סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הונאה חדשה בכלוב!!

כפוף
לפני 7 שנים • 10 באוק׳ 2016

שתיקת הכבשים

כפוף • 10 באוק׳ 2016
טליה כתב/ה:

אני אדגיש את המובן מאליו: אין התארגנות של נשים פמניסטיות שעוסקות בזנות, שטוענות שהן אוהבות להיות זונות ודורשות שיכירו בעיסוק שלהם כעיסוק לגיטימי ומכובד.  זה לא קיים. מי הם באמת האנשים שיוצאים להגן על חופש העיסוק של זונות? מי הם באמת? פעילי שמאל ואבירי זכויות אדם? (וכמובן שאני לא רומזת אליך ג'יימס. אני מעריכה אותך מאוד. אבל יש פה אחרים שה"פמיניזם" שלהם הוא ציני לחלוטין). 
האם כל מיני אנקדוטות ומקרים אפורים על אודות נשים שרוצות להיות זונות מוכיח משהו?
[right]באמת דברים יפים ונכוחים, הרבה דברים, הרבה דיבורים את אישה עם ערכים מוסר.[/right][right]העניין הוא שמשאלות קשות את מתחמקת מלהשיב משום שהתשובה קשה לך, לא מתיישבת עם העקרונות הנעלים האלה. זו
טקטיקה מוכרת של פוליטיקאים נטולי אומץ לב.[/right][right]פעמיים שאלתי כאן, פעם ראשונה אותך ישירות ומשלא השבת את כל אלה שתומכות בדעות שהצגת כאן. אף אחת לא הגיבה.
השתיקה הזו היא הודאה, היא התשובה – אין לך תשובה.[/right][right]את האימהות האלה שבכתבה את לארוצה לראות, הן לא פמיניסטיות, לא מבינות בסטטיסטיקה לא בפסיכולוגיה. סתם אנקדוטות אפרוריות שלא מוכיחות כלום ורוצות להאכיל את ילדיהן.[/right][right] [/right][right]ועכשיו את מאשימה את השמאל גם בזנות icon_smile.gif [/right][right]רוצי טליה רוצי![/right]
כפוף

ברור שקראתי

כפוף • 10 באוק׳ 2016
זה התפרסםגם במהדורה המודפסת של העיתון של המדינה כך שיש עוד רבים שקראו.
פייה{O}
פייה{O} • 10 באוק׳ 2016
ובכן אם מה שהבנת מהכתבה הזאת זה שאתה בעצם עושה טובה לזונות - 
נשים עצמאיות וחזקות שהחליטו על כיוון קריירה של למצוץ ולהזדיין עם גברים מחליאים ומה לעשות פה ושם לחטוף מכות מאיזה פסיכופת או אונס קטן, מה זה כבר בשביל זונה, ועל הדרך גם להתמכר לסמים כדי לטשטש את המציאות הנהדרת ומלאת בחירה ורצון הזאת -
ואנחנו, הפמיניסטיות הליברליות מנסות לקפח את פרנסתן של החד הוריות,

ובכן אם *זה* מה שהצלחת להבין מהכתבה אז באמת שאין לי יותר מה לעשות חוץ מלדפוק את הראש בקיר ולנסות לזכור שגם אם הם לא באים יותר מידי לידי ביטוי פה בפורום,
יש עוד בעולם אנשים עם אמפתיה, תבונה, חמלה ולב טוב. 

שאו ברכה. 
שיקי​(נשלט)
שיקי​(נשלט) • 10 באוק׳ 2016
פיה, מקווה שעדיין לא דפקת את הראש בקיר, כך שאולי תספיקי לקרא את התגובה שלי icon_smile.gif

אין לי מושג לגבי אחרים, אני רק יכול לדבר בשם עצמי, והתחושה שלי היא, שמשום מה, מתחילת השרשור, אתן כל הזמן מושכות לדוגמאות הקיצון - כגון הכתבה מתארת במפורט מקרה של זנות מהזן הגרוע ביותר, אני לא חושב שמישהו (למרות שאת בטוחה שאנשים פה בפורום, מרביתם, חסרי אמפתיה, תבונה, חמלה ולב טוב), לא חש את כל הדברים האלו כאשר הוא קורא את הכתבה - נשוא הלינק שהבאת לעיל, להפך, אני בטוח, לפחות מקריאת התגובות הרציניות והמנומקות של אנשים פה שהרבה מהם וגם אני עצמי, דוחים בשאט נפש את ההתעללות בנשים המסכנות האלה המתוארות בכתבה.

א ב ל - עם כל הכבוד, זו היתממות מצידך ומצד טליה וחבריה (ואת יודעת מה? השיא הוא בתגובה שלה בשרשור המקביל (אני תיכף אגיב גם שם) - כי אתן כל הזמן ובמכוון מתעלמות מנושא השרשור, ולא מתייחסות ל"דוגמאות האפורות", בגלל שאתן פשוט לא יודעות "מה לעשות איתן", כי הן הורסות לכן את כל התאוריה שיש המון נשים שמבחירה ומרצון חופשי, ומבלי שום כפיה, בוחרות לגבות כסף על כל מני דברים, החל מסקס ממש ועד לכדי אקטים של BDSM "ניצול כספי", "קשירה אומנותית"  וכיו"ב - הבאתי המון דוגמאות לעיל - לאף אחת מהן "משום מה" אף אחת מכן לא התייחסה, וזאת מהסיבות שכתבתי לעיל.

זה שאת כותבת שאת בין "יחידות הסגולה" שחיה בתוך קבוצת אנשים עם אמפתיה, תבונה, חמלה ולב טוב, זה אפילו סוג של התנשאות (אני טובת הלב ואתם כולכם נבלות), והיא חוטאת לאמת, והאמת היא, שעם כל הכבוד, השרשור הזה החל בכך שבחורה לא תמימה בכלל, בערמומיות הוציאה 200 ש"ח מחייל תמים ... ואיכשהו התגלגל למצב בדירות הזנות בישראל ... 
כפוף

מה לעשות שלמרבה הצער זה מה שהן בחרו

כפוף • 10 באוק׳ 2016
פייה כתב/ה:
ובכן אם מה שהבנת מהכתבה הזאת זה שאתה בעצם עושה טובה לזונות - 
נשים עצמאיות וחזקות שהחליטו על כיוון קריירה של למצוץ ולהזדיין עם גברים מחליאים ומה לעשות פה ושם לחטוף מכות מאיזה פסיכופת או אונס קטן, מה זה כבר בשביל זונה, ועל הדרך גם להתמכר לסמים כדי לטשטש את המציאות הנהדרת ומלאת בחירה ורצון הזאת -
ואנחנו, הפמיניסטיות הליברליות מנסות לקפח את פרנסתן של החד הוריות,

ובכן אם *זה* מה שהצלחת להבין מהכתבה אז באמת שאין לי יותר מה לעשות חוץ מלדפוק את הראש בקיר ולנסות לזכור שגם אם הם לא באים יותר מידי לידי ביטוי פה בפורום,
יש עוד בעולם אנשים עם אמפתיה, תבונה, חמלה ולב טוב. 

שאו ברכה. 
"הבנות" שמוזכרות בכתבה הן נשים צעירות שכל אחת מהו יכולה ככל הנראה להיות עוזרת בית למשל,אבל  הן אימהות שבחרו בעיסוק הזה לפרנסתן ופרנסת ילדיהן מרצונן החופשי.
מה תגידי להן? לא לי, להן?
את רוצה לאסור עליהן בחוק לעסוקבזנות?
את תפרנסי את ילדיהן?
היכן הם כל האנשים עם האמפתיה, החמלה וטוב הלב ומה הם עושים למענן?
המלט
המלט • 10 באוק׳ 2016
טליה כתב/ה:
כל השאלות ששאלת על זנות אפשר לשאול גם על אונס. 
אין נשים שנהנות מאונס? מאין לנו שזו תמיד חוויה טראומטית, ולא חוויה טובה עבור חלק מהנשים? מאין לנו שחלק מהנשים לא מתכוונות ל"כן" כשהן אומרות "לא"? אולי זו פשוט הדרך הנשית והפסיכולוגיה הנשית? מישהו בדק את זה מחקרית? ואם כן, אפשר לסמוך על מי שבדק את זה? אז נישאר אגנוסטים ביחס לאונס? מזה אומר שבכלל אומר שמעמידים דברים כאלו בספק ומבקשים הוכחה? האם אני צריכה להתייחס ברצינות לכל מי שמכחיש שאונס הוא דבר טראומטי והרסני, רק כי הוא העלה לכאורה טענה עניינית?

כבר האשימו אותי כאן בהגזמה, אבל ההשוואה לאונס אינה הגזמה. ממדי הטראומה שנשים שעוסקות בזנות חוות גדול מזה זה של נשים שעברו אונס.
זה נהיר לכל מי שמכירה את העולם הזה, ולא רק מתפלספת על זנות או מפנטזת כל זנות.
חלק מהנשים שעוסקות בזנות מצולקות כל כך עד שאי-אפשר לשתף אותן במחקרים כלל. אלו לפעמים נשים שנאנסות ומותקפות באופן יומיומי, והאופן שבו הן תופסות אונס והתעללות מעוות לחלוטין (כמובן שאפשר להאשים אותי בפטרוניות ובכך שאין לי זכות לקבוע בשביל נשים אחרות איך לחוות אונס והתעללות).
אני מבינה שעבור לא מעט אנשים העולם הזה זר לחלוטין, וההיכרות שלהם איתו היא בעיקר דרך סרטים הוליוודים כמו "אישה יפה". אבל הסרט הזה הוא מדע בדיוני הארדקור. אפילו "היום השלישי" אמין יותר ומציאותי יותר ממנו. אני לא אומרת את זה בלעג או בזלזול. אבל מי מי שלא מכיר את העולם הזה, חשוב שהוא יהיה מודע לכך.

שאלות תמיד ניתנות להישאל. במה דברים אמורים? בשאלות-תם, בבחינת לימוד תורה לשמה. אלא שהשאלה שלך פוליטית מובהקת, אין בה שום תום. את מבקשת לדון גזירה-שווה באונס וזנות, משום שבחוויה האישית שלך ״ממדי הטראומה שנשים שעוסקות בזנות חוות גדול מזה של נשים שעברו אונס״. מכאן את מסיקה ש״ההשוואה לאונס אינה הגזמה.״  יש כאן כשל יסודי בהיסק. מהחוויה האישית שלי, ממדי הטראומה שנפגעי חרדה שעברו התקפת טרור חוו גדולה מזו של נשים שעברו אונס. האם עלי להשוות בין נפגעי חרדה לאונס?  מן הסתם, לא.  על כל פנים, אין לגזור מהשוואה בין עוצמות הטראומה כל מסקנה שהיא שיש בה איזשהו היגד מוסרי. וזה בדיוק מה שאת עושה, וכאן טמון הכשל.   אבל משום מה יש לי הרגשה שכשלים לוגיים לא באמת מפריעים לך.  אז תרשי לי לשאול אותך שאלה פשוטה: האם לדעתך קיים הבדל מהותי בין אקט מיני שמבוצע תוך כדי אינוס, היינו אונס, לבין אקט מיני המבוצע תוך כדי מעשה זנות, היינו (על פי הפסיקה הישראלית), מעשה מיני שבו גבר מגיע לפורקן מיני על ידי שימוש בגופה של אישה תמורת תשלום ?
Ofan
לפני 7 שנים • 11 באוק׳ 2016
Ofan • 11 באוק׳ 2016
משפטית בוודאי שיש הבדל - אנס יכנס לכלא וזנאי לא. האם יש הבדל מוסרי ? בוודאי שיש הבדל, הרי ברור שאישה תידרדר להיות זונה בגלל מקרה אחד של קיום יחסי מין בתשלום (בהוליווד כן - בחיים לא...) הבעיה היא המדרון החלקלק, כלומר זנאי הוא לא אנס כמובן, אבל הוא עושה מעשה פסול מוסרית בכך. לא חמור כמו אונס, אבל בהחלט על אותה הסקלה.

אם תרצה נוסחא מתמטית מזה הרי שאפשר לאמר שזנאים רבים הופכים אישה לזונה.
המלט
המלט • 11 באוק׳ 2016

ציטוט: משפטית בוודאי שיש הבדל - אנס יכנס לכלא וזנאי לא. האם יש הבדל מוסרי ? בוודאי שיש הבדל, הרי ברור שאישה תידרדר להיות זונה בגלל מקרה אחד של קיום יחסי מין בתשלום (בהוליווד כן - בחיים לא...) הבעיה היא המדרון החלקלק, כלומר זנאי הוא לא אנס כמובן, אבל הוא עושה מעשה פסול מוסרית בכך. לא חמור כמו אונס, אבל בהחלט על אותה הסקלה. 

אם תרצה נוסחא מתמטית מזה הרי שאפשר לאמר שזנאים רבים הופכים אישה לזונה.

אני מסכים, אבל כפי שניתן לראות, יש כאלה שחושבים שאנס וזנאי נמצאים בדיוק באותה נקודת חומרה על הסקלה, ולא בשני קצוות שלה. 

ואם כבר הזכרת מתמטיקה, אני לא חושב שאפשר לסדר את העוולות המוסריות על פי דרגת חומרתן, כמו בסרגל. (רשימה ממצה אפשר למצוא בתפילות יום הכיפורים ברשימה הארוכה של ׳על חטא שחטאנו׳) מה שכן אפשר לעשות  - וזאת כל חברה עושה לעצמה - הוא לשים נקודה אדומה במקום שבו עוולה מוסרית הופכת לעוון, זאת אומרת, מנוגדת לאיזשהו חוק שהחברה קבעה. לדוגמה, לשקר למישהו הינה עוולה מוסרית, אך אין חוק-מדינה האוסר לשקר, לפחות לא במקרים שלא מעניינים את המדינה. דוגמה נוספת: לצרוך שירותי זנות הינה עוולה מוסרית, אולי, אך אין חוק -מדינה בישראל האוסר על כך, אם כי יש מדינות אחרות בהן קיימים חוקים כאלה. לעומת דוגמאות אלה, אונס אינו רק עוולה מוסרית, הוא אף פשע חמור שאין חברה מודרנית שלא רואה בו עבירה פלילית חמורה. במידה בה מערכת החוקים הינה ביטוי של החברה לדרגת חומרתן של עוולות מוסריות, הרי שאי אפשר באמת להשוות בין אונס לבין זנות, כמו שאי אפשר להשוות בין רצח לבין גרימת חבלה. 
Ofan
Ofan • 11 באוק׳ 2016
רציתי לתקן כמה טעויות. ראשית, אף אחד לא אמר שאנס=זנאי, וגם אני לא אמרתי שהם בשתי הקצוות. שניהם על הסקאלה, אני מקווה שטליה תסכים איתי שאונס חמור יותר - אבל אני לא חושב שזה מאוד מאוד רחוק, עד כדי סוף הסקאלה.

לגבי שקר, זה לפעמים מאוד מוסרי לשקר.
לבסוף, לגבי אונס - ישנן הרבה חברות אנושיות שהאונס אינו פסול בהן, ואנחנו לא רוצים להידמות אליהן.