בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

הבדל בין ההתנהגות הבדסמית המצופה מגברים לבין זו המצופה מנשים

בכוח המוח​(שולטת)
לפני 10 שנים • 10 בינו׳ 2014
בכוח המוח​(שולטת) • 10 בינו׳ 2014
השרמוטה שבי כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
אם אני מבינה נכון מה שאדי שואל, (ואם לא, הוא מוזמן לתקן אותי) אז לא לשם הוא מכוון.

הוא לא אומר שבדס"ם מנותק ממין, אלא בוחן את ההבדלים המגדריים בין שולט לשולטת ובין נשלט לנשלטת. הוא אומר שכדי לבחון את זה נשאיר רגע בצד הבדלים פיזיים שהמגדר מאפשר בסקס.

השאלה היא האם המבנה הרגשי נפשי שונה כאן וכאן? האם המבעים שונים כאן וכאן, וכו.

הוא החריג את ההיבטים המיניים הפיזיים, משום ששולטת למשל לא יכולה לזיין עם הזין שלה, ונשלט אין כוס. זה המובן מאליו, ולכן הוא מחריג את זה מהדיון.

השאלות של אדי הן מאוד קונקרטיות וטכניות ובנוסף מהצצה בפרופיל שלו, הוא מגדיר עצמו א-מיני,
ונדמה לי שזה קשור לא רק לאופן הצגת השאלה אלא לתפיסה הכוללת של הנושא,
לכן הסברתי את מה שהסברתי.
אבל אולי אני טועה, זאת לא תהיה הפעם הראשונה icon_smile.gif

מסכימה איתך שהשאלה המעניינת יותר (ושאותה אדי לא העלה כאן לדיון), זה איך אפשר להיות א-מיני בתוך בדס"ם. (:
(או מה זה לעזאזל א-מיני)
Addy​(נשלט)
Addy​(נשלט) • 10 בינו׳ 2014
בכוח המוח כתב/ה:

מסכימה איתך שהשאלה המעניינת יותר (ושאותה אדי לא העלה כאן לדיון), זה איך אפשר להיות א-מיני בתוך בדס"ם. (:
(או מה זה לעזאזל א-מיני)

א-מיני הוא אדם שלא נהנה ממין ולא מעוניין בזה. לפי הערכות רווחות, כאחוז מאוכלוסיית העולם הם א-מיניים. אגב יש פורומים שונים (גם בעברית) לקהילה ה-א-מינית.

אני לא מעוניין במין, וגם לא בבדסמ (אם כי אני לא מתנגד לכך עקרונית). לי יותר חשוב הקשר הרגשי. בפרופיל שלי הבהרתי מה אני עושה בפורום בדסמ.
the rain song
the rain song • 10 בינו׳ 2014
Addy כתב/ה:
the rain song כתב/ה:
את מתכוונת שהשאלה היא מה ההבדל בין מיילדום לפמדום? (סליחה, אני לא בטוחה שהבנתי בעצמי)

מה שכתבת (מיילדום לעומת פמדום) נכון, אבל הוא משקף רק את סעיף א של השאלה. נא לשים לב שלשאלה יש עוד סעיפים. סעיף ב למשל, דן על ההבדל שבין "מיילסאב" לעומת "פמסאב". וכך לגבי שאר הסעיפים: גם להם אפשר למצוא איזשהו מונח לועזי מפוןצץ שיגדיר אותם, אבל לדעתי הפירוט שבהם יותר ברור מאשר כל מונח בן מילה אחת שיגדיר אותם.

אז נראה לי שמדובר על ההבדל בין נשים לגברים. (שוב, סליחה אם אני קשת תפיסה:/ )
GOLESH​(נשלט)

Re: נכון...

GOLESH​(נשלט) • 10 בינו׳ 2014
Addy כתב/ה:
Restrained כתב/ה:
אבל לא פגשתי במצליף שלא ביצע במוצלפת אקט מיני כזה או אחר...

האם ישנה איזושהי פעולה בדסמית לא-מינית (נניח הצלפה, או איזשהו מרכיב לא מיני אחר של המרק הבדסמי), שלגביה אמור להיות הבדל:

א. בין אופי הפעולה כשהיא מבוצעת ע"י איש, לבין אופי הפעולה כשהיא מבוצעת ע"י אשה.
ב. או בין אופי הפעולה כשהיא מבוצעת על גופו של איש, לבין אופי הפעולה כשהיא מבוצעת על גופה של אשה.
ג. או בין תגובת האיש שעל גופו מבוצעת הפעולה, לבין תגובת האשה שעל גופה מבוצעת הפעולה.
ד. או בין תגובת האדם שעל גופו מבוצעת הפעולה כשהיא מבוצעת ע"י איש, לבין תגובת האדם שעל גופו מבוצעת הפעולה כשהיא מבוצעת ע"י אשה.

אז הנה כמה הבדלים מגדריים מעניינים:

א. בויקיפדיה האנגלית (ראו את הלינק דלהלן) מצויין, שמחקר משנת 1995 אשר נעשה על הטרוסקסואלים בדסמיים הראה - כי 89 אחוזים מהנשים העדיפו להיות נשלטות - וכי 71 אחוזים מהגברים העדיפו להיות שולטים (אגב, מזה אין להסיק, ש-11 אחוזים מהנשים העדיפו להיות שולטות - וש-29 אחוזים מהגברים העדיפו להיות נשלטים, אלא מזה ניתן רק להסיק שהאחוזים הנ"ל מכילים בקירבם גם את המתחלפים, ואולי גם עוד אופציות חוץ מאשר דומים/דומיות/סאבים/סאביות).

http://en.wikipedia.org/wiki/Dominance_and_submission#Overview

ב. לדעתי, הנטייה לסגידה פטישיסטית, צפויה (סטטיסטית) יותר אצל סאבים מאשר אצל סאביות; ולדעתי, הדרישה מהפרטנר לסגידה פטישיסטית - צפויה (סטטיסטית) יותר אצל דומיות מאשר אצל דומים. מי שחושב שאני טועה, מוזמן לתקן אותי.

ג. מעניין לדעת האם יש הבדלים מגדריים נוספים., כפי שפרט Addy בסעיפי שאלתו.
בכוח המוח​(שולטת)
Addy כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:

(או מה זה לעזאזל א-מיני)

א-מיני הוא אדם שלא נהנה ממין ולא מעוניין בזה. לפי הערכות רווחות, כאחוז מאוכלוסיית העולם הם א-מיניים. אגב יש פורומים שונים (גם בעברית) לקהילה ה-א-מינית.

אני לא מעוניין במין, וגם לא בבדסמ (אם כי אני לא מתנגד לכך עקרונית). לי יותר חשוב הקשר הרגשי. בפרופיל שלי הבהרתי מה אני עושה בפורום בדסמ.

אני יודעת מהי ההגדרה לא-מיני, אל תגזים. אני לא מבינה איך זה מרגיש ועובד. אצלי למשל הצורך הרגשי מאוד מוזן מהחיבור המיני, או אולי נכון יותר יהיה להגיד, שהחיבור המיני מאפשר את הצורך הרגשי בעוד פן חשוב.

אתה לא מאונן?
GOLESH​(נשלט)
GOLESH​(נשלט) • 10 בינו׳ 2014
בכוח המוח כתב/ה:
אני יודעת מהי ההגדרה לא-מיני, אל תגזים. אני לא מבינה איך זה מרגיש ועובד. אצלי למשל הצורך הרגשי מאוד מוזן מהחיבור המיני, או אולי נכון יותר יהיה להגיד, שהחיבור המיני מאפשר את הצורך הרגשי בעוד פן חשוב. אתה לא מאונן?

לשאלתך: אני בשונה ממך, דווקא לא מבין את המוטיבציה של אלה שכן (אגב לפי מה ששמעתי, גם בקרב ה-א-מיניים יש חלק שעושים זאת, ולפי מה שהבנתי, ה-א-מיניות שלהם מתבטאת בזה שהם פשוט רוצים להיות רק עם עצמם, ככה שלדעתי יותר מתאים לקרוא להם "א-זוגיים" מאשר "א-מיניים"). אבל עיזבי לרגע את ה-א-מיניים, הם לא קשורים לשאלה, שהיא מבחינתי יותר חשובה icon_smile.gif
Addy​(נשלט)
GOLESH כתב/ה:
אני בשונה ממך, דווקא לא מבין את המוטיבציה של אלה שכן (אגב לפי מה ששמעתי, גם בקרב ה-א-מיניים יש חלק שעושים זאת, ולפי מה שהבנתי, ה-א-מיניות שלהם מתבטאת בזה שהם פשוט רוצים להיות רק עם עצמם, ככה שלדעתי יותר מתאים לקרוא להם "א-זוגיים" מאשר "א-מיניים"). אבל עיזבי לרגע את ה-א-מיניים, הם לא קשורים לשאלה, שהיא מבחינתי יותר חשובה icon_smile.gif

מזדהה עם כל מילה שלך. ותודה גם על תשובתך הקודמת, שהתייחסה ישירות לשאלתי.
בכוח המוח​(שולטת)
GOLESH כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
אני יודעת מהי ההגדרה לא-מיני, אל תגזים. אני לא מבינה איך זה מרגיש ועובד. אצלי למשל הצורך הרגשי מאוד מוזן מהחיבור המיני, או אולי נכון יותר יהיה להגיד, שהחיבור המיני מאפשר את הצורך הרגשי בעוד פן חשוב. אתה לא מאונן?

לשאלתך: אני בשונה ממך, דווקא לא מבין את המוטיבציה של אלה שכן (אגב לפי מה ששמעתי, גם בקרב ה-א-מיניים יש חלק שעושים זאת, ולפי מה שהבנתי, ה-א-מיניות שלהם מתבטאת בזה שהם פשוט רוצים להיות רק עם עצמם, ככה שלדעתי יותר מתאים לקרוא להם "א-זוגיים" מאשר "א-מיניים"). אבל עיזבי לרגע את ה-א-מיניים, הם לא קשורים לשאלה, שהיא מבחינתי יותר חשובה icon_smile.gif

זה בדיוק לאן שכיוונתי. כי אם קיימים דחפים מיניים אבל יש בעיה או חוסר רצון לחלוק בסקס, זה משהו אחר לגמרי. השאלה עצמה לא מעניינת אותי במיוחד.
Addy​(נשלט)
בכוח המוח כתב/ה:
אם קיימים דחפים מיניים אבל יש בעיה או חוסר רצון לחלוק בסקס, זה משהו אחר לגמרי.

מסכים איתך.
amy​(נשלטת){מבטלעיניים}
אני לא חושבת שאפשר להיות א-מיניים בתוך בדס"מ. בדס"מ הוא משהו אירוטי ביסודו. ברור שאפשר לבצע פעולות טכניות בלבד. סאבית שלא נמשכת לשליטה, למשל, תוכל להצליף ולא להרגיש כלום, וכך גם עבד, בגבר או באישה. אבל להיות ביחסים בהם אתה נאלץ לעשות או לספוג משהו שלא עושה לך כלום, ואף יכול להעלות אצלך דברים שליליים, נראה לי בעייתי. עבור האוכלוסיה שאינה בדס"מית, בדס"מ, ובעיקר בדס"מ עמוק/ חזק (פיזית או נפשית) מתקשר לדברים בעייתים בגדול. עבורנו, שפה שנים, האירוטיקה עשויה לגבור על הרתיעה והבעייתיות בכל הנושא (לא כל מי שפה חושב שעבדות או שיעבוד הם הדברים הכי סבבה בעולם). כשאין את החיבור האירוטי הזה... כל העניין נראה לי לא כדאי.

אם יורשה לי, קראתי את הפרופיל שלך ואני מבינה את הבעייתיות של הנושא. אני חושבת שמגיע לך יותר. יש כיום קהילות ואתרים של א-מיניים שמחפשים בדיוק את מה שאתה מחפש, ולא תאלץ לוותר או לעשות שום דבר שלא מתאים לך, בתמורה.
    התגובה האהובה בשרשור