בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

אבולוצייה של קהילה

אביגיל הכרמלית
לפני 8 שנים • 15 בינו׳ 2016

אבולוצייה של קהילה

אביגיל הכרמלית • 15 בינו׳ 2016
 נדמה לי,  אבל אני לא משוכנעת, כי אולי אני מערבבת בין תהליך אישי לחברתי.

שבשנים הראשונות להתגבשות הקהילה הבידיאסאמית , שהקבילו להופעת פורומים ברשת, היינו 2002- 2005  היה שיח אחר.

האינראקציות היו  דרמטיות, חלוקת התפקידים, השימוש בקודים, ההישענות על סמלים היתה תיאטרלית וקיצונית ביחס להיום.

בשלב מאוחר יותר, לקראת סוף העשור הראשון של שנות האלפיים וגם נכון לעכשיו,  השיח הפך בוגר יותר מה שאומר.. קצת משועשע

עם הומור ורפלקציה עצמית.

ואם אני צודקת אז בשנים האחרונות, בתהליך מתעצם הטקסיות נתחמה רק לסקס והאווירה הפכה להיות יותר מאוזנת ומשוחררת וחדירה  למבעי חיבה, שוויון, ענין אנושי.

מה שאומר, בין השאר, שמי שמחזיק/ה בתפיסות ארכאיות עשוי/ה להתקל במציאות מורכבת יותר ביחס לציפיות שלה  כזאת שמחייבת להסתגל לשיח חדש.

האם אני צודקת או צדקת?
    התגובה האהובה בשרשור
אביגיל הכרמלית
לפני 8 שנים • 17 בינו׳ 2016
אביגיל הכרמלית • 17 בינו׳ 2016
ומאחר שאף אחת לא הגיבה, אני אוסיף מידע לא קשור.

הסרט האחרון במלחמת הכוכבים ממש גרוע. הציון הגבוה לו זכה בדירוגי הגולשים 8.5 פשוט לא מוצדק.

סרט אקשן ילדי שנועד לבני 12 , שצולם בשביל ולמען משקפי התלת מימד, שתסריטו נכתב סביב ייצורים שיתאימו לזכיינות מקדונלד על

חיית הפלסטיק בארוחות ילדים, מינמום של דיאלוגים, אפס בנין דמויות, הגיבורה היא מיחזור צללית של מולאן, יש שחקן  שחור ואחת קשישה ואשה בוגרת בצוות

מולך הפוליטיקלי קורקט קיבל את ליטרת הבשר.

וכמה שאני מקטרת..
Cafe​(שולט)
לפני 8 שנים • 18 בינו׳ 2016
Cafe​(שולט) • 18 בינו׳ 2016
קשה לבדוק את הענין בצורת סקר משום שאלו שהיו פה לפני עשר שנים, רובם הזדקנו מאז בעשר שנים (חלקן רק בחמש), ולכן השתנו בעצמם. ואילו אלו שלא היו כאן לפני עשר שנים לא יודעים מה היה פעם.
אין מנוס ממחקר ספרותי. יש לקחת פורומים, בלוגים וכדומה, ולהשוות את השיח.
Master F​(אחר)
לפני 8 שנים • 18 בינו׳ 2016

היו כאלה והיו כאלה אז והיום.

Master F​(אחר) • 18 בינו׳ 2016
אבל אכן נראה שהתמהיל השתנה..
Bent
לפני 8 שנים • 19 בינו׳ 2016
Bent • 19 בינו׳ 2016
צודקת או צדקת? זו השאלה?

בשנים הראשונות של הפורומים / אינטרנט קרה דבר קסום, מידע שהיה נחלת מעטים היה לפתע נגיש לכלל, וזאת בתנאי שהמעטים יחלקו אותו.

בעלי הידע נחלקו כתמיד לשניים, אילו שיוצרים את גילדות הקוסמים חבורי הסבר, המשמר הישן, שקייים בכול כך הרבה אופנים שחושב שידע הוא סוד שמור, ומולם אילו שחלקו בשמחה במטרה להעשיר את חיי הרוב ועצמם (כן דעתי על כל הנושא מתגלה מעלicon_smile.gif ).

אם הזמן יותר ידע הפך יותר זמין, אנשים כבר אינן תלויים בגילדת הקוסמים כדי לחנך את עצמם, ואם הדבר הזה הדגשים של פעם הפכו למשניים, הדגשים הנפוצים היום, הם הנגישים יותר, הקלים יותר לעיכול, מסת ההמון אינה מתרגשת מידע גבוה אלא מסתפקת באפליקציה שימושית, ובסופו של דבר האפליקציה השימושית של בדס"ם זה סקס!

יחד עם זה השימוש בקודים, סמלי העבר, קדושת ההירככיה נחלשה, הידע שבידי הזקנים הפך בר השגה בהניף מקלדת, לפחות בעיני כמה.

אני לא מסכים אם ההנחה שלך של תפיסות ארכאיות, יש רבדים של משחק בבדס"ם, הטקסיות, היא חלק מהמורכבות שאפשר לבחור בה לדוגמא.

הדו-שיח לעומת זאת מבחינתי הפך לשטוח באופן משמעותי, כי המהות הפכה לקלה ונגישה, מעטים מגיעים לכאן כדי ללמוד, הידע שעבר פעם, נגיש יותר מאי פעם אולי, אבל ההרגשה היא שפחות ופחות מנסים ללמוד.

יותר שולטי אינסטנט, יותר נשלטות גווני אפור, פנטזיה מוזלת.
קפטן נמו​(שולט)

בעבר הקהילה הייתה קטנה יותר

קפטן נמו​(שולט) • 19 בינו׳ 2016
כמות חברי הקהילה הייתה פחותה משמעותית.
במהלך השנים מסיבות כאלה ואחרות (בין היתר 50 גוונים והתפתחות החברה הישראלית) הבדס"מ הלך וחדר למיינסטרים. התוצאה המיידית היא כניסה של רבים ורבות לעולם הבדס"מ ברובד כזה או אחר. 
עובדה ידועה היא בכל תחום שמסת ההמונים מורידה את  רמת השיח וזאת מכיוון שבאופן טבעי ככל שנכנסו יותר אנשים נכנסו יותר תת תרבויות.
לסיכום מדובר בשינוי
אם הוא טוב או לא
הזמן יאמר
kaly
kaly • 19 בינו׳ 2016
אין ספק שהשיח השתנה. כולנו.
בתור חברה ותיקה (יחסית) באתר, אני יכולה לספר אלפי סיפורים על אנשים שפגשתי, על חוויות, טקסים, מפגשים ועוד שיוכלו לסמר שיער כל שומע,.
אני לא יודעת היכן דברים כמו אלו עומדים היום משום שאיני עוד חלק אינטגרלי מהקהילה הפעילה.
אבל נניח והשינוי קיים ובועט, איך נדע לאמוד אותו ולהחליט האם טוב הוא או שמא רע?
קפה אמר כאן לפניי שצריך לחקור ולהשוות, נראה לי שיהיה קצת קשה לעשות זאת במיוחד לאור העניין שמרבית העניין שהיה לפני עשר שנים לפחות בארצ בעיתונות הכתובה וכו' היה בעיקר כדי ליצור איזשהו בזז אינטרסנטי לאותו עיתון לאותו יום מכירות ובטח שלא יהיה מספיק מחקר כתוב ברמה אקדמית.

אני בעד שמישהו ירים את הכפפה, יבצע כאן מחקר איכותני ויראיין וינתח ראיונות עומק עם אנשים ותיקים ועם אנשים פחות ותיקים ויחד עם עוד כמה פרמטרים מדידים, נוכל לקבל אולי תמונה יותר טובה וברורה. 

בהצלחה!
A v​(שולט)
לפני 8 שנים • 23 בינו׳ 2016

כרמלית

A v​(שולט) • 23 בינו׳ 2016
לצערי את צודקת.

ולמה לצערי..?

כי התמהיל ההוא שהיה היה בו גם הרבה יותר כבוד.

הרבה יותר קבלה.

היום זה נראה יותר כמו משחק...ודי גרוע ברוב הזמן.