שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

תוצאות הבחירות - שוויון בין הגושים ויאיר לפיד אחד!

Brave Dwarf
לפני 11 שנים • 26 בינו׳ 2013
Brave Dwarf • 26 בינו׳ 2013
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:

גמד, לא ירדת לסוף דעתי icon_smile.gif
הביקורת שלי היא על הצגת חלוקת הגושים. זאת אומרת ביקורת בעיקר על התקשורת שפימפמה את זה.
בוא נראה את מי היא הציבה יחד בגוש יחד עם השמאל והערבים:

את לפיד שהצהיר מזמן שהוא יותר ימין משמאל ושמס' 2 שלו הוא דתי מתנחל
את לבני שנולדה בכלל בליכוד
את מופז כנ"ל

בעיקר לאור הממשלה המסתמנת, החלוקה הנכונה היא לא "ימין" מול "שמאל-מרכז".
אלא "ימין-מרכז" מול "שמאל-ערבים".

כל מטרת החלוקה הדמגוגית היתה ליטוע בציבור תחושה שהמשמאל המדולדל והמחרחר הרבה יותר גדול ממה שהוא נראה. מרתיח אותי שעושים מניפולציות על הציבור כאילו הוא מטומטם.

אני מניח שכיוון שמעולם לא בחרתי שמאל/ימין, גם לא ירדתי לסף דעתך, עכשיו אחרי ההסבר שלך אני מבין למה התכוונת. אני יכול לשאול אותך אבל מדוע החלוקה הנכונה שלך כוללת "שמאל ערבים" ולא "שמאל" בלבד (עם הימין-מרכז אני מסכים לחלוטין)? לפי הרושם שקיבלתי, המפלגות הערביות אינן נבדלות בדעותיהן מכל מפלגות שמאל אחרות (פחות או יותר ובהשוואה גסה, כי קיים הבדל כלשהו, ולו המזערי ביותר, בין כל המפלגות ולא משנה לאיזו כנף במתרס הפוליטי הן משתייכות).
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 26 בינו׳ 2013
Brave Dwarf כתב/ה:
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:

גמד, לא ירדת לסוף דעתי icon_smile.gif
הביקורת שלי היא על הצגת חלוקת הגושים. זאת אומרת ביקורת בעיקר על התקשורת שפימפמה את זה.
בוא נראה את מי היא הציבה יחד בגוש יחד עם השמאל והערבים:

את לפיד שהצהיר מזמן שהוא יותר ימין משמאל ושמס' 2 שלו הוא דתי מתנחל
את לבני שנולדה בכלל בליכוד
את מופז כנ"ל

בעיקר לאור הממשלה המסתמנת, החלוקה הנכונה היא לא "ימין" מול "שמאל-מרכז".
אלא "ימין-מרכז" מול "שמאל-ערבים".

כל מטרת החלוקה הדמגוגית היתה ליטוע בציבור תחושה שהמשמאל המדולדל והמחרחר הרבה יותר גדול ממה שהוא נראה. מרתיח אותי שעושים מניפולציות על הציבור כאילו הוא מטומטם.

אני מניח שכיוון שמעולם לא בחרתי שמאל/ימין, גם לא ירדתי לסף דעתך, עכשיו אחרי ההסבר שלך אני מבין למה התכוונת. אני יכול לשאול אותך אבל מדוע החלוקה הנכונה שלך כוללת "שמאל ערבים" ולא "שמאל" בלבד (עם הימין-מרכז אני מסכים לחלוטין)? לפי הרושם שקיבלתי, המפלגות הערביות אינן נבדלות בדעותיהן מכל מפלגות שמאל אחרות (פחות או יותר ובהשוואה גסה, כי קיים הבדל כלשהו, ולו המזערי ביותר, בין כל המפלגות ולא משנה לאיזו כנף במתרס הפוליטי הן משתייכות).

אני מפריד בין השמאל לערבים, מכיוון שמרץ והעבודה לא מתמקדות בפעילות אנטי-ישראלית. אני לא אומר שכל חברי הכנסת הערבים כן. אבל החלק הבולט בהם שוקד על המלאכה יומם וליל. זו הרי אחת הסיבות לאחוזי ההצבעה הנמוכים בקרב ערביי ישראל. רבים מהם מתלוננים שנציגיהם בכנסת מייצגים את הפלסטינים, לא אותם.
מלכתא
מלכתא • 26 בינו׳ 2013
המפלגות הערביות זה ממש לא שמאל!
השמאל מכיל ישראלים, חלק מהמדינה, חלקם אפילו מזדהים בתור ציונים, שההבדל היחידי הוא שהאידיאל שלהם לשלום עובר דרך משא ומתן וחיבוקים ונשיקות עם הערבים.
המפלגות הערביות באופן שיטתי מבדלות את עצמן משאר האוכלוסיה, לא רואות בעצמן חלק מהמדינה, והמצע שלהן כולל בעיקר התבכיינות על מצב הערבים (והבדואים) במדינה. הם מציעים *רק* לערביי ישראל טיפול בחינוך, בכלכלה וכו'. הם לא פונים לאוכלוסיה הכללית. סוגיה אחרת היא שבפועל הם לא ממש עוזרים לערביי ישראל, אבל זה כבר נושא נפרד.

בעיניי, כפי שאני אישית רואה את זה, השמאלנים באים עם כוונות טובות (אבל קצת לא ריאליסטיות), והמפלגות הערביות באות לכרות לנו קבר מבפנים. הבדל עצום.
Brave Dwarf
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:

אני מפריד בין השמאל לערבים, מכיוון שמרץ והעבודה לא מתמקדות בפעילות אנטי-ישראלית. אני לא אומר שכל חברי הכנסת הערבים כן. אבל החלק הבולט בהם שוקד על המלאכה יומם וליל. זו הרי אחת הסיבות לאחוזי ההצבעה הנמוכים בקרב ערביי ישראל. רבים מהם מתלוננים שנציגיהם בכנסת מייצגים את הפלסטינים, לא אותם.

אז הישראלים ששימשו מגן אנושי לערפאת במבצע חומת מגן בזמן שצה"ל צר על מתחם המוקטעה, לדוגמא, הם מבל"ד? או שקיים הבדל בין המצטרף למשט לבין זה שרץ לעודד את הראיס בזמן מבצע כ"כ מורכב? והישראלים שביקרו את משפחת הרוצחים של משפחת פוגל ביקור ניחומים? וה... בעצם, למה לי, הנה לך אתר שכולל את כל הכוכבים:

http://usefel-idiots.blogspot.co.il/2011_04_01_archive.html

ו... מלכתא, גם המפלגות הערביות מכילות "ישראלים שהם חלק מהמדינה" או שמא את חושבת שאשתי שהיא ממוצא ערבי פחות אזרחית ממך?
מלכתא
מלכתא • 26 בינו׳ 2013
Brave Dwarf כתב/ה:

ו... מלכתא, גם המפלגות הערביות מכילות "ישראלים שהם חלק מהמדינה" או שמא את חושבת שאשתי שהיא ממוצא ערבי פחות אזרחית ממך?

אני דיברתי על המצעים של המפלגות הערביות, שמאוד מתאמצות לבדל את עצמן מהמדינה. אין כתוביות בעברית, הם מבקשים ליצור מערכת חינוך נפרדת, להתנתק מרשויות המדינה וכו'.
מכיוון שאני משערת לעצמי שאשתך לא עומדת בראש מפלגה ערבית כזאת או אחרת, ומכיוון שאני מניחה שהיא לא שורפת דגלי ישראל להנאתה, אני לא חושבת שהיא פחות אזרחית ממני. ואני גם לא חושבת שהמפלגות הערביות מייצגות אותה, או כל ערבי ישראלי אחר (למעט כאלו שבאמת לא רוצים לראות עצמם חלק מהמדינה).
Brave Dwarf
מלכתא כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:

אני דיברתי על המצעים של המפלגות הערביות, שמאוד מתאמצות לבדל את עצמן מהמדינה. אין כתוביות בעברית, הם מבקשים ליצור מערכת חינוך נפרדת, להתנתק מרשויות המדינה וכו'.
מכיוון שאני משערת לעצמי שאשתך לא עומדת בראש מפלגה ערבית כזאת או אחרת, ומכיוון שאני מניחה שהיא לא שורפת דגלי ישראל להנאתה, אני לא חושבת שהיא פחות אזרחית ממני. ואני גם לא חושבת שהמפלגות הערביות מייצגות אותה, או כל ערבי ישראלי אחר (למעט כאלו שבאמת לא רוצים לראות עצמם חלק מהמדינה).

ועדיין, מלכתא, הם אזרחי ישראל והם חלק מהמדינה ולכן אמרות כגון "השמאל מכיל ישראלים, חלק מהמדינה" ולעומת זאת המפלגות הערביות לא, זאת אמירה שעדיף לה שלא תאמר. ואם תאמר, אז שלא תורם גבה כאשר תשמע הטענה שערבים סובלים מאפליה במדינה. כי עובדה שאת השמאל הרדיקלי שלנו שרץ להתנשק עם מחבלים ומשפחותיהם עוד בטרם התייבש הדם על ידיהם ואת חברי הכנסת שמביאים סנדוויצ'ים למוקטעה של ערפאת בניגוד להוראות (וגם בקשות אישיות) של צה"ל, אנחנו מחשיבים ל"אחד משלנו", אבל כאשר חבר כנסת ערבי עושה משהו דומה (ואפילו פחות) אז זהו, אזרחותו מבחינתנו נשללת מיד.

אם לא ברור, הכל ברוח טובה. מזג אוויר יפה, שבת, קפה חם ואני מאוד מכבד אותך ללא שום קשר לחוסר הסכמה נקודתי הזה.
מלכתא
מלכתא • 26 בינו׳ 2013
אני דווקא לא דיברתי על השמאל הרדיקלי, אבל עכשיו כשאתה מעיר את עיניי, בעיניי גם נאמנותם למדינה תלויה בסימן שאלה. אני מודה שלא ידעתי עד כמה הטימטום יכול להיות עמוק, ותופעות כאלו של " שמאלניות יתר" דואגים להסתיר היטב.
אויב המדינה, גם מבפנים, הוא אויב מדינה. ומסתבר שגם יהודים כאלו לא חסר. אגב, הבהרה למקרה שזה לא היה ברור. אני ממש לא חושבת שמפלגות ערביות מייצגות או משקפות במשהו את מצבם של ערביי ישראל. כל השיח הוא על המפלגות, לא על הציבור שהן מתיימרות לייצג.
שבת שלום ומקסימה icon_smile.gif
Brave Dwarf
מלכתא כתב/ה:
אני דווקא לא דיברתי על השמאל הרדיקלי, אבל עכשיו כשאתה מעיר את עיניי, בעיניי גם נאמנותם למדינה תלויה בסימן שאלה. אני מודה שלא ידעתי עד כמה הטימטום יכול להיות עמוק, ותופעות כאלו של " שמאלניות יתר" דואגים להסתיר היטב.
אויב המדינה, גם מבפנים, הוא אויב מדינה. ומסתבר שגם יהודים כאלו לא חסר. אגב, הבהרה למקרה שזה לא היה ברור. אני ממש לא חושבת שמפלגות ערביות מייצגות או משקפות במשהו את מצבם של ערביי ישראל. כל השיח הוא על המפלגות, לא על הציבור שהן מתיימרות לייצג.
שבת שלום ומקסימה icon_smile.gif

יפה, אז לזה בדיוק ניסיתי להגיע עם הפסיכולוג (שיודע שהכל ברוח טובה כי הוא אחרי הכל פסיכולוג), שהטענה אמורה להיות "צירופו של המרכז אל השמאל הרדיקלי" או "צירופו של השמאל אל השמאל הרדיקלי" ולא "מצחיק ועצוב איך אלו שמגדירים עצמם מרכז או שמאל שמחים להזדהות עם הערבים כגוש אחד". כי לא בערבים יהודים מדובר, אלא בדעות פוליטיות. וכן, גם אני חושב שהשמאל הציוני אמור להתרעם כאשר רואים בו מקשה אחת עם השמאל הרדיקלי שמתנגד למושג "ציונות".
ממש גרוע​(אחר)
לפני 11 שנים • 27 בינו׳ 2013
ממש גרוע​(אחר) • 27 בינו׳ 2013
מלכתא כתב/ה:
אינטימי u כתב/ה:

אשכרה מלכתא חרדיתא.
מזכיר לי כמה ידידים חרדים שלי מימי הדנג'ן ביפו שאמרו אז שהחלום שלהם זה למצוא מלכה חרדית.

זה אמור היה להעליב אותי? או שאתה סתם מפנטז עליי בתור חרדית?
סורי להרוס את הפנטזיה, אני לא.

1. לא 2. לא.
ממש גרוע​(אחר)
לפני 11 שנים • 27 בינו׳ 2013

Re: ובתקווה גדולה...

ממש גרוע​(אחר) • 27 בינו׳ 2013
אור הלילה כתב/ה:
ששס תשקיף מהאופוזיציה!!

לפחות יש משהו שרוב הציבור מסכים לגביו.