צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

כל הכבוד לצה"ל ?

Brave Dwarf
לפני 11 שנים • 25 ביוני 2013
Brave Dwarf • 25 ביוני 2013
מלכתא כתב/ה:
אליפל, הציטוט המכוער של רפאל שהשתמשת בו- היה סילוף של הדברים שלי והצגה מגמתית שלהם בלבד. כשמישהו אחר עשה את זה כאן בשרשור הזה, אתה תיקנת אותו ואמרת שהוא מביא ציטוטים חלקיים בלבד- אז תהיה מספיק הוגן גם כאן, ככשמדובר ברצח אופי שעושים לי.

מלכתא, עיניים שלי, בואי תעזרי לי פה שניה. אם להגיד לאדם שאינו מבין את המושגים ליברל / שמרן ואולי אפילו להתייאש מלהסביר את עצמי כי האדם ממול באופן עקבי מסרב להבין את המושגים האלה ומתעקש לעוות אותם, נחשב לירידה לגופו של אדם, אז איך זה שלהגיד את זה:
מלכתא כתב/ה:
א. צעירים פעורים. נוב 11 והם מתלהבים?
ב. זאת ממש לא גאוות יחידה, זה בושת יחידה.
ג. לצייר על איברי המין במהלך סקס? איזה עלובים וחסרי דמיון. וגם הסקס שלהם בטח חרא.

ולסיכומו של עניין,
המערכת אשמה
שהיא מאפשרת ניצול כזה של נשים
שהיא מאפשרת לכל אחד שעוד לא גדל לו הזין להרגיש "גבר" אם הוא מצלם אישה ערומה עם סמל היחידה שלו
וגם האנשים אשמים... הם ממש יאכלו אותה.

על סמך תמונה ולא על סמך הכרות עם האנשים אליהם מופנים הדברים, יחשב ל"בסדר"? ולמעלה מכך, איך הסיכום הזה:

רפאל כתב/ה:

שהם עלובים וחסרי דמיון.
שהסקס שלהם בטח חרא.
שהם אשמים בניצול של נשים.
שזו הדרך שלהם להרגיש "גברים" למרות שעוד לא גדל להם הזין.
שהם ביטוי למופרעות חברתית.
שאת מפנה כלפיהם אצבע מאשימה.

אינו תואם את התגובה שלך שציטטתי? היכן חוסר ההתאמה והעיוות והסילוף להם את טוענת?
ברור שתיקנתי, לא הייתי צריך לעבוד קשה. אדם ציטט משפט אחד מתוך טקסט של מישהו אחר והתבסס עליו כדי לעוות את המושג "שמרן" ולכן די היה להביא את המשפט שבא אחריו כדי להראות לו שהבנת המושגים שלו שגויה. אני מצטט כאן את התגובה שלך במלואה וקורא אותה בפעם המיליון כדי לראות היכן רפאל עיוות את דבריך בסיכומו ואני לא רואה הבדלים. ולא, למען הסר ספק, אני לא יורד לגופו של אדם ואין לי שום צורך לפגוע בך או להשפיל אותך, כידוע אני מאוד מכבד אותך וגם כאן, בשרשור, לא חושב שהבעתי כלפיך חוסר כבוד או שפניתי אליך בנבזיות פוגענית. אבל אני כן מנסה להבין כיצד התהפכו היוצרות. אל תשכחי שאני ועוד שישה אנשים שמנו לייק לתגובה של רפאל, מה שאומר שהסכמנו אתו, מה שאומר שגם אנחנו רואים את הסיכום שלו כנכון וכמדויק. או שלכולנו יש משהו אישי נגד מלכתא והחלטנו להלביש עליה תיק ולהכות בגופה תחת להכות בעניין?

לגבי רצח אופי. אני לא אתווכח אתך כי זאת תחושה אישית וצר לי שאת מרגישה משל עשינו לך רצח אופי. אני יכול להתחייב בשמי שלא זאת הייתה כוונה. לא רק שלא שאפתי שתרגישי משל נעשה לך רצח אופי או לפגוע בך, אלא שלא היה אפילו שלב אחד במהלך השרשור במהלכו הרגשתי כעס. לא כלפיך, לא כלפי רפונזל ולא כלפי סיגורני. גם לא אחרי שאמרת את מה שאמרת על אנשים בני עשרים, למרות שבגיל הזה עשיתי לא מעט החלטות חשובות בחיי וכפי שציינתי, לו מישהו היה אומר עלי אז את זה:

סיגורני כתב/ה:
אז זהו זה יקירתי- שאין שום חדשנות או הטלת ספק במעשים של אותם ילדים אבודים ,רק חקיינות ללא מחשבה. זה בדיוק אותו תלם עליו את מדברת.
הטלת ספק ופריצת גבולות נובעת מחשיבה, הבנה, חקירה. לא התנהגות אוטומטית וכניעה ליצרים מיידיים.

(התגובה אינה שלך אבל הלייק שלך בהחלט מתנוסס תחתיה), הייתי אשכרה נשפך מצחוק. וגם לא אחרי שטענת שבגיל הזה האנשים אינם יודעים "להשתמש באברי המין החדשים שלהם", וגם לא אחרי שהשווית אותנו לחיות שאבדו את הערכים של בני האדם רק כי אנחנו לא מסכימים עם הגישה השמרנית שלך לחיים.
גולוסקלפרה​(נשלט)
גולוסקלפרה​(נשלט) • 25 ביוני 2013
רפאל כתב/ה:

אני אשמח אם תוכל להראות לי בוא נאמר... 3 התקפות לגופו של אדם ש"אנחנו" עשינו.

אז תחליט, זה ביטוי פתלתל שאני המצאתי, או שאתה המצאת?

בשורה התחתונה, אתה כותב בהתנשאות, תוך ביטול האחר ובפתלתלות: מבקש להביא דוגמאות ל "התקפות לגופו של אדם", מזכיר שכל מה שאמרת הן לא "טענות לגופו של אדם", ואח"כ טוען שבכלל אני המצאתי את המונח הראשון. מתוחכם.

והרי לך *טיעון* (בשונה מ *תקיפה*) לגופו של אדם:

רפאל כתב/ה:

אגב, אני לא יודע במה לדעתך אני מנסה לשכנע כאן מישהו מן המשתתפים בדיון הזה (נדמה לי שגם אתה לא באמת טרחת לקרוא את השרשור, כמו שצריך, לפני שיצאת עם פסיקותיך).

רפאל כתב/ה:

הלקח העיקרי שלי מן השרשור הזה הוא שאמנם ישנם אנשים שמגיבים טוב יותר למסרים שליליים. זה לא משנה מה תטען ואיך תטען וכמה תספוג, אם יש מולך אדם שצועק "מסלפים את דברי" ו-"עושים לי רצח אופי" הוא מגיע לאוזניים מסויימות. וזה גם לא משנה מבחינה עובדתית עד כמה הוא עצמו מסלף דברים (ראה את חילופי הדברים של מלכתא עם זאלו ועם לוטוס), ובאיזו יהירות (תמוהה) הוא מרשה לעצמו להתנסח (סטייל "אתה לא תישא את שם המלכתא לשוא"), אילו טענות חשוכות הוא מבטא, ואם הוא בכלל מנמק משהו מדבריו.
רפאל
רפאל • 25 ביוני 2013
אדון שפחון כתב/ה:
רפאל כתב/ה:

אני אשמח אם תוכל להראות לי בוא נאמר... 3 התקפות לגופו של אדם ש"אנחנו" עשינו.

אז תחליט, זה ביטוי פתלתל שאני המצאתי, או שאתה המצאת?

בשורה התחתונה, אתה כותב בהתנשאות, תוך ביטול האחר ובפתלתלות: מבקש להביא דוגמאות ל "התקפות לגופו של אדם", מזכיר שכל מה שאמרת הן לא "טענות לגופו של אדם", ואח"כ טוען שבכלל אני המצאתי את המונח הראשון. מתוחכם.

אתה משחק איתי במילים? כשכתבתי התקפות לגופו של האדם התכוונתי לטיעון לגופו של אדם. מבחינתי שני הביטויים אומרים את אותו הדבר. אתה, לעומת זאת, ניסית ליצר הפרדה, ולדבר על "התקפה לגופו של אדם" שהיא לא "טיעון לגופו של אדם". וזה סתם פטפוט רטורי.

ובאמת שאין לי כוח לזה. השבתי לך ברצינות, אתה מתעלם מעיקרי הדברים, ומשחק איתי משחקים.

הבהרת היטב את המוטיבציה מאחורי הצטרפותך לשרשור.
claw
claw • 25 ביוני 2013
בציטוטים שהבאת רפאל, התעלמת מההקשר בו נאמרו.
"פלצנות זה לא ליברליות... " זה בא לאחר הצגת אותו "מחקר" שקבע כי שמרן הוא בהכרח בעל אינטליגנציה נמוכה יותר.
ואחרי שאתה כותב "...שאנשים שכמותך יטילו את החשכה שלהם על כולנו...", אתה מצפה לא להיות מואשם בתוקפנות? מה זה "אנשים כמוך"? אתה מכיר אותה אישית? זה שיוך ממש לא יפה. זה לבטל כל דעה שהיא מנסה להביע בבוז, כי היא "מהאנשים האלה"... כך זה לפחות נשמע.

ולמה שבן אדם לא יוכל להיות שמרן בדברים מסוימים וליברל באחרים? בגלל ההגדרה? אז נשנה את המילים ל"מקבל" ו-"לא מקבל". למה שאדם היוצא נגד פרסום תמונות עירום במדים לא יוכל למשל, לדרוש שוויון זכויות לכולם (אם כבר הזכרת אחוזות עבדים)?

שוב, אני נגד אותה הצגה של סמלי צה"ל במהלך אקט מיני, דווקה בגלל שפורסמה לעיני כל. אולי החיילים שצילמו את התמונות לא חשים שהן פוגעניות, אבל מה עם חיילים שכן נפגעים מהן? מה עם אנשים אחרים שעבורם זו כן פגיעה בערכי צה"ל ואשר חשים עלבון אישי בשל כך? למה לא להשאיר את אותן תמונות כמשהו פרטי?

בסך הכל, אין לנו ממש מילה בזה. זה לא שאנו יכולים להשפיע על החלטות של אנשים אחרים.
אבל להביע דעה עדיין מותר. וכפי שאמרתי, אני כן חושב שאדם יכול לקבל ולהסכים לדברים עבורם ייחשב כ"ליברל", אך בו בזמן גם לא לקבל דברים אחרים ולהקרא "שמרן".
Brave Dwarf
claw כתב/ה:
"פלצנות זה לא ליברליות... " זה בא לאחר הצגת אותו "מחקר" שקבע כי שמרן הוא בהכרח בעל אינטליגנציה נמוכה יותר.

שבא בעקבות טענתה של מלכתא שכולנו חיות נטולות ערכים של בני האדם. ללא שום התגרות מוקדמת.
claw, לא הוגן מה שאתה עושה.
גולוסקלפרה​(נשלט)
גולוסקלפרה​(נשלט) • 25 ביוני 2013
רפאל כתב/ה:

אתה משחק איתי במילים? כשכתבתי התקפות לגופו של האדם התכוונתי לטיעון לגופו של אדם. מבחינתי שני הביטויים אומרים את אותו הדבר. אתה, לעומת זאת, ניסית ליצר הפרדה, ולדבר על "התקפה לגופו של אדם" שהיא לא "טיעון לגופו של אדם". וזה סתם פטפוט רטורי.

ובאמת שאין לי כוח לזה. השבתי לך ברצינות, אתה מתעלם מעיקרי הדברים, ומשחק איתי משחקים.

הבהרת היטב את המוטיבציה מאחורי הצטרפותך לשרשור.

לא. אתה משחק איתי במילים.
אתה שחקן לא רע בכלל, ובגלל זה אתה מרשה לעצמך לשחק במילים לעיתים קרובות, מתוך אמונה שכולם טפשים ולא שמים לב.

אני הגבתי בדיוק למה שכתבת. אם התכוונת למשהו אחר, יכולת לענות לי שנפלה טעות במה שכתבת, במקום להצביע עליי כלהטוטן המשחק במילים. אתה הוא השחקן פה, לא אני.

המוטיבציה מאחורי הצטרפותי לשרשור היא בדיוק מה שכתבתי במקור - לענות על השאלה שזרקת לאויר. שאלת איפה תקפת על רקע אישי, ואני הצבעתי על חלק מהמקומות האלה.

כל מוטיבציה אחרת שאולי עולה בדעתך היא ספקולציה שלך.
Brave Dwarf
claw כתב/ה:

שוב, אני נגד אותה הצגה של סמלי צה"ל במהלך אקט מיני, דווקה בגלל שפורסמה לעיני כל. אולי החיילים שצילמו את התמונות לא חשים שהן פוגעניות, אבל מה עם חיילים שכן נפגעים מהן? מה עם אנשים אחרים שעבורם זו כן פגיעה בערכי צה"ל ואשר חשים עלבון אישי בשל כך? למה לא להשאיר את אותן תמונות כמשהו פרטי?

ואולי האנשים שנלחמים נגד ביצוע הפלות נפגעים מהריגת עוברים כי לדעתם עוברים הם בני אדם? ואם כן, אז לגיטימי לאסור ביצוע הפלות וליטול את זכותה של אישה על גופה? אולי. יכול להיות. אבל במקרה כזה יהיה ברור לכולם שמי שנלחם נגד הפלות הוא שמרן ומי שנלחם בעד זכותה של אישה על גופה, הוא ליברל. ולא, אי אפשר להתחשב בכולם.
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
claw כתב/ה:

מה שניסית לזלזל בו על ידי מרכאות סביב המילה מחקר, פורסם בירחון Journal of Psychological Science, מקום תשיעי בחשיבותו מבין כל 124 הירחונים שמפרסמים מאמרים בפסיכולוגיה. לא הייתי מזלזלת במחקר שהגיע לשם, ובטח לא מבטלת אותו כ"פלצנות".

claw כתב/ה:
ואחרי שאתה כותב "...שאנשים שכמותך יטילו את החשכה שלהם על כולנו...", אתה מצפה לא להיות מואשם בתוקפנות? מה זה "אנשים כמוך"? אתה מכיר אותה אישית? זה שיוך ממש לא יפה. זה לבטל כל דעה שהיא מנסה להביע בבוז, כי היא "מהאנשים האלה"... כך זה לפחות נשמע.

"אנשים כמוך" = אנשים שחולקים את דעותיך ואת הזלזול בערכיות של מי שלא.

claw כתב/ה:
ולמה שבן אדם לא יוכל להיות שמרן בדברים מסוימים וליברל באחרים? בגלל ההגדרה? אז נשנה את המילים ל"מקבל" ו-"לא מקבל". למה שאדם היוצא נגד פרסום תמונות עירום במדים לא יוכל למשל, לדרוש שוויון זכויות לכולם (אם כבר הזכרת אחוזות עבדים)?

בסך הכל, אין לנו ממש מילה בזה. זה לא שאנו יכולים להשפיע על החלטות של אנשים אחרים.
אבל להביע דעה עדיין מותר. וכפי שאמרתי, אני כן חושב שאדם יכול לקבל ולהסכים לדברים עבורם ייחשב כ"ליברל", אך בו בזמן גם לא לקבל דברים אחרים ולהקרא "שמרן".

ליברליזם הוא האמונה שמגיע לכל אדם לחיות את חייו לפי דרכו ואמונותיו, מבלי לכפות עליו את אלו שלך. אני נחרדת ממש מכתיבה אירוטית שכתובה רע, אבל לא אאסור על הכותבים אותה לכתוב, אלא פשוט אמנע מלקרוא אותה. אני לא שומרת מצוות, אבל לא אלך להדליק את האור בבית של חרדי בשבת. באותה מידה, אם תמונות עירום של חיילים עושות לך רע - זכותך הלגיטימית שלא להכנס לקישורים שבהן הן מוצגות. אבל בהנחה שבעלי התמונות מעוניינים לחשוף אותם, לדרוש מהם שלא לפרסם אותן, זו דרישה מוגזמת, שבטח לא מכבדת את האחר.

לטעמי אי אפשר להיות חצי ליברל או חצי בהריון. להיות ליברל זה להבין שיהיו דעות ותמונות שאתה מתנגד להן ואולי אפילו פוגעות בך, אבל זו זכותם של אחרים לחשוב ולפרסם אותם, כל עוד הם לא כופים את דעתם עליך.

כליברלים, אנחנו מבטיחים שלא נכריח אותך או את כל אחד מהמתנגדים ללבוש מדים ולהצטלם כך, ובטח שלא נכריח אתכם לראות את התמונות הללו. אפילו לא נשפוט אתכם על חוסר הרצון הזה, כי זכותכם. האם השמרנים מוכנים להניח לאחרים לחיות את חייהם לפי רצונם? 25 עמודי השרשור מרמזים שלא.
claw
claw • 25 ביוני 2013
Brave Dwarf כתב/ה:
claw כתב/ה:

ואולי האנשים שנלחמים נגד ביצוע הפלות נפגעים מהריגת עוברים כי לדעתם עוברים הם בני אדם? ואם כן, אז לגיטימי לאסור ביצוע הפלות וליטול את זכותה של אישה על גופה? אולי. יכול להיות. אבל במקרה כזה יהיה ברור לכולם שמי שנלחם נגד הפלות הוא שמרן ומי שנלחם בעד זכותה של אישה על גופה, הוא ליברל. ולא, אי אפשר להתחשב בכולם.

כמובן שאי אפשר להתחשב בכולם. אני מסכים אתך שבמקרה כמו שציינת כן, אדם שיוצא נגד הפלות הוא שמרן, לפי ההגדרה.
אני עדיין חושב שאדם יכול לצאת נגד מה שנראה בעיניו כפגיעה בצה"ל ולקבל הרבה דברים אחרים שייחשבו ליברלים... לא יצאו נגד זכותם של החיילים להיות אדונים לגופם, אלא רק נגד המעשה עצמו. כל מי שראה בצילום התמונות פגיעה הוא בהכרח שמרן? אני לא בא בטענות אליך brave dwarf ולא מאשים אותך חלילה, אבל אני שואל כי ממה שמצטייר לאורך הדיון, עולה תמונה לפיה השמרן הוא תמיד ה"חשוך המנסה לכפות את דעתויו על אחרים" (זה לא ציטוט של מישהו). אני ממש לא חושב שיש פה מישהו שמנסה "לכפות" דעות (ליברליות או שמרניות).
בלוסום​(לא בעסק)
בלוסום​(לא בעסק) • 25 ביוני 2013
Black Lotus כתב/ה:

ליברליזם הוא האמונה שמגיע לכל אדם לחיות את חייו לפי דרכו ואמונותיו, מבלי לכפות עליו את אלו שלך.

את בכלל מקשיבה לעצמך??
את זו שכתבת שאנחנו השמרנים מזכירים משטרים חשוכים ונחותים מבחינה אינטלקטואלית ושכלית!
מיי גאד!
לפחות תהיי כנה עם עצמך!

wall.gif wall.gif