סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

חייתיות לשמה בדאנג'ן

אחד שמבין​(נשלט)
לפני 19 שנים • 1 באוג׳ 2004
אחד שמבין​(נשלט) • 1 באוג׳ 2004
קיחוטה יקר
אני חושב שאתה מפספס כאן את הנקודה (משפט יפה שלך שאימצתי icon_smile.gif)
העלית שרשור זועם, שבשורתו התחתונה - דרישה להעיף את הנחש מהדנג'ן. רבים הצטרפו למסקנה שלך, אמנם לא לדרך המיליטנטית שלך, אבל בהחלט למסקנה המתבקשת שמסיבה זו או אחרת כנראה שאין מקום לנחש במועדון בדסם.

ברור לי שאתה מונע על ידי אידיאולוגיה צרופה. אני מכבד ומעריך הן את האידיאולוגיה שלך והן אותך על דבקותך בה.
אבל לא כולנו מונָעים מאותם מניעים:
יש כאלה שדואגים לנחש,
יש כאלה שדואגים לעכבר,
יש כאלה שנקרעים מדאגה לשניהם,
יש כאלה שלא דואגים לאף אחד משניהם אלא חושבים שזה פשוט לא קשור למועדון בדסם,
יש כאלה שנחשים בכלל עושים להם צמרמורת או מעוררים בהם גועל,
ואולי יש גם כאלה כמו שרוקו בודאי חושב שבכלל לא קשורים לענין אבל מצאו הזדמנות להיכנס במועדון,
ויסלחו לי כל אלה שלא הזכרתי את דעתם.

אז במקום להיכנס בכל מי שחושב אחרת ממך, עם כל מיני דוגמאות שאולי בעיניך נראות קשורות, פשוט תנסה למצוא את המשותף בין רוב הכותבים בשרשור, ולפתור את הבעיה שכל כך מציקה לך בצורה מכובדת, מבלי לעשות מזה ענין אישי כנגד עמוס או כל אחד אחר.

כי מה לעשות בעיני אנשים כמוני שהפרמטרים שלהם לצער בע"ח שונים משלך, וקרובים יותר לרמה הממוצעת בחברה, השרשור הזה שהתחיל כבקשת התחשבות (זה המקסימום שאפשר לדעתי לעשות במקרה הזה), הפך לניסיון הנחלת מורשת שלא ממש יעבוד בפורמט הזה.
מישלי

אולי..........

מישלי • 1 באוג׳ 2004
די !!!
Dom_Quixote

לנריסה ולכל הבאים בתור

Dom_Quixote • 1 באוג׳ 2004
nerissa כתב/ה:
קיחוטה - הגזמת וניסחפת לגמרי!
תתבייש לך!

להשוות בין אנשים שלא מוצאים שנחש באקווריום זו טרגדיה לאומית לביין נאצים/רוצחים וכו'???

אני סגרתי את העניין (ואותך) מבחינתי. גועל נפש! ההתלהבות שלך מעצמך העבירה אותך על דעתך!
יש גבול. תתבגר!

טוב.

זכותך לכעוס עלי, זכותך "לסגור אותי". אבל בואי נבהיר משהו, לשם הפרוטוקול:

1. כשאת רוצה להבהיר נקודה, אחת השיטות לעשות זאת, היא ע"י אמירת דבר מה מקומם. הדגשתי שאינני משווה בשום פנים ואופן גם לא בעוד מיליון שנה בין פשעים בלתי נתפסים נגד האנושות והמוסר לבין נחש בדאנג'ן. אין כל קשר בין השניים, ולא ניסיתי ליצור כזה.

מה שניסיתי להגיד היה פשוט: אנשים שלא איכפת להם שמול עיניהם מתחולל רוע, הם לא טובים יותר מהרעים עצמם. זה כל מה שניסיתי להגיד.

אז אני מבקש לא להוציא את דבריי מהקשרם א-לה לימור לבנת. לא אמרתי שזה כמו השואה, לא השוויתי, לא רמזתי ולא בטיח. אני לא מטומטם, גם אני יהודי, גם אני הייתי בפולין, גם אני שרתי שם את התקווה בגרון חנוק מדמעות. אני מתנהג כמו שאני מתנהג עכשיו, כמו שאתנהג כשאי"ה אהיה ראש ממשלה, כדי להציל חיים. ותחשבי, רק תחשבי, שאם ככה איכפת לי מנחש ועכברים, כמה איכפת לי מאנשים בכלל, מהעם שלי בפרט.
ושיזדיין הנחש והעכברים אם זה מה שאת חושבת.

אבל הנקודה - בעינה עומדת.

2. התלהבות מעצמי? לא בבית ספרנו. טעית בבן אדם. וכל מילה נוספת מיותרת.
פרודו​(מתחלף)
פרודו​(מתחלף) • 1 באוג׳ 2004
icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
את גדולה מישלי!

אני אסכם את השרשור:
1) המדרגה היא לא מקום לנחש
2) האכלה בפומבי לא רצויה
3) חסרה תגובתו של הנחש
4) אנחנו אנשים משועממים אם הצלחנו לכתוב 4 עמודי פורום על הנושא - כולל מריבות, סכסוכים כרגיל

השרשור הזה מקביל לסשן ארוך, מיותר וסתמי לצלילי מוזיקת מעליות מעיקה. icon_evil.gif
nerissa​(אחרת)
nerissa​(אחרת) • 1 באוג׳ 2004
פרודו כתב/ה:
השרשור הזה מקביל לסשן ארוך, מיותר וסתמי לצלילי מוזיקת מעליות מעיקה. icon_evil.gif [/b][/color]
icon_lol.gif

צודק!
תודה.
Dom_Quixote
אחד שמבין כתב/ה:
קיחוטה יקר

אז במקום להיכנס בכל מי שחושב אחרת ממך, עם כל מיני דוגמאות שאולי בעיניך נראות קשורות, פשוט תנסה למצוא את המשותף בין רוב הכותבים בשרשור, ולפתור את הבעיה שכל כך מציקה לך בצורה מכובדת, מבלי לעשות מזה ענין אישי כנגד עמוס או כל אחד אחר.

טוב חברים, בסדר.

לטעמי לא ניסיתי להיכנס בכל מי שחושב אחרת ממני. בסך הכל ניסיתי להעביר נקודה, שעמידה מנגד בחוסר מעש מול דבר רע, היא מעשה רע בפני עצמו.

לא מסכימים? זכותכם. כל עוד תבינו מה אני אומר, ולא תקפצו עלי כי הקצנתי בכוונה דוגמה כדי להבהיר את עוצמת הנקודה.

אני גם חושב שהרוב המוחלט של המגיבים בשרשור הזה מסכימים איתי בנושא צער בעלי חיים, ורק מיעוטם רוצים להיפטר מהנחש מסיבות אחרות.

אבל שיהיה. זה לא פופולרי במיוחד להגיד דברים שאנשים לא רוצים לשמוע. כמו שנריסה אמרה, הרוב פה זה פשוט לא מזיז להם. ועוד אני מעז להגיד לכם שלעמוד מנגד עושה אתכם אנשים רעים? חסר תרבות שכמוני.

אני רוצה להודות לכל מי שהגיב בשרשור הזה בשפיות מבלי להתנפל על לא דבר. אני מודה במיוחד לאלה שמבינים צער בעלי חיים מהו, ובמיוחד לאלה המבינים אפילו עמוק יותר, למהות המוסרית של העניין.

אלא אם כן שוב אואשם בחברות ב-SS, אין לי כוונה להגיב יותר בשרשור הזה. אני מבקש ממישהו מכם לקחת את העגלה. יש פה 80 תגובות, 90% מהן נגד הנחש. מישהו שקרוב לעמוס (שאגב, לרגע לא ניסיתי לעשות את זה עניין אישי נגדו, אני לא מכיר אותו, וחוץ מזה שהוא התייחס אלי לא יפה אין לי דבר נגדו) בבקשה שיפנה את תשומת לבו לכמות ועוצמת התגובות פה.

אם לא יטופל העניין בקרוב, אבין שהשרשור לא פעל את פעולתו, ואפנה לאפיקים אחרים, חוקיים ולא אלימים, כמובן.

ונריסה - ממליץ לך לכבוש את שצפך, להבין מה באמת אמרתי, ולתת לי צ'אנס נוסף. החרטה היחידה שלי מהשרשור הזה היא שפגעתי בך ובידידות בינינו. אני מקווה שהנחש ישוחרר, כדי שלפחות לא היה זה לחינם.

עובר לדממת אלחוט עד יום ראשון הבא,
קיחוט
Dom_Quixote

שכחתי להגיד תודה מיוחדת לפייה

אז תודה מיוחדת לפייה.
Dom_Quixote

ואף על פי כן, שוב יש לי משהו להגיד, איש בלתי אמין שכמוני.

בעקבות טיפ שקיבלתי מידידה טובה אני רוצה להגיד משהו:

אני לא פאנאט. בשום תחום בחיים. למעט מחזות זמר. בקשר אליהם אני שאהיד.

אני כן אידיאליסט. אני מקווה שלפחות הבחנתם שאני בצד של הטובים, שזה טוב גם לאלה שלא איכפת להם.

לפעמים, בתור אדם חדור אמונה ולהט, אני נוטה להקצין דברים, ולקחת אותם קשה מדי.

האמת היא, שפתחתי את השרשור הזה כדי לעזור לכמה חיות, לא כדי לחנך את כל העולם ואחותו. זה לא תפקידי ולא רצוני (למרות שאם הייתי מצליח זה היה נחמד...icon_smile.gif ).

אז בסדר. לקחתי נשימה עמוקה, אני מבין שקצת נסחפתי בקטע של האידאליזם (לא בקטע של השואה - אני חוזר ומדגיש שלא חיברתי בשום צורה בין המצב שלפנינו לשואה. זו היתה הקצנה מכוונת של דוגמה לצורך הבהרת נקודה, לא יותר).

לא אחנך אתכם יותר (לפחות לא בשרשור הזה). ואשתדל לראות את הדברים בפחות פאטליות (אין קשר לפאם).

רוצה להבהיר שלכל אורך הדרך נתתי לכל אחד פה כבוד, אפילו לאלה שמתנגדים לדעתי. זה שאני נלחם על דעותיי לא אומר שאני בז למנוגדות להן. בוודאי שלא הטחתי פה עלבונות כמו האיסטרא בלגינא שכוון אלי (גם לך, פרודו ידידי, אני ממליץ לברר על מי אתה אומר מה לפני שאתה אומר זאת. הפעם פספסת די בגדול).

מתנצל לפני כל מי שנפגע ממשהו שאמרתי, אם יש כזה חוץ מנריסה היקרה. יכול להיות שהתעצבנתי יתר על המידה, אבל לרגע לא רציתי ולא היתה לי כוונה לפגוע במישהו, ואתם יכולים להאמין לזה.

אז מה אתם אומרים... שנעזור לכמה חיות?

קיחוט
פרודו​(מתחלף)
פרודו​(מתחלף) • 1 באוג׳ 2004
קיחוטה ידידי היקר,
לא היתה בכוונתי לפגוע בך והמשפט לא כוון כלפיך אליה כלפי ההשתלשלות הכללית של בשרשור.
העלת נושא נכון וכואב ואנשים הגיבו.
עם הזמן השרשור התעצם ונהפך להיות סתמי, חסר טעם, חוזר על עצמו, עם תגובות אישיות ומיותר.
כולם הסכימו לפעול בנושא. אפשר להפסיק את הרעש המיותר.

ושוב, אין לי שום כוונה לפגוע בך כי:
א. לא פגעת בי.
ב. אני מסכים איתך.
ג. אני אפילו לא מכיר אותך.

יום טוב
Cheers