צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

השפלה וכאב - הסבר אבולציוני ?

הפלצן בשדה השיפון​(אחר)
לפני 10 שנים • 21 בספט׳ 2013

השפלה וכאב - הסבר אבולציוני ?

אהלן , מה קורה ? לא ממש הגבתי פה עד הלום אבל הרעיון הזה יושב לי בראש כבר כמה חודשים טובים ומכוון שלא סביר שאני אפתח על זה דיון עם השכן שלי (תתפלאו אבל על מה כן ) , אז לשם מה ביקשתי את דעתכם , מכאיבים וכואבות ?

האם יכול להיות שכל עניין הBDSM ויחסי נשלטת-שולט הם תולדה של אבולציה ?
לא , אני לא מתכוון גבר צד אישה מלקטת .

אני מדבר על אונס .

הרי בדורות עברו היה מאוד מקובל בעת מלחמה\פשיטה\קרב - היה עולה הכובש , הורג את כל הזכרים הבוגרים וכופה את עצמו על הנשים שלהם גוזל את רכושם ועוד שלל מעשי אהבת הזולת .
ואני לא מדבר על ימי הביניים , אלא עוד לימי המערות והאדם הקדמון .

האם יכול להיות שבסביבה בה האונס נפוץ, נשים כאמצעי לאפשר את המשך שרידתן הפיקו מזה גירוי מיני ?
אני שואל את השאלה הזאת על בסיס כמה דברים :

1. הצעירה שמתה בהודו - נכון , היו שם כ30 חבר'ה באוטובוס וכל העסק לא היה מאוד מסביר פנים לעומת הגירסה הדיאטית שהציג לנו המרקיז .. אבל בהחלט אפשרית ברגע שהצ'יף של שבט א' חשב שלצ'יף של שבט ב' יש יותר גדול לפני מלאנתלפים שנה .

2. סיפור קטן על חדר מדרגות בארה''ב ששמעתי לפני המון שנים , לא זכור לי שם המקרה אבל הוא נחשב כמפורסם .. משהו שמלמדים שרוצים לדבר על הניכור האמריקאי . אישה שנאנסה בחדר מדרגות כל השכנים שמעו ולא נקפו אצבע , ובסופו של הסיפור האישה מתה מפצעים פנימיים והשכנים קיבלו אות הצטיינות מהאגודה לתרבות הדיור .

3.שכיחות הפנטזיה המינית על וריאציות של כאב\השפלה בקרב נשים , אני חושב שזה ומגע עם אישה אחרת זה הכי נפוץ (בטח מהניסיון הדל שלי).

אז אני מסיק שישנו מתאם מסוים בין סבירות לשרוד יחסי מין בורטאלים באמת לבין גירוי מהשפלה , אבל זאת גם הסקה פגומה מכוון ש-
לא חדרתי מעולם לאישה לא רטובה, ואין לי שום שמץ האם זה יכול לגרום לנזק אמיתי .
בנוסף גם יכול להיות נכונות באופן כללי לסיטואציה - אישה שמשתפת פעולה מרצון עם האנס המזדמן סביר להניח תעודד את האנס להתעסק בלזיין אותה במקום להביא לה מכות מוות .

אז אלה הן מחשבותי
אשמח למחשבותיכם icon_smile.gif
Happily Married​(אחרת)
Happily Married​(אחרת) • 21 בספט׳ 2013
אתה בעצם אומר שהאיילה נהנית להיטרף ע"י הלביאה...
ממש גומרת מזה...
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 21 בספט׳ 2013
בדיוק על השאלות האלה הפסיכולוג האבולוציוני גיל גרינגרוז כתב פוסט מרתק בבלוג השווה שלו:
http://greengross.wordpress.com/2007/08/11/%d7%94%d7%91%d7%a1%d7%99%d7%a1-%d7%94%d7%90%d7%91%d7%95%d7%9c%d7%95%d7%a6%d7%99%d7%95%d7%a0%d7%99-%d7%9c%d7%90%d7%95%d7%a0%d7%a1/
הפלצן בשדה השיפון​(אחר)
אחלה של מאמר , הוא התחיל לגרד את השטח בהקשר של אסטרטגיות אבולציוניות עוקפות אונס .
אבל הוא לא נגע בגרעין שאני מאמין שהוא המקור -
בדסמ\השפלה וכאב - הכמיהה אליהם כאסטרטגיה אבולציונית לשרוד אונס .

אבל תהרגו אותי איך זה עובד הפוך , הרי אין שום הסבר אבולציוני לגבר נשלט .
איך זה עובד עם הומואים ? לסביות ?

אשמח לדעות נוספות icon_smile.gif
מבט לעיניים​(שולט)
לפני 10 שנים • 22 בספט׳ 2013
מבט לעיניים​(שולט) • 22 בספט׳ 2013
אני חושב שזה הגיע מפיתוח אסולציוני אחר.

הרי ידוע שבעבר בן הזוג החזק היה טוב יותר אבולציונית כי הוא יכל להשיג אוכל ולשמור על בת זוגו והצאצאים והאישה התפתחה כך שהיא מחפשת אותו. אבל הקרטיריות של חזק משתנות ובשלב מסויים האישה קיבלה כוח רגשי לשלוט בגבר אסל איך זה אז גבר חזק? אולי הצורך בהשפלה וכאב זו סוג של תרגום לדחף לגבר החזק שישמור על המערה... ואיך הוא מוכיח את עוצמתו בדומיננטיות שלו ובסאדיזם וכשהוא מכאיב לה אז היא יודעת שבחרה נכון בגבר החזק וזה הפיק הנאה רגשית שבשלביםמאוחרים יותר נהפך להנאה פיזית.

והלט"בים תרגמו ולקחו את התהליך הרגשי מהאישה לחייהם של לחפש את בן/בת הזוג הדומיננטי והשולט.
מבט לעיניים​(שולט)
אני חושב שזה הגיע מפיתוח אסולציוני אחר.

הרי ידוע שבעבר בן הזוג החזק היה טוב יותר אבולציונית כי הוא יכל להשיג אוכל ולשמור על בת זוגו והצאצאים והאישה התפתחה כך שהיא מחפשת אותו. אבל הקרטיריות של חזק משתנות ובשלב מסויים האישה קיבלה כוח רגשי לשלוט בגבר אסל איך זה אז גבר חזק? אולי הצורך בהשפלה וכאב זו סוג של תרגום לדחף לגבר החזק שישמור על המערה... ואיך הוא מוכיח את עוצמתו בדומיננטיות שלו ובסאדיזם וכשהוא מכאיב לה אז היא יודעת שבחרה נכון בגבר החזק וזה הפיק הנאה רגשית שבשלביםמאוחרים יותר נהפך להנאה פיזית.

והלט"בים תרגמו ולקחו את התהליך הרגשי מהאישה לחייהם של לחפש את בן/בת הזוג הדומיננטי והשולט.
קרואלה​(טרנסית שולטת)
או שהומואים פשוט רוצים להרגיש נחשקים
ומי מרגישות נחש קו ת? נשים
אז צריך להציע לגבר משהו שהוא ירצה לזיין
כנל קוקס וטרנס
הפלצן בשדה השיפון​(אחר)
מבט לעיניים , אף שההסבר שלך נשמע מאוד הגיוני אני לא בטוח כמה הוא אבולציוני (אל תיקח אותי כמומחה חלילה).

לפי אבולציה - תכונה נחוצה מתפתחת עקב מוטציה אקראית , במידה והיא משפרת את יכולת ההישרדות של הפרט , אותו פרט ישגשג בתחום מסוים בזמן שפרטים אחרים יסבלו . בהתאם אם זאת תכונה קריטית להישרדות של הפרט או במקרה של תחרות על משאבים , הפרט עם המוטציה הכי מוצלחת ישרוד.

דוגמא - הג'ירפה הראשונה בעלת הצוואר הארוך , לעומת הג'ירפות 1.0 - רק בעלת הצוואר הארוך שגשגה ולעד שינתה את כל חיי הג'ירפות .

אז מכאן נראה לי שגבר לא רצח את הבת זוג שלו שראתה בו לא דומיננטי כ100 אחוז מהמקרים .
מבט לעיניים​(שולט)
לא אמרתי רצח ... ואתה חייב להכניס לשיקול גם אבולוציה תרבותית להיכנע לבעל עוצמתי פוליטית הגביר את הסיכויים להישרדות
KAGERO​(שולט)

פליקים בטוסיק

KAGERO​(שולט) • 22 בספט׳ 2013
זה מה שאדם הביא לחווה בגלל שהיא אכלה מעץ הדעת,
והיא נהנתה מזה...

ועכשיו ברצינות,
אנחנו רואים שליטה בדתות הכי עתיקות,
סגידה, הלקאה עצמית פיזת ומנטלית, השתחוות, כמעט הכל חוץ מליקוק נעליים.
"חוסך שבטו שונא בנו" מי שלא מכה עם שבטו (שבט = קיין) למטרות חינוך, כאילו הוא לא אוהב את בנו..
מזה נובע.. מי שלא מחנך את הסאבית המתוקה שלו עם חגורה, לא אוהב אותה באמת.
אולי זו אבולוציה שנוצרה מתוך הדתות לתוך האתאיזם בקטע של יישום אותם האלמנטים של שליטה והשפלה בין בני אדם,
במקום בין בן אדם לרוח שמימית בלתי נראית.