שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

כמה מילים על סולידריות (ותרומות)

זאלופון​(שולט)
לפני 9 שנים • 21 במרץ 2015
זאלופון​(שולט) • 21 במרץ 2015
סוררת בשקט כתב/ה:

בוז'י עשה המון טעויות בעיני והוא באמת לא הבחירה המושלמת בעיני, ואפשר היה להגיד גם על הבחירה שלי שהיא פשרה ושזה מעציב, אבל אני ראיתי בה מעבר לבוז'י בלבד, או מעבר ל-"רק לא ביבי" בלבד. אני רציתי ממשלה מורכבת מאנשים המאמינים בעתיד טוב יותר, שירצו לעשות משהו כדי שזה יגיע. רציתי את האנשים הצעירים והאידיאליסטים שהביאו דם טרי למפלגות השמאל, כי בעיניי, הם כמוני. הם מאמינים שאפשר לשנות והם יעשו כל שביכולתם. רציתי את האנשים היותר מנוסים שיש במפלגה של לפיד (הוא פחות מרשים אותי, אבל יש אנשים מצויינים מאחוריו), אלה שהוכיחו שינסו וגם יצליחו ולו במעט לשנות, והם לא באים רק לסחוט תקציבים לכיסם ולטובתם. אני באמת חושבת שישראל זקוקה לשינוי כמעט בכל, והיא לא יכולה להמשיך להתנהל, ולא רק כלכלית ובטחונית, כפי שהתנהלה עד היום. ולא משנה עכשיו מי התחיל, מתי או מי אשם, אבל ביבי לא הולך לשנות זאת וזה כבר מבסס את הרצון להחליף אותו.
אתה באמת מרגיש שביבי, דרעי, ליברמן, ליצמן ושות' יתנו מענה טוב יותר?

אני לגמרי מבין את זה. בעצם, ככה הרגשתי בבחירות הקודמות. היתה תחושה שהדם החדש והצעיר שנכנס, שצעירי העבודה ולפיד ואפילו בנט הולכים לשחק קצת אחרת, קצת יותר טוב. זה לא קרה, מבחינתי.

אני מאמין שחלק בלתי מבוטל מאנשי מח"צ, ובוודאי מרצ, הם אנשים הגונים ואידיאליסטים שבאמת רוצים שיהיה פה טוב יותר, לא למענם אישית אלא למען אידיאלים שבהם הם מאמינים. הבעיה היא שהדרך שבראייתם תעשה פה טוב, בראייתי תעשה פה רע. אני שומע מה הם מתכננים לעשות ומאמין שאם יעשו זאת, אהיה עני יותר, יהיה לי יקר יותר, השירותים שאקבל יהיו גרועים יותר, הכלכלה שלי תדשדש, החופש שלי יצטמצם, ולעומת זאת התסכול שלי יגדל. אני חושש מהם דווקא משום שאני מאמין להם שהם מתכוונים למה שהם אומרים.

לו האנשים הטובים משמאל היו מציעים תוכנית כלכלית-חברתית קצת פחות גרועה בעיניי, הייתי כנראה מצביע להם ומתבאס מהתוצאות כמו רוב הפייסבוק שלי. לא הייתי מגדיר את מה שביבי ושות' עושים כ"טוב" בשום מובן שהוא, ואני מזדהה עם הרצון בשינוי. מבחינתי השינוי שהוצע הפעם הוא בכיוון הלא-נכון. זה לא אומר שאי אפשר אחרת, ואני בטוח שניתן וצריך להחליף את ביבי במישהו ראוי ממנו. בפעם הבאה, אינשאללה...
עבד משועבד{עבד}
עבד משועבד{עבד} • 21 במרץ 2015
A v כתב/ה:
מתהפך

אתה צודק לחלוטין.

מצד שני הימין לשמחתי התעורר

ומכוון כלפי בית המשפט העליון.

פרקליטות.

עמותות

תשקורת (ממומנת)

ונקווה שיעשו משהו חזק בכיוון.

סוררת.

ביום שאחרי... ציפי ובוזי הלכו לים...

ביבי הלך לכותל.

יחי ההבדל.

לא הבנת אותי.
אני לא שמאל אבל
כל זמן שהבג"צ והפרקליטות בידי השמאל
אתה יכול להיות רגוע . אתה מוגן.
אם חס וחלילה ,וזה לא יקרה .הימין ישלוט שם
אז תהיה סכנה אמיתית לאזרחי המדינה.
סוררת בשקט​(אחרת)
סוררת בשקט​(אחרת) • 21 במרץ 2015
זאלופון כתב/ה:
סוררת בשקט כתב/ה:

בוז'י עשה המון טעויות בעיני והוא באמת לא הבחירה המושלמת בעיני, ואפשר היה להגיד גם על הבחירה שלי שהיא פשרה ושזה מעציב, אבל אני ראיתי בה מעבר לבוז'י בלבד, או מעבר ל-"רק לא ביבי" בלבד. אני רציתי ממשלה מורכבת מאנשים המאמינים בעתיד טוב יותר, שירצו לעשות משהו כדי שזה יגיע. רציתי את האנשים הצעירים והאידיאליסטים שהביאו דם טרי למפלגות השמאל, כי בעיניי, הם כמוני. הם מאמינים שאפשר לשנות והם יעשו כל שביכולתם. רציתי את האנשים היותר מנוסים שיש במפלגה של לפיד (הוא פחות מרשים אותי, אבל יש אנשים מצויינים מאחוריו), אלה שהוכיחו שינסו וגם יצליחו ולו במעט לשנות, והם לא באים רק לסחוט תקציבים לכיסם ולטובתם. אני באמת חושבת שישראל זקוקה לשינוי כמעט בכל, והיא לא יכולה להמשיך להתנהל, ולא רק כלכלית ובטחונית, כפי שהתנהלה עד היום. ולא משנה עכשיו מי התחיל, מתי או מי אשם, אבל ביבי לא הולך לשנות זאת וזה כבר מבסס את הרצון להחליף אותו.
אתה באמת מרגיש שביבי, דרעי, ליברמן, ליצמן ושות' יתנו מענה טוב יותר?

אני לגמרי מבין את זה. בעצם, ככה הרגשתי בבחירות הקודמות. היתה תחושה שהדם החדש והצעיר שנכנס, שצעירי העבודה ולפיד ואפילו בנט הולכים לשחק קצת אחרת, קצת יותר טוב. זה לא קרה, מבחינתי.

אני מאמין שחלק בלתי מבוטל מאנשי מח"צ, ובוודאי מרצ, הם אנשים הגונים ואידיאליסטים שבאמת רוצים שיהיה פה טוב יותר, לא למענם אישית אלא למען אידיאלים שבהם הם מאמינים. הבעיה היא שהדרך שבראייתם תעשה פה טוב, בראייתי תעשה פה רע. אני שומע מה הם מתכננים לעשות ומאמין שאם יעשו זאת, אהיה עני יותר, יהיה לי יקר יותר, השירותים שאקבל יהיו גרועים יותר, הכלכלה שלי תדשדש, החופש שלי יצטמצם, ולעומת זאת התסכול שלי יגדל. אני חושש מהם דווקא משום שאני מאמין להם שהם מתכוונים למה שהם אומרים.

לו האנשים הטובים משמאל היו מציעים תוכנית כלכלית-חברתית קצת פחות גרועה בעיניי, הייתי כנראה מצביע להם ומתבאס מהתוצאות כמו רוב הפייסבוק שלי. לא הייתי מגדיר את מה שביבי ושות' עושים כ"טוב" בשום מובן שהוא, ואני מזדהה עם הרצון בשינוי. מבחינתי השינוי שהוצע הפעם הוא בכיוון הלא-נכון. זה לא אומר שאי אפשר אחרת, ואני בטוח שניתן וצריך להחליף את ביבי במישהו ראוי ממנו. בפעם הבאה, אינשאללה...

אני לא מסכימה איתך (ראיתי התחלות לא רעות של שינויים בתקצוב החינוך, לדוגמא, ועוד), אבל אני יכולה להבין על מה מבוססת הבחירה שלך.
(שעדיין מאוד תמוהה בעניי, כשביבי מגיע עם כזו קואליציה, לאור מה שהספקתי לקרוא אצלך עד היום. icon_wink.gif)
המלט
המלט • 21 במרץ 2015
פייה כתב/ה:
המלט כתב/ה:
פייה כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
מה קרה? פתאום דמוקרטיה היא לא כזו טובה? האנשים האלה שלא יודעים לבחור כמו שצריך, והם עוד הרוב!

בוודאי שדמוקרטיה היא לא כזו טובה.
דמוקרטיה בשום פנים אינה דרך שלטון אידיאלית, היא פשוט ברירת המחדל הרעה במיעוטה.
זה שכל אחד, לא משנה כמה טיפש, גזען, צר מוחין, או נבער הוא, יכול לבחור - ברור שזה גרוע.
לא שיש אופציה ריאלית טובה או נכונה יותר, כאמור.

"נוכל לקרקש בבקבוקינו כמה שנרצה בשבועות הקרובים על גזענות ובערות, אבל בליבנו אנחנו יודעים שהם שונאים אותנו בגלל שאנחנו מתנשאים עליהם"

- אבנר הופשטיין, ברגע של התפכחות.
http://b.walla.co.il/item/2838803

תגובה מניפולטיבית, מיותרת ומרושעת.
אני לא התקשורת השמאלנית, אני אדם פרטי עם דיעות שבימים אלו חשה תסכול וכאב מהמצב.

צר לי על התסכול והכאב שלך, אבל יותר לי צר לי על כך שאת באמת באמת מאמינה שקולך שווה יותר משל אחרים, ושאת באמת באמת מאמינה שהבחירה הישראלית היא של טיפשים וגזענים.

זה לא שאין טיפשים, גזענים, צרי מוחין ונבערים בין מצביעי הימין. בוודאי שיש. רק שטיפשות, גזענות, צרות-מוחין ובערות אינם מבחינים בין עדות ומפלגות, ולמרבה הצער זרועותיהם הארוכות שלוחות אל כל מקום בחברה, החל מטובי סופרינו, כמו עמוז עוז, דרך אלה מאיתנו הקרויים אמנים, כמו יאיר גרבוז, ועד הבינוניים והמשמימים שבין אנשי הרוח שבקרבנו, דוגמת אלונה קמחי. שלושת המאורות-לגויים האלה אמנם אינם לוקים באופן חמור בצרות-מוחין ובערות, אבל בהחלט ניכרת בהם הצטיינות יתרה בכל האמור לטיפשות וגזענות.
A v​(שולט)
A v​(שולט) • 21 במרץ 2015
מתהפך כתב/ה:
A v כתב/ה:
מתהפך

אתה צודק לחלוטין.

מצד שני הימין לשמחתי התעורר

ומכוון כלפי בית המשפט העליון.

פרקליטות.

עמותות

תשקורת (ממומנת)

ונקווה שיעשו משהו חזק בכיוון.

סוררת.

ביום שאחרי... ציפי ובוזי הלכו לים...

ביבי הלך לכותל.

יחי ההבדל.

לא הבנת אותי.
אני לא שמאל אבל
כל זמן שהבג"צ והפרקליטות בידי השמאל
אתה יכול להיות רגוע . אתה מוגן.
אם חס וחלילה ,וזה לא יקרה .הימין ישלוט שם
אז תהיה סכנה אמיתית לאזרחי המדינה.

לצערי אתה לא הבנת אותי.

אתה צודק במה שכתבת שם שהכול בידי השמאל.

ועכשיו זה הזמן מבחינתי בתור ימני לשנות את זה.

וכמה שיותר מהר יותר טוב.

וזה ללא קשר אם אתה יין או שמאל.
up u rs​(אחרת)

מי שהקים את הקבוצה הזאת

up u rs​(אחרת) • 21 במרץ 2015
הוא או גאון שהצליח להראות לכולנו כמה נמוך הגענו בשנאה ההדדית (ומי שחוטף את חיצי השנאה בדרך כלל זה השמאל "עוכרי ישראל" "סכין בגב" והלהיט החדש "מזדיינת עם סודנים") או מרושע שמנסה לפתוח מלחמת אזרחים
כמה עובדות קטנות
1- גלובס פרסם את ה"תופעה" כשעוד היו לה בערך 40 לייקים. חלק מהלייקים הראשונים היו מאנשים שקשורים לתקשורת. ככה לא מדווחים על "תופעה" אלא יוצרים אותה
2- הקבוצה נפתחה כבר ב3.3- כלומר, תוכננה עוד לפני הבחירות
3- ישנה טענה לא מהיום ,שהעמותות הן ב"אצבע בסכר" שמונעת מזרם העניים והנזקקים למחות נגד הממשלות. סגירת העמותות תיצור תגובת שרשרת שלא תאפשר יותר למממשל לא לטפל בעוני. את הטענה הזאת שמעתי מכלכלנים ואנשי עבודה סוציאלית משמאל ומימין
פייה{O}
פייה{O} • 21 במרץ 2015
המלט כתב/ה:
צר לי על התסכול והכאב שלך, אבל יותר לי צר לי על כך שאת באמת באמת מאמינה שקולך שווה יותר משל אחרים, ושאת באמת באמת מאמינה שהבחירה הישראלית היא של טיפשים וגזענים.

אתה לא מכיר אותי ויהיה נחמד אם לא תצר עלי או תצהיר בנחרצות על מה אני *באמת באמת* מאמינה, אם כבר התנשאות.
המלט
המלט • 21 במרץ 2015
פייה כתב/ה:
המלט כתב/ה:

אתה לא מכיר אותי ויהיה נחמד אם לא תצר עלי או תצהיר בנחרצות על מה אני *באמת באמת* מאמינה, אם כבר התנשאות.

אני לא נחמד לאנשים יהירים ומתנשאים.
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 21 במרץ 2015
BrutallDom כתב/ה:
פייה כתב/ה:

ותראו לי תגובות כאלו שמופנות מהשמאל לימין.

בבקשה.
וזו באמת רק דוגמית אחת קטנה, קטנטנה. יש עוד. מלא.

הסופרת אלונה קמחי בעמוד הפייסבוק שלה את הפוסט שבו נכתב כי
"לכל עם יש את השלטון שהוא ראוי לו.
תחי הטיפשות, הרשעות והתודעה הכוזבת.
תשתו ציאניד ניאנדרטלים מז.... ניצחתם, רק המוות יציל אתכם מעצמכם".

אנשים לא רואים מה שהם לא רוצים, פייה.

ברוטאלדום הזכיר מה שרציתי לכתוב.
והנה עוד כמה:

אפי אושעיה (עבודה): "צריך להפשיל שרוולים, להוריד כפפות, לרדת מהממלכתיות ו
לקפד את ראשו של נתניהו" ( מעריב 6.8.97 )

שולמית אלוני: "…נתניהו הזכיר לי את מוסוליני והוא תלמיד מצטיין של גבלס…הוא פשוט יודע שפחד, אי שקט בגבולות וקצת רצח יוצרים אחדות סביב המנהיג" ( הארץ, 4.6.99 )

אורנן יקותיאלי: "צריך להיכנס למאה שערים עם זחלמים ומקלעים אפס-חמש ולרסס אותם" ( "ערב חדש" 22.12.85 )

עמוס עוז: על גוש אמונים: "כת משיחית, אטומה ואכזרית, כנופיית גנגסטרים חמושים, פושעים נגד האנושות, סדיסטים, פוגרומיסטים ורוצחים שהגיחה... מתוך פינה אפלה של היהדות... מתוך מרתפי התבהמות וסיאוב... על מנת להשליט פולחן דמים צמא ומטורף." ( ידיעות אחרונות, 8.6.89 )

אלוף שלמה גזית: "הכיפות הסרוגות עבורי הן כמו צלב הקרס על השרוול של החיילים הנאציים" ( ידיעות אחרונות, 8.3.98 )

שולמית אלוני (ח"כ לשעבר, אשת ציבור וממייסדי מר"צ)
•"החרדים הם עלוקות שיושבים עלינו כפרזיטים, שותים את דמנו תרתי משמע, שופכים דמים תרתי משמע."
" "החרדים יונקים מאותם יצרים אפלים שינקה הזוועה הנאצית הפשיסטית." (עיתון "דבר", 1984).

יגאל תומרקין (צייר ופסל, זוכה פרס ישראל)
•"זה שבט ששורד כבר כמה אלפי שנים, שהתערבבו בו פה ושם גנים של עמי הסביבה, בין אם בגלל אונס של קוזאקים או מהתערבבות מרצון, ובכל זאת שמרו על צביון, עם כמה מנהגים. כמה מהם די ברבריים" (על היהדות).
•"כשאני רואה את החרדים – אני מבין את הנאצים. לבוש מגוחך אנכרוניסטי ומעורר גועל. כשרואים אותם מבינים מדוע הייתה שואה. לעיתים קרובות חשתי תחושה עמוקה של גועל מן הריח העולה מאותם לובשי כפותות."

פרופ' עוזי ארנן
•"צריך לתלות את החרדים על עמודי חשמל."
Mary Jane
לפני 9 שנים • 22 במרץ 2015
Mary Jane • 22 במרץ 2015
בכוח המוח כתב/ה:
[q.....................

עכשיו לחלק השני, שמדבר בזה שהאמת כולה אצלכם, רק נחזיר לכאן את מה שהורדתי קודם:
"והממשלה שהוא עתיד להרכיב, בעלת המאפיינים הפשיסטיים, לאומניים, משיחיים ואנטי-ליברליים, זה רק יילך ויחמיר. "

מה קרה? פתאום דמוקרטיה היא לא כזו טובה? האנשים האלה שלא יודעים לבחור כמו שצריך, והם עוד הרוב!

לדעתי הדמוקרטיה היא שיטת ממשל שהינה הרע במיעוטו (היינו, נקבלה על עצמנו בלית ברירה טובה יותר), קל וחומר כשאין חוקה חזקה שתגן מפני פורענות הרוב העשויה להתגעש על ההמון, וכאשר נבחרי העם מחוקקים חוקים בהתאם להשקפת עולמם האנטי-ליברלית, ובכללם חוקים עוקפי בגץ, חוקים הפוגעים בזכויות אדם, בחופש הדת, בשוויון, בהפרדת רשויות, כלומר, חוקים המפחיתים את המימד הליברלי בדמוקרטיה (ראינו כמה דוגמאות מחפירות לכך במאה העשרים, ואפלטון כבר דיבר בזמנו על החסרונות בשיטת ממשל מסוג זה, ב"הפוליטיאה"..).

מדברייך עולה שבחירת הרוב יש לקבלה כפי שהיא, מאחר שהיא ערך עליון. אני מכבדת את הכרעת הרוב, שכן על כך מבוססת שיטת הממשל, אך הרעיון שהתכוונתי לבטא הוא שאיני יכולה לתמוך ולצדד באידאולוגיות - וחמור מכך, במעשים ופעולות - המנוגדים לערכי הליברליזם ומכילים, כפי שציינתי, מרכיבים "פשיסטיים, לאומניים ומשיחיים". כולי תקווה שמימד זה לא יבוא לידי ביטוי בממשלה החדשה, אשר בכירים בה כבר הצהירו על רצונם לערוך שינויים מרחיקים במערכת המשפט, התקשורת וכיו"ב, אשר יבטאו את עמדותיהם.

אשר לדברייך, כי מילותיי מעידות על תפישה לפיה האמת מצויה רק בצד אחד - לדעתי יש כאן שגיאה בפרספקטיבה. זה לא מאבק של אמת בשקר, אלא של ערכים המתנגשים זה בזה.