צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

לאן נעלמה המונוגמיה אצל הרווקות?

slave for ever​(נשלט)
לפני 9 שנים • 11 באפר׳ 2015
slave for ever​(נשלט) • 11 באפר׳ 2015
תודה בכוח המוח.

המלט, אני נמצא בתחום מאז 1997, כך שאני מכיר. לא כ"כ הרבה אבל יש.

ותודה, מקווה.
Bagel
Bagel • 11 באפר׳ 2015
זאת בעיה קשה לחפש אהבה ושנאה באותה האישה ולצפות שמישהי תהיה מסוגלת להחיות את שני העולמות המנוגדים האלו בתוכה.
slave for ever​(נשלט)
slave for ever​(נשלט) • 11 באפר׳ 2015
Bagel כתב/ה:
זאת בעיה קשה לחפש אהבה ושנאה באותה האישה ולצפות שמישהי תהיה מסוגלת להחיות את שני העולמות המנוגדים האלו בתוכה.

למה שנאה?
Bagel
Bagel • 11 באפר׳ 2015
מי ששם אותך בפח אשפה בשביל להשפיל אותך ולהכאיב לך אינו מתרגל בדיוק אהבה.

הכל במירכאות כפולים בבסדמ, גם השנאה איננה אלה "שנאה". היא רק משחק, ווריאציה על שנאה, עניין סמלי שמייצג תיעוב ודחייה. הבעיה שגם האהבה היא "אהבה". למשל, אהבת העבד את מלכתו. הוא יותר אוהב את עצמו ואת הפנטזיות שלו מאשר הוא באמת אוהב אותה. זוהי טיבה של אובססיה.
de gifford​(נשלט)

hi

de gifford​(נשלט) • 11 באפר׳ 2015
האם אתה מעיר עוד מלים ביוונית?
High T
לפני 9 שנים • 12 באפר׳ 2015

לאחר שאלה שכזו

High T • 12 באפר׳ 2015
עלה לי הזכרון של מה שנאמר בתוכנית גולשי ספות VIP האחרונה.
שם גוטליב וירון פגשו איש מיוחד בקולומביה אשר אמר להם משפט מיוחד-
"מחוייבות זה כוח על"
זה די מזעזע..נו לפחות אותי. מהיכן זה נהפך ל"כוח על"?
פעם מחוייבות היתה דבר רגיל. אתה מתחייב לזוגיות,עבודה, דרך חיים, תשלום משכנתה, גידול ילדים.
לא אכניס זאת בתור שיעמום אבל. יש הרגשה בטוחה בדבר יציב.
היום אני רואה תזיזית רבה אצל הדור הצעיר וגם אצל הדור ה"מפצה מבוגר – גרושים/ת טריים/יות" בצורה של אין מחוייבות או התחייבות מעבר להיום/עכשיו.
כאילו התנועתיות והשינוי הוא הדבר הטבעי.
ואולי השאלה באם זה מתאים לך?

לסיכום - מבחינתי גם מונוגמיה זה דבר יציב. אולי זה שלב בחיים, או רגיעה של הבנת מקומי בעולם.
ליידי תמרה​(שולטת)
ליידי תמרה​(שולטת) • 12 באפר׳ 2015
אני במקומך לא הייתי פוסלת את הרווקות הלא מונוגמיות.
יש נשים שאינן מונוגמיות כל עוד מדובר בדייטים, בהכרות ראשונית או ביחסים שמספקים אותן חלקית. אם וכאשר יופיע האחד שירטיט את לבן ובאמת ימלא את הצרכים, הן כבר לא תרצינה עוד.

ויש כאלו שאצלן זה ההפך, כמו אצלי. הייתי במערכת יחסים מונוגמית בצעירותי, עם מגורים משותפים והכל, אבל כשפגשתי את אישי ורעי לפני יותר מתריסר שנים היה לי ברור שזה עשוי להיות לכל החיים. וכיוון שזה לכל החיים, התחלנו מההתחלה כפוליאמורים. אני לא יכולה לדמיין את עצמי באמת רק עם אדם אחד שישים שנה. אנחנו נהנים מקשר חזק, עם מחוייבות גדולה והדדיות, וחוסר המונוגמיה לא גורע מכך.
ליידי תמרה​(שולטת)
ליידי תמרה​(שולטת) • 12 באפר׳ 2015
אני במקומך לא הייתי פוסלת את הרווקות הלא מונוגמיות.
יש נשים שאינן מונוגמיות כל עוד מדובר בדייטים, בהכרות ראשונית או ביחסים שמספקים אותן חלקית. אם וכאשר יופיע האחד שירטיט את לבן ובאמת ימלא את הצרכים, הן כבר לא תרצינה עוד.

ויש כאלו שאצלן זה ההפך, כמו אצלי. הייתי במערכת יחסים מונוגמית בצעירותי, עם מגורים משותפים והכל, אבל כשפגשתי את אישי ורעי לפני יותר מתריסר שנים היה לי ברור שזה עשוי להיות לכל החיים. וכיוון שזה לכל החיים, התחלנו מההתחלה כפוליאמורים. אני לא יכולה לדמיין את עצמי באמת רק עם אדם אחד שישים שנה. אנחנו נהנים מקשר חזק, עם מחוייבות גדולה והדדיות, וחוסר המונוגמיה לא גורע מכך.
evedon4​(נשלט)
לפני 9 שנים • 14 באפר׳ 2015
evedon4​(נשלט) • 14 באפר׳ 2015
הבעיה בעיני היא ששולטות רבות דורשות נאמנות מוחלטת ובאותו הזמן ממש נהנות מיותר מעבד אחד.
אני לא מצליח למצוא שום הסבר או לגיטימציה לכך ואשמח לקבל הסבר.
the rain song
לפני 9 שנים • 14 באפר׳ 2015
the rain song • 14 באפר׳ 2015
evedon4 כתב/ה:
הבעיה בעיני היא ששולטות רבות דורשות נאמנות מוחלטת ובאותו הזמן ממש נהנות מיותר מעבד אחד.
אני לא מצליח למצוא שום הסבר או לגיטימציה לכך ואשמח לקבל הסבר.

מאותה סיבה שגברים עושים את זה מאז ומתמיד - כי הם יכולים/יכולות

הנה, ממש לא מזמן - https://thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=35909&postdays=0&postorder=asc&start=0