שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

פריבילגיה סדיסטית באיצטלה של מחלת נפש

Rucky
לפני 9 שנים • 8 ביוני 2014

פריבילגיה סדיסטית באיצטלה של מחלת נפש

Rucky • 8 ביוני 2014
לדעתכם אפשר להתנהל באופן אלים, סדיסטי, חסר אחריות ומוסר, לא ערכי לא חברי, פוגעני ללא כל רסן תחת הטיעון שהאדם אובחן כסובל מהפרעה נפשית?

אותו אדם מודע לחלוטין לעצמו ומשתמש באבחון ההפרעה ההתנהגותית הזו כדי לתרץ את ההתנהלות האלימה האגואיסטית והילדותית שלו ומפזר רוע בלי מחשבה או חארטה וכל זה מגובה מבחינתו באישורים של חוסר יציבות נפשית.

השאלה שלי איפה עובר הגבול ?
כמה הוא קורבן של עצמו ובגין זה מאפשר לעצמו לקרבן אחרים?
כמה נזק הוא עוד יגרום כי הוא "מוגן" תחת הסעיף הזה של "לא כשיר" והכל יסלח לו?
4X4​(אחר)

אני חושב

4X4​(אחר) • 8 ביוני 2014
שאת זה יקבעו הפסיכיאטר המחוזי והמשטרה icon_smile.gif
'Panda'{Beauty}
'Panda'{Beauty} • 8 ביוני 2014
ומה עם כל אלו שטוענים שסבלו מהתעללות ולכן הם מעבירים הלאה התעללות מילולית?
הייתם מתחשבים בתירוצים/סיבות שכאלו?
או נשלטות שמבקשות שיתעללו בהן עד שהן לא מתפקדות פיזית והשולטים שמספקים להן את זה?
קטסטרופה{Adonai}

פריבלגיה?

קטסטרופה{Adonai} • 8 ביוני 2014
אני מסכים עם האדומה בדבר אחד והוא שאין להתייחס למופרעות/חולי נפשי כאל נסיבה מקלה למרות שיש הסוברים שהם בעצם לא יודעים מה הם עושים.
הם יודעים גם יודעים.
לדוגמא, המגיבה הקודמת לי רק לפני כמה דקות כתבה פוסט ובו היא מציעה את שירותיה הסאדיסטיים בתמורה למנוי שנתי בסינמטק.
היא לא יודעת מה היא עושה? היא יודעת. היא לא יודעת שזה ניצול מחפיר של אנשים פגועים כמותה? היא יודעת.

"נותנים לך - תיקח" זה מושג יסוד של רוב אנשי הכלוב ובמיוחד השולטים/שולטות כאילו שבמומם מנצלים כל הזדמנות שנקרית בדרכם לנצל/לענות/להשפיל או מה שזה לא יהיה את הצד השני שכאילו מבקש את זה אבל תאכלס, כולנו יודעים מאיזה מקום רע באו המנוצלים ומאיזה מקום רקוב באו המנצלים.

לצערי, עולם כמנהגו נוהג, יש מנצלים ויש מנוצלים שהופכים למנצלים עצמם וחוזר חלילה.
זה בכל תחום בחיים, זה קרה, קורה ויקרה בכל תחום בחיים ומה לעשות? בטבע כמו בטבע החזק מנצח.

כל שאני יכול להציע, ואני מציע לכל אותם/ן ניזוקים זה לצאת מסרט התמימות שלהם ולהבין שכאן, בעולם הזה, לא רק שהבעיות שלהם לא נפתרות הן מתחזקות ומתעמקות עם כל נפילה שלהם.

אני באופן אישי חטאתי בחטא הניצול, מודה, זה היה בתואנות שווא של "עדיף לנצל מלהיות מנוצל" עד שהבנתי שאפשר לחיות עם עצמך מבלי להשתייך לצד כזה או אחר.
זה עלה לי ביוקר.

חולי הנפש הרבים בכלוב הם בבואה של החברה הישראלית הרקובה, מספיק להסתכל למעלה, לשלטון כדי להבין שניצול זה אורח חיים אצלנו ולא צריך להיות חולה נפש בשביל זה.

לכל אלה שחולים אני מציע שילכו לטיפול ושלא ידביקו אותנו במחלה שלהם ויקראו לזה בד"סמ.
במיוחד שלא יבקשו שנבין אותם.
    התגובה האהובה בשרשור
Master_Eran​(שולט)

זה רציני?!

Master_Eran​(שולט) • 8 ביוני 2014
אדומה, בואי נתקדם עוד צעד אחד קדימה, ההוא שאת כותבת עליו יהרוג מישהו/י...
אבל יש לו תעודות שהוא חולה נפש... אהה, אז זה בסדר... שימשיך...

צריך לדווח על ההוא שאת מדבר עליו לרשויות החוק! אם לא תעשי זאת את
שותפה לדבר עבירה!

מי שלא מגיע לבדסמ ממקום טוב, בריא, חזק, עוצמתי שלא יהיה שם.

מי שמתנהל ממקום של ניצול, אלימות לא מרוסנת, מקום להוציא תיסכולים, מקומו לא בבדסמ.

(למען הסר ספק, הנאמר לעיל נכתב בלשון זכר, אך מדבר כמובן גם על נשים)

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך ראשון יונ' 08, 2014 1:00 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 8 ביוני 2014
אנשים חולים מכל סוג זקוקים לטיפול
בדס"מ הוא לא כלי תרפויטי, בדס"מ הוא כלי לענוג מיני
ושום עונג מיני מהם ככול שיהיה לא שווה נזק
מיתוסית​(שולטת)
לפני 9 שנים • 14 ביוני 2014
מיתוסית​(שולטת) • 14 ביוני 2014
זה שלאדם יש מחלה או הפרעה נפשית, לא אומר שהוא "לא כשיר".
כדי שיהיה לא כשיר, הוא צריך שתהיה לו סכיזופרניה + להיות בהתקף פסיכוטי, ואם הוא לא בהתקף פסיכוטי, שבית משפט יכריז עליו כבלתי כשיר וימנה לו אפוטרופוס.

אני מניחה שזה לא המצב.

יש הרבה אנשים שמנצלים את המצב העגום שלהם כדי לקבל אי אלו טובות הנאה אלו ואחרות (מה שקרוי "רווח משני")- זה יכול להיות נכות נפשית, פיזית, הורה יחידני, עולה חדש וכל מצב אחר שהוא שונה מהרגיל ומביא עימו קשיים, והאדם מחליט לגייס את הקשיים לטובתו ולעשות מעצמו מסכן או לחליפין להרשות לעצמו להתנהג בצורה לא הוגנת/טובה/ נורמטיבית וכן הלאה כי "מגיע לו".

אם אותו אדם עושה דברים לא חוקיים ממש, אז אין לו לגיטימציה (למעט המקרים שציינתי בפיסקה הראשונה, וגם את זה בית משפט צריך להחליט בעקבות הסתכלות בבי"ח פסיכיאטרי) וחובה לדווח עליו למשטרה.

אם מדובר ב"סתם" התנהגות לא ראויה, מגעילה, מעצבנת, דורסנית וכן הלאה- מה לעשות, יש הרבה חארות בעולם- עם ובלי הפרעות/מחלות נפש מאובחנות.
פשוט מתרחקים ממנו.
לא, זה לא לגיטימי.
כל עוד הוא מודע לזה שהוא מתנהג לא טוב וזה פוגע באנשים- יש לו מידת שליטה מסויימת על ההתנהגות שלו והוא יכול לבחור שהוא יתאמץ כמה שאפשר כדי לרסן את הסימפטומים של המחלה/הפרעה במקום לנצל אותה.
'Panda'{Beauty}
לפני 9 שנים • 16 ביוני 2014

Re: פריבלגיה?

'Panda'{Beauty} • 16 ביוני 2014
קטסטרופה כתב/ה:
אני מסכים עם האדומה בדבר אחד והוא שאין להתייחס למופרעות/חולי נפשי כאל נסיבה מקלה למרות שיש הסוברים שהם בעצם לא יודעים מה הם עושים.
הם יודעים גם יודעים.
לדוגמא, המגיבה הקודמת לי רק לפני כמה דקות כתבה פוסט ובו היא מציעה את שירותיה הסאדיסטיים בתמורה למנוי שנתי בסינמטק.
היא לא יודעת מה היא עושה? היא יודעת. היא לא יודעת שזה ניצול מחפיר של אנשים פגועים כמותה? היא יודעת.

"נותנים לך - תיקח" זה מושג יסוד של רוב אנשי הכלוב ובמיוחד השולטים/שולטות כאילו שבמומם מנצלים כל הזדמנות שנקרית בדרכם לנצל/לענות/להשפיל או מה שזה לא יהיה את הצד השני שכאילו מבקש את זה אבל תאכלס, כולנו יודעים מאיזה מקום רע באו המנוצלים ומאיזה מקום רקוב באו המנצלים.

לצערי, עולם כמנהגו נוהג, יש מנצלים ויש מנוצלים שהופכים למנצלים עצמם וחוזר חלילה.
זה בכל תחום בחיים, זה קרה, קורה ויקרה בכל תחום בחיים ומה לעשות? בטבע כמו בטבע החזק מנצח.

כל שאני יכול להציע, ואני מציע לכל אותם/ן ניזוקים זה לצאת מסרט התמימות שלהם ולהבין שכאן, בעולם הזה, לא רק שהבעיות שלהם לא נפתרות הן מתחזקות ומתעמקות עם כל נפילה שלהם.

אני באופן אישי חטאתי בחטא הניצול, מודה, זה היה בתואנות שווא של "עדיף לנצל מלהיות מנוצל" עד שהבנתי שאפשר לחיות עם עצמך מבלי להשתייך לצד כזה או אחר.
זה עלה לי ביוקר.

חולי הנפש הרבים בכלוב הם בבואה של החברה הישראלית הרקובה, מספיק להסתכל למעלה, לשלטון כדי להבין שניצול זה אורח חיים אצלנו ולא צריך להיות חולה נפש בשביל זה.

לכל אלה שחולים אני מציע שילכו לטיפול ושלא ידביקו אותנו במחלה שלהם ויקראו לזה בד"סמ.
במיוחד שלא יבקשו שנבין אותם.

יש כבר פוסט חדש למי שלא מעודכן:
http://thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=426602&blog_id=70889