לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

קווים אדומים

the rain song
לפני 11 שנים • 20 באפר׳ 2013
the rain song • 20 באפר׳ 2013
מבחינתי קו אדום זו אלימות (נא לא לבלבל עם בדסמ)
על אלימות אני לא סולחת ולא מתפשרת. לוקחת את הדברים שלי ועפה הכי מהר שאפשר.

גם בגידות, מיניות או אחרות, הן קו אדום כעקרון, אבל ראיתי זוגות שהצהירו ככה ובכל זאת, כשזה קרה, הם ניסו לעבוד על שיקום היחסים. במיוחד במערכות יחסים ארוכות ובטח כשיש ילדים.
זה מקרה שאני באמת לא שופטת אף אחד. לא נראה לי שאצליח להבליג על בגידה אבל עדיין, זה משהו שאני לא מצהירה עליו חד וחלק כמו במקרה של אלימות.
teacher​(שולט)
teacher​(שולט) • 20 באפר׳ 2013
אני חושב שהגבולות האלה הולכים ומתרחקים ככל שאנחנו מכירים את הפרטנר שלנו לעומק.
זה מתחיל מהפעם הראשונה שנפגשים, שם מילה אחת לכיוון כזה או אחר יכולה לסיים את הקשר הפוטנציאלי, וממשיך עד למערכות יחסים של שנים שמצליחות להתגבר על הבעיות הכי קשות ללא פרידה ושבירה של הכלים.
Bondage​(שולט)
Bondage​(שולט) • 20 באפר׳ 2013
teacher כתב/ה:
אני חושב שהגבולות האלה הולכים ומתרחקים ככל שאנחנו מכירים את הפרטנר שלנו לעומק.
זה מתחיל מהפעם הראשונה שנפגשים, שם מילה אחת לכיוון כזה או אחר יכולה לסיים את הקשר הפוטנציאלי, וממשיך עד למערכות יחסים של שנים שמצליחות להתגבר על הבעיות הכי קשות ללא פרידה ושבירה של הכלים.

מצד שני, כשמאחוריך מערכת יחסים של שנים ואז קורה משהו, אתה חייב לתהות איך בכלל זה ייתכן לאחר כל כך הרבה שנים של הכרות. דווקא אז יכול להיות שחציית הגבול נעשתה בכוונה באופן מודע או אפילו בלתי מודע על ידי אחד הצדדים כדי לגרום לסיום הקשר. אני פחות מאמין באפשרות שבעיות קשות יכולות לצוץ לאחר כל כך הרבה שנים ביחד סתם כך בטעות.

ברור שהקשר החזק שקיים יכול וצריך לאפשר התגברות משותפת על המכשול. השאלה היא אם באמת אפשר להתגבר על כל מכשול או שגם כאן יש קווים שאי אפשר לחצות.

האמרה המוכרת ש "לטעות זה אנושי, לסלוח זה אלוהי" , נשמעת ממש אמיתית לפעמים.

אני גם לא בטוח שלסלוח עושה תמיד טוב . כמו שלא תמיד טוב לכבות שרפות ביער.

שרפות מפנות מקום לצמיחה חדשה.
teacher​(שולט)
teacher​(שולט) • 20 באפר׳ 2013
לכל אחד בסוף יש כפתור שאם לוחצים עליו, הכל מתפוצץ.