בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

עונשים- דילמת השפחה

amy​(נשלטת){מבטלעיניים}
לפני 11 שנים • 14 במרץ 2013

עונשים- דילמת השפחה

אם הדום נהנה להעניש, האם לא ראוי כי שפחה הלהוטה לרצות תתחצף מדי פעם לאדונה, רק כדי לתת לו את העונג?
Brave Dwarf

Re: עונשים- דילמת השפחה

Brave Dwarf • 14 במרץ 2013
amy כתב/ה:
אם הדום נהנה להעניש, האם לא ראוי כי שפחה הלהוטה לרצות תתחצף מדי פעם לאדונה, רק כדי לתת לו את העונג?
דום שאוהב להעניש צריך היתר שפחתי וסיבה?
lori{ע_מ}

lori{ע_מ} • 14 במרץ 2013
amy כתב/ה:

אדוני לא נהנה להעניש אותי. וזה קרה מספר מאוד קטן של פעמים.
אני גם לא נהנית כשהוא מעניש אותי. אני סובלת ממש פיזית ונפשית כשאני מגיעה למצבים שבהם הוא כועס עליי, זה בלתי נסבל עבורי ולכן אני עושה כל מה שביכולתי על מנת להמנע מלהגיע למצבים כאלה.
מהשאלה שלך (במידה והיא רצינית ולא צינית) אפשר להבין שאת שואלת על מצבים שבהם השפחה צריכה להתחצף על מנת להענש - כלומר לחטוף?
מי שרוצה להכאיב שיכאיב, מי שרוצה להשפיל שישפיל, מי שרוצה לגונן שיגונן.
לי זה נראה מאוד מיותר לתלות את זה בתירוצים בסגנון "היית ילדה רעה עכשיו תחטפי". יותר מדי כריסטיאן גריי.

יש כאלה שאוהבים את זה, כל אחד ומה שעושה לו את זה.
    התגובה האהובה בשרשור
amy​(נשלטת){מבטלעיניים}

Brave Dwarf כתב/ה:
amy כתב/ה:

זה תלוי למה הוא מתכוון במושג עונש וכמה ברצינות הוא לוקח אותו.
לא מדובר כאן על סשן בשביל הכיף של האדון. מדובר על מצב בו הדום מאוד אוהב לחנך, וכאקט חינוכי (ממשי, ולא בצחוק), אוהב גם להעניש. הוא אוהב להעמיד במקום. מה יעשה האדון המסכן הזה אם נפלה לידיו שפחה צייתנית במיוחד? מתי והיאך יוכל להעניש "על אמת"? היאך יוכל להעמידה במקום, אם היא כבר במקום?
amy​(נשלטת){מבטלעיניים}

חזרזירה כתב/ה:
amy כתב/ה:

אדוני לא נהנה להעניש אותי. וזה קרה מספר מאוד קטן של פעמים.
אני גם לא נהנית כשהוא מעניש אותי. אני סובלת ממש פיזית ונפשית כשאני מגיעה למצבים שבהם הוא כועס עליי, זה בלתי נסבל עבורי ולכן אני עושה כל מה שביכולתי על מנת להמנע מלהגיע למצבים כאלה.
מהשאלה שלך (במידה והיא רצינית ולא צינית) אפשר להבין שאת שואלת על מצבים שבהם השפחה צריכה להתחצף על מנת להענש - כלומר לחטוף?
מי שרוצה להכאיב שיכאיב, מי שרוצה להשפיל שישפיל, מי שרוצה לגונן שיגונן.
לי זה נראה מאוד מיותר לתלות את זה בתירוצים בסגנון "היית ילדה רעה עכשיו תחטפי". יותר מדי כריסטיאן גריי.

יש כאלה שאוהבים את זה, כל אחד ומה שעושה לו את זה.

כן לורי, השאלה היא רצינית. ראי תגובתי לגמד האמיץ, אולי זה יבהיר למה כוונתי.
בדיוק כמו שיש שפחות שזקוקות שיעמידו אותן במקום ולכן מתפרעות מדי פעם, יש דומים שזקוקים להעמיד במקום. אבל... מה אם השפחה דווקא צייתנית במיוחד?
lori{ע_מ}
lori{ע_מ} • 14 במרץ 2013
איימי,
שולט שמחפש תירוצים להעניש את שפחתו יכול להמציא לה משימות שיביאו מראש לכשלונה ולפתור את העניין. העניין הוא שכל נושא התירוצים האלה ולחפש לדקדק בפרטים רק כדי לראות את שפחתך נופלת, מאבד קצת את הפואנטה בשליטה, לא?
מהדברים שלך, את מציגה את השולט כאן כחסר יכולת תפעול כשהוא למעשה ברוב המקרים הדמות המתפעלת.
השאלה תמוהה בעיניי.
הבנתי, שולט שצריך להעמיד את השפחה שלו במקום. שיהדק את החבל.
במוקדם או במאוחר היא תיפול.

אבל השאלה שלי אלייך היא - האם הכשלון שלה, במקרה כזה, זה כשלון שלה או כשלון שלו?
הוא יעניש אותה והיא תלמד שהוא מחפש אותה בפרטים הקטנים.
ואז עשויים להתרחש שני מצבים:
א. היא תרגיש שהיא לא מספקת אותו שכן היא נכשלת במשימותיה.
ב. היא תבין שהוא מחפש brat, תאמץ התנהגות כזו ולמעשה תשחק מולו (מלשון act לא play).

כשאני מנסה לדמיין את הסיטואציה הזו בראש שלי - דום כזה הוא הכי רחוק מדמות "שולט" כפי שהיא נתפסת בעיניי (דעה אישית שלי כמובן).
amy​(נשלטת){מבטלעיניים}
לכן זו סיטואציה מבלבלת. לא הלכתי רחוק כל כך במחשבה כמוך. רק חשבתי, מנקודת מבטה של שפחה- היא מנסה לרצות בכל כוחה, אבל אז מתברר לה שגם מלהעניש ולהעמיד במקום הדום שלה מאוד נהנה. ואז היא תוהה- אולי עליה להמנע מלהתנהג תמיד יפה, כדי שלדום תהיה הזדמנות אמיתית (טוב, אמיתית כביכולicon_smile.gif) לחנך. זה מעלה מין דילמה, זו הייתה כוונתי. כי היא הרי רוצה לרצות אותו באמת ולגמרי, אבל אם היא תמיד "טובה", האם היא מרצה אותו לגמרי?
Brave Dwarf

Brave Dwarf • 14 במרץ 2013
amy כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
amy כתב/ה:

זה תלוי למה הוא מתכוון במושג עונש וכמה ברצינות הוא לוקח אותו.
לא מדובר כאן על סשן בשביל הכיף של האדון. מדובר על מצב בו הדום מאוד אוהב לחנך, וכאקט חינוכי (ממשי, ולא בצחוק), אוהב גם להעניש. הוא אוהב להעמיד במקום. מה יעשה האדון המסכן הזה אם נפלה לידיו שפחה צייתנית במיוחד? מתי והיאך יוכל להעניש "על אמת"? היאך יוכל להעמידה במקום, אם היא כבר במקום?

החינוך לעולם לא מסתיים, איימי. אנחנו מורכבים מכדי שנמצא לנו דמות שבלונית העונה על כל הדרישות. אני לא מאמין שקיים מישהו שרוצה לחנך "ברצינות" ולא "בצחוק", רק לשם חינוך בלבד. כי אם מדובר ב"רצינות", אז מאחורי החינוך עומדת מטרה והיא להדק אותה יותר אל רצונותיו. מה שאומר שהיא לא יכולה לפברק פשלות כדי לספק את הצורך שלו לחנך. הרי אמרנו שמדובר ברצינות, ופיברוקים הם קודם כל לא רציניים (מעבר לכך, וזה כבר טעם אישי, הם מעצבנים, ילדותיים ומעייפים).
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אם הוא, האדם הספציפי שהוא, מעדיף פרחחית על ציות מושלם, ואם היא מרגישה שהיא צריכה לבחון גבולות ולקבל על הראש מידי פעם - אז הכל טוב ושניהם מרוצים icon_smile.gif
זה יותר עניין של איך הם תופסים את היחסים מאשר של ריצוי, בעיני. אם את מתחצפת למרות שזה לא טבעי לך רק בשביל לרצות אותו, זה קצת הופך את העסק לבדיחה, לא?

הזכרת לי עכשיו את הסצנה מסוף "המזכירה", עם הג'וק על המיטה. הסצנה הזאת די הציקה לי. זה מתאים לאווירה הקלילה של הסרט, אז זה היה די בסדר, אבל כשראיתי את זה חשבתי "די, באמת? ככה זה יהיה עכשיו? תמשיכי להתגרות בו עם השטויות האלה כדי להשיג משהו? את חושבת שהוא יקבל את זה?"
ועכשיו אני חושבת וואלה, אולי. אולי הוא מצפה ממנה לקטעים האלה ורוצה שהיא תמשיך.

כנראה שצריך לשאול אותו. או את אותו שולט בדיוני שאת מתייחסת אליו.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
מחשבת המשך: נראה לי סביר ששולט יהיה צריך את הקטעים האלה בלי לגמרי להיות מודע לצורך הזה. כלומר, שהוא יימשך למישהי שעושה לו התמרדויות קטנות ומספקת לו תירוצים להעניש אותה, בלי ממש לחשוב לעצמו שזה מה שהוא מחפש. אולי זה אפילו קצת יהרוס לו, לחשוב את זה מפורשות. ובלי להיות מודע זה שומר את הקסם של ההשלמה הזוגית.

(הזוג שעולה לי בדמיון הוא זוג קצת מטופש, אבל לא נראה לי שזה משנה. זו לא בעיה לחשוב על אנשים אחרים שהם מטופשים icon_smile.gif)