שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

פוליגמיה למול מונוגמיה בקהילת המיילדום

Dom Hart
לפני 9 שנים • 8 בפבר׳ 2015

פוליגמיה למול מונוגמיה בקהילת המיילדום

Dom Hart • 8 בפבר׳ 2015
אני נתקל בדומים רבים אשר מגדירים עצמם פוליגמים/פוליאמורים.
מן הסתם שאין לי כל התנגדות לחיים זו אך אני לא מסוגל לראות את עצמי חי כך. לעניות דעתי ולפי השקפת עולמי, אדם צריך להקדיש את תשומת הלב והזמן שהוא מסוגל להקדיש בבת זוג אחת. במקרה האישי שלי, דרך חיים זו מתיישבת עם השקפת העולם שלי ותחשותי והן מבחינת זמן (הרי לכולנו חסר).
מה דעתכם?
ואם אתם כן דוגלים בריבוי בנות זוג אשמח לדעת מה עומד מאחורי זה.
דמיאו​(שולט)
דמיאו​(שולט) • 8 בפבר׳ 2015
אם היית שואל אותי לפני חודש, הייתי אומר מונוגמייה חד משמעית. עכשיו? לך תדע... מי שעובדת לו דרך אחת, לשני זאת דרך איומה. אני יודע שחשוב לי להיות של אחת ושהאחת הזאת תהייה שלי- ואחרים בכלל יראו בכך קנאות ילדותית. שני הצדדים צודקים.
דמיאו​(שולט)
דמיאו​(שולט) • 8 בפבר׳ 2015
אם היית שואל אותי לפני חודש, הייתי אומר מונוגמייה חד משמעית. עכשיו? לך תדע... מי שעובדת לו דרך אחת, לשני זאת דרך איומה. אני יודע שחשוב לי להיות של אחת ושהאחת הזאת תהייה שלי- ואחרים בכלל יראו בכך קנאות ילדותית. שני הצדדים צודקים.
Purple Phoenix​(נשלטת){Loki the t}

Re: פוליגמיה למול מונוגמיה בקהילת המיילדום

Dom Hart כתב/ה:
אני נתקל בדומים רבים אשר מגדירים עצמם פוליגמים/פוליאמורים.
מן הסתם שאין לי כל התנגדות לחיים זו אך אני לא מסוגל לראות את עצמי חי כך. לעניות דעתי ולפי השקפת עולמי, אדם צריך להקדיש את תשומת הלב והזמן שהוא מסוגל להקדיש בבת זוג אחת. במקרה האישי שלי, דרך חיים זו מתיישבת עם השקפת העולם שלי ותחשותי והן מבחינת זמן (הרי לכולנו חסר).
מה דעתכם?
ואם אתם כן דוגלים בריבוי בנות זוג אשמח לדעת מה עומד מאחורי זה.

בסופו של יום כל אחד וכל אחת עושים מה שמתאים להם וכך זה גם לגבי זוגות.
יש כאלו שהמונוגמיה היא הדרך שלהם וזה לגיטימי לחלוטין icon_smile.gif
ויש כאלו, כמו בעלי / השולט שלי וכמוני שמתאימה לנו הדרך הפוליאמורית.
האם זה תמיד יהיה ככה עבורנו? אין לי מושג.
אבל כרגע זה עושה לשנינו טוב וכרגע זוהי הדרך שלנו.
kaly
לפני 9 שנים • 10 בפבר׳ 2015
kaly • 10 בפבר׳ 2015
אני לא פוסלת אפ דרך חיים,אני אישית חושבת שבכל הקשור לרגש-נראה לי שיהיה לי קשה עד מאוד לקבל את המחשבה שהבנזוג שלי אוהב אישה אחרת או לאהוב בעצמי גבר אחר בנוספ לזה שלי.
shaydav​(שולט){TomahDav}

לפוליגמיה\ פוליאמוריה יתרונות רבים...

shaydav​(שולט){TomahDav} • 10 בפבר׳ 2015
כאחד שהתנסה בשתי הדרכים חייב אני לציין כי אין בעיה של חלוקת זמן, נהפוך הוא.
זה מפנה זמן נוסף.
במקרה של ריבוי שפחות, זה מפנה את השפחות מהמטלות היומיומיות ומאפשר חלוקת נטל דבר שמפנה יותר זמן לכולם, ואני כדום וגבר פחות עסוק בלפתור חלק מן הבעיות מאחר והן עוזרות אחת לשנייה.
שלא לדבר על ההיבט הכלכלי, שלוש או ארבע משכורות לעומת שתיים
למעט אוכל ההוצאות נשארות כמעט אותו הדבר אך מתחלקות ליותר, כמובן שזה במידה וגרים יחדיו.
עוד בהמשך...
shaydav​(שולט){TomahDav}

לפוליגמיה\ פוליאמוריה יתרונות רבים...

shaydav​(שולט){TomahDav} • 10 בפבר׳ 2015
זה מפנה זמן נוסף.
במקרה של ריבוי שפחות, זה מפנה את השפחות מהמטלות היומיומיות ומאפשר חלוקת נטל דבר שמפנה יותר זמן לכולם, ואני כדום וגבר פחות עסוק בלפתור חלק מן הבעיות מאחר והן עוזרות אחת לשנייה.
למעט אוכל ההוצאות נשארות כמעט אותו הדבר אך מתחלקות ליותר, כמובן שזה במידה וגרים יחדיו.
עוד בהמשך...
בכוח המוח​(שולטת)
לפני 9 שנים • 11 בפבר׳ 2015

Re: לפוליגמיה\ פוליאמוריה יתרונות רבים...

בכוח המוח​(שולטת) • 11 בפבר׳ 2015
shaydav כתב/ה:
זה מפנה זמן נוסף.
עוד בהמשך...

מה הקשר בין התשובה שלך ליתרונות הפוליגמיה?
אלה לא יתרונות שקשורים לפוליגמיה, אלא למגורים בקומונה/קבוצה.
אפשר, לשם הדוגמה, לנהל חיים כאלה גם עם כמה זוגות מונוגמים.
לחיים בקבוצה יש גם חסרונות, אחרת כולנו היינו חיים בחמולות וחוסכים המון הוצאות חוץ מאוכל. (:
זו לא תשובה שמתמודדת עם האתגרים הרגשיים-נפשיים של פוליגמיה.
מאידך, פוליגמיה יכולה גם להצריך החזקה ואחזקה של שתי דירות מגורים או יותר, ואז זה בעצם "בזבזני" לפי הטיעון שלך כי 3 אנשים למשל יחזיקו 2 דירות.

מה שכן המשפט שלך: "במקרה של ריבוי שפחות, זה מפנה את השפחות מהמטלות היומיומיות ומאפשר חלוקת נטל .." מראה על טוב ליבך, והתחשבותך כאדון. לפחות עד שתחזיר את הסרט. (:

פוליגמיה ככלל לא מרגיזה אותי. היא מסקרנת בעיני ומאוד טעונה כשאני חושבת עליה בהקשר שלי. אבל תשובות מהסוג הזה מרגיזות אותי, כי מי שעונה אותן חושב שהוא לא צריך להתמודד עם השלכות פוליגמיה מהצד השני, ולכן פוליגמיה היא מגניבה.

אני באופן אישי הייתי שמחה לשמוע מאלה שתומכים ביצירת הרמון לעצמם (לא שיש בניהם הרבה כאלה שיש להם נסיון מעשי בעניין ולכן גם הבנה כמה זה מורכב), האם הם תומכים ברעיון כשהם עצמם חלק מהרמון חד מיני של בן המין השני.

אני לא מאמינה בפוליגמיה. לא כי זה בלתי אפשרי, אלא כי קשה מאוד לחיות עם 3 קודקודים מאוזנים. ז קשה מאוד עם שני קודקודים, ועם קודקוד נוסף זה טבעי שיש קשיים גדולים יותר לאזן., וקשיים באובדן אינטימיות זוגית.

אני כן יכולה לראות זוג ש"מחזיק" או מקרב לזמן מסויים צד שלישי. גם זה מורכב, אבל פחות. ברורה ההיררכיה שם, וברור שיש בועת אינטימיות בסיסית של הזוג. ברור גם מי החוליה החלשה, במקרים בעייתיים, וברור שמדובר בחוויה שקצובה בזמן (קצר או ארוך).

כשפוליגמיה רווחה במציאות ולא בפנטזיות, נחשבה האישה השניה ל"צרתה" של חברתה. אני מניחה שהיו מקרים יוצאי דופן של חברות וקרבה, אבל בגדול זה לא היה מהלך שניבא אושר לאישה. (:
אני לא מכירה ויודעת מה קרה או קורה בתרבויות בהן אישה מחזיקה כמה גברים.
בכל מקרה, נכון להיום, עקב מצב האוכלוסיה על כדור הארץ, אין צורך בריבוי הולדות, ולכן דווקא פוליגמיה הפוכה, מתבקשת יותר: 2 גברים או יותר מזריעים אישה אחת ומגדלים את הילדים במשותף. אם הם יחליטו לחיות יחד כפי שהציע שי, יש סבירות שהם יחסכו אפילו יותר ביחס לשכר (גברים בממוצע מרוויחים יותר מנשים), ויוכלו להרשות לעצמם איכות חיים גבוהה יותר. תהיה גם סבירות גדולה לכך שאחד ההורים יהיה זמין לילד בכל רגע., וכו. רק שגברים בדר"כ לא מתים על הרעיון הזה. הרבה יותר קוסם כנראה להחזיק הרמון, מאשר להיות חלק ממנו, ולהתמודד עם המערך הרגשי בקשר כזה.

אני מסייגת ואומרת שזה אפשרי. זה פשוט מבנה עדין מאוד שמצריך מבנים אנושיים מסויימים, הבנה ורגישות עצומים, וצורך אמיתי בחיים מהסוג הזה. לא מדובר רק בכרטיס-לזיונים-עם-מלא-נשים. אלא תחזוקה של עוד מערכת יחסים, עם כל היתרונות והחסרונות של אחת כזו.
BelGoat​(שולט)

בתור "פוליאמורי" ארצה להציג את הצד שלי

BelGoat​(שולט) • 11 בפבר׳ 2015
ההסתכלות שלי על מונוגמיה היא שזה משהו שמאד קשה לממש בצורה נכונה. מבחינתי מונוגמיה אומרת הצד השני שלך צריך למלא את כל מה שדרוש לך. ואני מניח שרובינו מניחים שזה לא יכול לקרות.
מבחינתי מעולם לא קיימתי מונוגמיה כי מאז ומתמיד פיתחתי מספר קשרים במקביל עם מספר שונה של אנשים (אם כי שהייתי בקשר "מונוגמי" עם מישהו שאר הקשרים שלי לא כללו פעילות מינית)

אני מבחינתי לא עושה הבדלה בין סקס לכל פעילות אחרת - אני מוצא שהצורך שלי בדברים מסויימים בחיים הוא שונה מבת זוגתי הראשית - יש מספר רב של פעילות שהיא לא אוהבת או לא רוצה לחלוק איתי אז יש לי קשרים אחרים שאיתם אני מבצע את הפעילויות הללו - מדוע שלא אעשה דבר זה עם סקס?

לדוגמא זוגתי ונילית, ואני הוניליות אינה מספיקה לי - אני רוצה לחוות יותר מעולם הBDSM - אז אני צריך להיפרד מזוגתי? רק בגלל שיש דברים במיטה שהיא לא עושה? (כדרך אגב הסקס מעולה רק ונילי)
זו מחשבה חולה שבגלל סקס צריך לפרק קשר מדהים.

לכן אני חושב שפוליאמוריה היא הדרך היותר נכונה - אני מסוגל לאהוב ולקיים מגע מיני עם מספר פרטנרים במקביל, אני אף יכול לקיים יותר מקשר זוגי אחד במקביל (אם כי יש מגבלות פיזיות כמובן)

העניין שלחיות בפוליגמיה ליגיטימי רק כאשר לא גרים ביחד (וגם אז זה נתון למצבי רוח) - הרי בסך הכל כולנו רוצים אהבה ולחבק מישהו בלילה, ומעבר להכל לנהל משק בית וזה משמעותית יותר קשה שיש (כפי שבכוח המוח אמרה) קודקודים רבים, הפראקטיקה של כל הניהול של זה עפה דרך החלון בגלל שאם שני בני זוג מחליטים על משהו ספציפי - זה או שהם מתואמים - או שאחד מוותר או שהם מוצאים את עמק השווה - עכשיו נסו לדמיין את שלושת האפשרויות הללו בשלישיה או רביעייה, זה תמיד יגרור בעיות בהמשך.

אני מאמין שאתה צריך לממש את עצמך ולהנות ולקיים דברים כמה שאתה יכול
בעיקר בגלל שהחיים קצרים ומלאים תהפוכות, לכן אני חי בפוליאמוריה (זה כדרך אגב לא בהכרח מיני) - כאשר אני מקיים זוגיות בית ילדים וכו' עם בחורה אחת, אבל היא ואני מוצאים את הרצונות והדברים שאנחנו רוצים לקיים והיא/אני לא בעניין עם פרטנרים אחרים.
BelGoat​(שולט)
BelGoat​(שולט) • 11 בפבר׳ 2015
דגש נוסף - בעולם הזה אעדיף לקיים עוד קשר (במיוחד העדיפות בקשר עם מישהי שגם היא בקשר זוגי אחר) - כך אין חסך אם אחד מאיתנו לא יכול להיפגש וגם כל דבר יותר כיף שיש רגש והיכרות מסביב.
לכן קשר כמעט מלא עם עוד אדם עדיף (מדוע כמעט מלא - כי אתה לא יכול לישון עם 2 הבחורות ביחד אלא אם אתה חי בפוליגמיה או אתה חיי חצי מהזמן במקום אחר)