בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

אשכנזי בלבד

אי זוגי
לפני 19 שנים • 5 באוג׳ 2004
אי זוגי • 5 באוג׳ 2004
שוקולית ,כמו שאומר ארז טל "לא נגענו",ההודעה שמורה אצלי עדיין והציטוט הוא מילה במילה.לבחורה פשוט היה נסיון רע עם ספרדים וזה קורה ,אבל לעשות הכללה גסה כזו זאת גזענות לשמה
feet​(נשלט)
לפני 19 שנים • 5 באוג׳ 2004
feet​(נשלט) • 5 באוג׳ 2004
she-wolf כתב/ה:
האינסטינקט הראשון הוא לזעוק "גזענות!" בקולי קולות, אבל אם נעצור ונחשוב על זה לרגע, כיצד זה פחות לגיטימי מאשר העדפה ברורה לרזים? למלאים? לכהי שיער?
כפי ששוקולית אמרה, הבחורה ככל הנראה מעדיפה אותם בהירים. אז מה? ייתכן שזה היה צורם לנו פוחת לו בפרופיל היה כתוב "בהירים", ולא "אשכנזים", מפני שאז הדרישה הייתה מצטיירת כהעדפה אסטטית גרידא, אבל זו בסך הכול סמנטיקה.

בוכרי זה לא אשכנזי? ואם כן, יש בוכרים שהם אינם בהירים כלל.
עם זאת, אני מכיר גם מרוקאים ומזרחיים אחרים שצבע העור שלהם ממש בהיר
(ואני מכיר הרבה כאלו) ואף חלק מהם נראים אשכנזים.

אני לא חושב שכשמישהו כותב אשכנזי הוא מתכוון לבעל צבע עור בהיר כלל וכלל,
כשאני שומע שלמישהו יש העדפה לאשכנזי, לא עולה לי לראש הוא מחפש מישהו בעל עור בהיר.
פייה{O}
לפני 19 שנים • 6 באוג׳ 2004
פייה{O} • 6 באוג׳ 2004
השרשור הזה כבר הרבה יותר מידי ארוך ומייגע, ואין לי משהו קיצוני וחדשני להוסיף, אבל גם לי בא לפרוק.
אני מתקשה להבין איך לעזאזל דווקא בקהילה שאמורה להיות פתוחה, מודעת וחושבת יחסית לשאר האוכלוסיה, יש כל כך הרבה נסיונות לחפות ולמצוא תירוצים והסברים למקרה פשוט של גזענות.
הייתה רוצה בהירים הייתה כותבת בהירים.
לאישה הזאת יש העדפה על רקע עדה, והמילה לזה היא פשוט גזענות.
וחובתה של חברה מוסרית ובריאה להוקיע תופעות טיפשיות, פרימיטיביות ומסוכנות שכאלה.
למה שלא יגיע לכאן מישהו מחר ויכתוב שהוא דורש רק מישהו מהגזע הארי העליון? העדפה, זה הכל...
כפי שכתבו לפני - זכותה לכתוב את זה, זכותנו ואף חובתנו להוקיע את זה.
idoido

גזענות היא גזענות היא גזענות. איך שלא הופכים או מסתכלים.

idoido • 6 באוג׳ 2004
וגזענות זה דבר שצריך להוקיע בכל מקרה שנתקלים בה.
זה בכלל לא משנה עם היא בנאדם פרטי. לפני שגזענות מגיעה לשלטון, משטרה, מוסדות ציבוריים, מקומות עבודה, היא מתחילה קודם כל אצל אנשים פרטיים ושם בדיוק צריך לעצור את התופעה.

ועוד דבר קטן: מכיוון שאני מכיר (וירטואלית) עם הנערה שכתבה את המשפט ושוחחתי איתה לא מעט באתר זה אני יכול להציע עוד פרשנות לדבריה:
אני לא חושב שהיא עשתה אנלוגיה בין עובדת היותו של בנאדם אינטילגנטי להיותו אשכנזי.
אני חושב, מהכרותי איתה שהאנלוגיה שהיא התכוונה לעשות היא: אשכנזי = צפוני.
תגידו ודאי שגם האנלוגיה הזו לא נכונה ומלאה דעות קדומות? אולי.
מה שאני מנסה לומר זה על הטקסט ההוא: לא רגיש? כנראה. לא חכם? ודאי. גזעני? לא בטוח.

ולסיכום: למקרה שלא הבהרתי, לא באתי ללמד סנגוריה פה. אני האחרון שיגן על גזענות. רק רציתי להציע עוד פרשנות, על סמך הכרות אישית מסויימת. ולגבי הקריאה של אחת מהמלכות פה לאותה נערה להשמיע את קולה... אחרי 103 תגובות בפורום, קשה לי להאמין שגם אנשים הרבה יותר אמיצים וחזקים היו מעיזים להשמיע את קולם...
יום נעים
idoido

נ.ב

idoido • 6 באוג׳ 2004
ומכיוון שמאז ומתמיד עצבן אותי לקרוא פה שגיאות כתיב אז כן: אני יודע שאם כמילת תנאי כותבים עם א'. מה לעשות ואני קצת דיסלקט ולא תמיד יש לי כח לעשות הגהה לכל דבר שאני כותב..
הוא​(שולט)

Re: מנסים

הוא​(שולט) • 6 באוג׳ 2004
הוא כתב/ה:
להתחרות בשירשור הנחש?

היתה הרגשה שזה יגיע לנקודת המאה
אי זוגי
אי זוגי • 6 באוג׳ 2004
idoido ,כאחד שגם התכתב איתה אתה טועה בגדול בהבחנתך.מכיוון שמדובר בהתכתבות פרטית לא אחשוף פרטים מעבר למה שכבר ציינתי קודם,אבל ברור לחלוטין מה דעתה על יוצאי עדות המזרח,ולא מדובר רק בקטע שבו יש לה העדפה כזו או אחרת אלא בהשקפת עולם שלמה לגבי עדות כאלו ואחרות.להגנתה אני יכול לטעון רק שאני לא בטוח שהיא כתבה את הדברים מתוך מחשבה מרובה אלא מתוך כאב ופגיעה שהיא כנראה נפגעה מגברים יוצאי עדות המזרח.מי שמצפה שהיא תביע כאן את דעתה,אני חושב שהיא כלל לא מודעת לקיומו של השרשור הזה ,היא צריכה כנראה איזה ספרדי ש"יוביל" אותה לכאן
גיא-גיא
לפני 13 שנים • 12 בדצמ׳ 2010

Re: וידוי

גיא-גיא • 12 בדצמ׳ 2010
קוסם כתב/ה:
שמעו אני חייב להתוודות.
אני גזען. גזען קשה אפילו.
במסגרת חיפושיי אחרי אשת חיי , אני מחפש רק יהודיות (אתנוצנטריות , בורות וגזענות מן המעלה הראשונה)
כמו כן אני רוצה אותה לבנה (לא סמנטיקה של בהירה , אני רוצה אותה לבנה! לא שחורה , לא מולטית לבנה)
אני רוצה שהיא תגור באיזור המרכז (לא בצפון לא בדרום ולא במזרח ... אופס נפלט לי מזרח)
אני גם רוצה שהמוזיקה נשמע בביתנו לא תהיה מוזיקה מזרחית בעיקרה (למרות שעמיר בניון מתנגן אצלי אחלה . אבל אם היא תהיה מעריצה של אבי ביטר אני לא רוצה אותה)
אני גם רוצה שעורה יהיה חלק באופן יחסי ( יש בי גזענות מסוימת נגד שעירות כשמדובר במיטה שלי )
עכשיו יקיריי אני בדילמה....
אחרי שהבטתי טוב טוב בראי , הכרתי בגזענותי הנובעת כמובן מבורות חינוך לקוי בלה בלה בלה וכו'
אני בוחן את צוות העובדים שלי
הסגן שלי בעבודה (שאני כמובן בחרתי לתפקיד) הוא ערבי
צוות עובדיי מורכב ערבי אחד
שתי נשים מעדות המזרח (אחת מהן גרה בהתנחלות)
אישה שמוצאה מצ'כיה ועברה גיור (דתיה )
גבר אחד דתי מעדות המזרח
ועוד גבר אחד אשכנזי .
מוזר, הגזענות שלי פורצת כל גבול.
אחר כך הסתכלתי ברשימת חבריי. לא חברים ליום או לשנה . ואופס שני חברים אשכנזים ואחד מעדות המזרח.
גזען היסטרי.
עכשיו ולסיכום הנושא.
מי פאקן יגיד לי שהעדפותיי המיניות והזוגיות נובעות מגזענות?
לא הזמנתי אותו לביתי, לא למיטתי , ובטח שלא לתחרות קח אותי דומינוס .
אז סליחה על הבוטות , אבל זכותי להעדיף ובגדר אפליה לא מתקנת , את מין, צבע, עדה, דת וכו וכו וכו לגבי זוגתי העתידית...
ולמי שזה מפריע .... שילך לחפש.

אתה דווקא נשמע אחד כזה - שנותן יותר מדיי דגש למוצא.
הנה עשית מיפוי עדתי וספירת מלאי של כל הסובבים אותך.
גזענות יכולה לבוא בכל מיני העדפות - מינית, זוגית, עבודה, חברים...
ואם היא היתה כותבת שהיא מעוניינת בלא יהודים? - זה לא היה נשמע גזעני?!
אז למה כשהיא כותבת שהיא מעוניינת בלא מזרחים (או במילים שלה אשכנזים) זה בסדר?
מלכתך לנצח​(שולטת)
לפני 13 שנים • 12 בדצמ׳ 2010

גם לי

מלכתך לנצח​(שולטת) • 12 בדצמ׳ 2010
הייתה דרישה "גזענית" בפרופיל בעבר
לא הרגשתי שאני גזענית
פשוט למלכה מגיע הטוב ביותר אז היא חושבת שמוצא מסויים יכול להיות העבד המושלם