בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

כל הכבוד לצה"ל ?

המלט
לפני 11 שנים • 26 ביוני 2013
המלט • 26 ביוני 2013
fog כתב/ה:
דרך אגב, כיון שאני לא מסכים עם מלכתא בנושא הבנות הערומות, אני יכול לציין שכשראיתי את ההודעות שלה בהתחלה, חשבתי להגיב נגדה, והתחלתי לחשוב מה לכתוב, אבל אז ראיתי שרסיציבי ואחרים ענו לה, וענו מאוד יפה, אז פשוט עזבתי את זה.

בעיני, העליהום עליה ועל אחרים פ, שבא אחכ, כלכך חסר פרופורציה לזה. ובצורה מטורפת ממש. שזה ממש קומם אותי, הרבה יותר מההודעות שלה. הרבה הרבה יותר.

אז למה לא להגיד את זה מיד? למה להיות פתלתל ומפותל, חמקמק ומתחכם, ולמה לעשות את זה בעקביות כבר עשר שנים? למה תמיד יש תחושה עם התגובות שלך, שאתה נהנה להרגיז?
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 26 ביוני 2013
ובקשר למרכאות, כפי שענתה מלכתא יפה (וכמובן לא טרחתם לקרוא ולענות) ההגדרה הזאת של רפאל היא דיכוטומית. כלומר היא מניחה מראש שלא יכול להיות מצב שבוא לאדם יש דעות ליברליות בנושא אחד, ודיעות שמרניות בנושא שני.

המרכאות נובעות מכך שאני מאמין שאדם המשתמש בהגדרה דיכוטומית כזאת כנגד אדם אחר, הוא שמרן, בנושא המסוים הזה. זאת שמרנות להשתמש בדיכוטומיה ולהגדיר אנשים כ"שמרנים" ומכאן להסיק שהם "לא אינטליגנטיים" (לוטוס) או "פסאודו ליברליים" (זאלופון). זה מבטל את מנעד הרגשות, המחשבות והתחושות האנושי ומכניס אותם למין קופסאות כאלו, כדי נוכל לתייג אותם ושהעולם שלנו יהיה ברור. זה ההיפך מחופש מחשבתי, מפריצת גבולות ומחדשנות. לכן ה"ליברלים" הם במרכאות.

בקיצור: אין כזה דבר "ליברלים" ו"שמרנים". יש דעות שמרניות, יש דעות שמרניות על X וליברליות על Y, ולכל דבר אפשר לנמק וצריך להתייחס לנימוקים ולא לאדם.

אין צורך אמיתי לתייג בני אדם. אף פעם. גם אלה שאני קורא להם "ליברליים" בשרשור הזה, זה רק כי הם קוראים לעצמם ככה, ובשביל להדגיש את חוסר הליברליות שלהם בנושא השיחה עכשיו. גם הם יכולים להיות עם דעות ליברליות אמיתיות בשרשור אחר, מבחינתי.
the rain song
the rain song • 26 ביוני 2013
fog כתב/ה:
ובקשר למרכאות, כפי שענתה מלכתא יפה (וכמובן לא טרחתם לקרוא ולענות) ההגדרה הזאת של רפאל היא דיכוטומית. כלומר היא מניחה מראש שלא יכול להיות מצב שבוא לאדם יש דעות ליברליות בנושא אחד, ודיעות שמרניות בנושא שני.

המרכאות נובעות מכך שאני מאמין שאדם המשתמש בהגדרה דיכוטומית כזאת כנגד אדם אחר, הוא שמרן, בנושא המסוים הזה. זאת שמרנות להשתמש בדיכוטומיה ולהגדיר אנשים כ"שמרנים" ומכאן להסיק שהם "לא אינטליגנטיים" (לוטוס) או "פסאודו ליברליים" (זאלופון). זה מבטל את מנעד הרגשות, המחשבות והתחושות האנושי ומכניס אותם למין קופסאות כאלו, כדי נוכל לתייג אותם ושהעולם שלנו יהיה ברור. זה ההיפך מחופש מחשבתי, מפריצת גבולות ומחדשנות. לכן ה"ליברלים" הם במרכאות.

בקיצור: אין כזה דבר "ליברלים" ו"שמרנים". יש דעות שמרניות, יש דעות שמרניות על X וליברליות על Y, ולכל דבר אפשר לנמק וצריך להתייחס לנימוקים ולא לאדם.

אין צורך אמיתי לתייג בני אדם. אף פעם. גם אלה שאני קורא להם "ליברליים" בשרשור הזה, בשביל להדגיש את חוסר הליברליות שלהם בנושא השיחה עכשיו, גם הם יכולים להיות עם דעות ליברליות אמיתיות בשרשור אחר, מבחינתי.

השאלה היא לא הדעה השמרנית או הליברלית שלי בנושא כזה או אחר.
השאלה היא האם אני מבינה שלמרות השמרנות שלי בנושא מסויים, לאנשים אחרים יש זכות לחשוב אחרת ואפילו לנהוג בדרך המנוגדת לחלוטין לדעתי.
לקבל את זה, פוג. פשוט לקבל את זה. בפשטות.
ואל תתחיל לספר לי עוד פעם שהליברלים לא מקבלים את השמרנות.
הליברלים לא מקבלים את האלימות בה הצד השמרן בחר להציג את דעותיו
כולנו יהודים כאן, אף אחד לא שש להושיט את הלחי השניה
הדורבנים​(נשלט)
המלט כתב/ה:
fog כתב/ה:
דרך אגב, כיון שאני לא מסכים עם מלכתא בנושא הבנות הערומות, אני יכול לציין שכשראיתי את ההודעות שלה בהתחלה, חשבתי להגיב נגדה, והתחלתי לחשוב מה לכתוב, אבל אז ראיתי שרסיציבי ואחרים ענו לה, וענו מאוד יפה, אז פשוט עזבתי את זה.

בעיני, העליהום עליה ועל אחרים פ, שבא אחכ, כלכך חסר פרופורציה לזה. ובצורה מטורפת ממש. שזה ממש קומם אותי, הרבה יותר מההודעות שלה. הרבה הרבה יותר.

אז למה לא להגיד את זה מיד? למה להיות פתלתל ומפותל, חמקמק ומתחכם, ולמה לעשות את זה בעקביות כבר עשר שנים? למה תמיד יש תחושה עם התגובות שלך, שאתה נהנה להרגיז?

התשובה אני מניח, היא שלכל אחד יש את הדרך שלו להביע את עצמו, שבא הוא מרגיש נוח לבטא את רעיונותיו.
יכולות להיות לזה המון סיבות.

למשל, אולי זאת אגרסיביות פאסיביות? אולי אני רוצה לגרום לך ולאחרים סבל בפתלתלות שלי?

לדעתי (האישית והסובייקטיבית מאוד, יש לומר בכנות), אני לא חושב שזה נכון. אני חושב שזה אולי חלק מרצון לפרוץ גבולות. מנטייה לחדשנות. אתה, למשל, רואה משהו שאתה לא מסכים לו, אז אתה תוקף, משמיץ מעליב, בישירות ובוטות. נו. כל אדם קדמון עם נבוט עשה את אותו הדבר כבר מליוני שנים, רק שאתה עושה את זה עם מילים. זה לא *מעניין* אותי להשתמש בשיטות שלך. אוקי?
מעניין אותי לאתגר, לשחק עם המחשבות שלי ולהעלות אותם פה, להגיד דברים לא צפויים (אבל כנים. תמיד. אני אף פעם לא אכתוב דברים שאני לא מאמין בהם). לחדד דברים.

אז בסופו של דבר: למה אני פתלתל וחמקמק ומתחכם? כי להשתמש באלימות מילולית כמוכם זה פשוט משעמם, אני מניח.
הדורבנים​(נשלט)
אה ולנושא הספציפי שהעלית: לא חיכיתי, ולא התפתלתי אלא אמרתי את דעתי בבהירות ובאריכות מספקת כבר בתגובה הראשונה שלי בשרשור הזה, איפה שהוא בעמוד 21. תקרא.

בקיצור, אתה סתם לא צודק.
הדורבנים​(נשלט)
סליחה שאני מציף. אבל אני חוזר בי במשהו מההודעה הקודמת, אחרי מחשבה:

רציתי לתקן, שהיא לא רק משעממת, אלימות מילולית. נכון, זה גם. זה בנאלי, אבל לא רק ולא העיקר. אני חושב שבעיקר זאת התנהגות לא ראויה. מבחינתי, מבחינת הערכים שלי, לא ראוי להיות אגרסיבי על גבי הפורום, לכנות בשמות אנשים, לתייג אותם, להכפיש אותם, לרדת עליהם, לקרוא להם בשמות. מבחינתי, ההתנהגות שלי ראויה, ושלך למשל, לא.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 26 ביוני 2013
fog כתב/ה:
(לקרוא בלחש):
את הדיכוטומיה ל"שמרן" ו"ליברל", בתוספת ניתוחי אופי וניתוחי IQ ארוכים מרתקים, רק צד אחד פה עושה. ואף אחד אחר לא מסכים לה. אין באמת דבר כזה. זה לא באמת קיים. הכל אויר ועננים.

אין צורך ללחוש, פוג. המילה "שמרן" מופיעה בפעם ראשונה בשרשור בעמוד 7. אני אצטט לך:

Brave Dwarf כתב/ה:
ברור. זה מה אמרתי: בעיניך הם אלה החורגים מהנורמה. אבל את שוכחת שהנורמה שלך מאוד משוחדת. היא לא טובה או רעה, היא פשוט לא אזרחית.

'פוליאנה' כתב/ה:
היא שמרנית.

אתה רואה, פוג? לא אני חבשתי על ראשי את הכומתה הליברלית ולא אני הכנסתי את הצד השני תחת מטרייה שמרנית. הצד השני תיקן אותי כשטענתי שהגישה שלו פשוט "לא אזרחית" והבהיר לי שאין לזה שום קשר לאזרחות ושהגישה שלו ש מ ר נ י ת.

זה מצחיק לטעון לשמרנות ואח"כ להיעלב כאשר הצד השני מסכים אתך.
הדורבנים​(נשלט)
זה נכון, מה שכתבת.
אתה גם לא השתמשת בכלל במושגים אלו, וגם אמרו אותם עליך. בגלל זה טעיתי בהתחלה בהתחלה, וחשבתי שאתה בצד השני.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 26 ביוני 2013
fog כתב/ה:
זה נכון, מה שכתבת.
אתה גם לא השתמשת בכלל במושגים אלו, וגם אמרו אותם עליך. בגלל זה טעיתי בהתחלה בהתחלה, וחשבתי שאתה בצד השני.

אתה רומז על כך שאני חננה ואיבדתי את רוח הקרב? (-:
פייה{O}
פייה{O} • 26 ביוני 2013
fog כתב/ה:
אז בסופו של דבר: למה אני פתלתל וחמקמק ומתחכם? כי להשתמש באלימות מילולית כמוכם זה פשוט משעמם, אני מניח.

כהרגלך אתה נוהג במניפולטיביות ומציג כאילו אנשים ישרים שכותבים בכנות ולא באופן חנפני ומתנחמד הם אלימים מילולית.

סתם עוד דרך שפלה שלך ללבות את המדורה לדעתי, כי כאמור, ושוב - לעניות דעתי - אתה פשוט פרובוקטור.
שזה סוג של טרול מתוחכם.