צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

חייתיות לשמה בדאנג'ן

שוקולית​(שולטת)
לפני 19 שנים • 31 ביולי 2004

Re: לידע כללי

שוקולית​(שולטת) • 31 ביולי 2004
VIP כתב/ה:
נחשים אוכלים גם עכברים מתים
אני אישית מכיר מגדלת נחשים וזוחלים והיא מחזיקה עכברים מתים במקפיא שלה
אז לכול אלה שחושבים שנחש אוכל רק חיי טועה
וחוץ מזה מה הקשר של בי די אס אם לנחש

http://www.petnet.co.il/article/reptiles/article_soc.asp?id=460
gfrog

נחש נשך נחש

gfrog • 31 ביולי 2004
תנסו להגיד הרבה פעמים וברצף

נחש נשך נחש

אם זה תלוי בי אני גם מוותר על המייצג שנקרא יוחנן הנחש במועדון

שם המבצע "לשחרר את יוחנן" על משקל "לשחרר את ווילי"
מאסטר יקיר​(שולט)
מאסטר יקיר​(שולט) • 31 ביולי 2004
אפשר לחשוב שבחנויות לחיות
או בגן חיות
מאכילים את הנחשים המוצגים בתוך אקווריומים
בפיתה עם שוקולד למריחה!

כולם יודעים מה יש במדרגה במועדון,
כולל כל אלה שנזכרו לפתע לכתוב נגד
הימצאותו של יוחנן במועדון!
(זו אפליה חייתית!) icon_wink.gif
ראית התקהלות? ביררת מה קורה?
לא רוצה לראות? - תתרחק!
TerI​(נשלט)
TerI​(נשלט) • 31 ביולי 2004
מצטרף לרוב, השפוי הטוב ויפה הנפש.
אפשר וצריך לנקוט בצעדים מעשיים נגד עמוס והמועדון במקרה של מעשה כזה...
להוסיף על התגובה הבזיונית.
דון קיחוטה יישר כח! icon_cool.gif
שוטרת*
לפני 19 שנים • 1 באוג׳ 2004

סכיזופרניה

שוטרת* • 1 באוג׳ 2004
שוטרת*, לא אני לא הולכת לדוג. לדוג זה תחביב אכזרי ולא מוסרי.
(ולא אני לא אוכלת בשר, גם לא דגים, לא, אני לא הולכת לגני חיות, אני גם לא אוכלת עוף, אני לא כולאת בעלי חיים אלה שגרים אצלי יכולים לכת מתי שבא להן, ואני גם לא אוכלת שניצל)

יש פה אנשים שרואים התאכזרות לבעלי חיים כמשהו מובן מאליו, ומניחים שכולם ככה, אז במקום להקשיב הם ישר מאשימים, הם מניחים מראש שאני אוכלת דגים, אז אסור לי להתנגד לכליאת נחשים.
אז בבקשה, בלי אמירות כאלה, זה רק מעיד על טיפשות וטו לא.

קודם כל ולפני הכל "שתות"? "וטו לא"??
עכשיו לגופו של עניין - בתור אחת שאחת האהבות הגדולות שלה בחיים הם כל אותם הולכי על ארבע ( icon_cool.gif ) , בהחלט יש לי את הזכות לומר לך חמודה, כי לאסוף כלב עזוב לביתי ולטפל בו זה לא "כליאה" , כי לקחת ציפור פצועה ולטפל בה עד שתחלים זה לא "כליאה". אם את רוצה לדבר על אכזריות - לתת לנחש לגווע ברעב, או לשנות לו את הרגלי האכילה שלו - כפי שהמנגנונים הטבעיים/פנימיים מורים לו ומדריכים אותו - רק בגלל שלך זה לא יפה לעין - זו אכזריות. לקחת חיה טורפת כמו נחש שכל כולה אינסטינקטים של ציד ולהאכיל אותה "עם כפית לפה" - זו אכזריות!
ולעשות הכללות ולתקוף במקום להסביר - סכיזופרניה יקירתי - זו טיפשות! לקחת דוגמה כללית ולהפוך אותה למשהו אישי - זו אטימות!
פרודו​(מתחלף)
פרודו​(מתחלף) • 1 באוג׳ 2004
TerI כתב/ה:
אפשר וצריך לנקוט בצעדים מעשיים נגד עמוס והמועדון

icon_eek.gif
למה הכוונה?
סכיזופרניה של הילדות​(נשלטת)

שוטרת*

קודם כל, סליחה על שגיאות הכתיב. יש לי דיסלקציה. לא מתים מזה.

לא צריך להוציא את הדברים שלי מהקשרם.
מובן שלטפל בבעלי חיים פצועים זה לא כליאה, אלה מעשה מוסרי ויפה.

לא מפריע לי שהאכילו את הנחש בעכבר, הפריע לי שכלאו נחש בתנאים לא הגיוניים בשביל סיפוק כלשהו.
ברור שאם כבר כולאים נחש אז צריך להאכיל אותו בצורה הטבעית ולא בבונזו.אבל למה הוא צריך להיות כלוא במועדון?

כל הסיפור הזה הפריע לי בגלל מוסר, לא בגללרגש אסטטי.
לא מפריע לי שנחש אוכל עכבר. להפך, עדיף שהוא יאכל עכבר.
אבל מפריע לי שיש נחש כלוא למטרות רווח או סיפוק.
שוטרת*

תנאי הנחש...

שוטרת* • 1 באוג׳ 2004
אז על זה אפשר לדון הרבה , אבל האמת היא שאני מרגישה כבר די נגררת לסיפור שלא היה אמור להיות כזה סיפור מלכתחילה. אם מאוד מאוד בא לך - אני מוכנה לדון איתך על זה בפרטי שם תוכלי להסביר לי מה בדיוק לא אנושי בתנאים שלו.
נ.ב - שמחה שלא מתים מזה ומאחלת לך עוד הרבה שנים של אושר ובלי עצבים מיותרים...
Tamashi Nawa​(שולט)

ודעתי הקטנה

Tamashi Nawa​(שולט) • 1 באוג׳ 2004
במקום להגיב מיד ובמקום כנגד כל העולם, ישבתי קצת וחשבתי על זה והתייעצתי לפני שאני אומר את דעתי הבילתי מלומדת.

ברמה העקרונית, הרי שאני נגד כליאה של יצורים תמימים וחפים מפשע למעט סאביות שהרי אינן חפות מפשע, אבל אני מודע לזה שזהו עולמנו ואנשים מגדלים חיות. זאת המציאות, וזה מה יש וזה לא ישתנה בקרוב.

אבל המטרה לדעתי היא לתת לבעל החיים את מירב התנאים בנסיבות הקיימות. ההאכלה לא מפריעה לי, ולמעט הרעש שהקימו האנשים, אני לא חושב שלנחש איכפת שמביטים עליו אוכל, אבל אשאל אותו בהזדמנות. מה שכן מפריע לי זה המיקום.הייתי שמח הרבה יותר אם לנחש היה כלוב גדול יותר, עם אלמנטים שונים לנוע סביבם, ומרחבים קצת גדולים יותר, שמאפשרים לנחש קצת אשליית חופש. במקום זאת, לא רק מרחב קטן אלא במקום שבו כולם דורכים על הכלוב ומטריפים את החושים העיקריים של הנחש שלמיטב ידיעתי הם הרגישות לתנודות, זה לא בסדר לדעתי.

מההכרות שלי עם עמוס, ניראה לי שהוא מספיק נבון על מנת לעשות את שבעיניו הוא נכון וראוי, גם אם זה לא ניראה ומתאים לכולם.

ולתשומת ליבכם, כבר ראיתי אנשים שמגיבים בחומרה לא פחות לאירועים שמתרחשים על הבמה במועדון מאשר לזו אשר התנהלה בסביבות כלוב הנחש, אז רק תשימו לב שכל אחד עם כוס התה שלו.....
Dom_Quixote

עם כל הכבוד

Dom_Quixote • 1 באוג׳ 2004
אביס היקר,

נדמה לי שאתה מפספס פה את הנקודה, שהיא:

הנחש כלוא מחד, והעכברים נזרקים אל מותם בטרם עת מאידך, על מנת לשעשע בני אדם. בני אדם שאינם מעוניינים בשעשוע הזה.

למעט גן חיות, שמטפל היטב בחיות הנמצאות בו, אין מקום שצריך לשעשע את אורחיו בדרך כה אכזרית. כפי שכתבתי בפתיחת השרשור הזה, אנשים ימשיכו לבוא או לא לבוא לדאנג'ן ללא קשר לאם יש שם נחש או לא. הנחש והעכברים פשוט סובלים לחינם!

אני לא טוען שנחש בטבע לא צריך לאכול עכברים. אני טוען שאם הוא מוצא אותם בטבע, שיבושם לו ולבי עם העכבר זצ"ל. אבל לא ככה. לא מגישים יצור חי אל מותו לסיבה שהיא פחות מחיונית. עם כל הכבוד לבידור הצולע בדאנג'ן, זה לא עונה על ההגדרה שלי של חיוניות. רוצים לעשות את הדאנג'ן אטרקטיבי יותר? שנו את המוזיקה! הורידו המחירים! אל תענו חיות לחינם!

ואם יש לך דיבור עם עמוס, נשמח לשמוע את תגובתו.

כבוד מעומעם,
קיחוט