אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

ת"א: פסיכולוג תובע 2.5 מיליון שקל ממלכת סאדו

אודין44​(שולט)
לפני 10 שנים • 27 בדצמ׳ 2013

יחסי מטפל מטופל

אודין44​(שולט) • 27 בדצמ׳ 2013
קראתי את הכתבה וחלק מהתגובות ואני רוצה להזכיר לנוכחים כי לפני ששופטים צריך לשמוע שני צדדים.
ישנן כמה שאלות הצריכות להשאל ואלו חלק מהן:
1 האם ההכרות היתה בגדר יחסי מטפל מטופל? אם כן אסור היה להכנס לנושא שליטה, המטפל צריך להיות אובייקטיבי ומנותק
2 אם ההכרות היתה בגדר יחסי שליטה , האם נקבעו לפני כמה תנאים לקשר הזה
לצערי הכרתי מטפלים ומטפלות שנצלו את התלות ליחסי ניצול, ואני לא קורא לזה שליטה!!
והכרתי נשלטות ונשלטים שהקשר הסתיים והלכו לספר סיפורים מצוצים מהאצבע
אז שוב לפני ששופטים נא להקשיב לשני הצדדים
Bagel
Bagel • 27 בדצמ׳ 2013
1. אין שום דבר אירוטי במישהו דורך על דיפלומה או שם רגליים על מישהו אחר וקורא לו עבד, לפחות לא בעבור האדם הנורמטיבי מהישוב. ואולי גם מבחינתה זה לא היה אירוטי אלא סימבולי, היא באמת רצתה להשפיל אותו, אקט די דפוק, במיוחד אם אתה מטפל במישהו.

2. אין שום מניעה שאדם עם ליקויים נפשיים רציניים יקבל רשיון לעסוק בפסיכולוגיה, קשה מאוד לסנן רק את המתאימים ביותר (בריאים בנפשם) למקצועות הפסיכולוגיים. אם מצבו הנפשי הגרוע הביא אותו לדחות עזרה אמיתית ולחפש אחרי טיפולים אלטרנטיביים שדורשים עירום וכו" אז כנראה ששיקול הדעת שלו דפוק ולא רק בריאותו הנפשית.

3. כפנטזיה חולנית הסיפור הזה די מוצלח, כפיסת מציאות זה פשוט מזעזע ועצוב. הפנטזיות הבדסמיות יכולות להפוך לסיוט כאשר הן מתקיימות במציאות וכאשר הן מובילות למיון או בית משפט. כל מה שמוביל לבית משפט הוא סיוט טוטלי כי אתה צריך להיות בקשר עם עורכי-דין שהם אפילו יותר גרועים מיחצ"נים.
אודין44​(שולט)

יחסי מטפל מטופל

אודין44​(שולט) • 27 בדצמ׳ 2013
קראתי את הכתבה וחלק מהתגובות ואני רוצה להזכיר לנוכחים כי לפני ששופטים צריך לשמוע שני צדדים.
ישנן כמה שאלות הצריכות להשאל ואלו חלק מהן:
1 האם ההכרות היתה בגדר יחסי מטפל מטופל? אם כן אסור היה להכנס לנושא שליטה, המטפל צריך להיות אובייקטיבי ומנותק
2 אם ההכרות היתה בגדר יחסי שליטה , האם נקבעו לפני כמה תנאים לקשר הזה
לצערי הכרתי מטפלים ומטפלות שנצלו את התלות ליחסי ניצול, ואני לא קורא לזה שליטה!!
והכרתי נשלטות ונשלטים שהקשר הסתיים והלכו לספר סיפורים מצוצים מהאצבע
אז שוב לפני ששופטים נא להקשיב לשני הצדדים
underheel
underheel • 27 בדצמ׳ 2013
צריך לזכור איפה היה התחום הזה בארץ לפני 14 שנים. לא היה אתר הכלוב, לא היה דאנג'ן, לא היו מסיבות של אייר ואורלי ודיווה, והיה חדר בצ'ט IRC ואתר פיפ. בקושי היה אינטרנט.

אז אמנם החוק מפלה בין גברים לנשים מבחינת אונס, אך לא מבחינת מעשה מגונה.

כך למשל, "העושה מעשה מגונה באדם, [תוך איום בנשק חם או קר או תוך גרימת חבלה גופנית או נפשית], דינו מאסר 10 שנים," או "העושה מעשה מגונה באדם שלא בהסכמתו אך שלא [בנסיבות שנמנו], דינו מאסר 3 שנים." וגם "[העושה מעשה מגונה באדם שלא בהסכמתו אך שלא בנסיבות שנמנו] תוך שימוש בכוח או הפעלת אמצעי לחץ אחרים, או תוך איום באחד מאלה, כלפי האדם כלפי האדם או כלפי זולתו, דינו של עובר העבירה 7 שנים." "מעשה מגונה - מעשה לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים." (סעיף 348 לחוק העונשין)

זה פלילי, זה ניסוח די ברור. זה תואם את כל מה שנכתב.

ההתיישנות על מעשה מגונה היא 10 שנים. אך גם בחוק ההתיישנות יש סעיפים כגון "בחישוב תקופת ההתיישנות, לא יבוא במניין הזמן שבו התובע לא היה יכול לדאוג לענייניו מחת ליקוי נפשי או שכלי, זמני או קבוע, ולא היה עליו אפוטרופוס."

מכיוון שהתובע מגיע עם 50% נכות שמוגדרים בכתבה נפשיים, אז נראה לי שלמעשה מהרגע שנקבעה הנכות עוצרת ההתיישנות, אבל בשביל זה יש עורכי דין ושופטים.

אולי היא תגיד שהוא היה נכה נפשית קודם לכן, והיא לא גרמה לזה. ואז מה יוצא? היא התעללה מלכתחילה במישהו נכה נפשית. זה חמור לא פחות.

לפי הכתבה היא הגדירה את עצמה מטפלת בעיסוק, אך לא היה לה רשיון לכך. כנראה, היא היתה מלכת סאדו, אך הגדירה את עצמה מטפלת בעיסוק כי לפני 14 שנה תחום הסאדו בארץ היה די בשו-שו. בכך למעשה יש בכל הכספים שהיא תבעה השגת דבר במרמה.

אני הייתי מעדיף שהחוק יוחמר. הפרקליטות והשופטים כיום מתייחסת לעבירות סאדו בסוג של זלזול, סוג של "בסדר, הם שיחקו באיזה משחק מיני." כך היה עם מאסטר אור שקיבל 6 חודשי עבודות שירות בלבד, וכך גם במקרים אחרים. בכלל, הסיבה שהוא נדרש לתביעת נזיקין זה בגלל שיש זלזול כל כך בוטה למרות שהחוק די ברור.

די ברור שגם אין דרך אמיתית להקל בחוק. מה, לקבוע שכל התעללות זה בסדר? לאפשר לחוק להבדיל בין התעללות אמיתית לבין מקרים של בדסם בידי אדונים ומלכות מוסמכים ובין מתחזים בכאילו. נפנה למשרד הבריאות כדי לקבל רשימה של מלכות מוסמכות עם שמות ותעודות זהות, וגם אינפורמציה ביומטרית לוודא שאין זיוף בתעודת הזהות, או לקורס הסמכה למלכת סאדו? זו הדרך היחידה של החוק להבדיל וזה מגוחך.

ובכלל, צריך שתהיה איזו אחריות על שולטים ושולטות. כל הזמן נרשמים פה אדונים ומלכות שבשבילהם בדסם זה רק דרך להשיג סקס וכסף קל. אז לא יזיק שתהיה קצת רתיעה. שידע כל אחד שצריך לדאוג לנשלט/ת, לשים לב לפרופורציות. אם המצב מגיע לכדי קביעת נכות נפשית 50% ומצב בו הנפגע מוכן להסתכן באובדן הפרטיות ועיסוק בחייו האינטימיים בבית משפט כנראה שדברים יצאו מפרופורציות מזמן מזמן.

אולי זה אפילו כל כך ירתיע, שבסוף יגיעו למסקנה שבדסם עושים מאהבה, או שלא עושים בכלל.
מיתוסית​(שולטת)

Re: ואני חושבת שיש טעות בחישוב.

מיתוסית​(שולטת) • 27 בדצמ׳ 2013
סוררת בשקט כתב/ה:
כחולית כתב/ה:
סוררת בשקט כתב/ה:
לדעתי זה הסכום שהוא חייב לה. 14 שנות סשנים חינם?!?

לא קראת את הכתבה.
הוא שילם לה על הטיפולים 250 שקל וכשהיא הבינה שהוא גובה 400, היא ביקשה ממנו 400 לשעת "טיפול".

בקיצור, מלכה בתשלום שגם מנצלת את המעמד שלה כלפי ה"מטופלים" שלה.

ראשית, ההודעה הייתה סוג של בדיחה. אני תמיד מתאכזבת, כשאני צריכה להסביר שצחקתי.
שנית, את לוקחת את תפקיד הופטת יותר מדי ברצינות. ואם כבר את שופטת ורצינית וכל זה, הרי שהוא שילם על יעוץ (שעדיין יש צורך להוכיח אם קיבל או לא קיבל, אם היעוץ היה ליגיטימי או לא, ואם הבין או לא הבין). הוא לא שילם על אקסטרות. וזה מה שהתכוונתי. 14 שנה שהוא קיבל, ככל הנראה, דבר מה שהיה חסר לו/ חשק בו. עכשיו או שהצרכים שלו השתנו או שהיועצת לא מוכנה להמשיך לספק לו את הצרכים, או שהוא היה זקוק באופן דחוף למזומנים/ התעורר בו צורך בלתי נשלט לחשיפה.
כך או כך, לא נראה לי ששופט בר דעת ימצא את התביעה שלו צודקת.

היית אומרת אותו דבר אם היה מדובר בפסיכולוג ששוכב עם המטופלת שלו בפגישות ה"טיפוליות"?
רפאל
רפאל • 27 בדצמ׳ 2013
שיקי,

אני לא חושב שהקורבן שבסיפור הזה הוא האדם הממוצע. שכן, האדם הממוצע בהחלט לא היה מסתבך בתוך מערכת יחסים הזויה כל כך עם מישהי שמתחזה למטפלת. אבל הזכות להיות קורבן ולזכות ביחס של אמפתיה אינה שמורה רק לאדם הממוצע. כחולית כבר השוותה את הדברים לדפוסים של נשים מוכות. אני מתפלא שאינך רואה את הרלוונטיות של השוואה כזו. הרי גם כאן מדובר בנשים לא צעירות, שמתקשות להתנתק מאדם שפוגע בהן, מכה אותן ואפילו אונס אותן. אולי נשים כאלו אינן דוגמה לאישה הממוצעת, אבל הן עדיין קורבנות. ישנם סיפורים רבים, שנשמעים הרבה יותר "דמיוניים" מהסיפור הזה (אבל גם אמיתיים לגמרי), על נשים שנחטפו, הוחזקו כשפחות מין, אבל במשך שנים לא ברחו ולא הלכו, למרות שהיו להן אינספור אפשרויות לעשות זאת.

אז אולי אתה צריך להיות תמים בשביל להישאר במקום שבו פוגעים בך. אולי אתה צריך להיות תלותי, בעל חרדות נטישה, בעל אופי חלש, ואפילו בעל אי-אילו בעיות נפשיות אחרות. אבל זה לא פשע להיות כל אחד מהדברים הללו. לעומת זאת - זה פשע לנצל אדם שהוא כל הדברים הללו, להתחזות בפניו למטפלת, להבטיח לו עזרה, לקחת ממנו כסף, ובסופו של דבר - לנצל אותו. נדמה לי שבתגובות שלך הפכת את היוצרות.

קשה לי להאמין שסיפור על "מטפל" שהורה לאחת המטופלות שלו לרדת על ארבע ולנשק את רגליו בתחילתו של כל "טיפול" היה זוכה לתגובות דומות. אני חושב שהשרשור הזה נגוע בסקסיזם. בסקסיזם שאומר שאישה שמתעללת בגבר ומנצלת אותו זה משהו סקסי במקרה הטוב, ומשהו מגוחך במקרה הרע.
שיקי​(נשלט)
לפני 10 שנים • 28 בדצמ׳ 2013
שיקי​(נשלט) • 28 בדצמ׳ 2013
רפאל כתב/ה:
שיקי,

אני לא חושב שהקורבן שבסיפור הזה הוא האדם הממוצע. שכן, האדם הממוצע בהחלט לא היה מסתבך בתוך מערכת יחסים הזויה כל כך עם מישהי שמתחזה למטפלת. אבל הזכות להיות קורבן ולזכות ביחס של אמפתיה אינה שמורה רק לאדם הממוצע. כחולית כבר השוותה את הדברים לדפוסים של נשים מוכות. אני מתפלא שאינך רואה את הרלוונטיות של השוואה כזו. הרי גם כאן מדובר בנשים לא צעירות, שמתקשות להתנתק מאדם שפוגע בהן, מכה אותן ואפילו אונס אותן. אולי נשים כאלו אינן דוגמה לאישה הממוצעת, אבל הן עדיין קורבנות. ישנם סיפורים רבים, שנשמעים הרבה יותר "דמיוניים" מהסיפור הזה (אבל גם אמיתיים לגמרי), על נשים שנחטפו, הוחזקו כשפחות מין, אבל במשך שנים לא ברחו ולא הלכו, למרות שהיו להן אינספור אפשרויות לעשות זאת.

אז אולי אתה צריך להיות תמים בשביל להישאר במקום שבו פוגעים בך. אולי אתה צריך להיות תלותי, בעל חרדות נטישה, בעל אופי חלש, ואפילו בעל אי-אילו בעיות נפשיות אחרות. אבל זה לא פשע להיות כל אחד מהדברים הללו. לעומת זאת - זה פשע לנצל אדם שהוא כל הדברים הללו, להתחזות בפניו למטפלת, להבטיח לו עזרה, לקחת ממנו כסף, ובסופו של דבר - לנצל אותו. נדמה לי שבתגובות שלך הפכת את היוצרות.

קשה לי להאמין שסיפור על "מטפל" שהורה לאחת המטופלות שלו לרדת על ארבע ולנשק את רגליו בתחילתו של כל "טיפול" היה זוכה לתגובות דומות. אני חושב שהשרשור הזה נגוע בסקסיזם. בסקסיזם שאומר שאישה שמתעללת בגבר ומנצלת אותו זה משהו סקסי במקרה הטוב, ומשהו מגוחך במקרה הרע.

לדעתי בהשוואות שאתם עושים לנשים מוכות אתם עושים עוול לאותן נשים מוכות - המקרה הזה שונה לחלוטין, מצטער אני לא קונה את זה שבנאדם מבוגר, פסיכולוג במקצועו מגיע למפגש ובו מתבקש להוריד את כל בגדיו וללקק את רגליה של המטפלת והוא לא מבין איפה הוא נמצא.... או ש"אין לו את הכוח להתנגד" בעיניי זה קשקוש מקושקש.
ואם הוא לא הבין זאת במפגש הראשון, אז הוא בטוח הבין בשני, ואם לא אז בשלישי או ברביעי... ובכל זאת הוא הגיע כל שבוע ושילם 250 ש"ח עבור המפגשים האלה...

ממש לא קונה את "תיאוריית הקורבן" - זה מסתדר לי עם נקמה כלשהי מצידו של הבחור - הא ותו לא.

אגב בדוגמא הדמיונית שנתת על מטופלת שהורו לה לרדת על 4 בטיפול - אני מבטיח לך שאם היא הייתה מזדעזעת מ"הטיפול" היא לא הייתה חוזרת למטפל ואפילו מתלוננת עליו.

בעיניי זו תמימות עד לכדי נאיביות לקנות סיפור של בנאדם כזה, נראה שהוא כעת יודע לנצל היטב את השכלתו כפסיכולוג כדי ליתן "הסבר למה שקרה לו" אבל משום מה הוא לא ניצל אותה במשך 14 שנות "טיפול"....

בקיצור מצטער אבל לא מסכים עם כל אלו הרואים בבחור הספציפי הזה קורבן.

אני מניח שהסיפור הזה יתברר בבית המשפט בדיוני הוכחות והשאלות הקשות יישאלו שם - הבעיה היחידה היא שבמידה ובסוף התביעה תידחה ולצערי במקרה זה הסיכויים לא מעטים שכך יסתיים הסיפור, הבחורה תצטרך לעבור את כל הדרך עד לשם, שזה אומר פומביות, והשקעת כספים לא מעטים בעורך דין שייצג אותה - נזק כמעט בלתי הפיך.

יש גם סבירות שלשם הוא כיוון מלכתחילה.

אני תמיד כותב שהסיכויים טובים שהתביעה הזו תידחה, אך אף פעם לא קובע זאת נחרצות - כי זה משהו שיתברר בהליך הוכחות ואת פסק הדין יכתוב שופט ולא אלוהים.
עמוק
עמוק • 28 בדצמ׳ 2013
שיקי כתב/ה:

לדעתי בהשוואות שאתם עושים לנשים מוכות אתם עושים עוול לאותן נשים מוכות - המקרה הזה שונה לחלוטין, מצטער אני לא קונה את זה שבנאדם מבוגר, פסיכולוג במקצועו מגיע למפגש ובו מתבקש להוריד את כל בגדיו וללקק את רגליה של המטפלת והוא לא מבין איפה הוא נמצא.... או ש"אין לו את הכוח להתנגד" בעיניי זה קשקוש מקושקש.
ואם הוא לא הבין זאת במפגש הראשון, אז הוא בטוח הבין בשני, ואם לא אז בשלישי או ברביעי... ובכל זאת הוא הגיע כל שבוע ושילם 250 ש"ח עבור המפגשים האלה...

ממש לא קונה את "תיאוריית הקורבן" - זה מסתדר לי עם נקמה כלשהי מצידו של הבחור - הא ותו לא.

שיקי, אל תפסול על הסף את ההשוואה לבעל מכה ולאישה מוכה. אולי היא תתברר כנכונה, עכשיו כשמסע התביעה יצא לדרך. אולי גם הפעם נגלה ש"האישה המוכה" היא שוב אישה ו"הבעל המכה" הוא שוב גבר.
פור גוד
פור גוד • 28 בדצמ׳ 2013
יופי של סיפור, רז. אפילו בדקתי בויקפדיה מהי שיטת " טווינה" ( כי לא שמעתי על החירטוט-שכל הזה קודם לכן ). באופן אישי, אני מוכרח להודות שאני אוהב סיפורים כאלו. חסרות אצלנו שערוריות מין עסיסיות. וזהו סימן של חברה לא בריאה.
באנגליה, שהיא מולדת הסאדו המודרנית בהא הידיעה, הם נהנים מאיזו שערוריית מין עסיסית, שבדרך כלל מערבת איזה שר בממשלה ( לרוב שר-חינוך שר-חוץ או שר-פנים ) בתדירות של אחת לחודש בערך . במהרה במחוזותינו אמן ! (:
kasandra​(מתחלפת){jegularis}

Re: ואני חושבת שיש טעות בחישוב.

kasandra​(מתחלפת){jegularis} • 28 בדצמ׳ 2013
מצא מין את מינו.
מי שישן בלילה עם כלב שלא יתלונן על זה שבבוקר יש לו פשפשים.