ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכולוג bdsm friendly

Malvina​(נשלטת)
לפני 9 שנים • 30 במרץ 2015
Malvina​(נשלטת) • 30 במרץ 2015
אני לא חושבת שמה שקינק חיפש זה להיגמל מבדס"מ.
ולמה להתייחס לזה כאל התמכרות שצריך ואפשר להיגמל ממנה.
אם אנחנו בעצמנו נתייחס לנטייה זאת כאל התמכרות או מחלה שדורשת טיפול, אז מה הסיכוי שאי-פעם אנשים מחוץ לקהילה יתייחסו אלינו כאל נורמלים.
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 30 במרץ 2015
הבהרה: כשאני מדברת על טיפול בבדסמיים, אני לא מתכוונת לגמילה או טיפול בבדסמ עצמו, אלא כמו בגייז- התמודדות עם הנטייה וההשפעה שלה על זוגיות קיימת או חוסר זוגיות, קבלה והשלמה, עיוותי חשיבה שקשורים בנושא אם ישנם, התמודדות עם בדסמ אם מגיע ממקום לא טוב או מביא למקומות לא טובים, חקר המקור וכו
מיתוסית​(שולטת)
הבהרה: כשאני מדברת על טיפול בבדסמיים, אני לא מתכוונת לגמילה או טיפול בבדסמ עצמו, אלא כמו בגייז- התמודדות עם הנטייה וההשפעה שלה על זוגיות קיימת או חוסר זוגיות, קבלה והשלמה, עיוותי חשיבה שקשורים בנושא אם ישנם, התמודדות עם בדסמ אם מגיע ממקום לא טוב או מביא למקומות לא טובים, חקר המקור וכו
כמו כן, שיחות על החיים בכלל, כשהבדסמ מהווה חלק משמעותי בחיים ורוצים לדבר על זה כמו כל נושא בלי לחוש צורך להסתיר את זה
מיתוסית​(שולטת)
כמו כן, שיחות על החיים בכלל, כשהבדסמ מהווה חלק משמעותי בחיים ורוצים לדבר על זה כמו כל נושא בלי לחוש צורך להסתיר את זה
Malvina​(נשלטת)
Malvina​(נשלטת) • 30 במרץ 2015
אישה אחרת, הבנתי אותך גם ללא הבהרה, ואני חושבת שמה שאת מציעה הוא דבר מצוין.
כמובן לבדסמים עדיף לקבל טיפול ממישהו שיודע להתייחס גם לנטייה הספציפית הזאת.
מיו​(לא בעסק)
מיו​(לא בעסק) • 30 במרץ 2015
עבד מלידה כתב/ה:
ד"ר דניאל וטלמן

ממליצה גם על ד"ר וטלמן
הוא סקסולוג ומאוד בדסמ פרנדלי
פור גוד
לפני 9 שנים • 6 באפר׳ 2015

Re: בואו נקווה ש...

פור גוד • 6 באפר׳ 2015
James Bondage כתב/ה:
דינמיט כתב/ה:
אני חושבת שבתור התחלה אפתח שיטה "להיגמל", כי בינתיים זה רק מחבל לי בסיכויי ההצלחה בזוגיות (לא רק, אבל בעיקר), ובכלל - נראה לי שיש מספיק שהיו שמחים לחיות בלי הנטייה

האם את מכירה שיטת טיפול מוכחת ל"גמילה" מפטישיזם? (ו/או העדפות מיניות ו/או זהות מינית)? ולצורך העניין, שיטה פסיכולוגית טיפולית מוכחת לגמילה ממשהו? סמים, אלכוהול וכו'? ידידינו פורגוד מציע את שיטת 12 הצעדים, אבל "מוכחת" לא מתאר אותה היטב.

12-הצעדים, ג''ימס, איננה "שיטת גמילה" כלל וכלל - לא מסמים או מאלכוהול, ובטח שלא מפטישיזם או מכול נטייה מינית אחרת.
היא רק תוכנית שנועדה לעזור למכור לחיות נקי, מבלי לחזור להשתמש.
כי כול מכור עתיד לגלות די מהר אחרי הגמילה שלו שמעולם לא הייתה לו "בעיית סמים" ( או בעיית אוכל או הימורים או סקס וכו' ), אלא הייתה לו "בעיית חיים".
והיא שהביאה אותו להשתמש מלכתחילה.
וכאשר הוא יפסיק להשתמש, הבעייה הזאת, על כול הנגזרות שלה, בעייה שהסמים רק הסתירו, הולכת לצוף אל פני השטח, וביתר שאת.
ואם אתה זקוק להוכחה פשוטה לכך ש-12 הצעדים איננה "שיטת-גמילה" כלל-וכלל, הרי שאתה בוודאי יודע שבכול פגישה בחדרים, אפילו אם לא השתמשת 25 שנה, אתה תמיד תציג את עצמך כך:
" אני פור גוד, ואני מכור."
ולסיכום, ג'יימס, כמו תמיד: אתה קולט מהר, אבל תופס לאט (:

ובכול מקרה, וחזרה לענייננו, אז כמו ששר מאיר אריאל: "מי שנדפק פעם אחת - כבר לא יכול להיגמל מזה."
או כמו שכתב המשורר הרוסי אוסיפ מנדלשטם ( ואיזו שורה נפלאה זו, וכל כך מדוייקת, ממש ללקק את האצבעות ! ) :
"הפצעים היו פה לפניינו, אנחנו רק נתנו להם גוף."
אתה רואה,ג'יימס : אין, אין כמו הדימיון-הפואטי כדי להביע אמיתות "מדעיות" מוכחות (-:

אבל קצת יותר ברצינות.
ובכן גם אני - ממש כמוך - עוד לא נתקלתי בכול הספרות-המקצועית אפילו לא במקרה-טיפולי אחד - אפילו לא באחד ! - שהצליח לעקור למישהו מהמוח את הפנטזית המיניות שלו, או שהצליח "לרפא" מישהו מהנטייה המינית שלו.
ומין המפורסמות היא ההערה של פרויד באחד ממאמריו, שהפרברטים אינם באים בדרך-כלל לבקש טיפול. אלא שהם, בלשונו - "מסתדרים".
נו טוב, מניסיוני זה כבר מזמן לא המצב. פרברטים בימינו ועוד איך באים לבקש טיפול. ועוד איך.
אבל הם לא מבקשים להיגמל או להירפא מהנטייה שלהם. אלא רק לחיות איתה יותר טוב, או להבין את עצמם יותר טוב וכדומה...
כי אין אפילו שמץ של ספק בכלל שנטיות סאדו-מאזוכיסטיות מסבכות את החיים בכלל ואת חיי-הזוגיות בפרט. ומכאן גם נובעת הנטייה השכיחה כל כך במחוזותיינו לבחור במודל של "החיים הכפולים": חיי נישואים אוהבים בבית, ואיזה קשר סאדומזוכיסטי מחוץ לבית.
אני גם מסכים עם "המאדר-פאקרז" דינמיט שמי שלומדת היום פסיכולוגיה-קלינית ורוצה מתישהו לעשות כסף טוב כדאי לה בהחלט להתמחות בתחום; ו"כסף טוב" כידוע אינו דבר של מה בכך בכלוב, שבו מרבית האנשים מרוויחים פחות משכר-מינימום לשעה, וסובלים לפיכך ממצב של עוני מזעזע. ובמיוחד המלכות-בתשלום.
כי מצב הידע וההבנה היום בנוגע לבדסמ בקרב מרבית הפסיכולוגים-הקליניים בארץ הוא פשוט מחפיר, פשוט מחפיר. רובם אינם מכירים אפילו את אוצר המילים הבסיסי ביותר המגדיר את שלל הפעילויות של התחום.
שלא לדבר על כך שהם גם אינם מכירים ( וגם אינם מבינים ) אפילו את נוסחת-היסוד הפרוידאנית המפורסמת: "הנוירוזה היא הנגטיב של הפרברסיה".
והערה אחרונה : אנשים אוהבים לדבר על התמכרויות לסמים או לאלכוהול. אבל אנשים מתמכרים גם לאנשים אחרים. ואפילו הקריאה הכי מרפרפרת בפוסטים קורעי-הלב של פרידות המתפרסמים בכלוב חדשות-לבקרים, מגלה סימפטומים של גמילה שקשה עד מאד להבחינם, לפחות על הרמה הוורבלית, מאלו המאפיינים קריז של הרואין למשל. פשוטו כמשמעו.

נ.ב - ובלי יותר מדי קשר אני גם רוצה לספר לך, ג''ימס - בתור המתמטיקאי החובב שאתה - שאתמול בלילה חלמתי שגיליתי מספר שלם חדש בין שלוש וחמש ( ! ) - מספר שהוא לא ארבע.
כמובן שאיני מצליח להיזכר עכשיו בנוסחא שחשפה אותו, אבל אני זוכר שהייתי נרגש מאד בחלום, ושמייד התחלתי לשבור את הראש איך אני יכול לעשות חתיכת בוכטה מהתגלית הזאת (:
ו
כמובן גם חג חירות שמח לך ולכול בני משפחתך
James Bondage​(מתחלף)
לפני 9 שנים • 7 באפר׳ 2015

Re: בואו נקווה ש...

James Bondage​(מתחלף) • 7 באפר׳ 2015
פור גוד כתב/ה:
ואם אתה זקוק להוכחה פשוטה לכך ש-12 הצעדים איננה "שיטת-גמילה" כלל-וכלל, הרי שאתה בוודאי יודע שבכול פגישה בחדרים, אפילו אם לא השתמשת 25 שנה, אתה תמיד תציג את עצמך כך:
" אני פור גוד, ואני מכור."
ולסיכום, ג'יימס, כמו תמיד: אתה קולט מהר, אבל תופס לאט (:

הפוך, גוטה, הפוך. אני תופש היטב. בכל אופן, אני מנסה.

פור גוד כתב/ה:
ובכול מקרה, וחזרה לענייננו, אז כמו ששר מאיר אריאל: "מי שנדפק פעם אחת - כבר לא יכול להיגמל מזה."
או כמו שכתב המשורר הרוסי אוסיפ מנדלשטם ( ואיזו שורה נפלאה זו, וכל כך מדוייקת, ממש ללקק את האצבעות ! ) :
"הפצעים היו פה לפניינו, אנחנו רק נתנו להם גוף."
אתה רואה,ג'יימס : אין, אין כמו הדימיון-הפואטי כדי להביע אמיתות "מדעיות" מוכחות (-:

אתה יודע, לא היה לי זמן בשבועיים האחרונים - אבל באמת שתכננתי להעלות לדיון פה את המאמר הבא: http://www.theatlantic.com/features/archive/2015/03/the-irrationality-of-alcoholics-anonymous/386255/ - אזהרה: ארוך למדי, אם כי מעניין. אם לסכם בשלושה משפטים: ספציפית בהקשר של התמכרות לאלכוהול, אין הוכחות ליעילות של שיטת 12 הצעדים, לנלטרקסון יש דווקא הצלחה מסחררת (אם כי לא מוחלטת). בהקשר של סמים ממכרים, לנלטרקסון יש השפעה משמעותית אך לא מסחררת.

קודם כל, דיסקליימר: אני לא מותח עליך ביקורת, אני לא בא לתקוף אותך, או שום דבר כזה. לשמחתי הרבה, לא הזדקקתי לעזרה מהסוג הזה, אני מקווה שגם לא אזדקק, ונכון לרגע זה ההתמכרויות הכי נוראיות שיש מסביבי הן לקפה, World of Warcraft, אינטרנט ושמיעת חדשות. העניין שלי בתחום הוא מדעי / אינטלקטואלי גרידא.

נלטרקסון נקשר לקולטני אופיאואידים במוח (ולכן מפריע להם לגרום תופעת התמכרות ראשונית או לחזק אותה בשימוש חוזר). מסיבות שלא לגמרי ברורות, הוא משפיע יותר בהקשר של אלכוהול מאשר בהקשר של אופיום, ומסיבות מוזרות עוד יותר ומובנות עוד פחות, נראה שהוא משפיע לטובה בהרבה מאוד מקרים אחרים -- פגשתי אותו לראשונה כטיפול מבטיח (אבל עדיין לא מקיים, ועם פחות מדי מחקר פעיל) לטרשת נפוצה, קרוהן וסרטן - ע"ע http://en.wikipedia.org/wiki/Low-dose_naltrexone

אני חצי מסכים לגבי בעיות חיים. החצי שאני לא מסכים איתו הוא שלפחות בחלק מהמקרים, בעיות החיים נפתרו מעצמן בצורה כזאת או אחרת, אבל בעיית ההתמכרות לא נפתרת מעצמה.ישנן אי אלו שיטות טיפול אלטרנטיביות כמו אלכסנדר, גרינברג, רולף (שעל מידת ההצלחה שלהן אפשר להתווכח, אבל היא כנראה גדולה מאפס) שפונות בדיוק לנקודה הזאת, מכיוון פיזיולוגי או הוליסטי. הדוגמא הקלאסית של רולף (שמאחוריה יש דווקא לא מעט מדע) היא של אדם שבגלל עודף משקל אימץ עמידה מסוימת, ואז יורד במשקל, ממשיך עם אותה עמידה (שכבר לא מתאימה) ולכן מתעייף שלא לצורך, ומפתח כאבי גב ושרירים. כאמור, אין לי ולו שמץ של מושג על מה אני מדבר בהקשר של התמכרויות קשות - ויתכן שאחוז המקרים שזה רלוונטי לגביו זניח לחלוטין. אבל אם הוא לא, ההגיון שלי והסטטיסטיקות המועטות שיש אומרים שיש שיטות יעילות יותר מ-12 הצעדים.

פור גוד כתב/ה:
אבל קצת יותר ברצינות.
ובכן גם אני - ממש כמוך - עוד לא נתקלתי בכול הספרות-המקצועית אפילו לא במקרה-טיפולי אחד - אפילו לא באחד ! - שהצליח לעקור למישהו מהמוח את הפנטזית המיניות שלו, או שהצליח "לרפא" מישהו מהנטייה המינית שלו.
.
.
.
והערה אחרונה : אנשים אוהבים לדבר על התמכרויות לסמים או לאלכוהול. אבל אנשים מתמכרים גם לאנשים אחרים. ואפילו הקריאה הכי מרפרפרת בפוסטים קורעי-הלב של פרידות המתפרסמים בכלוב חדשות-לבקרים, מגלה סימפטומים של גמילה שקשה עד מאד להבחינם, לפחות על הרמה הוורבלית, מאלו המאפיינים קריז של הרואין למשל. פשוטו כמשמעו.

זו גם דעתי. רק אציין שבניגוד לדיעה שהביעו חלק מהכותבים בדיונים הקודמים בנושא, דעתי היא שהבדסם לא משחק כאן תפקיד: קרוע לב יהיה קרוע לב באותה מידה ממערכת ונילית אינטנסיבית שהסתיימה באיבה. אפשר להתווכח על זה שבדסם הוא אינטנסיבי יותר במהותו - ואני לא הולך לעשות זאת, אלא רק אציין שוב, שלדעתי ההבדל הוא כמותי ולא איכותי.

פור גוד כתב/ה:
נ.ב - ובלי יותר מדי קשר אני גם רוצה לספר לך, ג''ימס - בתור המתמטיקאי החובב שאתה - שאתמול בלילה חלמתי שגיליתי מספר שלם חדש בין שלוש וחמש ( ! ) - מספר שהוא לא ארבע. כמובן שאיני מצליח להיזכר עכשיו בנוסחא שחשפה אותו, אבל אני זוכר שהייתי נרגש מאד בחלום, ושמייד התחלתי לשבור את הראש איך אני יכול לעשות חתיכת בוכטה מהתגלית הזאת (:
ו
כמובן גם חג חירות שמח לך ולכול בני משפחתך

תודה שהורדת אותי לדרגת חובב. אני מקווה שאם אתאמן מספיק, אקודם בקרוב לרב-חובב. אבל אני אהיה גם כפוי טובה, אנפץ לך את החלום, ואספר לך שיש דברים כאלה. לא מספרים שלמים, אבל ישנם לפחות שני ענפים במתמטיקה שבהם יש מספרים שהם "חיוביים הכי קטנים שגדולים מאפס" - אחד נקרא "אנליזה לא סטנדרטית" (מתאים לפרוורטים שכמונו, וגם פרויד היה שמח), והשני מגיע מתורת המשחקים (מתאים גם כן לסוטים שכמונו), ספציפית, מעבודות של conway בשנות השבעים שמהם גם יצאו "מספרים סוראליסטים" (כן, זה מושג מתמטי מוגדר היטב).

חג שמח
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 7 באפר׳ 2015
מרתק ככל שיהיה הדיון הנל, מדהים אותי איך אתם גוררים כל דיון שהוא לתחום ההתמכרויות והמתמטיקה.

פרויד היה עושה מכך מטעמים icon_smile.gif
פור גוד
פור גוד • 7 באפר׳ 2015
התמכרויות, מתמטיקה... לכי תביני באמת...(:
בכול מקרה, ג'יימס - אני אענה לך בהרחבה מאוחר יותר.
רק תזכור בבקשה שיותר ממה שאני איזה מומחה-להתמכרויות, אני רב-מכור לסמים מסוכנים (:

נ.ב - ובינתיים אני אשאיר אותך עם שאלה מתמטית-פילוסופית. כי חשוב לי להדגיש בפנייך שמה שנתגלה לי בחלום הוא מספר שלם חדש. מספר שלם !
ואם אינך מסוגל להעריך את העוצמה המהממת של התגלית שלי, אתה רק מוכיח את מה שחשבנו כולנו מזמן:
והוא שמתמטיקאים סובלים מהיעדר קיצוני ביותר של חוש-הומור.
או אם לנסח את זה במילים הידועות של אלן טיורינג ( נו כבר הלכת לראות את הסרט ? ), שהם "חושבים יותר מדי כמו מכונות".
והשאלה שלי היא מה דעתך על עבודתו של מי שנחשב בעיני לגדול המתמטיקאים במאה ה-20 - וזו כמובן רק דעתי האישית, והיא כמובן נתונה לויכוח, וימים יגידו - קורט גדל (כפרה עליו ) והכול בזכות אותה עבודה קטנטנה שלו שבה הוא הוכיח - הוכיח במובן הלוגי-מתמטי החזק ביותר של המילה ! - שבכול מערכת פורמלית י( שהיא עקבית לתורת המספרים) יהיו תמיד גם טענות מתמטיות שלא ניתן להוכיחן או להפריכן.
מה דעתך האישית - האישית, כן? - על משפט אי-השלמות של גדל ?
כי אם העבודה של גדל לא לימדה אתכם פרק בהילכות-צניעות ( ובענווה אפיסטמולוגית), אני כבר לא יודע מה ילמד אתכם ...(-:
אבל אני כמובן יודע להעריך חשיבה מתמטית טובה. ואני בהחלט נגד ההרס העקבי והשיטתי שלה במערכת החינוך שלנו. כי מתמטיקה במיטבה - אתה ודאי תסכים אתי, הלא כן ? - היא מדע של חשיבה, לא של חישובים.