בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם יתכנו דומים ערסים?

רפאל
לפני 10 שנים • 3 ביוני 2013
רפאל • 3 ביוני 2013
פייה כתב/ה:

אני לא חושבת שאהבה משנה יותר מידי להבחנה בין בדסמ לסתם להיות מניאק אנטי סוציאלי או ערס פרימיטיב,
אבל מודעות, הסכמה הדדית ואכפתיות בסיסית משלומו של הפרטנר עושים את כל ההבדל.

אני נוטה להסכים. ואני חושב שלצד קבוצה של תשוקות מיניות מודעות והסכמה הם מושגי מפתח בהגדרה של בדס"מ. אדם בדס"מי הוא אדם שמודע למיניות שלו. הוא אדם שאומר "אני נמשך לסאדיזם", או "אני בקטע של קשירות" וכו'. הרי לא כל מי שהוא דומיננטי במיטה, אגרסיבי או אלים חושב על עצמו באופן מודע כבעל נטיה מינית מיוחדת. כמו כן, אני חושב שאדם בדס"מי מחפש אחר הסכמה או הדדיות. אבל לא הסכמה במובן של "תו הכשר מוסרי", אלא במובן הפסיכולוגי. כלומר, הצורך הפסיכולוגי שהמודעות העצמית תעשה למודעות זוגית, ואגב כך לזכות באישור ובקבלה, הוא לדעתי מהותי מאוד לבדס"מ.

יחד עם זאת, לא הייתי מדקדק על יתר מידה בהגדרה של מונחים כמו בדס"מ וכמו ערס. המושגים הללו לא התפתחו כדי לתאר טיפוסי-אדם שקיימים במציאות, ושאפשר לדרוש את המהות שלהם. כלומר, יש בעולם זכרים ונקבות, ויש בעלי עיניים חומות ובעלי עיניים כחולות. אלו הבחנות אובייקטיביות. אבל אין ממש ערסים בעולם או טיפוסים בדס"מיים. כשאני אומר שיוספה היא בחורה מקסימה, אינני מתאר תכונה אובייקטיבית שלה, אלא מצהיר על האופן שאני חושב עליה מבחינה סובייקטיבית. כך גם, באמרי שז'וז'ו חלסטרה הוא ערס, אני בעיקר מצהיר עלי יחס שמהול בלעג זלזול והתנשאות. למרות שזה יהיה מוזר להגיד ששמעון פרס הוא ערס, הסלנג הזה אני לא מתאר תכונה אובייקטיבית של אדם. וכך גם המונח בדס"מ. למרות שאי-אפשר להגיד על כל אדם שהוא בדס"מי, וצריכים איזשהי תשתית מינית, הרי שהמונח הזה מבטא בעיקר מודעות ועניין בהכרה הדדית. מדובר במונח אידיוסינקרטי, שאומר דברים שונים לאנשים שונים.

אגב, בדיוק התפרסם בכלוב ש"אנשים קינקיים בריאים יותר נפשית". האם נובע מכך שבדס"מיים בריאים יותר נפשית מאשר ערסים?
חסר לב​(שולט)
חסר לב​(שולט) • 3 ביוני 2013
אגב, בדיוק התפרסם בכלוב ש"אנשים קינקיים בריאים יותר נפשית". האם נובע מכך שבדס"מיים בריאים יותר נפשית מאשר ערסים?

ברור שכן,מאחר והם מדברים על זה בפתיחות ההגדרות האישיות שלהם יותר ברורות עם עצמם
כתוצאה מכך יש להם פחות נקיפות מצפון עם המהות והדרך שלהם והם עושים bdsm בכייף.

מה שאין כן לגביי אנשים שלא מוגדרים עם עצמם אפילו אם הם זוג "ערסים" ורק לאחר תלונות וסיבוכים ע"י עזרה מקצועית הם מבינים שהם כאלהומאז מתנהלים על מיי מנוחות.וגם את זה ראיתי.
Red E

:)

Red E • 3 ביוני 2013
יש גם שפחות ערסיות

הן פשוט מורגלות בקבלת כאפות מהחברים הערסים שלהן ואז אותן שפחות ערסיות לפתע מגלות שהכאפות שהן מקבלות "מעוגנות בחוק הבדס"מי" ואז הן הופכות להיות שפחות מצטיינות , כי הכניעה אצלן מושרשת מעצם הווייתן כערסיות ..

הן גם יכולות להיות דפ"ריות icon_smile.gif

כמה חרטא ..

מחילה icon_smile.gif
עבד משועבד{עבד}
עבד משועבד{עבד} • 3 ביוני 2013
השאלה האם יתכן דום חנון ??
בחור רזה ,חלש ,עור ורוד שנמשך לחוברות קומיקס ומגדל נמלים.
אחד כזה יכול להיות דום ? מקלל ,מרביץ, אונס,בועל,משפיל.
זה יראה מגוחך. זה אוקסימורון..
פייה{O}
פייה{O} • 3 ביוני 2013
Brave Dwarf כתב/ה:
פייה כתב/ה:

אני לא לגמרי מבינה את השאלה.
אני אכן חושבת שהאופן בו הסאדיזם מיושם או מוגשם בפועל בהחלט מגדיר את האדם.
אתה יכול להיות סאדיסט שתופס בחורה תמימה בפארק אפל ואונס אותה,
ואתה יכול להיות סאדיסט שמפנטז לאנוס בחורה תמימה בפארק אפל אבל בפועל לקיים יחסי מין כוחניים בהסכמה עם אישה שאתה אוהב icon_smile.gif
היצר הוא אותו יצר, השאלה היא מה עוד יש באדם חוץ מהיצר.

אני חושב, פיונת, שזו לא את שלא מבינה אותי אלא אני הוא זה שלא מבין אותך. אם את מסכימה ש BDsM אינו נטייה (תגובתך לזאלו) שסדיזם זה סדיזם ושההבדלים נובעים מאישיות של האדם המשפיעה על האופן בו הוא מגשים את נטייתו הסדיסטית בין היתר, אז למה במשך חמש תגובות בכל פעם שכתבתי לך: אני גבר פרוותי וורוד בעל נטייה סדיסטית, השבת לי: "לא, אם אתה פרוותי וורוד אז אתה בדס"מי"?

וזאת שאני אונס עומדת ברח' רש"י ליד הכספומט, מיינד יו (-:

ברור לי שאתה סאדיסט (כי אני מאמינה להצהרותיך בנוגע לעצמך).
מכיוון שאני חושבת (ומקווה ומאמינה) שאתה אדם מוסרי עם שליטה עצמית ואתה מיישם את הסאדיזם שלך מול מישהי שמעוניינת לחיות ככה איתך, ואתה מודע ובוחן את נטייתך - בעיני אתה בדסמי.
וזה לעומת סתם ערס שמוריד כאפות לאישתו כשהקבוצה שלו בכדורגל הפסידה.

אבל אם זה מפריע לך שאני קוראת לך בדסמי אני מוכנה להפסיק.
אם תזעק מילת ביטחון, כמובן icon_mrgreen.gif
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 3 ביוני 2013
יולי Yuli כתב/ה:
טוב, חשבתי על זה והחלטתי שדעתי היא שבדס"מ זה קטע של הגדרה עצמית.

selfbeat.gif

אני בעד.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 3 ביוני 2013
פייה כתב/ה:
ברור לי שאתה סאדיסט (כי אני מאמינה להצהרותיך בנוגע לעצמך).
מכיוון שאני חושבת (ומקווה ומאמינה) שאתה אדם מוסרי עם שליטה עצמית ואתה מיישם את הסאדיזם שלך מול מישהי שמעוניינת לחיות ככה איתך, ואתה מודע ובוחן את נטייתך - בעיני אתה בדסמי.
וזה לעומת סתם ערס שמוריד כאפות לאישתו כשהקבוצה שלו בכדורגל הפסידה.
אבל אם זה מפריע לך שאני קוראת לך בדסמי אני מוכנה להפסיק.
אם תזעק מילת ביטחון, כמובן icon_mrgreen.gif

פייה,
השאלה שנשאלה הייתה האם אדם שלא שמע מעולם על הקהילה יכול להיחשב BDsMי. התשובה שלך הייתה כן, בתנאי שהוא בעל מבנה אופי מסויים וסטייה סדו מזוכיסטית.

בתגובה הראשונה שלי העליתי את עניין המודעות וטענתי שהיא זאת המבדילה אותי מגבר שוביניסט מכה עמו אני חולק את אותה הנטייה הסדיסטית ושניתן לכנות את המודעות הזאת BDsM. אבל אני לא מסכים שניתן לכנות בשם BDsM קווים ספציפיים באופיו של האדם, גם אם הם באים בצירוף עם הנטייה. כי להבדיל מהמודעות המינית שלי שנסובה סביב BDsM, מבנה האופי שלי אינו קשור אליו. המושג החברתי "BDsM" עוסק במיניות, ומנסה לתת מענה מאגד לשלל סטיות מיניות שבין חלקן קיים קשר ובין חלקן לא. BDsM אינו מושג המאגד תכונות אופי. אדם מוסרי, רגיש וישר, עפ"י רוב, ייחשב לאדם טוב. אדם מוסרי רגיש וישר בעל נטיות סדיסטיות, עפ"י את, ייחשב BDsMי. ומה יקרה לשאר סטיות אם נצרף אליהן רגישות ומוסריות, כגון פדופיליה, נקרופיליה, ברווזופיליה וכדומה? ומה עם הנדיב, האדיב והתמים בעל נטייה סדיסטית? - לכאלה לא ניתן להיכנס לקהילה. כאלה יישארו בחוץ!

למעלה מכך, הניסיון לאפיין את האדם ה- BDsMי לפי תכונות אופי, גורר אחריו צורך שבלוני לאפיין מאסטרים ושפחות אמיתיים.

אתמול הכרתי מישהו שרשום לו "שולט" בסוגריים והוא הרעיל לי את החתול. נכון שהוא לא דום אמיתי?
שלשום הכרתי מישהו שאמר לי שאם אני לא יכולה לחטט עם בוהן ימנית באוזן השמאלית, אני שפחה מפלסטיק. הוא צודק?
חברה! אדונים מכובדים תתביישו לכם! אתם מתחילים עם הכנועה שלי! ניחא כשהגברים שם בחוץ עושים את זה, אבל מכם אני מצפה ליותר!

האתר הזה מפוצץ בפוסטים מהסוג הזה, עליהם אני תמיד מגיב באותו אופן:
אנחנו בני אדם ומה שאנחנו כותבים בסוגריים לא משנה את מבנה האופי שלנו. לא הסוגריים הופכים אותנו למי שאנחנו ושום סוגריים באתר קהילתי לא יהוו ערבון ליושר, למוסריות, ולטוב לב. וחוץ מזה מאסטרים אמיתיים וכנועות מפלסטיק לא קיימים. הכל עניין של התאמה.

אז מה, טעיתי, ומאסטרים אמיתיים קיימים או לפחות תכונות אופי ספציפיות שמאפיינות אותם?
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אבל לא נראה לי שהגדרה עצמית חייבת להכיל את הביטוי "בדס"מ". אולי התכוונתי לומר, מודעות עצמית? כלומר, נראה לי שהמינימום הנדרש הוא להגיד "אני נמשך לכך וכך ואני עושה את זה להנאתי תוך שמירה על רף סביר של בטיחות והסכמה הדדית". אפשר להגיד את זה בלי לדעת שיש קהילה, לא?

ואני מציינת בטיחות והסכמה לא בגלל שהם חלק מהמהות של בדס"מ דווקא, אלא בגלל שבכל דבר שעושים, גם אם זה רכיבה על סוסים או איסוף בולים - בטיחות והסכמה הם מרכיבים חשובים במודעות, ביכולת לומר "אני בוחר בזה". צריך להיות סף כלשהו של "סביר" עבור אדם שעושה משהו באופן מודע לעצמו.

אני מרגישה שאני פה בתוך לופ ניסוחי.
מאלף סוררות​(שולט)
לפני 10 שנים • 3 ביולי 2013

Re: האם יתכנו דומים ערסים?

מאלף סוררות​(שולט) • 3 ביולי 2013
סירופ כתב/ה:
היה לי ויכוח על זה אתמול עם חברת קהילה מכובדת.

אני טענתי שזה אוקסימורון, שזה לא יתכן. כי ההבנה וההזדהות עם משחקים בידיאסאמיים

מתחברת לפלצנות, אינטלקטואליזם, פוסט מודרניות ואצטרא.

זה כמעט כמו לשאול האם יתכן ערס ... בן 14 המשחק D&D חובב מדע בדיוני ופנטסיה, הולך לחוגי מדענים וערבי תצפיות כוכבים... אין מצב, נכון?

מרגע שהוא מגלה בקיאות בהיסטוריה של דרקולה, חייב להגיע לתערוכת החלל במדע טק הוא כבר לא נחשב כערס אלא כחנון.

בת פלוגתי טענה שיש דוגמאות , גם אם מעטות, בשטח. וכן .. היא יכולה לדמיין סיטואציה שבה ערס מגלה שיש מקום שבו שוביניזם קיצוני, גינויי גנאי וחבטות הם לגיטימיים ואף רצויים ומוצא דרכו לקהילה.

ועל כך אמרתי, שלא יתכן, זה כמו לטעות במשתנה של מרסל דושאן המוצבת במוזיאון ולחשוב שכאן השירותים! אפריורית, אין מצב!

בלי כל קשר בערב עם אדוני , נפגשנו עם צלע שלישית, היא היתה יפה, מתוקה וניחוחית ואני הבטתי בה ערב שלם כמו חומדת ממתק.
באמת שאין לזה קשר, זה פשוט שני דברים שקרו אתמול

ערס לעולם לא יכה אישה. או יכאיב לה. הערס יחשוב שזה מגעיל.