לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

לראשונה בארץ, אחת שמבינה.

מיתוסית​(שולטת)
לפני 10 שנים • 16 בנוב׳ 2013
מיתוסית​(שולטת) • 16 בנוב׳ 2013
אני לא יודעת על איזה שרשור את מדברת, אז מן הסתם אי אפשר להגיב לגופו של עניין. אשמח אם בכל זאת תוכלי לחפש אותו.
אולי המהומה הייתה שהוא נותן טיפול רק לשפחות ושהוא עלול לנצל את הטיפול או הייעוץ לצרכים שאינם כשרים ואתים.

אני באמת לא מבינה למה את אומרת שזה לא אתי מה שהיא עושה ומצד שני אומרת שאין לה מגבלות אתיות. פירטתי בפירוט רב שאין עם זה שום בעיה אתית באף אחד מהמקצועות הטיפוליים, תוך סייג שעולמו האישי של המטפל לא נכנס לחדר הטיפולים וההתמקדות היא במטופל בלבד.
זה נכון הן לגבי מקצועות טיפוליים עם קוד אתי שמעוגן בחוק (כמו עו"סים ופסיכולוגים) והן בקוד אתי של איגוד שחל על החברים בו (כמו יה"ט).
אם את חושבת שזה לא אתי, עלייך לנמק ולהסביר.

הכוונה לא הייתה לומר שאולי אינך כשרה להיות אם כי את שפחה, אלא שאין קשר בין להיות בדסמי לאף מקצוע אחר- בין השאר להיות מטפל או יועץ, בדיוק כמו שאין השפעה בין להיות בדסמי ללהיות מורה או גננת או כל דבר אחר.
I'm God
לפני 10 שנים • 16 בנוב׳ 2013

Re: שאלה לי בלי להעליב - דווקא אלייך נורית

I'm God • 16 בנוב׳ 2013
דיווה כתב/ה:
"אני רואה, באחת שעוסקת מעשית בבידס''מ פסולה מלייעץ בתחום,תחת מסווה התמחות זאת או אחרת בתחום טיפול ויחסי אנוש"

נורית היקרה, אין לי דבר נגדך ואין לי דבר בעד רותם (אני לא חושבת שאפילו פגשתיה אי פעם ולא נמנית עם חברותיה)

שאלה חשובה לי. למה מי את?
מי שמך מחליטת ואבירת קהילה.
אם זאת הגישה - חצי מהאנשים פה צריכים להתפטר מעבודתם (כולל אני)

אני מתייחסת אלייך ולא לכל אותם פלצנים שקפצו כי הניק שלך עולה בהמון דברים על הדרך
והכעס שלך משום מה נוזל דרך המקלדת
למה???

למה האנרגיה שאת משקיעה בלנסות להרוס?
סורי, ככה אני רואה את זה

כמו שאת רשמת לפניי "זכותי"

המשפט שרשמת מקומם
אז אולי מי שעוסק בבדסמ גם לא יכול להיות
הורה
מורה
שרברב (אהה בעצם זה כן כי לא יכול להציק ברמת הנפש לחפצים)
ועוד..

אל תקחי את דבריי בצורה לוחמנית
אלא תקחי לך דקה וחצי לחשוב שאולי את לא תמיד צודקת.

לאוו דווקא בנושא של רותם
אלא בנושאים ובראיה כללית

המשפט הזה הצליח לעצבן אותי ולא רק~

דווקא את השירשור הפרסומי הזה קראתי מההתחלה , לא יודעת מה יש לך נגד נורית (כי משתמע שיש
כאן משהו אישי) אבל למה לצאת נגדה ככה בפומבי ?
מישהי החליטה לפרסם את עצמה אחרי שככל הנראה לא הצליחה בתור מלכה בתשלום רגילה
ועכשיו עוד יש לה את החוצפה להשוות את עצמה לפרויד , אני מניחה שהיא מתכוונת לתקופות שבהם היה מעורפל מסמים ולאו דווקא לימים שבהם כתב , ניתח ופירסם את אותם פירסומים שהפכו אותו למה שהוא היום.
ותות תפסיקי להציף אותי בהודעות "כאילו אינטילגנטיות" כי זה לא את (וכן אני מודעת לאיות)
jaro​(שולט)
לפני 10 שנים • 17 בנוב׳ 2013

זה לא עליהום על נוריתE

jaro​(שולט) • 17 בנוב׳ 2013
אני למרות היותי בצד עם שוט מעדיף מידתיות ופחות דרמטיות, לפחות לפני שחורצים דין. אני בעד זהירות לפני שמגיעים למטפל/ת, צריך לבדוק לגשש לעשות כמה פגישות ולראות שזה נעים, לא מאיין ומתאים.
הבעיה היחידה שיש לי עם הדעה של נורית, היא לא שהיא מנוגדת לשלי, אלא הנחרצות שלה.
הפיד והחיים מלאים בסיפורים של לא היה אמור להצליח והנה - כל הכבוד הוא או היא בדרך.
אפילו לנורית סיפור אישי מרגש כזה על בתה, הפסיכולוגית בעתיד. אלוהים עדי שרוב המתוסבכות בשכבת הגיל שלי הפכו להיות מאבחנות ופסיכולוגיות.
אבל כאן הקאצ'. נורית פסלה את כל מה שרותם מציעה על הסף.
אני מניח שהיא לא פנתה לרותם ותשאלה אותה טיפה. אולי עשתה שיחה אנונימית.
וואלה מותר וצריך להעיר באנושיות.
וואלה חופשי צריך להביע דיעה. רוב האנשים בתחום הם אינטלגנטים ובעלי מחשבה חופשית
וואלה רותם מציעה ייעוץ/שיחה/וואט אבר לאנשים בוגרים עם אמצעי תשלום שנתן להם בנק, שבודק יתר מכולנו שהם אחראים לעצמם ולכספם.
אז למה צריך להיות כל כך החלטתי/ת?!

רוצים לשאול? תשאלו.
להעלות סימני אזהרה ממקום של אנושיות ואיכפתיות לרותם ולמטופלים העתידיים? רלכו על זה

אבל אין מקום להתחבר מאחורי כינויים וכתיבה כביכול תמה.
אם אתם באמת אכפתיים לסביבה תפנו לבנאדם בפרטי ותנהלו תכתוובות כאן ולא פשקווילים בכיכר העיר.

פיס אאוט.
פור גוד
פור גוד • 17 בנוב׳ 2013
כחולית כתב/ה:
פור גוד, מכללת תל חי נחשבת כבעלת שם בתחום לימודי תעודה בתראפיה בהבעה ויצירה. יש להם כבר שנים מסלולים במגוון תראפיות באומנות, והם מוכרים באגודת יה"ט.

או, בבדיקה חוזרת, אני רואה שהם אפילו מציעים תואר שני בדרמה תראפיה ואפשר לראות הבדלים גדולים בין תנאי הקבלה שלהם למכללה שבה רותם למדה:
http://website.telhai.ac.il/?cmd=programs.1443

לא ברור לי על איזה סודות של מטפלים אתה מדבר.

כחולית, מעט חוש-הומור בריא הוא בגדר דרישת-חובה לכל מי שרוצה לטפל, לכוון ולייעץ לסאדו-מאזוכיסטיים. תאמיני לי...
התכוונתי לומר שסטנפורד, MIT, הארוורד וכו' הם מוסדות אקדמיים "בעלי שם". מכללת תל-חי היא , במקרה הטוב, מוסד אקדמי "מוכר".
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 17 בנוב׳ 2013
פור גוד כתב/ה:
כחולית כתב/ה:
פור גוד, מכללת תל חי נחשבת כבעלת שם בתחום לימודי תעודה בתראפיה בהבעה ויצירה. יש להם כבר שנים מסלולים במגוון תראפיות באומנות, והם מוכרים באגודת יה"ט.

או, בבדיקה חוזרת, אני רואה שהם אפילו מציעים תואר שני בדרמה תראפיה ואפשר לראות הבדלים גדולים בין תנאי הקבלה שלהם למכללה שבה רותם למדה:
http://website.telhai.ac.il/?cmd=programs.1443

לא ברור לי על איזה סודות של מטפלים אתה מדבר.

כחולית, מעט חוש-הומור בריא הוא בגדר דרישת-חובה לכל מי שרוצה לטפל, לכוון ולייעץ לסאדו-מאזוכיסטיים. תאמיני לי...
התכוונתי לומר שסטנפורד, MIT, הארוורד וכו' הם מוסדות אקדמיים "בעלי שם". מכללת תל-חי היא , במקרה הטוב, מוסד אקדמי "מוכר".

חחחח..
אנשים רצינים בשרשור הזה כמו בבית אבות סיעודי, לא יכולתי להניח שאתה חומד לצון icon_wink.gif
אני תוהה אם במוסדות שציינת מלמדים דרמה תראפיה וייעוץ לבדסמיים icon_biggrin.gif
רותם תות מטפלת
רותם תות מטפלת • 17 בנוב׳ 2013
כחולית, אני ואת (ועוד רבים וטובים) יודעים שאין אזכור בספרים במוסדות אקדמאים לאנשים בדסמים.
גם אני כמו רבים אחת לתקופה פונה ל"טיפולי תחזוקה" אצל הפסיכולוג שלי.
אני יכולה להגיד בפה מלא, שהוא בעצמו (עם תארים וספרים רבים מאחוריו) מעיד על עצמו ועל הקולגות שלו, משיחות שלהם, שכאשר מגיע תוכן בדסמי לחדר, בין אם זה אדם בפני עצמו או אדם מול בני זוג, אין להם מושג מה להגיד או אייך להתייחס.
הם לא מבינים מונחים, ואת הרצון שקיים במימוש הדחפים אלה.
לא ברור לי מדוע אתם מתעקשים להיאחז בתארים ביורוקרטי נוקשים שלא יוצרים תקדים לנושא הספציפי הזה.
מה האמירה שלכם בעצם? שאם אין מקום פורמאלי המלמד את הנושא ,אז אין תקנה? אין כתובת? ואולי לא צריכה להיות?
אסור לאדם בעל אינטליגנציה וניסיון להנגיש שירות שהוא אחר ממה שמקובל בחברה??

קיימים מוסדות חוקיים שמעבירים הסמכה מקצועית וחוקית שמוכרים ע"י מוסדות ואירגונים באירופה, זו עובדה.
המטפלים אשר הסמיכו אותו באותם מוסדות אינם עוברים על חוק או על חוקי האתיקה הרווחת לכלל האקדמאים.
כחולית , את שוללת בגישתך השיפוטית המון מוסדות ומקצועות של הבעה ויצירה רק כי לפי דעתך הם אינם נחשבים.
אני מזמינה אותך לפנות לכנסת בהצעת חוק חוזרת ( שהייתה ונפלה שנה שעברה) בבקשה לקבוע תנאים קבלה מסודרים.
עד אז, אנשים רבים השקיעו את מיטב כספם, האנרגיות, והמוטיבציה, ללמוד ולהחכים בצורה מקצועית.
וכן אם אתם אוהבים את זה או לא, הרמה לא נופלת ממקומות אחרים שהם אוניברסיטאות, ולראייה, המוסדות הללו קיימים לאורך השנים וקולטים כל שנה כיתה חדשה.
יש ביקוש! יש חשיבות! - אחרת לא היו קיימים.
אז בבקשה, כל אמירה תסייגו לדעתכם האישית , כי הדעות חלוקות ומגוונות ואף אדם לא עובר על החוק או אתיקה.
אני מכירה המון אנשי טיפול בעלי תארים ראשונים ושניים, ולא הייתי נכנסת איתם למעלית.
מצד שני, אחרים שהם בעלי הסמכות מרובות, יידע, אינטליגנציה , אמפתיה ,רגישות והמקצועיות שלהם ראויה להערצה.
בואו נשאיר את הפלצנות בצד, ונסמוך על האינטליגנציה של אנשים לבחור מטפל\יועץ שטוב עבורם. בעל יידע בתחום שהם צריכים בו עזרה (מכור נקי שמלווה ויועץ מכורים לא בהכרח פחות טוב מעו"ס שמלווה אותם. הוא יהיה פחות טוב אם לא יהיו לו התכונות המתאימות.)
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 17 בנוב׳ 2013
רותם, אכן, לצערי הרב, אין חוק המסדיר את התראפיות למיניהן.
בכל זאת, לא אמרתי שיש רק אוניברסיטאות שנחשבות כנותנות תעודה לטיפול ביצירה והבעה- יש גם את בית ברל ואת תל חי שהן מכללות. וכן, יש הבדל בין ללמוד במקום רציני ומוסדר ומוכר ע"י האגודה הישראלית לטיפול בהבעה ויצירה עם תנאי קבלה מינימליים לבין כאלה שלא.

אין מקום מוסדר שמלמד טיפול בבדסמיים, אבל אני יכולה לומר לך שדווקא קראתי מחקרים ומאמרים שבהם פסיכולוגים ועו"סים ומטפלים זוגיים ומשפחתיים חקרו טיפולים אצל זוגות ופרטים בדס"מים וכן התחיל להתפתח מעט חומר מחקרי בתחום שהוא פרו- בדסמיים בהשוואה לעבר.

אני חושבת שהטענה העיקרית שמופנית כלפייך היא לא שאת בדסמית או שיש לך רצון טוב, אינטליגנציה וכדומה, אלא שאת מתיימרת לתת טיפול או ייעוץ שאינך מוכשרת כאשת מקצוע לתת.
אני סבורה שאם היית פסיכולוגית או פסיכותרפיסטית או עו"סית עם תואר שני ומעלה (הגם שתואר ראשון מקנה יכולת לטפל, אבל מעט מאוד עו"סים עם תואר ראשון יפתחו קליניקה ויטפלו רק במסגרת ארגונים/ציבורי/עמותות), אז אנשים היו מגיבים שונה.

אני אקח את הדוגמה שנתת בפסקה האחרונה-
נרקומן לשעבר יכול לסייע לנרקומנים בהווה בצורה שאיש מקצוע רגיל לא יכול לעזור, אבל הוא מסוגל רק להיות מדריך בהוסטל ולא יותר מזה (אלא אם כן עבר הכשרה כמטפל).
לעומת זאת, עו"סית היא בעלת ידע, כלים וניסיון לסייע לנרקומן בשיקום ובטיפול שלו. משהו שעם כל הרצון הטוב של המכור לשעבר- הוא לא יכול לתת.
ניסיון הוא לא מספיק בשביל לטפל ולייעץ.

אנשים רגילים לא תמיד מבינים לעומק והגבולות היון פרוצים. כל אחד יכול לקרוא לעצמו מטפל, כל אחד יכול לפתוח מוסד ללימודי תראפיה כלשהי,הגבולות בין טיפול ואימון מטושטשים וכל אחד יכול להיות מאמן....
ויש אנשים שהם יועצים זוגיים ויש מטפלים זוגיים ורוב האנשים לא מבינים את ההבדל העצום בין השניים. יועץ זוגיות למד אולי שנה אחת ועשה X שעות התנסות עם תנאי קבלה נמוכים, בעוד מטפל זוגי לומד שלוש שנים עם מאות שנות התנסות, מדריך בכיר צמוד בזמן הלימודים ולאחריהם ותנאי קבלה מחמירים... אני סבורה שיש הבדל בשטח.

ברור שתואר לא אומר שמדובר במטפל טוב. אני מכירה לא מעט אנשים עם תארים וציונים גבוהים שצריכים להישאר באקדמיה ולא ללכת לטיפול וכאלה שבקושי עברו את התואר והם יכולים להיות מטפלים מדהימים, אבל ראוי שיהיה שילוב של אינטאיציה, אישיות, ניסיון והשכלה רלבנטית.

ולי הפריע שאינך מטפלת זוגית ואפילו לא יועצת זוגית ואין לך הכשרה כמטפלת פרטנית בשיחות ובכל זאת את עושה את זה.
את רוצה לקרוא לזה מקובעת?
אוקיי, אבל אני מאמינה שיש הבדל בין אדם שלמד תואר ראשון בע"ס/פסיכולוגיה ואז תואר שני בעו"ס/פסיכולוגיה ואז הלך ולמד עוד 3 שנים של פסיכותרפיה או טיפול משפחתי וזוגי ורק אז הלך ופתח קליניקה וטיפל בזוגות ומשפחות לבין אדם שעשה תואר ואיזו תעודה ממוסד לא מוכר של דרמה תראפיה.

ואני אישית מאוד מאמינה בטיפול בהבעה ויצירה! אני מעוניינת ללמוד בעתיד אולי תראפיה באומנות, אבל מדובר בכלי שנכון רק לטיפולים מסוג מסויים ולאוכלוסיות מסויימות ולא לכל דבר ומי שמוסמך לטפל בכלי הזה, מוסמך לטפל רק בו.
נשלט וג'נטלמן​(אחר)

ייעוץ זוגי

נשלט וג'נטלמן​(אחר) • 17 בנוב׳ 2013
כחולית יקרה
כל עוד הגברת תות מתעסקת בייעוץ ותמיכה אין בכך טעם לפגם כלל.
אני מאמין בכנות שבמידה ותתעורר סיטואציה טיפולית ספונטאנית היא תיתן תמיכה ראשונית ותפנה לאנשי מקצוע.
לגבי פסיכודרמה והכשרה. אחרי מספר בגצים סוכם שמשרד הבריאות יסדיר את התחום הזה

רק ברגע שהוד מעלתם יזיזו את עכוזם המכובד
אפשר יהיה להבין עד כמה מדינת ישראל להוטה לייסד גילדה נוספת
ומה יהיה הדין לגבי ההכשרה הקיימת.

לגבי השאלה האם אנשי מקצוע קיימים יודעים להתמודד עם בדסמ?
כמו גם בנושאים אחרים מטפלים טובים כן ורעים לא.
מיתוסית​(שולטת)
לפני 10 שנים • 19 בנוב׳ 2013
מיתוסית​(שולטת) • 19 בנוב׳ 2013
ועוד אחד
http://thecage.co.il/profile/50657/

ואם חשקה נפשכם במטפל מיני וזוגי מוסמך, הד"ר הזה נשמע כמו אחד עם פתיחות לנושא וידע בתחום: http://www.dr-wattelman.co.il/articles

וזה רק מגיגול קצר icon_wink.gif