שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

מאגר ביומטרי

nomorenomore
לפני 10 שנים • 3 ביולי 2013
nomorenomore • 3 ביולי 2013
פייה כתב/ה:
לינק לכתבה מעניינת של דפני ליף בנושא:

http://news.walla.co.il/?w=/4980/2655746

דפני ליף? באמת?

פעילה אנרכיסטית שלא ספגה מספיק מכות מהשוטרים החליטה להיות כתבת...

ואללה יופי.

היא אמורה להיות זרוקה בצינוק עכשיו ולא לכתוב טורים בזיוניים ואנטי ממשלתיים (רק לשם השוואה, אין פה צדק, יש פה שנאה. גם אם ביבי יעשה הכל בחינם ודירה בשקל היא עדיין תבכה)

אנרכיסטית פשוטקית היא, לא יותר מזה...
מלכתא
מלכתא • 3 ביולי 2013
Black Lotus כתב/ה:

דיברו פה על המאגר של משרד הפנים שדלף לרשת, ותהיתי האם מישהו נתקל בניצול לרעה של אותו מאגר?

כן.
timna

להעמיד דברים על דיוקם

timna • 3 ביולי 2013
טוב, אנשים פה פולטים שטויות במהירות של נשק אוטומטי, במיוחד רז אבל גם אחרים.
צריך להעמיד דברים על דיוקם.

ראשית, טביעות האצבעות שלכם לא נמצאות במאגר ממוחשב בידי הצבא, אלא אם התגייסתם לשירות חובה בעשור האחרון, לערך. טביעות האצבע נמצאות על נייר ואינן ברות חיפוש. הבדל גדול.

הלאה. המאגר שאתם מכירים בשדה התעופה לא בודק טביעות אצבע, הוא מבוסס על מבנה גב כף היד, והוא מאגר *וולנטרי* - אף אחד לא מכריח אתכם להשתמש בו, בניגוד למאגר הביומטרי שמוקם כעת.

כרטיס אשראי אפשר להחליף, טביעת אצבע או פנים - לא (לא בלי התערבות כירורגית...). צריך להבדיל בין תעודת זהות שתכיל את טביעת האצבע שלכם בייצוג מוצפן על התעודה הבודדת, מול מאגר שיכיל את טביעות האצבע ותמונות הפנים של 7 מיליון אזרחים... הבדל גדול. זה לשים את כל הביצים בסל אחד.

לוטוס, לשאלתך - כן. מרשם האוכלוסין (רשומון) משמש לבדיקת אילנות יוחסין במגזר החרדי, ויש ילדים שלא יכלו להירשם לבית ספר או גן כי הם "ספרדים" או נפסלו לחיתון - על סמך המאגר שכבר דלף.

יש?
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}

Re: להעמיד דברים על דיוקם

Porza11 כתב/ה:
טוב, אנשים פה פולטים שטויות במהירות של נשק אוטומטי, במיוחד רז אבל גם אחרים.
צריך להעמיד דברים על דיוקם.

ראשית, טביעות האצבעות שלכם לא נמצאות במאגר ממוחשב בידי הצבא, אלא אם התגייסתם לשירות חובה בעשור האחרון, לערך. טביעות האצבע נמצאות על נייר ואינן ברות חיפוש. הבדל גדול.

הלאה. המאגר שאתם מכירים בשדה התעופה לא בודק טביעות אצבע, הוא מבוסס על מבנה גב כף היד, והוא מאגר *וולנטרי* - אף אחד לא מכריח אתכם להשתמש בו, בניגוד למאגר הביומטרי שמוקם כעת.

כרטיס אשראי אפשר להחליף, טביעת אצבע או פנים - לא (לא בלי התערבות כירורגית...). צריך להבדיל בין תעודת זהות שתכיל את טביעת האצבע שלכם בייצוג מוצפן על התעודה הבודדת, מול מאגר שיכיל את טביעות האצבע ותמונות הפנים של 7 מיליון אזרחים... הבדל גדול. זה לשים את כל הביצים בסל אחד.

לוטוס, לשאלתך - כן. מרשם האוכלוסין (רשומון) משמש לבדיקת אילנות יוחסין במגזר החרדי, ויש ילדים שלא יכלו להירשם לבית ספר או גן כי הם "ספרדים" או נפסלו לחיתון - על סמך המאגר שכבר דלף.

יש?

פורזה, תודה על התשובה.

נראה לי שעם כח האדם שיש לצבא, לא בעיה לסרוק את טביעות האצבעות גם מהטפסים. ונשמע לי קצת מופרך שהן לא ברות חיפוש כי אחרת אין בהן שום תועלת מלכתחילה. כך שתיאורטית, תוך תקופה קצרה כן יהיה אפשר לקבל את מאגר טביעות האצבע של רוב המדינה, גם בלי הסכמתם ושיתוף הפעולה שלהם.

כמדומני המכשיר בשדה התעופה כן סורק טביעות אצבעות, ולכן הוא התקשה בפעם הקודמת שטסנו עם קריאת הטביעות שלי, כי בדיוק הפגשתי את אחת מאצבעות יד ימין עם סכין חיתוך כמה ימים קודם לכן, והיה עליה פלסטר. ברור שאף אחד לא מכריח להשתמש בו, אבל עדיין יש לא מעט ישראלים שטביעות אצבעותיהם נמצאות במאגר שם. איך זה שהוא עדיין לא נפרץ או לא נעשה בו שימוש לרעה?

ולגבי השימוש הנלוז במאגר, אני אחסוך את מה שעבר לי בראש עקב חוק גודווין, אבל עכשיו אני בהחלט מתחילה להבין מאיפה הפארנויות בנוגע לצורר הבא. בכל מקרה, אם הסיכון הוא גזענות בתוך הקהילה החרדית - אני יכולה לחיות עם זה. אם הם לא, הם תמיד יכולים לחזור בשאלה icon_smile.gif
timna

ועוד משהו...

timna • 3 ביולי 2013
תעודות ביומטריות אכן קיימות כבר בלא מעט מקומות בעולם.

מאגר ביומטרי? לא קיים באף מדינה מערבית דמוקרטית מאגר חובה לאזרחים. למעשה בחלק ממדינות אירופה, קיומו של מאגר כזה נאסר בחוק.
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}

Re: ועוד משהו...

Porza11 כתב/ה:
תעודות ביומטריות אכן קיימות כבר בלא מעט מקומות בעולם.

מאגר ביומטרי? לא קיים באף מדינה מערבית דמוקרטית מאגר חובה לאזרחים. למעשה בחלק ממדינות אירופה, קיומו של מאגר כזה נאסר בחוק.

לאזרחים לא, אבל למבקשי ויזה או מהגרים לארה"ב יש, לפחות לפי מה שכתוב בדף הזה. וככל הנראה ארה"ב שואפת לשתף את המאגר הביומטרי שלה עם אומות אחרות.
http://www.travel.state.gov/visa/immigrants/info/info_1336.html#easy3
מעניין כמה ממתנגדי המאגר בארץ נמצאים למעשה במאגר האמריקאי?
timna

Re: להעמיד דברים על דיוקם

timna • 3 ביולי 2013
Black Lotus כתב/ה:

נראה לי שעם כח האדם שיש לצבא, לא בעיה לסרוק את טביעות האצבעות גם מהטפסים. ונשמע לי קצת מופרך שהן לא ברות חיפוש כי אחרת אין בהן שום תועלת מלכתחילה. כך שתיאורטית, תוך תקופה קצרה כן יהיה אפשר לקבל את מאגר טביעות האצבע של רוב המדינה, גם בלי הסכמתם ושיתוף הפעולה שלהם.

כמדומני המכשיר בשדה התעופה כן סורק טביעות אצבעות, ולכן הוא התקשה בפעם הקודמת שטסנו עם קריאת הטביעות שלי, כי בדיוק הפגשתי את אחת מאצבעות יד ימין עם סכין חיתוך כמה ימים קודם לכן, והיה עליה פלסטר. ברור שאף אחד לא מכריח להשתמש בו, אבל עדיין יש לא מעט ישראלים שטביעות אצבעותיהם נמצאות במאגר שם. איך זה שהוא עדיין לא נפרץ או לא נעשה בו שימוש לרעה?

ולגבי השימוש הנלוז במאגר, אני אחסוך את מה שעבר לי בראש עקב חוק גודווין, אבל עכשיו אני בהחלט מתחילה להבין מאיפה הפארנויות בנוגע לצורר הבא. בכל מקרה, אם הסיכון הוא גזענות בתוך הקהילה החרדית - אני יכולה לחיות עם זה. אם הם לא, הם תמיד יכולים לחזור בשאלה icon_smile.gif

לוטוס יקירתי, לצבא יש הרבה כוח אדם - אבל למה שיעשו את זה? מעבר לעובדה שמעשה כזה ללא חקיקה מתאימה, לא ייעשה. הצבא מחזיק בטביעות אצבע למטרה מאוד ספציפית - זיהוי חללי מלחמה ולא נעשה במאגר שום שימוש אחר.

והמכשיר בשדה התעופה בוודאות לא קורא טביעות אצבע. אני מכיר את אחד האנשים שכתבו את המערכת, והוא הסביר לי את העניין. הקושי בזיהוי אכן נבע מהחתך באצבעך, אבל ללא קשר לטביעות אצבע. ואיך הוא לא נפרץ? בדיוק כמו הסיפור עם הצבא - זה מאגר קטן, שנמצא בשימוש למטרה מאוד ספציפית, עם מספר בעלי גישה מוגבל מאוד.

המאגר הביומטרי הכללי הוא סיפור אחר לגמרי - למשטרה ולעוד כמה רשויות חקירה תהיה גישה שוטפת אליו ביומיום, מה שאומר כמות גדולה מאוד של בעלי גישה למאגר. כל שוטר סיור מושתן יוכל להעביר בקשות לזיהוי... עכשיו התבשרנו בתקשורת שבניגוד להוראת החוק שוכרים גם יועצים חיצוניים למאגר (ככה דלף הרשומון אגב, מעובד חברת כוח אדם) ושהמידע, שיתעופף לו בכל הארץ (מלשכות משרד הפנים, למאגר, לאתרי ההנפקה וכו'), בקטעים מסויימים בכלל לא מוצפן.

פירצה קוראת לגנב.
רז78{מלאך שחור}
רז78{מלאך שחור} • 3 ביולי 2013
לפני שאתה אומר שמישהו מדבר שטויות לפחות תגבה את עצמך,
בוודאות משנת 2005 מאגרי המידע של הצבא (כולל טביעת האצבע) נסרקו למחשב.
(אם אני זוכר נכון, צילומי השיניים משמשים לזיהוי חללים)

לידיעתך:
http://www.guardian.co.uk/world/2013/may/14/india-biometric-data-identity-mapping

http://www.pcworld.com/article/2033597/epic-presses-fbi-in-lawsuit-for-details-on-biometric-database.html

http://www.nadra.gov.pk/index.php?option=com_content&view=article&id=142:pakistan-has-worlds-largest-biometric-citizen-database&catid=10:news-a-updates&Itemid=20
רז78{מלאך שחור}
רז78{מלאך שחור} • 3 ביולי 2013
האם באמת המאגר הישראלי הוא משהו שאין כמותו באף מדינה דמוקרטית בעולם?

גם אם התשובה היא "כן", לא נראה לי שזה יישאר המצב לאורך זמן. בדיון של 2011 יורם אורן מביא רשימה:

מכוח דירקטיבה של מועצת האיחוד האירופאי, משנת 2004, כל דרכוני האיחוד האירופאי יכילו גם טביעות אצבע החל משנת 2007, בפועל הם איחרו, זה משנת 2008. לכן פורטוגל, שזה לדרכונים, זה מכיל תמונות וטביעות של שתי אצבעות. אני אפילו הייתי במאגר וראיתי בעין את תהליך ההרכשה ואת הדבר שהם עושים את זה. בספרד, לנושא תעודות זהות ודרכונים, כולל תמונות פנים וטביעות אצבע. באוסטרליה, לדרכונים, לתמונות פנים. בקנדה, לדרכונים, גם בתמונות פנים. מקסיקו, שהיא מדינה דמוקרטית, חברה ב-OECD עוד הרבה לפנינו, יש לה חוקה מאוד ותיקה ובמקסיקו יש את המאגר הביומטרי כרגע הכי גדול בעולם שמשמש לרישום בוחרים, אתה לא יכול להצביע אם אתה לא שם. המאגר הוא לצורך מניעת כפילויות וזיופים בבחירות.

וחוץ מזה, יש מאגר נפרד במקסיקו שמופעל על ידי משרד החוץ והוא בשביל לאתר הרכשות כפולות בדרכונים ובוויזות. במאגר הגדול במקסיקו יש כ-100 מיליון רשומות, במאגר הקטן יש כ-44 מיליון רשומות. מתוך ה-44 מיליון רשומות, היות וחלקן רשומות לגאסי, יש 22 מיליון רשומות שכוללות תמונות פנים וטביעות של אצבעות. בפרו, שגם היא דמוקרטיה וגם לה יש חוקה וכולי וכולי, יש מאגר ביומטרי שהוא מיועד למנוע הרכשות כפולות לתעודות זהות. ההבדל בין פרו ובין מדינות אחרות, שלמאגר הזה יש חיבורים מכוונים מכל המדינה. פינלנד העבירה ביוני 2009… חוק, אני יודע מי מפעיל את זה, מפעילה בפינלנד את המאגר הזה המשטרה והצורך הוא מניעת הרכשה וביקורת גבולות. הוא נועד בשלב מאוחר יותר להשתלב גם בתעודות הזהות, עוד לא ברור בדיוק איך.

בהודו נגמר לפני מספר שבועות מפקד אוכלוסין. מפקד האוכלוסין היא פאזה ראשונה. במקביל לזה, לפני כשנה החלה הרכשה ביומטרית של כל אלה שכבר נכנסו למפקד, שזה היה תהליך מאוד ארוך. עד היום כבר יש בפנים הרבה מיליונים של רשומות והקצב הולך וגדל. המטרה של המאגר הזה היא לתת לכל אזרח הודי מספר זהות ייחודי, מה שאין היום. המאגר הזה כולל טביעות של עשר אצבעות, כולל צילומי פנים וכולל תמונות של קשתיות של שתי עיניים. מי שרוצה, ותאמינו לי, זה מאוד מרתק, יש לי סרטונים שצילמתי בעצמי בתהליך ההרכשה הזה, אתם מוזמנים לבוא ולראות אותם אחרי זה. קולומביה. מדינה עם דמוקרטיה נשיאותית, עם חוקה, לא כזאת ותיקה, רק מ-1991. יש שם 40 וכמה מיליון תושבים ויש שם מערכת ביומטרית למניעת הרכשות כפולות עבור תעודות הזהות שלה. המערכת הזאת כוללת כ-35 מיליון רשומות, וגם כוללת טביעות אצבע וצילומי פנים.

בארצות הברית יש לא מעט מערכות קטנות, נגיד לצורך בקרה של קבלת שירותי רווחה, אבל יש גם כמה מערכות גדולות. יש 20 מדינות בערך ש… עבור רישיונות נהיגה. יש מערכות שמבוססות על זיהוי פנים למניעת הרכשות כפולות. בארבע מדינות יש מערכות שכוללות גם טביעות אצבע וגם זיהוי פנים, ביניהן זה טקסס וקליפורניה, שהן לדעתי השתיים הגדולות. במאגרים. טקסס בטוח הכי גדולה. גם ל-FBI יש גישה למאגרים האלה. חוץ מזה, יש מערכת ביומטרית נוספת לזרים בארצות הברית, שנקראת US VISIT, שמשמשת לניהול אשרות, היא הוזכרה כאן קודם, יש בה איזה 80 מיליון רשומות. הרשימה היא חלקית והיא כוללת רק כאלה שמצאתי באמת אסמכתאות ממש ממש מלאות ואמינות.

בוליביה, שהיא גם דמוקרטיה, יש לה חוקה משנת 1982 וחוקה חדשה שאפילו רעננו אותה בשנת 2009, וגם שם יש מערכת ביומטרית שמיועדת לרישום בוחרים. זאת אומרת הזכות הדמוקרטית הכי יסודית תלויה במערכת הזאת. הרשימה עוד גדולה, אבל אלה באמת מדינות עם אסמכתאות.

מקור: http://www.gadial.net/2011/07/11/biometric_database_2/
מלכתא
מלכתא • 3 ביולי 2013
צודקת לוטוס שמאגר כזה נמצא לכל מבקש ויזה לארה"ב או לאוסטרליה.
כמו שישראל עושה קומבינות בשימוש בדרכונים שלהם, אי אפשר לשלול שגם הם מחזיקים בטביעות האצבעות הללו כגיבוי (אבל זאת רק תאוריית קונספירציה וניתן רק לשער).

טועה פרוזה, ובגדול. לפחות בכל הנוגע לצבא.
אמנם טביעות אצבע בצבא נלקחו בצורה ידנית, אבל כבר שנים שהן נסרקו למחשבים. זה לא דבר שולי, ולכן כבר עשו את זה.
כבר למעלה מעשור, כל מי שמתגייס- לחובה, קבע, אזרח עובד צה"ל או כל עבודה בצה"ל או במשרד הביטחון- נותן את טביעות האצבעות שלו. בעקרון גם חיילי במילואים צריכים לתת את טביעות האצבעות שלהם, אבל בפועל זה קורה רק ביחידות פעילות מאוד וקרביות. ולמרות זאת במצב חרום, פקודות צה"ל דורשות שכל חייל מילואים שמתגייס יתן את טביעות האצבע שלו. הדבר הכרחי להליך זיהוי קורבנות ולעבודת פלוגות האנו"ח.
מעבר לכך, גם בחקירות משטרתיות נאספות טביעות אצבעות, גם אם מדובר באדם חף מפשע- ולו בשביל לשלול את מעורבותו.