שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

BDSM ובריאות הנפש

Corvus​(שולט)
לפני 10 שנים • 13 ביוני 2013

BDSM ובריאות הנפש

Corvus​(שולט) • 13 ביוני 2013
בעקבות מחקר שהתפרסם לאחרונה בנושא,
רציתי להעלות לדיון את השאלה האם לדעתכם חברי קהילת ה-BDSM יציבים נפשית יותר/פחות/באותה המידה מהאוכלוסיה הכללית?
נוריתE
נוריתE • 13 ביוני 2013
השאלה היא,איך,נערך המחקר ,מי עשה אותו ,איפה?
אפשר שוב, לינק?
אם הוא אמין, ועל פי אילו קריטריונים הו א נערך ,כמה,אנשים נבדקו, האם היה שיוויון מגדרי ו"מעמד" אל מול מי?נבחרו הקריטריונים ?
יש כללים מאוד ברורים לעריכת מחקר אמיתי ורציני(כאם גאה לסטודנטית לפסיכולוגיה וכמבינה קצת בחומר).

דעתי,
המגזר שלנו, שמורכב מכל כך הרבה אנשים, כמספר האנשים,מספר התשובות והאפשרויות
אנחנו לא שונים מכל מגזר אחר באוכלוסיה ולא חושבת,שבידיס''מ ,הוא " מגנט" לבעלי בעיות נפשיות כאלו או אחרות.
אוריאן
אוריאן • 13 ביוני 2013
אני באמת סקרנית לגבי המחקר ומה נאמר בו.

כל מה שאכתוב הוא מנקודת מבטי ומדובר בי בלבד !

בכנות הטלתי ספק בשפיותי אבל טרחתי ללכת לאבחון כי אם יש בעיה רצוי לטפל בה - אין לי שום הפרעה נפשית, התייעצתי עם איש מקצוע לגבי הנושא הוא אמר לי דבר פשוט שנכון לכל דבר.

מה את עושה עם זה ?

אפשר לעשות עם כל דבר טוב או רע הכול שאלה של מינונים ובטיחות, אם אתה צומח במערכת יחסים זה לטובה אבל אם אתה מאבד שם חלקים מעצמך כגון ביטחון עצמי, יכולת שיפוט, הערכה עצמית אתה כנראה בירידה.

אישית אני נמנעת ממערכות יחסים בדס"מיות מכיוון שאני יודעת היטב מה הן משחזרות עבורי

בכלל אני מהתנועה לשחרור האישה ובעד שיויון זכויות (לא יכולתי להיות רצינית עד הסוף)

ואם יש מחקר שמוכיח שכולם פה לא שפויים זה ישנה משהו ?

פתאום אנשים יגידו די באמת זה ממש לא יפה מה שאני עושה אני מתבייש ומפסיק ?

בסופו של יום כל אחד עושה את מה שטוב לו
Under The Skin

תראה,

Under The Skin • 13 ביוני 2013
בתור מישהי שנמצאת בכלוב (ועושה רושם שהיא לא מתכננת לעזוב בקרוב), חובבת מושבעת של בדס"מ ונילי, והכינוי שלה הוא "ליתיום" (שגם לא נראה שהולך להשתנות בקרוב), אז...

icon_smile.gif

*הכותבת אינה נוטלת תרופות מכל סוג, למעט נורופן, אופטלגין ואקמול.
גבר

Re: BDSM ובריאות הנפש

גבר • 13 ביוני 2013
Lord Lestat כתב/ה:
בעקבות מחקר שהתפרסם לאחרונה בנושא,
רציתי להעלות לדיון את השאלה האם לדעתכם חברי קהילת ה-BDSM יציבים נפשית יותר/פחות/באותה המידה מהאוכלוסיה הכללית?

בטח יציבים. קצת משוגעים אבל מאוד יציבים בשגעון.

(טוב, אולי חוץ מכמה מתחלפים כאן שלא כל כך יציבים נפשית, וכמה שפרשו מ"העסק" אבל נמצאים עמוק בתוכו וכמובן ליתיום הונילית שרוצה רק בדסמ)
    התגובה האהובה בשרשור
ראש השבט​(שולט)

לדעתי..

ראש השבט​(שולט) • 13 ביוני 2013
מי שלא כאן..בבדסמ , בטוח שמשוגע..או סוטה.. או שניהם גם יחד..הרי הכי שפוי זה לעשות מה שנכון וטוב לך..טוב. נו.. בטח יש גם אחרים שלא נמשכים לתחום.. מותר להם.. נסלח..אבל למה שינסו להשמיע ולהדביק סטיגמות?
Corvus​(שולט)
המחקר טען שחברי קהילת ה-BDSM בריאים יותר נפשית מהאוכלוסייה הממוצעת, ולא ההפך.
לטעמי המחקר הנ"ל הינו חובבני ומרושל.
הם קיבלו למחקר הרבה ''חובבי BDSM" עם מעט מידי מחשבה ועם הרבה קלות דעת.
לדעתי, כמו בכל קהילה אחרת, גם כאן יש ויש .
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 13 ביוני 2013
לא אעביר את הביקורת שלי על המחקר כרגע, אבל תמיד האמנתי שהבדסמ נותן לאנשים דרכים לפרוק מהנפש דברים מגוונים בדרכים מגוונות. ונטילציה במיטבה.
Corvus​(שולט)
לפסיכולוג בספת העור - זאת בדיוק דעתי, כאשר מדובר באנשי pure BDSM ולא בחובבי BDSM ומיני NOS BDSM.

היטבת לתאר.