אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה למלכות בתשלום ושאלה לכלובי

יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 11 שנים • 21 במרץ 2013
לא נראה לי שכל אחת שלוקחת על זה כסף בהכרח לא אוהבת את זה. אולי אפילו קצת להפך, אני מתקשה לתאר לעצמי איך אפשר לעבוד בתור מלכה בתשלום בלי לאהוב את זה נורא.
בכל תחום יש אנשים שעושים את זה נטו בשביל אהבת הדבר ויש כאלה שהופכים את זה למקצוע, זה לא מוציא אותם מהתחום.
אני דווקא הייתי שמחה אם היינו רואים במלכות בתשלום חלק מהקהילה. עצם זה שמישהי מתפרנסת ממתן שירות כזה או אחר לא פוסל אותה מלהשתתף.
(כמובן שזה לא מעניק לגיטימציה לשימוש בכלוב כפלטפורמה פרסומית ותו לא. שוב, כמו בכל תחום. אם היינו בפורום חובבי יודל, הייתי מקדמת בברכה ובשמחה השתתפות אמני יודל מקצועיים שרואים בזה את פרנסתם, במידה והיו אכן משתתפים ולא רק מפרסמים לינקים לאתר שלהם).

יש פה, למשל, כמה יצרני ציוד מצויינים שמפרסמים את עבודתם באתר ונהנים מהלקוחות שהאתר לפעמים מביא להם. אף אחד לא מעלה בדעתו (נראה לי) לקרוא להדחתם, משום שהם נתפסים כחלק מאיתנו, משום שהם משתתפים בדיונים או מסיבות ולא *רק* מנסים למכור. ואני חושבת שעיקר עיקרו של ההבדל ביחס אליהם נובע מזה שאת העיסוק שלהם אנחנו תופסים כלגיטימי, בעוד שאת עיסוקן של מלכות בתשלום אנחנו תופסים כעיסוק בזוי. למה בעצם? למה זו לא פרנסה לגיטימית?

בכל מקרה, אני מאד מסכימה עם התגובה הראשונה של כלובי.
timna

נשלטים בתשלום

timna • 21 במרץ 2013
ואם אפשר, צריך להפסיק גם את התופעה של נשלטים בתשל... אהההה, לא משנה. icon_cool.gif

ראוי לציין שהכלוב אכן קם בשעתו כ"בית חם לאוהבי הבדסמ". הקהילה היא זו ששינתה את פניה, לא בהכרח לטובה.

ועוד ראוי לציין שמלכות בתשלום לעתים מסתתרות תחת שמות קוד כמו "שליטה פיננסית" או "לנדיבים בלבד" ושאר רעות חולות.

ג'יין צודקת. הן אכן מסתירות את הנוף.

פונצ'יקי, המודל שאת מציעה הוא דומה למאוד למנוי הזהב הקיים, רק עם רף שימוש נוקשה הרבה יותר.

חג עבדות שמח.
חתול צללים​(לא בעסק){Cypris}
הפתרון לדעתי פשוט להפליא.
if you can't beat them join them

במקום לשחק בחתול ועכבר (או רופא ואחות או כל אנלוגיה שעושה לכם את זה), אפשר לייצר אזור מוגדר באתר שיוקדש למלכות בתשלום שם (ורק שם) הן יוכלו להציע מרכולתן לכל דורש (בכפוף לעמלה צנועה כזו או אחרת).
מי שלא מתעניין ולא מעוניין בשירותים שכאלה, ידיר עכברו משם.
מי שמעוניין, יקבל את הכל מרוכז במקום אחד, ולא יטריד עלמות תמימות בהצעות כספיות מגונות.
הכלוב יזכה בהכנסה סדירה נוספת.
וכלובי יוכל להגשים חלום ילדות ולקנות לעצמו כלוב זהב.
מלכתא
מלכתא • 21 במרץ 2013
מצד אחד, תופעה בזויה.
מצד שני, חלק מהמון תופעות בזויות שמתרחשות כאן.
ואיפה עובר הגבול? מי מחליט מה "בסדר" ומה "לא בסדר"?
לא שאני מעודדת מלכות בתשלום, אבל אני גם לא מעודדת מיון של אוכלוסיה שנכנסת לפה.

לגבי גביית תשלום על שימוש בשירותי האתר, זה מוגזם.
יש כאן לא מעט חיילים וסטודנטים מיעוטי יכולת, שאין סיכוי סיכוי שיוכלו לשלם אפילו סכום שבעיני אחרים יתפס כ"זעום".
מעבר לזה, זה לא הוגן שצריך לשלם על משהו כזה שאוהבים.
מלכתא כתב/ה:

הפוך גוטה הפוך.
הבעיה מתחילה כאשר צריך לשלם על משהו שלא אוהבים (ע"ע ערוץ1).
מלכתא
מלכתא • 21 במרץ 2013
חתול צללים כתב/ה:
מלכתא כתב/ה:

הפוך גוטה הפוך.
הבעיה מתחילה כאשר צריך לשלם על משהו שלא אוהבים (ע"ע ערוץ1).

זה תודות לחוק במדינה.
למזלנו, אין חוק שמתייחס לכלוב בספר החוקים של מדינת ישראל icon_lol.gif
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
חתול, זה רעיון טוב, אבל באופן אישי זה היה קצת מבאס אותי אם היה. כי אני חושבת על אתרים אחרים בהם יש דבר כזה ואלה אתרים שממש לא כיף לי להיכנס אליהם. כדי שהכלוב ישמור על האופי הנוכחי שלו (מבחינת פורמט, עיצוב, התכנים שנמצאים בקדמת הבמה), אזור כזה צריך להיות מאד צדדי, ואז זה לא יספק את מי שבא לפה רק בשביל לפרסם. וזה גם גורם לתחושה שזו אחת ממטרות האתר, ונראה לי שדווקא לא.

נו, נניח שאני מלכה בתשלום. מה, אני לא רוצה להשתתף בדיונים פה? נגיד שאני רוצה. אז אני פותחת פרופיל. מה, אני לא יכולה לשים בו לינק לאתר שלי? יכולה. הפרופיל אמור להראות מי אני וזה חלק משמעותי ממי שאני וזה מידע מאד רלוונטי למי שנכנס לפרופיל שלי. אז אני אשים לינק.

הגבול בין מידע סביר על השירות לבין פרסום פסול הוא לא לגמרי ברור במקרה הזה. קחו את פייסבוק למשל - גם שם מהות האתר אמורה להיות תקשורת, אבל יש לגיטימציה לאנשים לפרסם לינקים לבית העסק שלהם ולהציג אותו בפני החברים שלהם. אבל אין לגיטימציה להפציץ ולהשתמש בפרופיל כאמצעי פרסום נטו, ומי שלא יודע את גבול הטעם הטוב נחסם. זה נראה לי מאד דומה פה.

נראה לי ממש מופרך להעיף מפה אנשים רק בגלל שהם מתפרנסים ממה שרובנו שמחים לעשות חינם. גם אם כל התרומה שלהם לאתר היא סדרת תמונות - יש לתמונות האלה קהל שנהנה מהן ושמח לצפות בהן.
יולי, לדעתי מי שרוצה מלכות בתשלום ידאג למצוא את האיזור הרלוונטי ולשרוץ בו גם אם הוא יהיה מוחבא בעמוד הכי צדדי באתר, בעוד שמי שלא מעוניין בשירות כנראה ולא יתעניין בו גם אם הוא יהיה בלב העמוד הראשי.
לכן נראה לי שהאופציה של אזור צדדי איפשהו באתר סוגרת בצורה סבירה את הפינה.

אגב, מה מדיניות האתר לגבי חתולים לא בעסק בתשלום?
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
נכון מאד. אבל אלה ש*רוצים למצוא מלכה בתשלום* מלכתחילה לא מפריעים לאף אחד. אף אחד לא מדבר עליהם בכלל. מדברים על זה שמלכות בתשלום פותחות פה פרופילים בעלי אופי פרסומי, ועל כך שזה לא נעים לשאר הגולשים, ועל כך שאולי יש מקום לנקוט בפעולות שיגרמו להן להפסיק, או פעולות שיצמצמו את החשיפה אליהן. מה שהצעת זה מצויין להגבלת וצמצום חשיפה, אבל לא נראה לי שזה יגרום להן להפסיק לחפש פרצות לפרסם בהן.
אלריק!
אלריק! • 21 במרץ 2013
שלי תגידי את רצינית או צוחקת? כי לא ממש הבנתי.

למרות שרוב החברים לא מסכים איתי גם אני חושב שמלכות בתשלום
הן חלק מהקהילה. אני יודע גם שלא מעט מלכות היו בסצינה כאן או בחו"ל
לפני שהחלו לעסוק בנושא בתשלום ואף הייתי מקולר פעם לאחת מהן.
יחד עם זאת, אני כן מסכים עם הרצון של רוב החברים כאן למניעת פירסום
וחושב שיש אתרים אחרים יותר מתאימים.
הדבר הפשוט ביותר לדעתי הוא פשוט לדווח לכלובי על פרופיל צורם במיוחד
ותו לא.
מעבר לכך פשוט להמשיך הלאה.