ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

כל הכבוד לצה"ל ?

בלוסום​(לא בעסק)
לפני 11 שנים • 19 ביוני 2013

מה ההבדל אם כך

בלוסום​(לא בעסק) • 19 ביוני 2013
בין לבישת מדים מוקפדים ונעלים מצוחצחות
לבין אי הצטלמות עם נשק?
(בעיני זה הינו הך)
בעיני זה הרבה מעבר למשובת נעורים
וחבל שמתיחסים לכך בקלות ראש.
לי התמונות האלה עשו איכסה בנשמה והפכו לי את הבטן.
בלוסום​(לא בעסק)

ללוטוסית -

מתקדם?
אולי בדרך לאבוד ערכים משמעותיים
אם לזה את קוראת התקדמות, זו ההגדרה האישית שלך
ההגדרה האישית שלי אומרת שזה הצבא שלנו ואלה הם פנינו
לטוב ולרע
אבל כשאנחנו יורקים לעצמנו בבאר שממנה אנחנו עצמנו שותים
שלא נתפלא שערך הצבא וערכה של ישראל יורד בכל העולם
בדיוק בגלל תמונות ויחס שכזה.
אולי בעיניך זו התקדמות
בעיני לא.
לא כל ניפוץ מיתוס ושבירתו באמת עוזרים לוטוס.
לרוב הם דווקא מזיקים.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 19 ביוני 2013
מלכתא כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:

אף אחד לא טען שהעולם הפנימי שלך אינו עשיר או עמוק. טענתי, שלא ניתן להכחישה, היתה כי רוב התמונות הן תמונות של תחת או כוס, ולכן אין לך, או לכל אדם אחר, שום יכולת שהיא לדעת מה מצבן הרגשי של המצולמות, אם הן מאושרות או מאוימות, שמחות או עצובות.

עוד טענתי, כי מבין התמונות המעטות יחסית שכן מופיעות בהן פנים, יש רק אחת (הבחורה השוכבת עם הרובה) שבה הבעת הפנים איננה מחויכת או משועשעת, ואפילו בה יהיה זה נמהר להסיק כי הבחורה במצוקה. בכל שאר התמונות, אין שום הבעת פנים שמעידה חד משמעית על מצוקה. אם את חולקת על כך, את מוזמנת לציין באילו תמונות ראית את המצוקה הכל כך ברורה שאת טוענת לקיומה.

טענתך כי "היית בצד השני" מחזקת את הנקודה שלי: הקביעה שלך כי הנשים הצטלמו מתוך מצוקה וכפייה באה ממך, מהחוויות שלך, מהעולם הפנימי שלך (שאת עומקו איני יודע ולא טענתי דבר לגביו). היא אינה באה מהן או משום דבר שהתמונות מספרות אודותיהן.

נכון, אם כוווווווולם סובלים מזה בדיעבד, דווקא המצולמות בתמונות הספציופיות הללו מאוד מרוצות.
אם מה שאתה טוען נכון, הרי שגם אתה בעצמך לא יכול להפריך את מה שטענתי.
אם באמת לא ניתן לדעת האם הם מאושרים או לא- הרי שאתה לא יכול לטעון גם שהם כן מאושרים.

הנסיון להיות פוליטיקלי קורקט ומתחכם לא מוציא אותך באור טוב...

מלכתא, נסי בבקשה להתרכז, כי נראה שאת מתקשה לעקוב אחר מה שאני טענתי ומה שאת טענת, ומעייף להסביר שוב ושוב.

הנה מה שלא טענתי: לא טענתי כי על פי תמונות ישבנן של המצולמות ניתן לדעת כי הן מאושרות. זו, כמובן, טענה מגוחכת, ממש כשם שהטענה כי על פי תמונות ישבנן של המצולמות ניתן לדעת כי הן אינן מאושרות היא טענה מגוחכת. אלא שזו, פחות או יותר, הטענה שאת טענת, ועל כן ראיתי לנכון להעמידך על טעותך. אפילו ציינתי, בתגובתי הראשונה לך, כי את לא בהכרח טועה במסקנה שלך, אלא שאין לה על מה להתבסס.

אני חוזר שוב: את טענת שהנשים המצולמות "אינן שמחות, אינן מאושרות". אני טענתי שאין דרך לדעת זאת מן התמונות. אם הגענו לנקודה בה את מסכימה שעל סמך תמונות של ישבנים וחיוכים לא ניתן לקבוע את מצבן הנפשי של המצולמות, דיינו.

לגבי הקביעה שכוווווווולם סובלים בדיעבד מתמונות כאלה - אני באמת לא מבין מהיכן היומרנות לקבוע זאת, אבל מכיוון שממילא לא התייחסתי בדבריי לסבל שבדיעבד, הרי שהטענה אינה רלוונטית לדיון בינינו ואין טעם להתייחס אליה גם עתה.
Brave Dwarf

Re: מה ההבדל אם כך

Brave Dwarf • 19 ביוני 2013
טמפסט כתב/ה:
לבין אי הצטלמות עם נשק?
(בעיני זה הינו הך)

אני אגיד לך משהו שזאלו כתב למלכתא. את מתייחסת למסגרת צבאית באופן מאוד יוצא מן הכלל כי העולם הפנימי שלך מבוסס על ערכים שהביאו הביתה הוריך ממקום העבודה שלהם. שניהם קצינים, אמרת. ואני מבין טוב מאוד למה את מזועזעת כל כך ולמה לך הכל נראה ברור באותה מידה בה ברור שצריך לצחצח מגפיים. הבן שלי מכנה את להבונת "דודה חייל", האחרים אצלו סתם חיילים כי כך הוא גדל ואני מאמין שכאשר יגיע לגילך יהיה מזועזע באותה מידה בה את מזועזעת כרגע (לא, אני לא מאמין שעד אז לא תהיינה מלחמות, אני נביא זעם). אבל ברוכים מטוסי הקרב שבשמיים, על כי לא כולם התחנכו כך. לא אלה שמרשתים בצה"ל וגם לא אלה הצופים בתמונות הערום שלהם. ואם תשאלי את דעתי האישית, אז אגיד לך שהם הנורמליים כאן ולא את וברור שלא אני. (-:
בלוסום​(לא בעסק)

נ.ב.

ברור לי לגמרי שיהיו שיגידו - מי שופט איזה ערכים הם ברי שנוי ואיזה לא?
אין לי הרבה תשובות
ברור לי שהיו ערכים ששונו עקב מחאה צבורית (כמו נניח שוויון זכויות לנשים)
הנקודה שלי היא לא ללכת בעורון ולשנות כל ערך
אלא להקדיש קצת מחשבה ולבדוק האם זה נכון לעשות כך...
בלוסום​(לא בעסק)

Brave Dwarf כתב/ה:
טמפסט כתב/ה:
לבין אי הצטלמות עם נשק?
(בעיני זה הינו הך)

אני אגיד לך משהו שזאלו כתב למלכתא. את מתייחסת למסגרת צבאית באופן מאוד יוצא מן הכלל כי העולם הפנימי שלך מבוסס על ערכים שהביאו הביתה הוריך ממקום העבודה שלהם. שניהם קצינים, אמרת. ואני מבין טוב מאוד למה את מזועזעת כל כך ולמה לך הכל נראה ברור באותה מידה בה ברור שצריך לצחצח מגפיים. הבן שלי מכנה את להבונת "דודה חייל", האחרים אצלו סתם חיילים כי כך הוא גדל ואני מאמין שכאשר יגיע לגילך יהיה מזועזע באותה מידה בה את מזועזעת כרגע (לא, אני לא מאמין שעד אז לא תהיינה מלחמות, אני נביא זעם). אבל ברוכים מטוסי הקרב שבשמיים, על כי לא כולם התחנכו כך. לא אלה שמרשתים בצה"ל וגם לא אלה הצופים בתמונות הערום שלהם. ואם תשאלי את דעתי האישית, אז אגיד לך שהם הנורמליים כאן ולא את וברור שלא אני. (-:

לא קראתי להם לא נורמלים, אבל אני כן חושבת שהם אלה שבבעיה ולא אני icon_smile.gif
Brave Dwarf

Brave Dwarf • 19 ביוני 2013
טמפסט כתב/ה:
בעיני הם הלא נורמלים אם אעיז לכנות אותם כך בכלל.

ברור. זה מה אמרתי: בעיניך הם אלה החורגים מהנורמה. אבל את שוכחת שהנורמה שלך מאוד משוחדת. היא לא טובה או רעה, היא פשוט לא אזרחית.
בלוסום​(לא בעסק)

Brave Dwarf כתב/ה:
טמפסט כתב/ה:
בעיני הם הלא נורמלים אם אעיז לכנות אותם כך בכלל.

ברור. זה מה אמרתי: בעיניך הם אלה החורגים מהנורמה. אבל את שוכחת שהנורמה שלך מאוד משוחדת. היא לא טובה או רעה, היא פשוט לא אזרחית.

היא שמרנית.
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}

Re: ללוטוסית -

טמפסט כתב/ה:
מתקדם?
לטוב ולרע
אולי בעיניך זו התקדמות
בעיני לא.
לרוב הם דווקא מזיקים.

למעשה אני מסתמכת על עובדות ואת על הגדרות אישיות.
ערכי הכנסיה נפגעו כשגלילאו גליליי טען שכדור הארץ נע מסביב לשמש. ערכי המשטר האתונאי נפגעו מדבריו של סוקרטס, ואן גוך לא זכה להכרה בציוריו בחייו אבל השפיע על זרם שלם באומנות, ולא חסרות עוד דוגמאות לפגיעות בערכים שהובילו בסופו של דבר לקפיצות דרך משמעותיות בהלך המחשבה האנושית.

מטילי הספק הם בדרך כלל אלו שיוצרים תלמים חדשים שבסופו של דבר השמרנים הולכים בהם. נכון, זה לוקח זמן, ובדרך כלל מטילי הספק זוכים לביטויים כמו יורקים לבאר, לא נורמליים וכו', אבל אני תמיד אעדיף להיות אחת מהם ולא עוד כבשה בעדר, שפועה לפי מה שמכתיבים לה.
בלוסום​(לא בעסק)

Re: ללוטוסית -

Black Lotus כתב/ה:
טמפסט כתב/ה:
מתקדם?
לטוב ולרע
אולי בעיניך זו התקדמות
בעיני לא.
לרוב הם דווקא מזיקים.

למעשה אני מסתמכת על עובדות ואת על הגדרות אישיות.
ערכי הכנסיה נפגעו כשגלילאו גליליי טען שכדור הארץ נע מסביב לשמש. ערכי המשטר האתונאי נפגעו מדבריו של סוקרטס, ואן גוך לא זכה להכרה בציוריו בחייו אבל השפיע על זרם שלם באומנות, ולא חסרות עוד דוגמאות לפגיעות בערכים שהובילו בסופו של דבר לקפיצות דרך משמעותיות בהלך המחשבה האנושית.

מטילי הספק הם בדרך כלל אלו שיוצרים תלמים חדשים שבסופו של דבר השמרנים הולכים בהם. נכון, זה לוקח זמן, ובדרך כלל מטילי הספק זוכים לביטויים כמו יורקים לבאר, לא נורמליים וכו', אבל אני תמיד אעדיף להיות אחת מהם ולא עוד כבשה בעדר, שפועה לפי מה שמכתיבים לה.

לא אחזור על עצמי, הסתכלי בתגובת ה"נ.ב" שכתבתי.
ללא ספק אין פה קליר אנד שוט קייס.
ולמה את מכניסה לי מילים לפה? איפה קראתי למתנגדים לי או לפעולות שהם עושים לא נורמלים לוטוס? אין שום התבטאות כזו מצידי.
אני שמרנית בדעותי ואת ההיפך הגמור
בעיני אנחנו מנהלות דיון ולא וכוח, ובעיני הוא חשוב ביותר.