שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

ואתם תמשיכו

up u rs​(אחרת)
לפני 9 שנים • 27 בפבר׳ 2015
up u rs​(אחרת) • 27 בפבר׳ 2015
[quote="שנאוצר"][quote="זאלופון"]
שנאוצר כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:
ב

בוודאי שלא כל שמאל הוא קומוניזם. שלי יחימוביץ' ויוסי יונה זה שמאל שהוא גם קומוניזם. שמאל מהסוג שחושב שהמדינה צריכה לנהל את הכלכלה, ש"המעסיק" ו"בעל ההון" הם שדים מרושעים שצריך להלחם בהם, שיבוא הוא אויב העם, שאם למישהו יש קצת יותר אז חובה לגזול ממנו כדי לתת למישהו שיש לו קצת פחות, ושמסים, בירוקרטיה, חסמים, הסתדרות, ועדים ומועצות שמבטיחים שלכולנו יהיה מאד יקר ומעצבן הם נזר הבריאה.

בניגוד לתדמית הרווחת, מדינות סקנדינביה קפיטליסטיות בהרבה מישראל (ראה למשל: http://www.fraserinstitute.org/uploadedFiles/fraser-ca/Content/research-news/research/publications/economic-freedom-of-the-world-2014.pdf).
יש בהחלט מה ללמוד גם מהם. בוז'י והחברים לא למדו דבר, לא מהם ולא מהדוד סם. הם למדו, כך נראה, מונצואלה, שבה למרות הנפט אנשים לא יכולים להרשות לעצמם קונדומים (רציני. http://www.newsweek.com/packs-condoms-venezuela-now-cost-755-304668 ). ואני דווקא הייתי רוצה שאנשים פה ישתמשו יותר בקונדומים, לא פחות.

זה שאתה שם קישור שמצביע על כך שמדיניות סקנדביות יותר "חופשיות" מישראל כטענה שהן יותר קפיטלסטיות היא .. טוב אני לא רוצה להיות בוטה אבל מה הקשר icon_smile.gif? סוציאליזם אמנם גורס בהתערבות המדינה בשוק אבל מכאן ולהגדרות החופש בעולם המערבי?. המדדים שם כמעט בוודאות כללו זכויות ליברליות אזרחיות בסיסיות שלא קשורות למה שניאו ליברלים חושבים שהרגולציה הסוציאליסטית דורסת. וגם מאוד הגיוני שהן יותר חופשיות מישראל, חוץ מזה שבטח ישראל איבדה נקודות בגלל יהודה ושומרון ועזה.
אני מסכים ששלי יחימוביץ' ויוסי יונה הם אולי יחסית שמאלנים. אבל הדרך מכאן ולהגדיר אותם, או את מפךגת העבודה כמפלגה קומוניסטית היא ארוכה מאוד מאוד. שום מדען מדינה לא היה מסכים עם מה שאמרת, אני באמת לא מבין מאיפה את מסיק את זה

נורא פשוט- כשהפחדת "איראן" מאבדת כוח אז נשלף הנשק השני "קומוניזים" -בהנחה שאף אחד לא באמת מבין במה מדובר

נ.ב-אני בכלל ימנית אבל מצביעה הפעם מרצ (למרות שתוכנית המדינית של בנט היא אחד הדברים היותר הגיונים שקרו בארץ כבר שנים) כי דיעות ועמדות פוליטיות, כפי שכבר ראינו , משתנות כשהמציאות משתנה. יושר אישי, אישיות של מנהיג ודאגה אמתיתי לטובת הציבור- זה נתון בלתי נזיל
Alas
לפני 9 שנים • 28 בפבר׳ 2015
Alas • 28 בפבר׳ 2015
דיון חשוב.

אבל חשוב יותר לא לשכוח את החיים עצמם.
האתגר הגדול ביותר לחיינו כעת הוא היתחמשות איראן בנשק גרעיני!
A v​(שולט)
לפני 9 שנים • 6 במרץ 2015
A v​(שולט) • 6 במרץ 2015
free spirit כתב/ה:
גם הצחיק אותי שכתבת שביבי ניהל מלחמה למופת בלי התלהמות וסיכון מיותר.

כן?

באמת?

לך דבר עם תושבי עוטף עזה, כי הם כל כך מרוצים מהמבצע למופת (סירבו הרי להודות שזו מלחמה ולא מבצע... חס וחלילה שלא יצטרכו לפצות בעלי עסקים שנפגעו כתוצאה מהלחימה הממושכת) ובכלל, כל קולות הקדיחה והחפירות המחודשים האלו של מנהרות מתחת לבתים שלהם עוזרים להם לישון טוב יותר בלילה.
אתה זה שחי בבולשיט ומעוות עובדות כמו שנראה לך.
אם החלטת להצביע ביבי - לך על זה, בעצם רוץ באושר על זה.
אני, סמולנית שכמוני שכבר 10 שנים בכלל לא מצביעה לשמאל מעדיפה להסתכל על המציאות הכואבת ולא דרך משקפיים ורודים עם נצנצים.

הלכנו לדבר עם תושבי עוטף עזה.

מה מתברר....?

תושבי עוטף עזה מוכרים לחמאס חומרים לבניית הטילים.. והמנהרות..

לא רוצה לדבר איתם כבר.
A v​(שולט)
A v​(שולט) • 6 במרץ 2015
free spirit כתב/ה:

כן?

באמת?

לך דבר עם תושבי עוטף עזה, כי הם כל כך מרוצים מהמבצע למופת (סירבו הרי להודות שזו מלחמה ולא מבצע... חס וחלילה שלא יצטרכו לפצות בעלי עסקים שנפגעו כתוצאה מהלחימה הממושכת) ובכלל, כל קולות הקדיחה והחפירות המחודשים האלו של מנהרות מתחת לבתים שלהם עוזרים להם לישון טוב יותר בלילה.
אני, סמולנית שכמוני שכבר 10 שנים בכלל לא מצביעה לשמאל מעדיפה להסתכל על המציאות הכואבת ולא דרך משקפיים ורודים עם נצנצים.

מה מתברר....?

לא רוצה לדבר איתם כבר.
Alas
Alas • 6 במרץ 2015
A v כתב/ה:
free spirit כתב/ה:

כן?

באמת?

מה מתברר....?

לא רוצה לדבר איתם כבר.

למה זה חמור יותר בעיניך מהתעלמות מוחלטת במשך שנים של ממשלות הימין מקיומן של מנהרות טרור בעזה, כשהתריעו פעם אחר פעם על האיום שהן מהוות?
למה לדעתך מוות חינמי של למעלה מ 70 חיילים ו 5 אזרחים במהלך 'צוק איתן' הוא טריוויאלי והגיוני ומתקבל על דעת (למרות הכאב הנקודתי והאמפתיה של 3 שניות שאתה חש כשפניהם נמרחים על מסך הטלויזיה) חמור פחות מהעובדה שמה שהרג אותם היא מדיניות ממשלות הימין שהמשיכו להתעלם בשיטתיות מאיום המנהרות (כשבפועל סוגיה זו יכלה להפתר עוד כשהתריאו לראשונה) והקריבו קורבנות בדמות חיילים ואזרחים?
למה תחושת הבגידה צורמת לך יותר מאזרח מן השורה מאשר ממי שחייב לשים אותך כאזרח בראש סדרי העדיפויות שלו, להגן עליך ולשמור עליך(ראש הממשלה/הממשלה המכהנת)?
להבה חשופה
להבה חשופה • 6 במרץ 2015
כל חיי הצבעתי לימין (ליכוד) בבחירות האחרונות הצבעתי ליאיר לפיד. כך אעשה / אצביע בבחירות המתקרבות.

רוצה לומר, כאחת שמעולם לא השתייכה לזרם השמאל, שה"טענה."...:תושבי עוטף עזה מוכרים לחמאס חומרים לבניית הטילים.. והמנהרות.. ".

זו, "טענה" מכלילה. העושה עוול נוראי עם כל תושבי עוטף עזה אשר סבלו רבות, בזמן מלחמת "צוק איתן" ועדיין אינם חשים בטוחים או מוגנים.

כן צריך ללכת ולדבר עם יושבי הדרום, לשמוע את רחשי הלב וחששם מפני הבאות. הרי איום המנהרות לא סר. (גם בצפון).

עם, רחשי הלב של התושבים בעוטף עזה ובצפון, שאינם חשים בטוחים וחוששים ברמת היום יום, אי אפשר להתווכח (זו עובדה).

להבה חשופה.
A v​(שולט)
A v​(שולט) • 6 במרץ 2015
Mzekala כתב/ה:
A v כתב/ה:
free spirit כתב/ה:

כן?

באמת?

מה מתברר....?

לא רוצה לדבר איתם כבר.

למה זה חמור יותר בעיניך מהתעלמות מוחלטת במשך שנים של ממשלות הימין מקיומן של מנהרות טרור בעזה, כשהתריעו פעם אחר פעם על האיום שהן מהוות?
למה לדעתך מוות חינמי של למעלה מ 70 חיילים ו 5 אזרחים במהלך 'צוק איתן' הוא טריוויאלי והגיוני ומתקבל על דעת (למרות הכאב הנקודתי והאמפתיה של 3 שניות שאתה חש כשפניהם נמרחים על מסך הטלויזיה) חמור פחות מהעובדה שמה שהרג אותם היא מדיניות ממשלות הימין שהמשיכו להתעלם בשיטתיות מאיום המנהרות (כשבפועל סוגיה זו יכלה להפתר עוד כשהתריאו לראשונה) והקריבו קורבנות בדמות חיילים ואזרחים?
למה תחושת הבגידה צורמת לך יותר מאזרח מן השורה מאשר ממי שחייב לשים אותך כאזרח בראש סדרי העדיפויות שלו, להגן עליך ולשמור עליך(ראש הממשלה/הממשלה המכהנת)?

איך את יודעת שהתעלמו..? אני קורא לא מעט ואף פעם האיום לא היה ברור.

בני גנץ הרמטכל.. רמז רמז עבה שהוא זה שמנע את הטיפול במנהרות. פה אני בדיסונאנס אם לסמוך עליו או לא. אבל בסופו של דבר היה רמטכל כל המידע היה פרוס לפניו ואני נוטה להאמין שהוא עשה את הדבר הנכון מבחינתו. ימים יגידו אם טעה או לא.

אני מנסה להבין מה רציתם שיקרה שלא נגיב על הטילים? שנשב בחיבוק ידיים? תנו פעם אחת תשובה חותכת כן או לא.

האמפתיה היא קצת יותר גדולה ממה שאת חושבת. בין ההרוגים היה בן משפחה שלי. והיה גם אחד שהיה אח של חברה שגדלנו יחד. וזה כואב להרבה יותר מ3 שניות.

ביבי למרות התלהמות של הרבה שרים. הרבה קצינים במיל לא היה מוכן ללכת למהלך הרבה יותר גדול. שהיה מביא גם 700 הרוגים.

כל מי שעיניו בראשו ומבין קצת החל מביבי ועד אחרון חברי הכנסת יודע שפתרון כולל יבוא רק בכניסה קרקעית מסיבית לכיבוש הרצועה. את מוכנה לשלם את המחיר? אני לא. וביבי גם לא. אולי אנחנו טועים.. ואולי לא.

המוות של החיילים למרות הכאב מנע אסון גדול יותר. זה לא היום האחרון למלחמת לבנון שפרץ שלח 45 חיילים למותם עבור הישג קטן שלא השיגו.. זה היה צריך להימנע.

ניקו משהו כמו 3 קילומטר של מנהרות וזה עלה ב70 חיילים. תארי לך מה היה קורה אם היו מנסים לנקות יותר..ושוב אני לא מוכן לשלם את המחיר.

הסוגיה יכלה להיפטר מתי? איך? על ידי מי? אני מאמין בצהל. מחזיק ממנו צבא אדיר. אבל יודע שלא כל כך מהר אפשר להיפטר מהמנהרות.זו סיסמא ריקה מתוכן לחלוטין.

אם התוכנית של חמאס היתה יוצאת לפועל היינו מתפרקים כאן. המחיר הוא כבד. אבל בסופו של דבר אין דרך אחרת. שימי לב שלמעט כמה שתמכו בפעולה גדולה ומסיבית הרוב שתק. כי הם יודעים ומבינים את המחיר הכבד שידרש לנו.

אני בתור אזרח. ואני בתור חייל זה שני דברים שונים.

בתור חייל יודע מבין ומקבל שתפקידי הוא להגן בכל מחיר גם חיי על אזרחי המדינה.

בתור אזרח אני יודע שאי אפר למגן כל אחד מאיתנו. ותמיד יהיה מי שירצה לפגוע בי. לא בגלל שאני ימין לא בגלל שאני שמאל. לא בגלל שאני מאמין או לא מאמין באלוהים.

רק בגלל שנולדתי לעם היהודי.

מאז שזוכר את עצמי גדלתי תחת איום הטילים. טילים קצת יותר חזקים מקאסמים. לא היה לנו כיפת ברזל. אבל מעולם לא חשתי שהמדינה בוגדת בי בנושא הזה. ממשלת ימין או שמאל.

יש כמה הבדלים בנינו. אני מאמין שהערבים לא רוצים איתנו שלום. מאמין שהם רוצים להילחם ולהרוג בנו.

ועם כל הצער מקבל שיהיו עוד כמה מלחמות עקובות מדם שיקרו כאן. הבן שלי התחיל להתאמן לקראת הצבא ורוצה קרבי. זה מפחיד אותי. אבל זה חלק מהמחיר שאנו משלמים כאן.

זה סוד ידוע שצוק איתן התנהל בצורה אחת כל מה שהצבא הציע ורצה לבצע אושר לו. וצהל לא יכול ולא רוצה להתפרע. והוא השתדל להיות הכי זהיר.

תאמיני לי שאם מישהו היה רואה מחדל.. היו קמות כמה ועדות. גם השונאים של ביבי. זהבה בוזי הודו שהוא התנהל למופת.

אנחנו עוד חיים באופוריה של 67 וחושבים שאנחנו בלתי מנוצחים.. למרות כל מה שקרה ב73 אנחנו עדיין שיכורים מכוח.

אז יש לי חדשות אנחנו צבא חזק ועוצמתי. אבל גם אנחנו מפסידים.
A v​(שולט)
A v​(שולט) • 6 במרץ 2015
להבה חשופה כתב/ה:
כל חיי הצבעתי לימין (ליכוד) בבחירות האחרונות הצבעתי ליאיר לפיד. כך אעשה / אצביע בבחירות המתקרבות.

רוצה לומר, כאחת שמעולם לא השתייכה לזרם השמאל, שה"טענה."...:תושבי עוטף עזה מוכרים לחמאס חומרים לבניית הטילים.. והמנהרות.. ".

זו, "טענה" מכלילה. העושה עוול נוראי עם כל תושבי עוטף עזה אשר סבלו רבות, בזמן מלחמת "צוק איתן" ועדיין אינם חשים בטוחים או מוגנים.

כן צריך ללכת ולדבר עם יושבי הדרום, לשמוע את רחשי הלב וחששם מפני הבאות. הרי איום המנהרות לא סר. (גם בצפון).

עם, רחשי הלב של התושבים בעוטף עזה ובצפון, שאינם חשים בטוחים וחוששים ברמת היום יום, אי אפשר להתווכח (זו עובדה).

להבה חשופה.

להבה אני ימני. ואני אומר לך עדיף לך כבר להצביע לבוזי. בכל דרך אחרת חוץ מבחירה באחת הגדולות המדינה תשאר משותקת. צריך מפלגה שתהיה גדולה ושתוכל לשנות. ותוכל לבצע. כבר 20 שנה שממשלות ישראל משולות לעגלה עם 5 סוסים שמושכים לעבר כיוון שונה.

תושבי עוטף עזה, הויכוח שלהם הוא עם צהל.ולצערי התשקורת מציירת את זה כאילו אין שם חיילים שיגנו. קחי לך טיול לישובים סמוכי גדר ותראי שבכל אחת מהם מוצבת יחידה שתטפל בכל איום.

בישובים מעל 3 קילומטר צהל צימצם נוכחות למינימום.

אם צה"ל החליט. אני סומך עליו הוא יודע מה הוא עושה.

גם בישובי הצפון כבר שנים שאין כוחות וזה מוכיח שצהל יודע על סמך מה הוא מחליט.
להבה חשופה
להבה חשופה • 6 במרץ 2015

להבה חשופה.
A v​(שולט)
A v​(שולט) • 6 במרץ 2015
להבה חשופה כתב/ה:

להבה חשופה.

אני גר בקיבוץ די קרוב לגבול.

הרוב מרגישים בטוחים לחלוטין.