שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

מההכרות שלכם: האם אצל השולטים (גברים/נשים) נפוצים פטישיסטים?

teacher​(שולט)
לפני 10 שנים • 24 בינו׳ 2014
teacher​(שולט) • 24 בינו׳ 2014
הבהרה:
פטיש, הוא הפיכת חפץ או איבר לבעל משמעות מינית.
הדבר שאתה מדבר עליו הוא סיטואציה - לשלוט או להישלט ובכך לקבל גירוי מיני. זה BDSM.

שני הדברים אינם קשורים אחד לשני ואינם תלויים אחד בשני.

*להוציא דבר אחד שאינו מדעי ואינו בדוק ואני כותב אותו על סמך ההיכרות שלי עם הרבה אנשים שמייצגים כל אחת מהתופעות או שתיהן - יש יותר אנשים ב-BDSM, שיש להם פטיש כלשהו, מאשר פטישיסטים שיש להם חיבה ל-BDSM.

פטישיזם אגב, הוא רצף שאני יכול לתאר את שני הקצוות שלו כך:
בצד אחד יש מישהו שיכול להנות יותר או להתרגש יותר מבת הזוג שלו כשהיא שמה נעלי עקב למשל, ואילו בצד השני של הסקאלה יש מישהו שלא יכול להגיע לסף הגירוי המיני שלו בלי שיש לו איזו נעל עקב באזור, וכבר הוא לא צריך את הבחורה שתנעל אותה, מבחינתו היא תהיה רק הסחת דעת. כל הפטישיסטים נמצאים במקום כזה או אחר על הרצף הזה.
    התגובה האהובה בשרשור
hrgiger
לפני 10 שנים • 25 בינו׳ 2014
hrgiger • 25 בינו׳ 2014
מה שטיצ'ר אמר (:
בכוח המוח​(שולטת)
בכוח המוח​(שולטת) • 25 בינו׳ 2014
לי נראה שיש הרבה יותר גברים פטישיסטים מנשים פטישיסטיות. אם כבר לאבחן לדעתי אז כך: גברים יותר מנשים, ונשלטים יותר משולטים-
נשלט
שולט
נשלטת
שולטת.
GOLESH​(נשלט)
GOLESH​(נשלט) • 25 בינו׳ 2014
teacher כתב/ה:
הבהרה: פטיש, הוא הפיכת חפץ או איבר לבעל משמעות מינית. הדבר שאתה מדבר עליו הוא סיטואציה - לשלוט או להישלט ובכך לקבל גירוי מיני. זה BDSM. שני הדברים אינם קשורים אחד לשני ואינם תלויים אחד בשני.

אוקי, אתה מבחין אם כן בין משמעות מינית למשמעות בדסמית. אבל אני עדין תוהה, מהי אותה משמעות מינית שעליה דיברת בתחילת דבריך, ככל שהפטיש הוא המגף של הנשלט - בעוד שהפטישיסט הוא השולט. הייתי יכול להבין נניח מהי המשמעות הבדסמית (לאו דווקא המינית) - אילו היה מדובר נניח במגפי השולט בעוד שהפטישיסט הוא הנשלט: בעיניו של האחרון, המשמעות הבדסמית של מגפי השולט תהיה מן הסתם אסוציאציית דריכה/רמיסה, שהרי הנשלט (במיוחד המאזוכיסט) רוצה להירמס תחת מגפי השולט. אבל איזו משמעות מינית יש למגפי הנשלט בעיני השולט? הרי המגפיים מעוררים לכאורה אסוציאציה מאד אקטיבית - שלא לומר מיליטריסטית, אשר לא לגמרי מסתדרת לי עם ייחוס מיניות להם כשהם נעולים על רגלי הנשלט...

השאלה הבאה, שהיא אולי פחות מופנית אליך ויותר אל hrgiger (אם כי גם אתה מוזמן לענות עליה אם אתה חושב שאתה מסוגל לתת הערכה בלתי מחייבת), תעזור אולי למקד את אי ההבנה שלי: האם המשמעות המינית שיש למגפי הנשלט בעיני השולט, עשויה להיות תלויה בחומר שממנו עשויים המגפיים? מה למשל היה קורה אילו היה מדובר, לאו דווקא במגפי עור מבריקות, אלא נניח במגפי בד דהויים? האם גם אז הם היו מעוררים את אותו גירוי מיני בעיני השולט (במקרה הזה: hrgiger)?
hrgiger
hrgiger • 25 בינו׳ 2014
אתחיל מזה שאינני שולט, נקבה אנוכי (:
לא החומר כי אם העיצוב הם אלה שקריטיים לי, אלא שמעוררים אותי. אני גם לא צריכה נשלט או נשלטת שינעלו אותם, זה עובד גם כשהם בחלון הראווה (:
פסיכו לוג​(שולט)
לפני 10 שנים • 26 בינו׳ 2014
פסיכו לוג​(שולט) • 26 בינו׳ 2014
hrgiger כתב/ה:
לא החומר כי אם העיצוב הם אלה שקריטיים לי, אלא שמעוררים אותי. אני גם לא צריכה נשלט או נשלטת שינעלו אותם, זה עובד גם כשהם בחלון הראווה (:

את לא פטישיסטית. את נקבה תקינה.
Mary Jane
Mary Jane • 26 בינו׳ 2014
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:
hrgiger כתב/ה:

נוטה להסכים, עקרונית (כמובן שאין כאן כל אמירה לגבי נטיותיה של גייגר, אותן איני מכירה ואיני שופטת).

"פטישיסט", לטעמי, הוא לא מי שמוצא פריטי לבוש או הנעלה מסוימים כסקסיים, וגם לא מי שמוצא גירוי נלווה בעקבות חשיפה לפריטים אלה או מחשבה עליהם מונחים על הגוף.

אלא מי שכאשר הוא פוגש באותם חפצים, לרוב על הגוף של הפרטנר/ית, אלה מהווים עבורו מן "שותף שלישי" למעשה המיני, שותף דומם אשר יש בכוחו להאפיל בקסמו על השותף החי, להשכיח שכאן יש חיים וכאן יש רגש ושיתוף. הרגש של הפטישיסט/ית אינטימי, ולמרות שעל פניו ניתן לחלוק אותו עם אחרים, הוא מתקיים בינו לבינו, מתכתב עם פנימיותו. באשר לחפץ - אצל מי שעונה להגדרת "פטישיסט", הוא מערפל את הדעת, הוא עוצמתי ונורא והמשיכה אליו סתומה, נטולת פשר.
פור גוד
פור גוד • 26 בינו׳ 2014
Mary Jane כתב/ה:
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:
hrgiger כתב/ה:

נוטה להסכים, עקרונית (כמובן שאין כאן כל אמירה לגבי נטיותיה של גייגר, אותן איני מכירה ואיני שופטת).

"פטישיסט", לטעמי, הוא לא מי שמוצא פריטי לבוש או הנעלה מסוימים כסקסיים, וגם לא מי שמוצא גירוי נלווה בעקבות חשיפה לפריטים אלה או מחשבה עליהם מונחים על הגוף.

אלא מי שכאשר הוא פוגש באותם חפצים, לרוב על הגוף של הפרטנר/ית, אלה מהווים עבורו מן "שותף שלישי" למעשה המיני, שותף דומם אשר יש בכוחו להאפיל בקסמו על השותף החי, להשכיח שכאן יש חיים וכאן יש רגש ושיתוף. הרגש של הפטישיסט/ית אינטימי, ולמרות שעל פניו ניתן לחלוק אותו עם אחרים, הוא מתקיים בינו לבינו, מתכתב עם פנימיותו. באשר לחפץ - אצל מי שעונה להגדרת "פטישיסט", הוא מערפל את הדעת, הוא עוצמתי ונורא והמשיכה אליו סתומה, נטולת פשר.

מרי (:
מרי קראפט אבינג, שימי לב : מכיון שלפי הגדרתך-העצמית את 'קצת פטישיסטית' ( ועוד כמה דברים כמובן...), הייתי מציע שנוסיף את מילת-הקסם 'קצת' להגדרה הכללית שסיפקת פה לפטישיזם, נראה מה קורה לה, וכך נוכל (לפחות קצת ) לרדת לחקר מסתורי-נפשך. ובכן : "באשר לחפץ - אצל מי שעונה להגדרת "פטישיסט", הוא קצת מערפל את הדעת, הוא קצת עוצמתי ונורא, והמשיכה אליו קצת סתומה, וקצת נטולת פשר. "
האין זה (לפחות ) קצת מאיר עיניים ? (:
פור גוד
פור גוד • 26 בינו׳ 2014
נ.ב - 'קצת' היא בהחלט מילה חמודה ולא מאיימת. גם אני אוהב אותה (:
hrgiger
לפני 10 שנים • 27 בינו׳ 2014
hrgiger • 27 בינו׳ 2014
בגדול אתם צודקים ויכול להיות שאני אכן פשוט בחורה (:
אבל... עוררות מינית מנעליים/בלונים/כסאות בר היא לא נחלתם של "פשוט בני אדם".
יש הבדל בין תחושה ה"אני רוצה את המגף המגניב הזה" לבין "אוי, שוב מדגדג לי בין הרגליים".
אז אולי אני לא פטישיסטית קלאסית ואיני מתחככת עד אורגזמה במגפה של הנשלטת המיוחלת והלא קיימת שלי, אולי אני פטישיסטית לייט.
צריך להיות לייט במשהו (: