סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם מונוגמיה אכן חשובה?

the rain song
לפני 8 שנים • 6 בפבר׳ 2016
the rain song • 6 בפבר׳ 2016
מה זה משנה?
מותר לאנשים לשאוף לזוגיות מהסוג הזה
מותר להם להרגיש שזה מה שהם רוצים 
מותר שתהיה להם דיעה אחרת
נראה לכם תקין שבני העשרה יפטנזו שבאחד הימים הם יהיו חלק מהרמון מפואר? 
הורים יגידו לבתם הקטנה - את כל כך מוכשרת, אני בטוח שיום אחד תתאהבי ב-20 גברים לפחות ותחיי איתם 

מה הדחף הזה לשכנע אחרים להאמין שאם אתם לא בעד מונוגמיה כולם חייבים גם?
ואם מישהו שמאמין במונוגמיה יהיה ביחסים 10 שנים ויחליט שזה לא זה - תשמחו לאידו? תצעקו בראש חוצות - אמרנו לכם!!

כל אחד אומר את דעתו ואת איך שהוא מרגיש כרגע, איך נראה לו שהוא רוצה שחייו יהיו.
אנחנו לא בהצבעה על הוצאת הפולי/המונו מהחוק
גויאבה חמוצה​(אחרת)
גויאבה חמוצה​(אחרת) • 6 בפבר׳ 2016
נו, אם כבר זרקתי את עצמי לקלחת הרותחת.
מה כל כך מפריע לך שאני רוצה לדעת אם מעבר לזה שמדובר בשאיפה (וברור שמותר לשאוף, אני למשל שואפת שיהיה לי חד קרן), זה גם ישים? הצדקנות הזו יכולה לעבוד לשני הצדדים, את יודעת.
the rain song
the rain song • 6 בפבר׳ 2016
כי הוא כבר אמר את זה בעמוד הראשון
התגובה האהובה בשרשור הזה. אפילוicon_smile.gif

ולמה להתייחס לעניין כאל "קלחת רותחת" - אי אפשר פשוט לדבר? 
Lithia​(נשלטת)
Lithia​(נשלטת) • 6 בפבר׳ 2016
לדעתי מונוגמיה חשובה כבסיס לכל מי שצריך זוגיות אמיתית ועמוקה.  אם בהמשך בוחרים לעשות דברים גם מחוץ למערכת הזוגית, זה אמור להגיע רק אחרי שהקשר הזוגי חזק וטוב, בניגוד למה שהרבה עושים- לפחות יחסים בשלב מוקדם כדרך למלא צרכים שקשה להם למלא במסגרת הזוגית בלבד. זה באופן אישי נראה לי ממש חבל, ואני מאמינה שמי שמגיע לשם צריך לחשוב טוב אם יכול להיות שהוא טעה בבחירת בן הזוג, שאולי מתאים לו מהרבה בחינות אבל כנראה שלא מספיק. שם כבר מדובר בפחדנות, בחשש להישאר לבד, בפשרה, ואז הכי קל להשאיר את מה שכבר מצאת ולהשלים את כל החסרים בחוץ.
כל זה לגמרי שונה ממה שהזכרתי בהתחלה, פתיחת היחסים לחוויות חדשות, כששני בני הזוג מסכימים ורוצים, וזה לא נובע מחסך אלא מרצון להיפתח לעוד דברים חדשים. את זה אני לא שוללת לחלוטין לכמה עשרות השנים שעוד נותרו לי לחיות, כי אין לי מושג מה יהיה בהמשך ומה נרגיש, אבל גם אם כן זה תמיד יהיה בהסכמה הדדית ומתוך אהבה. 
King of Hearts
לפני 8 שנים • 7 בפבר׳ 2016

השאלה עצמה היא כל כך מטופשת

King of Hearts • 7 בפבר׳ 2016
אם יש משהו חדש בתקופתינו זה שניתן (לא תמיד בקלות ובהבנה) לכל אחד מאיתנו לבחור  את הדרך שהוא או היא רוצים לנתב בה את חיינו.
נכון או לא נכון, טוב או לא טוב במונוגמיה  גם נובע ממה הדרך שברחת ומה הדרך בה אנו מבטאים את עצמנו.
לעניות דעתי, שקובעת אך ורק עבורי:
מונוגמיה אינה חייבת להיות לכל החיים, ואז נשאלת השאלה אם היא נכונה בזמן של קשר משמעותי מסויים, גם אם הוא אורך "רק" שלוש שנים.
לטעמי ריבוי פרטנרים (מה שמכונה כאן במילה המכובסת פוליאמרי) אינו עולה בקנה אחד עם הרצון להגיע עם בת זוג או בנזוג לעומק אינטימי (וכל המשתמע מכך עבור כל אחד).
 ההקשר השני, שהוא בעיני  חשוב לא פחות, הוא גידול משותף של ילדים. לו היה הדבר בידי הייתי קובע בחוק דרקוני שכל מי שמתכוון ליצור ילד, יצטרך לפני המעשה להתחייב להשאר בהורות המשותפת לפחות עד שהצאצא יגיע לגיל 18. פרידה לפני כן תהווה עבירה חמורה. אבל זו רק דעתי (וכן, אני גרוש). 
חוץ מזה מוזר לי מדוע  יש כל כך צורך בקבלת היתר מהפורום  להתפזר על פני מספר פרטנרים, מצידי עשו מה שבא לכם.
מקופלת​(נשלטת){Blue eyed }
אני בת להורים שהתגרשו הרבה-יותר-מדי-שנים מאוחר מדי, לצערי. 
טוב היו עושים לו היו נפרדים קודם לכן ובכך נותנים לעצמם סיכוי לחיות חיים מאושרים יותר. 
ולנו, הילדים, לספק שני בתים של שני אנשים מאושרים יותר. שהיו אמיצים מספיק כדי לפרק חבילה עם 4 ילדים ולחפש אנשים אחרים שיגרמו להם לחייך הרבה יותר (ועוד כמה דברים). 
הם גם לימדו אותי שהאושר שלי חשוב, כפי שהאושר שלהם היה חשוב להם, והם לא ויתרו עליו.
אני גאה מאוד בהורים שלי. 
ואסון, מבחינתי, היה לו היו נאלצים לחיות חיים משותפים במסגרת משותפת מתוך הכרח. איזו מן דוגמא אישית זו, גם? מה אתה מלמד את הילד שלך, שנשארים יחד לא משנה כמה רע? 
אני מתכוונת ללמד את הילדים-שעוד-אין-לי שמגיע להם הטוב ביותר ועליהם לעשות בשביל כך. 
dror30
dror30 • 7 בפבר׳ 2016
the rain song כתב/ה:
מה זה משנה?
מותר לאנשים לשאוף לזוגיות מהסוג הזה
מותר להם להרגיש שזה מה שהם רוצים 
מותר שתהיה להם דיעה אחרת
נראה לכם תקין שבני העשרה יפטנזו שבאחד הימים הם יהיו חלק מהרמון מפואר? 
הורים יגידו לבתם הקטנה - את כל כך מוכשרת, אני בטוח שיום אחד תתאהבי ב-20 גברים לפחות ותחיי איתם 

מה הדחף הזה לשכנע אחרים להאמין שאם אתם לא בעד מונוגמיה כולם חייבים גם?
ואם מישהו שמאמין במונוגמיה יהיה ביחסים 10 שנים ויחליט שזה לא זה - תשמחו לאידו? תצעקו בראש חוצות - אמרנו לכם!!

כל אחד אומר את דעתו ואת איך שהוא מרגיש כרגע, איך נראה לו שהוא רוצה שחייו יהיו.
אנחנו לא בהצבעה על הוצאת הפולי/המונו מהחוק
לגמרי תקין שבני נוער יפנטזו על להיות חלק מקהילה שלמה במקום על לחיות עם אדם אחד שכל אהבה הרומנטית והמינית תהיה רק אליו.
יהיה מצוין עם הורים יגידו לביתם שיום אחד אולי תרצי לחיות כל החיים עם שתי חברות טובות, ואת הרצונות המיניים והרומנטיים תוכלי לממש עם מי שבא לך. 
מאשר שעכשיו אומרים לה את תתאהבי בגבר אחד וכל החיים תוכלי רק לממש איתו את הצרכים המיניים הרומנטיים והרגשיים שלך.
ולא שאפשרות אחת יותר טובה בהכרח מהשנייה, אבל כן אומרים לה לרצות רק אופציה אחת.

וכמו שכתבתי קודם מי שרוצה מונגמיה זה לא משנה למה הוא רוצה זאת זה סבבה ושילך על זה, וזה טיפשי להגיד לו שצריך לרצות משהו אחר.
אבל לא צריך להתעלם מכך שכרגע דוחפים את כולם למונגמיה והאפשרויות האחרות לא נחשבות ללגיטמיות.
the rain song
לפני 8 שנים • 8 בפבר׳ 2016
the rain song • 8 בפבר׳ 2016
בודאי שזה לגיטימי ותקין.
נער או נערה יתאהבו לראשונה וירגישו חריגים כי הם התאהבו רק באדם אחד. מה לא בסדר אצלי לכל הרוחות? אני רוצה רק אחד/אחת...

הבעיה בדיון הזה ואני זוכרת את זה גם מדיונים קודמים בנושא שיש מאמץ גדול מאוד לשלול את זכותם של האנשים להיות מונוגמים דווקא.

ובעצם אין לי שום זכות דיבור כאן. לא הייתי בזוגיות 10 שנים ברציפות.