת ישראל וכו', שהדבר האחרון שמעניין אותם הוא רווחת הפועלים. אז כנראה שהברירה היא בין הרע לרע במיעוטו.

3. טוב, יש שיראו בטיעון הזה שלך דוקא סיבה טובה להצביע בעד נתניהו, ומסתבר שהם רבים מאלה שרואים בה סיבה נגד. כך שאין לי מה להוסיף על כך.

נ.ב. אני לא חושב שביבי נתניהו הוא הכי טוב ליהודים, אבל בטח אין מישהו טוב יותר ממנו כרגע, ככל הנראה.
להבה חשופה
להבה חשופה • 19 בינו׳ 2013
רפאל.

קראתי בעיון את תגובתך.

יש דברים שאני מסכימה עימך ויש שלא. ( נכון מותר לי להסכים עימך שאין אני מסכימה icon_smile.gif ). ולעיצומו של עניין.

"דקותיים|", לפני הבחירות אחוז המתלבטים מקרב הבוחרים (אם איני טועה) עומד על כ 15%. (אני עדיין ביניהם). אומרים שהפער בין שמאל - מרכז לימין מצטמצם,

אם זאת, כל בר דעת יודע , בנימין נתניהו, ירכיב את הממשלה הבאה. (אם יחזיק בקדנציה מלאה, זו כבר שאלה אחרת).

השאלה איזו מן ממשלה יצליח להרכיב? הרי בנימין נתניהו. לא יוכל להרשות לעצמו "לפסוח" על מפלגות הדתיים, ש"ס ובנט , בהתחשב בעובדה שמס' המנדטים שהליכוד - ביתנו יקבל יהיה נמוך מכפי שהוא מצפה/רוצה.

הייתי רוצה ממשלה, שבה יהיו\ישבו , ציפי ליבני, שרת החוץ, שאול מופז, שר הביטחון, יאיר לפיד שר החינוך והתרבות ושלי יחימוביץ שרת הרווחה והעבודה.

לצערי איני רואה זאת בפועל.

השאלה הנשאלת רפאל, איזו אלטרנטיבה היית רוצה \ מעדיף בממשלה הבאה?. בהנחה שבנימין נתניהו יהיה זה שירכיב אותה?.

שבוע טוב.

להבה חשופה.
נערת אמצע​(אחרת){!}
לפני 11 שנים • 20 בינו׳ 2013

אני הכי אני הכי אני הכי רצינית !

נערת אמצע​(אחרת){!} • 20 בינו׳ 2013
להבה חשופה כתב/ה:
רפאל.

קראתי בעיון את תגובתך.

יש דברים שאני מסכימה עימך ויש שלא. ( נכון מותר לי להסכים עימך שאין אני מסכימה icon_smile.gif ). ולעיצומו של עניין.

"דקותיים|", לפני הבחירות אחוז המתלבטים מקרב הבוחרים (אם איני טועה) עומד על כ 15%. (אני עדיין ביניהם). אומרים שהפער בין שמאל - מרכז לימין מצטמצם,

אם זאת, כל בר דעת יודע , בנימין נתניהו, ירכיב את הממשלה הבאה. (אם יחזיק בקדנציה מלאה, זו כבר שאלה אחרת).

השאלה איזו מן ממשלה יצליח להרכיב? הרי בנימין נתניהו. לא יוכל להרשות לעצמו "לפסוח" על מפלגות הדתיים, ש"ס ובנט , בהתחשב בעובדה שמס' המנדטים שהליכוד - ביתנו יקבל יהיה נמוך מכפי שהוא מצפה/רוצה.

הייתי רוצה ממשלה, שבה יהיוישבו , ציפי ליבני, שרת החוץ, שאול מופז, שר הביטחון, יאיר לפיד שר החינוך והתרבות ושלי יחימוביץ שרת הרווחה והעבודה.

השאלה הנשאלת רפאל, איזו אלטרנטיבה היית רוצה מעדיף בממשלה הבאה?. בהנחה שבנימין נתניהו יהיה זה שירכיב אותה?.

שבוע טוב.

להבה חשופה.

אני הכי לא רוצה את מופז שיהיה שר ביטחון כי הוא לא חכם בכלל אם את שואלת אותי

אני הכי הכי הכי לא רוצה את ביבי שיהיה ראש ממשלה גם

אבל אני הכי הכי לצערי הרב כנראה יודעת שלא תהיה לי ברירה

אני הכי הכי יצטרך לקבל את מה שיקרה פה ואת בנט שפונה לצעירים שמצביעים פעם ראשונה

והוא מגיע אליהם בפאבים ודרך פיסבוק ואינסטגרם והם חושבים שזה נורא קול כי הוא צעיר ויודע לחייך אליהם ולא יודעים מי זה הארבע רבנים שיש מאחוריו כי זה הכי הכי הכי מה שיש פה בארץ הנהדרת שלנו

ואת קצת הכי הכי שכחת את איווט שיחזור לו בטח או יחזור בו מההסכם עם ביבי דקותיים אחרי הבחירות

אני גם הכי הכי ישמח אם יאיר לפיד שהוא יהיר אבל חכם יהיה בממשלה כי יש לו איתו אנשי צבא שיודעים לחשוב בטחון גם אם לאנשים זה לא נראה כי פה חושבים שמי שלא היה רמטכל לא יודע כלום אבל זה שטויות ולא נכון בכלל

הכי יום בחירות שמח לאנשי הכלוב ולעם ישראל בכלל
להבה חשופה
להבה חשופה • 20 בינו׳ 2013
נערת אמצע כתבה:

".....ואת קצת הכי הכי שכחת את איווט שיחזור לו בטח או יחזור בו מההסכם עם ביבי דקותיים אחרי הבחירות .....".

לא שכחתי את איווט ליברמן. אומנם נבואה ניתנה לשוטים.

ולמרות זאת, אני מקווה והיה ויזוכה בדין, במשפט העומד ותלוי כנגדו, אזי ישוב להיות בכנסת כח"כ בלבד.

לא הייתי רוצה, לראותו (שוב) כשר החוץ של מדינת ישראל.

שבוע טוב.

להבה חשופה.
firefury
firefury • 20 בינו׳ 2013
בנט
רפאל

Re: קצת תעמולת בחירות

רפאל • 20 בינו׳ 2013
שפחון כתב/ה:
1. חלק מהשמות שכתבת הם שמות של אנשים שיושבים או ישבו עם ביבי יחד באותה ממשלה שהוא הראש שלה. חלקם האחר הם שמות של אויביו הפוליטיים המושבעים, וככאלה לא הייתי ממהר לקחת את מילתם כאמת חקוקה בסלע, וחלקם האחרון הם שמות של מנהיגים שאולי לא כל כך אהבו את העובדה שביבי לא עשה במדינת ישראל כפי שהם החליטו (מרחוק) שיש לעשות בה, אלא כפי שהוא כראש הממשלה ראה לנכון את האינטרס הישראלי.

2. לא בטוח שאין הרבה שחולקים על הטענה שלך, אבל דבר אחד בטוח - גם לפני 20 שנה, כשהייתי ילד וביבי היה כמה שנים טובות לפני כהונתו הראשונה אני זוכר שדירה היתה בגדר חלום בעיניי רוב הישראלים, ושקשיים כלכליים היו פה בלי סוף. עוד אני זוכר, כמה שנים קודם לכן, את הניוון והשחיתות של הכלכלה הבולשביקית שמפא"י השאירה אחריה, את המפעלים ההסתדרותיים שקרסו בזה אחר זה והשאירו גלים של מפוטרים חסרי עבודה, באתא, בכור, ועוד. חלק מאותו ניוון אנחנו סוחבים עד היום בדמות הועדים ההרסניים של נמל אשדוד, חברת חשמל, רכת ישראל וכו', שהדבר האחרון שמעניין אותם הוא רווחת הפועלים. אז כנראה שהברירה היא בין הרע לרע במיעוטו.

3. טוב, יש שיראו בטיעון הזה שלך דוקא סיבה טובה להצביע בעד נתניהו, ומסתבר שהם רבים מאלה שרואים בה סיבה נגד. כך שאין לי מה להוסיף על כך.

נ.ב. אני לא חושב שביבי נתניהו הוא הכי טוב ליהודים, אבל בטח אין מישהו טוב יותר ממנו כרגע, ככל הנראה.

1. אתה מציג את ההתבטאויות שכנגד שביבי כדבר שבשגרה בפוליטיקה. אבל זה לא ממש כך. בנימין נתניהו אינו ראש הממשלה הראשון של הימין, והוא לא הראשון שהיו לו יריבים פוליטיים. ובכל זאת, אין תקדים למספר האנשים, מכל עבר, שאמרו עליו שהוא שקרן ומסוכן. אגב, גם אפשר להוסיף אל הרשימה שכתבתי מקודם גם את יצחק שמיר ז"ל. אם לוקחים בחשבון גם את העניינים האחרים שציינתי מקודם, הרי שמדובר באדם ללא יושרה. כמובן שאפשר שלא להסכים עם כך, כי למושג של "יושרה" אין הגדרה חד-משמעית. הרי לא מעט אנשים סבורים שגם דרעי הוא אדם ישר וראוי, ומצביעים לו.

2. אני מסכים שבנושא החברתי-כלכלי הויכוח הוא מורכב יותר מכפי שהצגתי אותו. אבל בכך שאומרים לא לכלכלה של ביבי, אין פירושו של דבר שאומרים כן לכלכה בולשביקית (שאני מתנגד לה באופן נחרץ). אנחנו לא חיים בעולם שהבחירה בו היא בין שני מודלים כלכליים - זה של אמריקה מחד, וזה של ברית-המועצות מנגד. הרי לא זה הויכוח. אני חושב שרבים נושאים את עיניים למדינות כמו אוסטרליה, אוסטריה, גרמניה, וארצות סקנדינביה... והם רואים שכלכלה ליברלית יכולה להיות שונה מהותית מזו שיש לנו בארץ.

3. אני מניח שיש אנשים שמצביעים לביבי, כי בסופו של דבר הם יודעים שאינו מעוניין במדינה פלסטינית, ושהוא תומך בהמשך הכיבוש ובמפעל ההתנחלויות. אבל מה שחשוב להגיד הוא שלביבי אין בכלל תוכנית מדינית ברורה או אמירה מדינית ברורה. לימין יש אידאולוגים שמדברים בצורה חדה וברורה. כאמור, יש להם אידאולוגיות לאומניות, דתיות ומשיחיות מוצהרות, וכשאתה מצביע להם - אתה יודע בדיוק למה אתה מצביע. ביבי (ולצערי לא רק הוא) אינו נמנה עליהם, והוא משיג הרבה מן הקולות שלו דרך ערפול אידאולוגי. האם הוא תומך בהתנחלויות באופן אידאולוגי? לא. האם הוא מתנגד באופן אידאולוגי? גם לא. האם הוא פועל למען משא ומתן (בתנאים ראלים) לשלום? לא. האם הוא מסרב בצורה מפורשת לכל משא ומתן? גם לא. מה כן? לא ברור. המדיניות העיקרית של ביבי היא הפחדה והסחת דעת. כלומר, האידאולוגיה שלו היא "האיום האירני", ולהכות בחמאס (לא לפני שהוא חיזק אותו על חשבון אבו מאזן). אלא שזו לא באמת אידאולוגיה או חזון מדיני. אני חושב שכל אדם ערכי ואידאולוגי שיתן את דעתו לעובדות הללו לא יצביע לביבי, אלא שהוא יזוז ימינה או שמלאה.
רפאל
רפאל • 20 בינו׳ 2013
להבה חשופה כתב/ה:
... כל בר דעת יודע , בנימין נתניהו, ירכיב את הממשלה הבאה. (אם יחזיק בקדנציה מלאה, זו כבר שאלה אחרת).

הייתי רוצה ממשלה, שבה יהיוישבו , ציפי ליבני, שרת החוץ, שאול מופז, שר הביטחון, יאיר לפיד שר החינוך והתרבות ושלי יחימוביץ שרת הרווחה והעבודה.

השאלה הנשאלת רפאל, איזו אלטרנטיבה היית רוצה מעדיף בממשלה הבאה?. בהנחה שבנימין נתניהו יהיה זה שירכיב אותה?.

זו לא השאלה שאני שואל את עצמי כשאני הולך להצביע. מה אכפת לי אם ציפי לבני תשב בממשלה של ביבי או שלא? אכפת לי על מה היא הולכת להילחם בכנסת. היא אומרת שהיא מתכוונת להילחם על הסדר מדיני על בסיס הנוסחה של שתי מדינות לשני עמים. עכשיו, אם היא תשב בממשלה של ביבי זה או כי התגמשה מבחינה אידאולוגית, או כי ביבי עשה תפנית והחליט לפעול למען השלום (ואז אולי כבר לא כל כך יפריע לי שהוא ראש הממשלה).

אני מצביע למי שמציג קו אידאולוגי ברור ונחרץ, ושאני מאמין שהוא הולך לכנסת כדי להילחם על מה שהוא אומר ולא כדי לעשות לעצמו קרירה. אם אזרחי מדינת ישראל רוצים ממשלה דתית-וימנית, זו הממשלה שצריכה לקום. וכנגדה צריכה לקום אופוזיציה שתציעה אלטרנטיבה. לדעתי אופוזיציה היא דבר חשוב מאוד לתפקוד תקין של דמוקרטיה. אדם כמו אהוד ברק, שלא ידע להיות באופוזיציה, ובשביל להישאר חלק מן ההנגה היה מוכן לזרוק לכלבים את המפלגה שלו ביחד עם הערכים שלה, עשה נזק עצום לפוליטיקה הישראלית.

באותו אופן, גם לבחור במישהו, לא כי הוא אומר את מה שאתה מאמין בו, אלא כי הוא מספיק גמיש כדי להיות חבר ממשלה בכל מיני תנאים - לדעתי זו פעולה שפוגעת בפוליטיקה הישאלית.
Cauchy{Venus Blue}
Cauchy{Venus Blue} • 20 בינו׳ 2013
יש סקר חדש שמראה שכלבים הם היצורים מספר אחד במדד האושר (:
nomorenomore
nomorenomore • 20 בינו׳ 2013
ביבי או שלי. ובגלל כמות השמאלנים שאני רואה, אני מעדיף את ביבי.