לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה למלכות בתשלום ושאלה לכלובי

Alas
לפני 11 שנים • 22 במרץ 2013

Re: לponchiki

Alas • 22 במרץ 2013
fog כתב/ה:

אני חושב שהחמימות שדיברת עליה קודם דווקא נשארת במוח, ולא עוברת לחלציים:

בחיים אני לא אשאר ואשלם לאתר שבו בפורומים פוגעים באנשים בכוונה תחילה. אפילו את הערתך התמימה למעלה לא הייתי מוכן לסבול כשאני משלם.
ככה, כשהכל בחינם , אני משתתף בפורומים, ואם מישהו נוהג כבריון מקלדת, אני יכול לחייך אל עצמי בחמימות מוחית, להפטיר "מפגר", ולא לחשוב על זה עוד. זה קורא משהו כמו פעם ביומיים.

אם האתר יהיה בתשלום אני חושש שיישארו בו רק הבריונים, שיעליבו אנשים, ויגידו "לא נאה להם? שלא ישלמו".

הבריונות היא מנת חלקם של כולם, גם של אלו שיש להם מנוי וגם של אלו שאין להם מנוי.
ואני אוסיף דעה אישית שלי שאינה בהכרח משקפת את המציאות האמיתית, אני חושבת שהבריונים מצויים דווקא בין אלו שאין להם מנוי זהב. ואני חוששת שה"איום" הנורא של אתר בתשלום (לא עלינו) מאיים יותר עליהם, מאשר על משתמשים שכבר מחזיקים מנוי כזה.

מעטים עד כדי לא קיימים הם בעלי העקרונות שמנוי זהב הוא אישיו עקרוני אמיתי עבורם.

כמובן שלא יכפו עליך תשלום כלשהו אם אינך מעוניין בו. אם תבחר כן, תוכל להנות מקריאה באתר. icon_smile.gif
Brave Dwarf

Brave Dwarf • 22 במרץ 2013
'Sivan כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:

פשוט מאוד.
א. כולם נמצאים כאן <= ברגע שהוא יהיה בתשלום, זה ישתנה.
ב. יש לו יתרונות כגון תיבה וצ'אט (ואולי עוד שאני לא יודע), אולי פורמט, בזמן שהוא בחינם כמו האחרים. <= ברגע שלהבדיל מאחרים הוא יהפוך לאתר בתשלום, היתרונות הללו יעמדו כנגד חסרון התשלום, לשיקול דעתו של המשתמש.
ג. כי הוא היה בחינם כשכל חדש רצה לראות "איך זה בכלוב" <= לולי כן, אחוז לא מבוטל מהחדשים היו מוותרים.

וזאת לא סחטנות אלא עובדה (ואני אומר את זה למרות שעד לפני שנה לערך הקפדתי לשלם על מנוי ולאחר שהכרתי את אשתי, גם לה). היה ניסיון דומה באתר שקדם לכלוב. שם בעל הבית החליט שכל מי שלא כותב תגובה במשך חודשיים, הניק שלו יימחק. דהיינו, הוא הציב תנאי השתתפות. ויהי ערב ויהי בוקר, ואין פורום אדונים ומשרתים.

א. ברצינות, לאן תלך?
ב. אדרבא, בזכות יתרונות אלה של הכלוב מול אתרים אחרים, משתמשים יבינו ויסכימו לשלם סכום זעום עבור השנה כולה תמורת כלל השירותים שהאתר מציע כפעילים ונגישים 24/7. ומי שלא ירצה לשלם, ישען לאחור ויהנה מקריאה.
ג. הרעיון הוא להפוך את האתר נגיש לקוראים, אך הפעילות בו תוגבל. עדיין חדשים יוכלו "לראות איך זה בכלוב" ואז להחליט אם הם מעוניינים לקחת בו חלק פעיל ואף לשלם בעבור זה.

אני חושבת שגם החלטות צריך לדעת לקבל. ומה שנכון לאתר אחד לא נכון עבור אתר שני ושלישי.
כל אתר נבחן לגופו.

LOL קריאה של מה בדיוק? אותך טוענת שפוג אינטרסנט ושהעובדה שאינו מוכן לשלם מחממת אותו על משקל אוננות בהקבלה לדפיקה של המערכת? הפורומים מבוססים על אינטראקציה. את הפורומים, מסוגו של הכלוב, לא קוראים, אלא משתתפים בהם. מוזר לי שאת לא מבינה את זה וחוזרת על טענת הקריאה.

א. אלך לגינה, אלך לילדים, אלך לקרוא לא אותך אומרת לפוג... אלא את חמשת הספרים שקניתי בהנחה לחג בסטימצקי (הנה דפקתי גם אותם, עומד לי), אבנה עוד תוכנה, אעשה עוד קורס, אסיים את המאמר המחורבן הזה שתקע לי את החג, אשחק עם הילדים, אכין עוגת גבינה, אצבע את המדרגות, אפגש עם חבר, אפנה לי זמן בשביל מאהבת.

ב. קראת את מה שכתבתי על יתרונות וחסרונות?

ג. ר' סעיף א'.
Alas

Alas • 22 במרץ 2013
Brave Dwarf כתב/ה:

LOL קריאה של מה בדיוק? אותך טוענת שפוג אינטרסנט ושהעובדה שאינו מוכן לשלם מחממת אותו על משקל אוננות בהקבלה לדפיקה של המערכת? הפורומים מבוססים על אינטראקציה. את הפורומים, מסוגו של הכלוב, לא קוראים, אלא משתתפים בהם. מוזר לי שאת לא מבינה את זה וחוזרת על טענת הקריאה.

א. אלך לגינה, אלך לילדים, אלך לקרוא לא אותך אומרת לפוג... אלא את חמשת הספרים שקניתי בהנחה לחג בסטימצקי (הנה דפקתי גם אותם, עומד לי), אבנה עוד תוכנה, אעשה עוד קורס, אסיים את המאמר המחורבן הזה שתקע לי את החג, אשחק עם הילדים, אכין עוגת גבינה, אצבע את המדרגות, אפגש עם חבר, אפנה לי זמן בשביל מאהבת.

ג. ר' סעיף א'.

כנראה שאני הסברתי את עצמי באופן שלא מובן לך, אנסה שוב.
קריאה של התוכן המובא באתר ושל האינטראקציות. מקווה שעד כה הסברתי את עצמי טוב יותר.
מי שיבער בו הדחף להגיב ולקחת חלק באינטראקציות האלה, יצטרך לשלם בעבור זה. מכאן, מי שירצה ישלם, מי שלא ירצה לא ישלם.
שימוש פעיל = כסף. שימוש לא פעיל (דפדוף/קריאה) = חינם.
אני חייבת להודות שסעיף א' גורם לי להרגיש קצת טוב יותר. הידיעה שאיכשהו הפיכתו של אתר הכלוב לאתר בתשלום תתרום לעשיה עניפה בחייך הפרטיים מחוץ לאתר גורמת לי סיפוק רב (מינוס המאהבת כמובן. לא יפה).
ובתקווה שהעשיה המובאת בסעיף א' (או חלק ממנה) נכונה גם בשעה שאתר הכלוב בחינם. icon_smile.gif
Dunbar{Supreme93}
Dunbar{Supreme93} • 22 במרץ 2013
אני שמח לראות שאת שותפה לרווחים של אתר הכלוב
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 22 במרץ 2013
ציטוט: LOL קריאה של מה בדיוק? אותך טוענת שפוג אינטרסנט ושהעובדה שאינו מוכן לשלם מחממת אותו על משקל אוננות בהקבלה לדפיקה של המערכת? הפורומים מבוססים על אינטראקציה. את הפורומים, מסוגו של הכלוב, לא קוראים, אלא משתתפים בהם. מוזר לי שאת לא מבינה את זה וחוזרת על טענת הקריאה.

מה גם שהשתתפות באתר, קרי כתיבה בפורומים, בבלוג, במגזין, יוצקת לאתר תוכן ומעשירה אותו. לא בטוח שהדבר הטוב ביותר לאתר, כל אתר, היא להציב חסמים בפני כך ובזאת להפוך עצמו לדל יותר. אם כבר, מוטב להציב חסמים בפני פעולות שאינן יוצקות תוכן לאתר, כמו למשל שליחה בלתי מוגבלת של הודעות פרטיות. וזה, כמדומני, המצב כרגע.

אבל אני לא רואה טעם בויכוח עם מי שאין לו say בעניין ולא ברור מאיזו עמדה הוא מדבר בשם "הראיה הקיומית של האתר". רק כלובי יודע מה השיקולים - עסקיים, פילנתרופיים או אחרים - שנכונים עבורו ועבור האתר שיצר, ואם המצב הקיים לא לרוחו, יש לו היכולת לשנות אותו. גם אז, בעצם, לא אראה טעם בויכוח, מפני שבעיניי ברור שלכלובי יש את הזכות המלאה להחליט איך הוא רוצה לנהל את האתר שלו מבלי לקיים סימפוזיון בנושא, ומי שלא מתאים לו, תמיד יכול לברר איתך אם בין הספרים מסטימצקי יש אחד שווה במיוחד.
Alas
Alas • 22 במרץ 2013
זאלופון כתב/ה:

רק כלובי יודע מה השיקולים - עסקיים, פילנתרופיים או אחרים - שנכונים עבורו ועבור האתר שיצר, ואם המצב הקיים לא לרוחו, יש לו היכולת לשנות אותו. גם אז, בעצם, לא אראה טעם בויכוח, מפני שבעיניי ברור שלכלובי יש את הזכות המלאה להחליט איך הוא רוצה לנהל את האתר שלו

עריכה מכוונת.
תדמיין thumb up.
Dunbar{Supreme93}
Dunbar{Supreme93} • 22 במרץ 2013
אה, אז זה הקטע? בעצם העברת ביקורת על הפוסט שפתח את השרשור, נחמד
פרלין​(נשלטת){ש}

שוב אוף טופיק!!! (אבל ממש חשוב)

פרלין​(נשלטת){ש} • 22 במרץ 2013
Brave Dwarf כתב/ה:
'Sivan כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:

פשוט מאוד.
א. כולם נמצאים כאן <= ברגע שהוא יהיה בתשלום, זה ישתנה.
ב. יש לו יתרונות כגון תיבה וצ'אט (ואולי עוד שאני לא יודע), אולי פורמט, בזמן שהוא בחינם כמו האחרים. <= ברגע שלהבדיל מאחרים הוא יהפוך לאתר בתשלום, היתרונות הללו יעמדו כנגד חסרון התשלום, לשיקול דעתו של המשתמש.
ג. כי הוא היה בחינם כשכל חדש רצה לראות "איך זה בכלוב" <= לולי כן, אחוז לא מבוטל מהחדשים היו מוותרים.

וזאת לא סחטנות אלא עובדה (ואני אומר את זה למרות שעד לפני שנה לערך הקפדתי לשלם על מנוי ולאחר שהכרתי את אשתי, גם לה). היה ניסיון דומה באתר שקדם לכלוב. שם בעל הבית החליט שכל מי שלא כותב תגובה במשך חודשיים, הניק שלו יימחק. דהיינו, הוא הציב תנאי השתתפות. ויהי ערב ויהי בוקר, ואין פורום אדונים ומשרתים.

א. ברצינות, לאן תלך?
ב. אדרבא, בזכות יתרונות אלה של הכלוב מול אתרים אחרים, משתמשים יבינו ויסכימו לשלם סכום זעום עבור השנה כולה תמורת כלל השירותים שהאתר מציע כפעילים ונגישים 24/7. ומי שלא ירצה לשלם, ישען לאחור ויהנה מקריאה.
ג. הרעיון הוא להפוך את האתר נגיש לקוראים, אך הפעילות בו תוגבל. עדיין חדשים יוכלו "לראות איך זה בכלוב" ואז להחליט אם הם מעוניינים לקחת בו חלק פעיל ואף לשלם בעבור זה.

אני חושבת שגם החלטות צריך לדעת לקבל. ומה שנכון לאתר אחד לא נכון עבור אתר שני ושלישי.
כל אתר נבחן לגופו.

ג. ר' סעיף א'.

הנה עקרון ששווה לעמוד עליו! גמד, אל תקנה בסטימצקי ועוד חמישה ספרים בהנחה.
תקנה ספר אחד או שניים שאתה באמת רוצה לקרוא בחנות הספרים הפרטית הקרובה למקום מגוריך.

ואם מעניין אותך למה לעשות את זה ובפרטי פרטים אני מוכנה לכתוב את המניפסט הארוך מאוד שלי בעניין אחרי החג.

בכמה מילים: רשתות הספרים הגדולות דופקות את כולם: הסופרים, ההוצאות, המתרגמים, העורכים ובעיקר את הקונים שבלי לשים לב קונים ביותר כסף ממה שהם התכוונו. אמנם יותר ספרים, אבל דווקא ספרים זה בדיוק המקום שבו האיכות כן חשובה מהכמות.
Brave Dwarf

Re: שוב אוף טופיק!!! (אבל ממש חשוב)

Brave Dwarf • 22 במרץ 2013
פרלין כתב/ה:

הנה עקרון ששווה לעמוד עליו! גמד, אל תקנה בסטימצקי ועוד חמישה ספרים בהנחה.
תקנה ספר אחד או שניים שאתה באמת רוצה לקרוא בחנות הספרים הפרטית הקרובה למקום מגוריך.

ואם מעניין אותך למה לעשות את זה ובפרטי פרטים אני מוכנה לכתוב את המניפסט הארוך מאוד שלי בעניין אחרי החג.

בכמה מילים: רשתות הספרים הגדולות דופקות את כולם: הסופרים, ההוצאות, המתרגמים, העורכים ובעיקר את הקונים שבלי לשים לב קונים ביותר כסף ממה שהם התכוונו. אמנם יותר ספרים, אבל דווקא ספרים זה בדיוק המקום שבו האיכות כן חשובה מהכמות.

את צודקת ואני בד"כ קונה את הספרים בחנות יד שניה של החבר שלי, גידי, שאומר שספר זה לא כמו להתאהב אלא כמו לאהוב:

http://www.thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=309142&blog_id=8003

אבל את אלה, לצערי, הייתי צריך מעכשיו לעכשיו ואף אחד לא יכול היה לספק את הסחורה. מה שלא אומר שאני לא אשמח לקרוא את המניפסט המובטח. מאוד.
היפוקרטס​(נשלט)

היפוקרטס​(נשלט) • 22 במרץ 2013
'Sivan כתב/ה:
היפוקרטס כתב/ה:
ביום שבו האתר יפסיק להיות חינמי אנשים יפסיקו לבוא אליו נקודה.
אנשים מעדיפים אתרים בחינם ולא לשלם תמורת לדבר עם אנשים, זה לא רק אתר היכרויות.
ברגע שיפסיק להיות בתשלום הםא יעברו לאתר מתחרה אחר, כמו דומדומינה או כל אתר אחר.

הטיעון הזה תמיד שעשע אותי במידה מסוימת.
תמיד נגלה בו איזשהו ניחוח סחטני (אם כי גם לא מנותק מהמציאות) "אם האתר יהיה בתשלום נלך לאתר אחר שהוא בחינם".

אשמח אם תענה על השאלה הבאה: למרות האתרים הנוספים הקיימים, פרט לאתר הכלוב, אתה עדיין בוחר שוב ושוב באתר הכלוב. למה?

כי אני עם אנשים שאני נהנה לדבר איתם (אגב את נמנת איתם) נמצאים כאן ולא במקום אחר, יש פה צ'אט והכי חשוב הוא חינמי.
ברגע שהפאקטור הזה יעלם אני בספק אם אני אשאר כאן, כנ"ל לגבי רבים אחרים כמוני.
אין לי כסף מיותר לבזבז נכון להיום, לא בשביל אף אתר, אני לא נהנה מההטבות שלו, וזאת זכותי, ברגע שאני לא אוכל לקבל הודעות בINBOX או להיכנס לצ'אט לא יהיה לי מה לעשות כאן. ומצבי דומה לעוד הרבה אחרים כאן.

אני מודה שאני רואה בכלוב כאתר הדגל של קהילת הבדסמ, מהסיבה שאנשים יכולים בחופשיות להתחבר אל אנשים כמוהם ולשתף את הפנטזיות שלהם, לכתוב בחופשיות בבלוגים וכו', ברגע שהוא יחדל להיות כזה לא תהיה לי סיבה להישאר כאן.