שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

חינוך מיני

קיטיארה​(נשלטת){זאלוטוסים}
לפני 10 שנים • 21 ביוני 2013

חינוך מיני

לפנות בוקר טוב,
יש לי מחר מבחן, אז כמובן שאני לא נרדמת...
וחשבתי להתחיל דיון בנושא לעיל (אולי זה לפחות ירדים אתכם)
אז ככה...
לאחרונה יש יותר ויותר כתבות/מאמרים/מקרים על ניצול אינטרנטי באופו מיני או חשיפה אינטרנטית לתכנים מיניים של ילדים ובני נוער בגילאים לא הולמים...
בעצם הסביבה החדשה בה גדלים הדורות האלה מאוד משפיעה על החינוך שלהם, בין אם ההורים מנסים לנטרל זאת ובין אם לא (אפשר לראות זאת בשפה שלהם, בבגדים שלהם ואפילו בשפת הגוף שלהם)
אני חושבת שהדבר מוביל לשתי שאלות מעניינות:
האחת, האם לא כדאי להקדים את החינוך המיני לגילאים אף יותר צעירים (לא הצלחתי למצוא חוק או דו"ח בו כתוב באילו גילאים מתחילים חינוך מיני בישראל, אבל אני די בטוחה שזה בסביבות כיתות ה-ו), כמובן בהתאמת התכנים לגילאים?
השנייה, האם האינטרנט דורש שינוי לאופי אחר בחינוך המיני הניתן היום? כלומר, לא רק התעסקות סביב הריון, מחלות מין, וסת, קרי לילה... אלא גם שעורים כבר מגיל צעיר לאילו תכנים אורבים לנו באינטרנט, אילו סכנות וכיצד ניתן להימנע (אולי אפילו הסברים על לחץ חברתי בפייסבוק)?
כך בעצם אולי לדים יוכלו להישמר גם בעצמם (שכן, עם כל הרצון הטוב, לא נראה שניתן להשתלט על הנושא רק בעזרת סיסמאות לאינטרנט)
מה דעתכם?

*כתבה קצת ישנה עם דוגמה למה שניסו לעשות בבריטניה- http://www.mako.co.il/home-family-kids/education/Article-4f39f7f70d93d11004.htm
מלכתא
מלכתא • 21 ביוני 2013
כן- לשתי השאלות שלך.
ואני אסביר- ראשית, אין חוק לחינוך מיני. זה משהו שבתי ספר מנחילים לפי רצונם ולפי התקציב שלהם.
בב"ס יסודי: לרוב מדובר בתכנים שמכניסים לשיעור חברה AKA כישורי חיים AKA שיעור חופשי
ממה שידוע לי, באמת מתחילים עם זה סביבות כיתה ה'.
בתיכון: לרוב אין שיעור כזה, במיוחד בכיתות גבוהות- שם הוא הכי נדרש. המורים והתלמידים פשוט עסוקים מדיי ללמוד כמו רובוטים לבגרויות ושוכחים שיש עוד דברים בעולם.

דבר שני, בנוגע לשינוי אופי החינוך המיני.
שיעורי חינוך מיני, כפי שאני זוכרת אותם, היו משעממים ולא גילו שום דבר חדש.
בכיתה ו' כולם יודעים שלנשים גודלים שדיים ולגברים צומח איבר המין.
דווקא בכיתות גבוהות יותר חשוב מאוד ללמד על אמצעי מניעה, חשוב להזהיר מניצול באינטרנט וחשוב ללמוד את בני הנוער הצעירים לכבד את הגוף שלהם.
לצערי, לפעמים לומדים את זה מאוחר מדיי.
    התגובה האהובה בשרשור

חקיקה

באמת חלק גדול בבעיה הוא שאין חקיקה בנושא,
אבל להבנתי הסיבה שאין חקיקה הינה בגלל אי הסכמות אילו ואחרות של
בתי ספר ומוסדים יותר שמרנים, אשר בכלל מתנגדים לחינוך מסוג זה שלא לפי המסורות שלהם
וכך או כך, זאת ממש חוצפה בעיני שאין תוכנית מסודרת ומאושרת מינימאלית והחינוך הזה הולך לפי רצונו של כל בי"ס לגופו

בכל מקרה, אם נחזור לשאלה המקורית, זה לא כ"כ פשוט להגיד יש "כן" על חינוכם של ילדים בני 5 בחינוך מיני,
זה גיל נורא מעצב של המיניות ונורא מושפע, אפשר להגות מצבים בהם הרצאה מסויימת תעשה לילד מסויים יותר נזק מתועלת
אבל, האם הסיכון מטורפי האינרנט שווה את זה?

ומה לגבי הורים אשר מעדיפים שלא להכניס מחשב\אינטרנט הביתה כלל? זאת ממש בעיה, כי היום רוב בתי הספר מסתמכים על כך שלילד יש אינטרנט לעשות עליו שיעורים\עבודות ולהתעדכן באתר בית-הספר... ובכך גם לוקחים את האופציה הזאת
Indulge
לפני 10 שנים • 23 ביוני 2013
Indulge • 23 ביוני 2013
לדעתי חשוב להשקיע בחינוך מיני דווקא בתיכון, שם כל ההתרחשויות
והדברים שבאמת צריכים לשם עליהם דגש מתחילים. נוסף על כך,
האדם הוא בוגר יותר וכבר מתחיל לפתח ראש על הכפתיים. לכן, קל
לו יותר להבין את המשמעות והחשיבות של הדברים הנלמדים.

להקדים את הגיל? לא חושב עדיף לתת לזה לקרות בטבעיות.
לכל אחד גיל שונה בו הוא מגלה את המיניות שלו ומקבל אותה,
בין אם מוקדם או מאוחר.
לפני 10 שנים • 23 ביוני 2013

אבל האם זה מספיק?

כפי שאנו רואים, המציאות מכתיבה אחרת לילדים בגיל הרך...
לא כדאי להכין אותם ל'קראת זה, ללמד אותם איך לא להיות מנוצלים, איך לזהות שקרים וכו'?