בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

כמה מילים על סולידריות (ותרומות)

Brave Dwarf
לפני 9 שנים • 20 במרץ 2015
Brave Dwarf • 20 במרץ 2015
בכוח המוח כתב/ה:
בטי בום כתב/ה:
כשיש ראש ממשלה מסית שעושה דה לגיטימציה וזורע פחד
הרצח הפוליטי הבא מעבר לפינה.
לצערי זה המשך ישיר למערכת הבחירות.

מי שעשה דהלגיטימציה זה בעיקר בוז'י. שמעתי אותו בראיונות, לוחץ שוב ושוב באותו מקום: "רק לא ביבי." ליבני כבר קראה לו אפס וכינתה אותו בכינויים נוספים. אם זו לא דהלגיטימציה, אין לי מושג מה כן.

דווקא בוז׳י אמר שהוא ישמור על נתניהו מאוחדת (-:

https://m.youtube.com/watch?v=Cb_lIoHz7VA

ולגבי רצח מעבר לפינה: מספיק עם נבואות הזעם האלה, בתנ״ך קיים מדור שלם עבורן. יש פסיכים בעולם. חלקם רוצחים ראשי ממשלה וחלקם מתחבקים עם מחבלים שיומיים קודם כרתו את ראשה של הדס פוגל בת ארבעה חודשים. מעניין מה היה קורה לו נבחרה מפלגה שמאלנית ומישהו היה כותב: נו זהו, עכשיו יתחילו לרצוח את התינוקות שלנו ולחבק את רוצחיהם. אבל, כמדומני, לא זאת האג׳נדה של השמאל והעובדה שבין השמאלנים קיימים אנשים שמעוותים אותה, לא אמורה לאפיין ציבור שלם.
A v​(שולט)
A v​(שולט) • 20 במרץ 2015
להגיד על מישהו שהוא מסית זו לא הסתה?

אין פה מחלה אחת שלא האשימו בה את ביבי.

הצביעות חוגגת. האלימות המילולית חוגגת. האלימות הפיזית מרימה את הראש.

אם מנהיגת המאפייה אומרת נוריד את הזבל..

העם הראה לה את הדרך לחיריה.

"ההמון" אמר את דברו. ותרצו או לא תצטרכו לסבול זאת. מותר לכם להרעיש (לא בין 2 ל4)

חוק ישראל היום הפשיסטי המתועב לא יעבור.

מצד שני.

חוק הלאום. טיפול בעמותות שמקבלות את כספן מגורמים עויינים. טיפול יסודי בבית המשפט. בתשקורת. יבוא בצורה כזו או אחרת. אני מקווה שבצורה יסודית.

יש סירטון שרץ באינטרנט פרשן אמריקאי אומר בפה מלא. מטרתו של אובאמה לחסל את מדינת היהודים. ואם צריך לחסל גם את האנשים זה מחיר שניצטרך לשלם..

בעוד כמה שנים האמת הרי תצא לאור. ואז גם החשוכים שבניכם כשתהיו לבד בחושך.. תגידו תודה שביבי עמד כאן. ולא בוזון.
סוררת בשקט​(אחרת)
סוררת בשקט​(אחרת) • 20 במרץ 2015
עשיתי צבא. אני עובדת כל חיי לפרנסתי ופרנסת ילדיי. אני אוהבת את ישראל. אני לא שונאת מזרחים, ימנים או דתיים, אבל גם לא ערבים. אני לא שונאת על בסיס השתייכות לעדה, עם, מפלגה או דת כלשהם. ציינתי את כל זה לא כדי לפאר את עצמי, אלא כדי לסתור כמה מהדברים הקבועים הנאמרים על "שכמותי".
עכשיו, אחרי שמורידים את המיותר מהשולחן, אני מעלה את מה שמפריע לי ואת מה שמפליא אותי. איך אנשים שחיים בארץ הזו, שרואים את מצבה המדרדר בכל תחום ותחום, שרואים את ילדיהם/ הוריהם/ שכניהם/ אנשים רנדומלים מהפריפריה שרק ראו בטלוויזיה, נאבקים ונאנקים בחיים, עדיין לא רוצים לשנות את המצב?! מתעקשים לא לשנות. הם באמת חושבים שכל מי שבוחר אחרת, רוצה שאירן יפתחו נשק גרעיני/ רוצים שלטון דאעש/חמאס/כו'?
אני מתאפקת לרוב, ואולי זה מה שנתפס כהתנשאות?
אם זו התנשאות, שיהיה. אבל מי שמרוצה מהמצב שלא יתלונן על סבתא שלו במסדרון בית החולים ותור לניתוח בעוד שנה, על הילד שלו בכיתה בת 40 ילדים עם מורה עייפה, שלא יתלונן על תנאי עובדי קבלן, על נטל המילואים, על יוקר המחיה, על דיור לא בר השגה, על מוחות וצעירים בעלי עתיד ומוטיבציה שעוזבים את הארץ. יהיו לנו המון שטחים ונשמח להמשיך לממן חרדים. ואירן ודעאש לא יאיימו עלינו. הקפיטליסט האשכנזי (מי היה מאמין) הזה הוא עילוי. בואו נמליך אותו. היידה ביבי! רק הליכוד יכול. (ודרעי, ליצמן, ליברמן ושות'. מקווה ששכחתי מישהו)
שלגי
שלגי • 20 במרץ 2015
סוררת בשקט כתב/ה:
עשיתי צבא. אני עובדת כל חיי לפרנסתי ופרנסת ילדיי. אני אוהבת את ישראל. אני לא שונאת מזרחים, ימנים או דתיים, אבל גם לא ערבים. אני לא שונאת על בסיס השתייכות לעדה, עם, מפלגה או דת כלשהם. ציינתי את כל זה לא כדי לפאר את עצמי, אלא כדי לסתור כמה מהדברים הקבועים הנאמרים על "שכמותי".
עכשיו, אחרי שמורידים את המיותר מהשולחן, אני מעלה את מה שמפריע לי ואת מה שמפליא אותי. איך אנשים שחיים בארץ הזו, שרואים את מצבה המדרדר בכל תחום ותחום, שרואים את ילדיהם/ הוריהם/ שכניהם/ אנשים רנדומלים מהפריפריה שרק ראו בטלוויזיה, נאבקים ונאנקים בחיים, עדיין לא רוצים לשנות את המצב?! מתעקשים לא לשנות. הם באמת חושבים שכל מי שבוחר אחרת, רוצה שאירן יפתחו נשק גרעיני/ רוצים שלטון דאעש/חמאס/כו'?
אני מתאפקת לרוב, ואולי זה מה שנתפס כהתנשאות?
אם זו התנשאות, שיהיה. אבל מי שמרוצה מהמצב שלא יתלונן על סבתא שלו במסדרון בית החולים ותור לניתוח בעוד שנה, על הילד שלו בכיתה בת 40 ילדים עם מורה עייפה, שלא יתלונן על תנאי עובדי קבלן, על נטל המילואים, על יוקר המחיה, על דיור לא בר השגה, על מוחות וצעירים בעלי עתיד ומוטיבציה שעוזבים את הארץ. יהיו לנו המון שטחים ונשמח להמשיך לממן חרדים. ואירן ודעאש לא יאיימו עלינו. הקפיטליסט האשכנזי (מי היה מאמין) הזה הוא עילוי. בואו נמליך אותו. היידה ביבי! רק הליכוד יכול. (ודרעי, ליצמן, ליברמן ושות'. מקווה ששכחתי מישהו)

זו לא התנשאות וזה מאוד לגיטימי,

עם חלק לא מבוטל ממה שכתבת אני מסכימה.

לא על כך הויכוח.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 20 במרץ 2015
סוררת בשקט כתב/ה:

עכשיו, אחרי שמורידים את המיותר מהשולחן, אני מעלה את מה שמפריע לי ואת מה שמפליא אותי. איך אנשים שחיים בארץ הזו, שרואים את מצבה המדרדר בכל תחום ותחום, שרואים את ילדיהם/ הוריהם/ שכניהם/ אנשים רנדומלים מהפריפריה שרק ראו בטלוויזיה, נאבקים ונאנקים בחיים, עדיין לא רוצים לשנות את המצב?!

כולם רוצים לשנות. הרי אין דבר שאנחנו יותר אוהבים מאשר להתלונן ולהגיד שזה לא בסדר וההוא לא בסדר, אפילו שלא באמת כל כך רע פה כמו שנוני מוזס היה רוצה שנחשוב. אני בטוח שגם מצביעי ביבי היו שמחים אם היה פה זול יותר, נעים יותר, בטוח יותר ועם פחות זקנות במסדרון.

רק שבשביל להצביע לאלטרנטיבה, צריך להאמין שהיא באמת תשנה, ותשנה לטובה. ולא, להגיד "אבל הקיים לא משהו, תנו להם הזדמנות" לא ישכנע את מי שמאמין שהאלטרנטיבה יכולה להכפיל ולשלש את כל מה שלקוי פה. לא חושב שנשארו יותר מדי אנשים שמתלהבים מביבי. פשוט לא מציעים להם משהו יותר טוב. אז מותר להם לבחור במה שבעיניהם הוא הרע במיעוטו ועדיין להתלונן ולא להיות מרוצים.

אין בזה שום דבר לא הגיוני. זה יותר הגיוני בעיניי מלהאמין שאם בוז'י ייבחר, לפתע פתאום לא יהיו פה קשישים עניים, ולכולם יהיו דירות בזול, ובכל כיתה יהיו 20 ילדים שמורתם נמרצת, וכל זקנה תשוכן בחדר משלה בבית החולים, ולא יצטרכו לעשות מילואים, ולא יהיו עובדי קבלן, ובמקום שצעירים מוכשרים יברחו מפה צעירים מוכשרים מכל העולם ירצו לבוא, ויהיה שלום עם ביטחון וכל החרדים יעבדו ואירן תאהב אותנו. ביבי לא עושה יותר מדי דברים טובים, אבל לא כל רע קשור בו.
A v​(שולט)
סוררת, אני יכול לכתוב לך מגילה על כמה אני לא מסכים איתך.

5.8 מליון ישראלים יצאו לחול בשנה שעברה (שיא)

37000 מכוניות חדשות על הכביש בחודש (שיא)

2.8 מיליון סמארטפונים נמכרו בשנה.

אחוז אבטלה נמוך

ויש רשימה כאורך הגלות...

יש לי אמא מבוגרת לא ממש בריאה. אין לנו קשרים ולא פרוטקציה. היא מקבלת טיפול מעולה ויחס נפלא
הייתי איתה החודש פעמיים וראיתי במו עיני.

בצוק איתן צהל היה מצוייד ברמות הכי גבוהות.

אני גר במעוז של השמאל.. בשנה וחצי האחרונות סידרו לנו כאן תחבורה ציבורית נהדרת.

יש לנו בית ספר ברמה גבוהה מורים נפלאים כל שיכלול אפשרי.

הביאו כאן שירותים שמעולם לא היו והיינו צריכים לנדוד ל"עיר הגדולה"

כן קשה. כן אפשר לעשות הרבה.

לא אי אפשר בעשור .

18 אחוז הצביעו כאן לביבי. בבחירות האחרונות לא היה לו קול אחד.

מקבל שככה את רואה את פני הדברים.

תקבלי שאני חושב שיותר טוב ממה שואיינט וידיעות מספרים לנו?

בוזי היה שר הרווחה. מציע לך לקרוא מה אמר המבקר עליו.

קחי את העובדה שהסתירו את העובדה שהיה שר.. אולי בגלל שהיה כשלון ענק?

את אולי ראית בו תקווה לשינוי. אני ראיתי בו נזק גדול שעלול לבוא.

דרך אגב. עשיתי 3.5 שנים סדיר יצאתי למילואים ללא התחמקות.

אני אב חד הורי. בגלל רפורמת הסלולר חתכו לי את המשכורת בחצי.

ואני יודע מה זה קושי. ועדיין ביבי הוא היחיד מבין כל מי שהציג מועמדות שאני מעדיף.
סוררת בשקט​(אחרת)
סוררת בשקט​(אחרת) • 20 במרץ 2015
זה ממש עצוב מה שכתבת. אתה יודע שהוא לא מציע שום אלטרנטיבה, שלא מצפה שום שיפור, שום שינוי לטובה, אבל אתה אומר שאין מה לעשות, אלא להשלים עם זה, כי "חלילה יהיה יותר גרוע"?
נכון, אי-אפשר לשנות את פני המצב במחי יד, אבל כדאי להתחיל, כדאי לנסות, כדאי לעודד. רפורמות בבריאות, ביטוח לאומי, רפורמות בחינוך, שינוי תקציבים, שינוי מדיניות בדברים מהותיים באמת, אולי, חלילה, גם הדברות לצורך שיפור בטחון. והיו אנשים שאפילו ניסו להתחיל, אבל הוא קטע כל התחלה.
אגב, אם הוא בעצם פשרה, לית ברירה, אז מה פשר ההילולות לכבודו ולכבוד זכייתו?
נ.ב. AV אני עובדת בבית חולים, ואין לי מושג על איזה "שירות מצויין" אתה מדבר. אנחנו עייפים, לא מתוגמלים, על כל יוזמה ברוכה אנחנו נענשים, ואין לנו תקציבים, אנשים, זמן, כוח (מה שמשפיע גם על הרצון), באמת לעזור לרוב האנשים, כי העדיפויות של הממשלה הן אחרות. ועוד אני עובדת בבית חולים מרכזי שנהנה יחסית מתקצוב גבוה בהרבה מאלה בפריפריות. ועל "חינוך מצוין" אני אפילו לא אגיב. מגוריך ב"מעוז השמאל" כנראה השפיעו על הראיה המרחבית שלך. לך תספר על חיים מצוינים בדרום תל-אביב, דימונה, קרית הזנחה כלשהי. (בתור בדיחה הייתי כותבת ש-5.8 מיליון יציאות לחו"ל, אלה 290 אלף יציאות של ביבי, שרה ופמלייתם, אבל אני מפחדת להסתבך עם מישהו בלי חוש הומורicon_smile.gif יש לי עוד המון לפרט, אבל כפי שכבר כתבו כאן, זה כמו שיח חירשים. (ואני עדיין מתקשה להבין למה)
A v​(שולט)
מצטער לא יודע איפה ראית שכתבתי שאני לא מצפה לשינוי.
נתתי לך טעימה קטנה מנתונים שאין עליהם עוררין.
בבוקר אחרי הבחירות ביבי הלך לכותל ודיבר. תאמיני לי או לא. ראיתי אדם שונה. אני מאמין בו.

ואם תסתכלי טוב שינוי יש בכל פינה, כן יש עניים לפי הסטטיסטיקה אני עני והילד שלי רעב.

את מוזמנת לבוא לבדוק.

ואם תבדקי טוב תראי שדווקא תחתיו מונופלים פורקו. השקעה של מליארדים בגדר עם מצריים בתשתיות ועוד.

אני לא חושב שאנחנו במצב רע. אנחנו לא דבש.. אבל אנחנו בדרך נכונה.

הטענה הבסיסית שלי היא פשוטה. אנחנו לא יכולים לצפות שהמדינה תעזור לנו מבלי שננסה בכול הכוח לעזור לעצמינו.

אני אתן לך תמונה קטנה, בכתבה מסויימת בוואלה היו שני מגיבים שבכו שרע שאין אפשרות לקנותצ בית שהכול יקר.

את שניהם אני מכיר. אחד גר בכרמל הצרפתי בבית מדהים. והשני גר במושב עשיר מאוד והוא עצמו ואחיו יושבים על נחלה מדהימה. בעיקרון יש להם מדפסת דולרים..

אבל מה יותר טוב מלבכות?

נתניהו לא מנהל את בתי החולים תקציבים הם קיבלו לא מעט..

לפני חצי שנה בערך היו לי כאבים. ניגשתי למיון כשזה כבר היה קשה מנשוא.

במיון התיבשתי 3 שעות. תוך יום וחצי הייתי בחדר ניתוח.

ביליתי עוד שלושה ימים בבית חולים, ללא יכולת לזוז לבד להתקלח ועוד.. האחים האחיות היו מדהימים.לאף אחד ממשפחתי חוץ מבני לא ידעו. האחים והאחיות טיפלו בי בצורה מדהימה
בכל רגע שהייתי ער דאגו שיהיה לי הכול. ברגע שהבינו שאני לא אוכל בגלל שהתפריט לא מתאים לי דאגו אישית שאקבל מה שאוהב. ונשבע לך שהייתי בחדר הכי רחוק מעמדת האחיות.

כן אני יכול לרשום לך מגילה של תלונות על המדינה.

אבל מעדיף שלא ולא בגלל בחירות או משהו דומה. יודע שיש תהליכים רואה אותם מבין שכל דבר נבנה באיטיות. ואנחנו בדרך.

אישית לא מסכים לראות הכול בשחור.

תסתכלי בקישור ששמתי ותביני למה אנחנו צריכים את נתניהו.

בן ציון נתניהו הזהיר מפני השואה. צחקו לעגו לו וגינו אותו. התוצאה ידועה.

בנימין נתניהו באותו מצב.

אני סומך עליו.

ואם לא יעשה את העבודה אני אנסה להחליף אותו. ואם לא אצליח לא אאיים לעזוב או אאחל לכולם מוות ושישתו ציאניד.
המלט
המלט • 20 במרץ 2015
פייה כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
מה קרה? פתאום דמוקרטיה היא לא כזו טובה? האנשים האלה שלא יודעים לבחור כמו שצריך, והם עוד הרוב!

בוודאי שדמוקרטיה היא לא כזו טובה.
דמוקרטיה בשום פנים אינה דרך שלטון אידיאלית, היא פשוט ברירת המחדל הרעה במיעוטה.
זה שכל אחד, לא משנה כמה טיפש, גזען, צר מוחין, או נבער הוא, יכול לבחור - ברור שזה גרוע.
לא שיש אופציה ריאלית טובה או נכונה יותר, כאמור.

"נוכל לקרקש בבקבוקינו כמה שנרצה בשבועות הקרובים על גזענות ובערות, אבל בליבנו אנחנו יודעים שהם שונאים אותנו בגלל שאנחנו מתנשאים עליהם"

- אבנר הופשטיין, ברגע של התפכחות.
http://b.walla.co.il/item/2838803