בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה עושים עם הצייד הלא חוקי של חיות הבר?

kaly
לפני 10 שנים • 7 ביולי 2013
kaly • 7 ביולי 2013
לפי דעתי,אי אפשר למגר את תופעת הציד. כמו שאי אפשר למגר תופעות אחרות שמותרות או לא מותרות על פי החוק...

אולי באמצעות אכיפה והקשחת עונשים התופעה תצתמצם אבל תמיד ישארו אנשים שימצאו דרך להמשיך.

אולי אפשר לבנות כמו הדתיים משמרות צניעות רק שיקראו להם משמרות הציד והם יגוננו בעצמם מתוך התנדבות ביערות הארצ על חיות הבר icon_question.gif
מלכתא
מלכתא • 7 ביולי 2013
למיטב ידיעתי, יש רשיון ציד שאפשר להנפיק ואחת לשנה משלמים אגרה ומחדשים אותו- קצת דומה לרשיון נהיגה.

אבל מילא ציד לא חוקי, מה עם פגע וברח בחיות?
ישנם מקומות וכבישים מבודדים בארץ, שחיות חוצות או מסתובבות (כי זאת סביבת המחייה הטבעית שלהם) ונהגים שפשוט דוהרים בכבישים, דורסים ולא עוצרים אפילו לבדוק במה הם פגעו.
אני זוכרת שפעם תפסו מישהו שאשם בתאונת פגע וברח והוא אמר "חשבתי שזאת חיה", כאילו שחיות זה בסדר לדרוס...
walking dead
walking dead • 7 ביולי 2013
מלכתא, חלק מהכבישים האלו שאת מדברת עליהם לא מוארים בכלל, וכשאת נוהגת בלילה זה לא קשור בכלל ללשים לב או לא, כשהרכב דורס חמור/גמל זה כבר מאוחר מדי ואין שום אפשרות לקבל אהזרה מראש. לא הבנתי מה אמורים לעשות כשדורסים חמור או גמל. את מצפה שנהגים יעצרו, ילכו לעשות החייאה לחיה או יזעיקו את מד"א של החיות...? כי לפחות במקום ממנו אני באה, אין כזה דבר "מד"א לחיות". למעשה, מידע אישי, יש אפילו מריבה בין הרשויות מי יפנה את הגוויה מהכביש. הרשות המקומית זורקת את האחריות למע"צ ומע"צ מחזירה לרשות המקומית וחוזר חלילה.

ודאי שזה לא תקין לדרוס חיות ומי שדורס חיות בכוונה תחילה ראוי מבחינתי לשבת בכלא (לא שנהגים שדורסים בני אדם תמיד מגיעים לכלא, ע"ע עו"ד קלגסבד) אבל יש סיטואציות שבהן פשוט אין לנהג שליטה בכלל או אפשרות לסייע. בכדי שיהיה כן אפשרי לפחות לנסות, צריך שיהיה גוף אחראי על מתן סיוע לחיות בר או כל חיה שנפגעת בשטח, וזה, כמו הרבה נושאים אחרים במדינת ישראל, לא בדיוק נמצא בסדר העדיפויות התקציבי.

אם כבר, הייתי מבטלת את כל הנושא של ציד. זה משהו מיותר ואכזרי לדעתי האישית.
נוריתE
נוריתE • 7 ביולי 2013
כשהייתי בעכו
לפני שנה,או קצת יותר
טיילתי בשוק הערבי
ראיתי שם גופות מבותרות של כרישים
זה גם,נגד החוק
פניתי לכמה גופים לשימור הסביבה
שלחתי להם תמונות ואת הסיפור
אמרו לי תודה נטפל בזה
אף אחד לא חזר אלי
ואני בטוחה שבטיול הבא שלי לעכו לא ישתנו המראות האלו.

ישנם במדינה גופים שאמורים להגן על החוק ולתבוע את העוברים עליו
הבעיה היא
שגם בעברות אדם על אדם זה לא תמיד עובד ככה

אם אתה מכיר אישית ציידים פורעי חוק דווח עליהם ותקווה שיעשו משהו בנדון.
    התגובה האהובה בשרשור
מלכתא
מלכתא • 7 ביולי 2013
free spirit כתב/ה:
מלכתא, חלק מהכבישים האלו שאת מדברת עליהם לא מוארים בכלל, וכשאת נוהגת בלילה זה לא קשור בכלל ללשים לב או לא, כשהרכב דורס חמור/גמל זה כבר מאוחר מדי ואין שום אפשרות לקבל אהזרה מראש. לא הבנתי מה אמורים לעשות כשדורסים חמור או גמל. את מצפה שנהגים יעצרו, ילכו לעשות החייאה לחיה או יזעיקו את מד"א של החיות...? כי לפחות במקום ממנו אני באה, אין כזה דבר "מד"א לחיות". למעשה, מידע אישי, יש אפילו מריבה בין הרשויות מי יפנה את הגוויה מהכביש. הרשות המקומית זורקת את האחריות למע"צ ומע"צ מחזירה לרשות המקומית וחוזר חלילה.

ודאי שזה לא תקין לדרוס חיות ומי שדורס חיות בכוונה תחילה ראוי מבחינתי לשבת בכלא (לא שנהגים שדורסים בני אדם תמיד מגיעים לכלא, ע"ע עו"ד קלגסבד) אבל יש סיטואציות שבהן פשוט אין לנהג שליטה בכלל או אפשרות לסייע. בכדי שיהיה כן אפשרי לפחות לנסות, צריך שיהיה גוף אחראי על מתן סיוע לחיות בר או כל חיה שנפגעת בשטח, וזה, כמו הרבה נושאים אחרים במדינת ישראל, לא בדיוק נמצא בסדר העדיפויות התקציבי.

אם כבר, הייתי מבטלת את כל הנושא של ציד. זה משהו מיותר ואכזרי לדעתי האישית.

קודם כל בואי נרגע קצת עם הטונים... אני אישית לא מצפה לשום דבר, זה לא בשבילי אלא בשביל החיות.
ובנוגע להצעות פרקטיות, ישנם מקומות שבהם הצליח הפיילוט שבו הפרידו בין הכבישים לבין שמורות בעלי החיים, בנו גדרות, הפעילו אמצעים נגד הבדואים ובעלי העדרים שמשחררים את החיות לחופשי ללא השגחה וכו'.
מעבר לכך, זאת היתה שאלה פתוחה. אולי יש מישהו שיוכל להאיר את עיניי עוד... זאת תופעה ידועה, מה עושים עם כך?
ויש עוד בעיה. אם יבטלו את הציד, תמיד יהיה ציד פיראטי.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 7 ביולי 2013
free spirit כתב/ה:
אין כזה דבר "מד"א לחיות".

ואם פונים למחלקה הווטרינרית של העיריה או ל"בית החולים לחיות בר של רשות הטבע והגנים", הם לא נענים לפניה?
פעם מצאתי אמא אווזה עם אווזונים ברחוב שדרות התמרים בר"ג. אין לי מושג מה הם עשו שם. התקשרתי למחלקה הווטרינרית ומיד הגיעו אנשים ואספו את המשפחה הנודדת. כששאלתי מה הלאה, אמרו לי שימסרו לבית החולים של רשות הטבע והגנים ושם יחליטו מה הלאה.
walking dead
walking dead • 7 ביולי 2013
Brave Dwarf כתב/ה:
free spirit כתב/ה:
אין כזה דבר "מד"א לחיות".

ואם פונים למחלקה הווטרינרית של העיריה או ל"בית החולים לחיות בר של רשות הטבע והגנים", הם לא נענים לפניה?
פעם מצאתי אמא אווזה עם אווזונים ברחוב שדרות התמרים בר"ג. אין לי מושג מה הם עשו שם. התקשרתי למחלקה הווטרינרית ומיד הגיעו אנשים ואספו את המשפחה הנודדת. כששאלתי מה הלאה, אמרו לי שימסרו לבית החולים של רשות הטבע והגנים ושם יחליטו מה הלאה.

אליפל, בחצות הלילה, שזו בדרך כלל השעה בה יש סבירות גבוהה לדריסת חמור או גמל בכביש ערד-תל שוקת (או דימונה- ב"ש) אין אף אחד במשרדים האלו לצערנו הרב... מה גם שחמורים וגמלים נודדים לא מעניינים איש. אלו לא חיות בר/חיות נדירות. זכרתי משהו שהיה בשנת 2000 עם יוסי שריד, איש שאולי אפשר לחלוק על דעותיו הפוליטיות אך לא על רמת האנושיות שלו, משהו שקשור בחילוץ נאקה והעובדה שאיש לא הסכים למצוא מימון לכך - חוץ מיוסי שריד שהפך עולמות. מסתבר שחרף גילי, שכרוני טרם בגד בי, הנה הסיפור שהיה:
http://www.letlive.org.il/article_44_%D7%94%D7%92%D7%9E%D7%9C-%D7%94%D7%9E%D7%A2%D7%95%D7%A4%D7%A3

וזו דוגמה אחת, ראה כמה קשה היה צריך לעבוד בכדי לחלץ נאקה אחת. בכדי שיהיה שינוי ממשי, יש צורך בהקמת גוף רציני עם תקציבים ממשלתיים, שיהיה פרוש בכל שטחי הבר בארץ.